Qyteti me i bukur?

Qyteti me i bukur?


  • Totali i votuesve
    22
  • Poll closed .

sofia

Antarë i Respektuar
Sepse jane
Fakti qe nuk ke kohe as te argumentosh pohimin tend hedh akoma me shume baza mbi konceptin se ajo cka the nuk eshte e miremenduar. Fakti qe ty nuk te pelqen nje apo dy qytete nuk te jep lirine , i nderuar, qe te ofendosh. Kaq kam....dhe sa per dijeni....jane qytetet me te pasura ne Shqiperi, me me shume aktivitete dhe sherbime.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Fakti qe nuk ke kohe as te argumentosh pohimin tend hedh akoma me shume baza mbi konceptin se ajo cka the nuk eshte e miremenduar. Fakti qe ty nuk te pelqen nje apo dy qytete nuk te jep lirine , i nderuar, qe te ofendosh. Kaq kam....dhe sa per dijeni....jane qytetet me te pasura ne Shqiperi, me me shume aktivitete dhe sherbime.
O goce
Punojne njerezit
Dhe pervec kesaj ti do debat
E mire ben se debatet jane te mira:) po jane qytete me te pasura por skane bukuri.

Bukuri ka berati, shtepite e vjetra te gjirokastres dhe saranda pak me shume dikur se nga arkitektura dhe ndertimet koti te qajm ne


Qytetet e tjera skane aspak bukuri sepse jane bere ndertime pa plane. Ose plane shume te dobeta
Biles te ishim vend i pasur mire do ishte te rrezoheshin gjithcka.
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
O goce
Punojne njerezit
Dhe pervec kesaj ti do debat
E mire ben se debatet jane te mira:) po jane qytete me te pasura por skane bukuri.

Bukuri ka berati, shtepite e vjetra te gjirokastres dhe saranda pak me shume dikur se nga arkitektura dhe ndertimet koti te qajm ne


Qytetet e tjera skane aspak bukuri sepse jane bere ndertime pa plane. Ose plane shume te dobeta
Biles te ishim vend i pasur mire do ishte te rrezoheshin gjithcka.

Sipas teje Durresi dhe Tirana nuk kan bukuri?
ndertime pa leje normal ka ne cdo qytet sot . Durresi per jabanxhinjte ka liru Keneten ndryshe Eshte yll ( mos harrojme dhe termetin qe i tundi themelet ) kurse Tirana Eshte pak e betonizuar per te then te verteten ama kjo nuk ja humb vlerat e bukurite qe ka.
Kto qe thua ti mund ti thote vetem ndonje qe si ka pare kurre me sy kto qytete .
 

