Qyteti me i bukur?

Qyteti me i bukur?


  • Totali i votuesve
    22
  • Poll closed .

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Qyteti me i bukur?

Qytet me emer Tropoja nuk ka ne Shqiperi.
Tropoja eshte nje fshat nga i cili ka marre dhe emrin rrethi i Tropojes.
Qyteti dhe qendra e rrethit te Tropojes eshte B. Curri nje qytet simpatik ne rreze
te Alpeve te Shqiperise.
Qyteti i B.Currit eshte themeluar dhe ndertuar gjate sundimit te E. Hoxhes mbi fshatin e quajtur Krasniqe.
Qyteti ka nje pallat kulture te bollshem megjithese kultura e tij len shume per te deshiruar ,nje hotel te lezetshem , nje muzeum te veçante ,por i mbetur bosh ,
nje spital te pozicionuar mire ,por te degraduar , nje stadium basketbolli ne forme amfiteatri antik , nje gjimnaz bashkekohore dhe ne mes te qytetit qendron nje statuje e Heroit te Popullit Bajram Curri me fetyre nga Kosova dhe me krah te shtrire perpara me pellembe te hapur gjasme duke then se asnje pellembe toke nuk do tu leshojme me shkieve.
Me nje mirembajte me te mire , me pak rregullime dhe me pak me shume kulture qytetare , B . Curri do ishte nje qytet qe ja vlen ta vizitosh ,sidomos ne stinen e pranveres.
Qyteti tjeter i rrethit te Tropojes eshte Fierza , nje mini qytet i emeruar si i tille nga hidrocentrali qe ndodhet ne afersi te tij .
 

korado

President
Titulli: Qyteti me i bukur?

Si qytet me ka pelqyer shume Elbasani.Ndersa si bregdet nuk ve asnje me Vloren!
 

Amoksiklavia

FiReFly^babe
Titulli: Qyteti me i bukur?

saranda dhe pike!
 

eldi

trafikante
Titulli: Qyteti me i bukur?

VLORA , DURRESI, TIRONa ime jan me te bukurat
 

Amoksiklavia

FiReFly^babe
Titulli: Qyteti me i bukur?

saranda dhe vlora dhe asnje vend tjeter ne Shqiperi
 

vitlandi

Anëtar i ri
Titulli: Qyteti me i bukur?

Tirana ne dimer,saranda,durresi dhe vlora ne vere,po ti o bledi e harove POGRADECIN,e kini ndonje cik idene si eshte ne vere ketu,qe eshte bukur nuk diskutohet por eshte klima perfekte vijne te gjith,kete ver ju ftoj te vini.
 
Titulli: Qyteti me i bukur?

Me i bukur eshte qyteti im, ne te mund te mos kete pallate e rruge te bukura por ka brenda tij shume dashuri njerezore .
E sigurte qe eshte me i bukuri...
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Qyteti me i bukur?

Thethi me pelqen mua...:D :D :D
Meqe nuk i kam pare te gjithe keto qytetet,nuk mund te flas se kush eshte me i bukuri....
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Qyteti me i bukur?

Me i bukur eshte qyteti im, ne te mund te mos kete pallate e rruge te bukura por ka brenda tij shume dashuri njerezore .
E sigurte qe eshte me i bukuri...

Kush eshte qyteti yt???
 

AjSi

...
Po te investohej pak me teper ne shkoder do votoja per te...
Megjithate me i bukur per mua eshte Tirana( duke perfshi edhe malin e dajtit) kam qene ne dajt edhe ka qene nje mrekulli..
Gjithashtu edhe Razma me pelqen jashte masee


razma.jpg
 

Gjermoni

Antar Internacional
O Sefer daja mos do me thon qe o tirona mer daj se ti e ke shpin matan dajtit po na cudit tashti...

Per mu o Elbasani si kerthiza e Shqiperise qe eshte..
 

cat-woman

Une jam.....
me pelqen si qytet shume korca por ne dimer e mbushur me debore
 

cat-woman

Une jam.....
po por nuk ka bukurine e korces shtepine e saj pamjen e saj.....
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
fr s'eshte .... ok ....per vloren kam shum simpati ... po them vlora
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Me sa kam pare deri tani ne qytetet qe kam shkuar me mire te shikosh ndonje fshat se sa qytet......Apo skane nje sistem te papare ndertimesh ku ju do qefi ndertojne dhe dalin pastaj qytete monstra....
 

fjerakja

Antar Aktiv
weeeeeee tju vi turp ku e kini re fierin ne tabelen e rezultateve apo keni frik se e marim ahahah ju thafshin duret ju thafshin....po dihet kush ehste qyteti me i bukur madheshtia e zotit qe nga qielli u perhap ne tok fieriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...fieriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin e ben fieraket re ..kurse vlora durresi e ben turizmi re tiranen depuetet...kehstuqe bukurin esaj e ka fieriiiiiiiiiiiiii se e ben fieraket re me pun ahhahaah
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
weeeeeee tju vi turp ku e kini re fierin ne tabelen e rezultateve apo keni frik se e marim ahahah ju thafshin duret ju thafshin....po dihet kush ehste qyteti me i bukur madheshtia e zotit qe nga qielli u perhap ne tok fieriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...fieriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin e ben fieraket re ..kurse vlora durresi e ben turizmi re tiranen depuetet...kehstuqe bukurin esaj e ka fieriiiiiiiiiiiiii se e ben fieraket re me pun ahhahaah

Me vjen keq por ja fute kot ku e ka bukurine Fieri aman te keqen ???
 

alfonci

Veri investigatio
Ta merr menja, me shkoder locen nuk krahasohen asnji.

Thjeshte shiko fotot e meposhtme dhe kujto se ka qene qytet per mbi 2400 vite dhe shiko fotot e meposhtme:

Piaca

8918_138101457701_561202701_2575101_4518307_n.jpg

Kalaja Rozafati, Liqeni i Shkodres, Derdhja e Bunes dhe Drini
8918_145860757701_561202701_2638547_7566660_s.jpg
 

alfonci

Veri investigatio
Po te investohej pak me teper ne shkoder do votoja per te...
Megjithate me i bukur per mua eshte Tirana( duke perfshi edhe malin e dajtit) kam qene ne dajt edhe ka qene nje mrekulli..
Gjithashtu edhe Razma me pelqen jashte masee


razma.jpg

Kjo nuk eshte Razma, por quhet Boge.

Ja foto e Razmes:

DSCF1509.jpg
 
Top