sofia

Antarë i Respektuar
Punojne njerezit
Nuk eshte e detyrueshme qe te komentosh/kthesh pergjigje...me deshiren tende po vepron
Dhe pervec kesaj ti do debat
Ashtu? Por nuk e krijoj une situaten, e krijon ti.
po jane qytete me te pasura por skane bukuri.
Bukuria eshte relative! Cfare eshte e bukur per ty, nuk eshte per mua...kjo te ndalon ty qe te ofendosh ashtu sic bere me pare. Po te kishe pak me shume kohe, do ta kuptoje se kur nenkuptoj se eshte qytet i pasur, dua te them i perfshin te gjitha aktivitetet e sherbimet qe ne rrethe jane te pamunudura, dua te them qe krijon me shume mundesi gjelberimi, arkitekture ne perputhje me modernen e njekohesisht me te sigurt nga ana inxhinierike. Dua te them gjithashtu qe investimet me te medha i perthithin keto zona sepse fitimi aty eshte me i madh.
Nqs me permend kulturen mendon se jane mbrapa? Kane mundesi ta zhvillojne me teper: mjafton qe te te permend Bukuroshen E Durresit e ndoshta te rikthehet kujtesa.
Sic te thashe bukuria eshte relative!
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Sipas teje Durresi dhe Tirana nuk kan bukuri?
ndertime pa leje normal ka ne cdo qytet sot . Durresi per jabanxhinjte ka liru Keneten ndryshe Eshte yll ( mos harrojme dhe termetin qe i tundi themelet ) kurse Tirana Eshte pak e betonizuar per te then te verteten ama kjo nuk ja humb vlerat e bukurite qe ka.
Kto qe thua ti mund ti thote vetem ndonje qe si ka pare kurre me sy kto qytete .
Tashi nuk e mohoj se durresi eshte i bukur se e dua shume ate qytet se kam kalu nje pjese te femijeris time atje .por me shkodren nuk mund te krahasohet. Ne na ka beku zoti si qytet si vend.noshta jemi te vetmit dhe ne ballkan qe kemi nje bukuri natyrore te tille.kemi detin liqenin lumejt malin kodren fushat .😘
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Ledushe cdo qytet ka bukurite e tij. Shqiperia Eshte perle e vertete ngado te hedhesh syt .
Kur iken ne Kosove e kalon nga Shkodra e Kukesi Eshte mrekulli kur kalon liqenin . ( un vdes per liqene e det). Bluja me ben te fluturoj .
Iken ne Dajt te ngopen mushkerite me ajer. Iken nga Kruja te Kalaja e Skendebeut krenohesh me origjinen tende .
Ne Lezhe te ishulli edhe ne qyetet bukuri.
Iken ne Valbone ne Theth Eshte bukuri marramendese.
Iken ne Gramsh ku ndodhet nje ujevare te iken mendja ( kte e kam me te degjuar dhe me
Fakt sepse nje kushoja ime me
Dergoji fotot kur ka qen vjet te disa miq ) apo liqeni i Banjes qe me
Ka nxjerr malin e Miamit ne usa aq bukur e kan ndertuar.
jugun nuk e kam vizituar shume kam qen vetem ne Vlore dhe Himare kismet ne vazhdim them
Ti vizitoj .
Ama me Durresin nuk ve asgje . :)😘
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Tashi nuk e mohoj se durresi eshte i bukur se e dua shume ate qytet se kam kalu nje pjese te femijeris time atje .por me shkodren nuk mund te krahasohet. Ne na ka beku zoti si qytet si vend.noshta jemi te vetmit dhe ne ballkan qe kemi nje bukuri natyrore te tille.kemi detin liqenin lumejt malin kodren fushat .😘
Ti thua qyteti eshte i bukur
E fillon flet per natyren

Sa ndertime te bukura ka shkodra?
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Ledushe cdo qytet ka bukurite e tij. Shqiperia Eshte perle e vertete ngado te hedhesh syt .
Kur iken ne Kosove e kalon nga Shkodra e Kukesi Eshte mrekulli kur kalon liqenin . ( un vdes per liqene e det). Bluja me ben te fluturoj .
Iken ne Dajt te ngopen mushkerite me ajer. Iken nga Kruja te Kalaja e Skendebeut krenohesh me origjinen tende .
Ne Lezhe te ishulli edhe ne qyetet bukuri.
Iken ne Valbone ne Theth Eshte bukuri marramendese.
Iken ne Gramsh ku ndodhet nje ujevare te iken mendja ( kte e kam me te degjuar dhe me
Fakt sepse nje kushoja ime me
D’ergonomique fotot kur ka qen vjet te disa miq ) apo liqeni i Banjes qe me
Ka nxjerr malin e Miamit ne usa as bukur e kan ndertuar.
jugun nuk e kam vizituar shume kam qen vetem ne Vlore dhe Himare kismet ne vazhdim them
Ti vizitoj .
Ama me Durresin nuk ve asgje . :)😘
Po flitet per qytete jo bukuri natyrore qe skane te bejne me qytetin

Po flasim per bukuri qyteti
Po flasim per bukuri ndertuar nga dora e njeriut jo nga dora e natyres


Se nese do mburreshim per bukurine natyrore atehere vlora ze vendin e pare

Ke jonin, ke Adriatikun
Ke male, ke fusha
Ke ishull ke gadishull
Ke lagun
Etj
 
  • Më pëlqen
Reactions: MEe

sofia

Antarë i Respektuar
Ti thua qyteti eshte i bukur
E fillon flet per natyren

Sa ndertime te bukura ka shkodra?
Fotot e pergjithshme 146.jpg
Muzeu i fotografise "Marubi"
1598186159009.png

1598186117925.png

1598186225062.png

Keshtjella e Rozafes

1598186282181.png

1598186342725.png

Dhe bukuria nuk varet nga ndertesat sepse ndertesat jane te punuara nga njerezit. Shume mire e tha, bukuri natyrore qe eshte e pavdekshme nga koha:
1598186449246.png

Fotot e pergjithshme 095.jpg
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu

sofia

Antarë i Respektuar
Po flitet per qytete jo bukuri natyrore qe skane te bejne me qytetin
Kush tha? Po bukuria natyrore po nuk ngriti qytetin ke do ngreje? Po nuk qe pjese e qytetit, e kujt do te jete? Apo mos ben kete dallimin gjeopolitik qytet-fshat ti? Ah, qyteti i perfshin edhe fshatrat.
Po flasim per bukuri ndertuar nga dora e njeriut jo nga dora e natyres
Tek postimi i pare nuk vihet re kjo. Kerkonte arkitekture, jetese, ubanistike dhe pasterti. Edhe jetesa nga dora e njeriut punohet? Me pak fjale i zoti i temes nuk vendos kufizime ne percaktimin e bukurise sepse e zgjeron vete temen. Pse brenda arkitektures nuk futet arkitektura natyrore...brenda urbanistikes nuk futet lehtesia qe ofron mjedisi? Brenda jeteses nuk vendoset kultura, tradita?
Se nese do mburreshim per bukurine natyrore atehere vlora ze vendin e pare
Sic te thashe, bukuria eshte relative....shto "per mendimin tim"...
Ke jonin, ke Adriatikun
Ke male, ke fusha
Ke ishull ke gadishull
Ke lagun
Etj
Dhe po eshte e vertete qe ekziston bukuri magjepsese natyrore!
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Kush tha? Po bukuria natyrore po nuk ngriti qytetin ke do ngreje? Po nuk qe pjese e qytetit, e kujt do te jete? Apo mos ben kete dallimin gjeopolitik qytet-fshat ti? Ah, qyteti i perfshin edhe fshatrat.

Tek postimi i pare nuk vihet re kjo. Kerkonte arkitekture, jetese, ubanistike dhe pasterti. Edhe jetesa nga dora e njeriut punohet? Me pak fjale i zoti i temes nuk vendos kufizime ne percaktimin e bukurise sepse e zgjeron vete temen. Pse brenda arkitektures nuk futet arkitektura natyrore...brenda urbanistikes nuk futet lehtesia qe ofron mjedisi? Brenda jeteses nuk vendoset kultura, tradita?

Sic te thashe, bukuria eshte relative....shto "per mendimin tim"...

Dhe po eshte e vertete qe ekziston bukuri magjepsese natyrore!
Nuk bej dallim qytet fshat

Thash qytetet shqiptare jane pa plan

Kur ke plan
E nderton qytetin e bukur edhe mbi shkretetire ashtu si bene disa vende arabe
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
@ZoteriaJuaj
Ke degjuar per Bukuroshen qe fle? :)
BF514BBF-5C6A-468D-9721-E8A8093449E1.png


njeh anfiteatrin e Durresit ?

F9D2D4C6-53A7-4F53-BE50-78A7241463D6.jpeg

po kalane ?
973EE5EE-4976-48CF-891C-EB60CE59BC9E.png

Po muzeun arkeologjik?
2330C9C1-A88B-4E86-A9B9-46CD6905C0CD.jpeg

Po muzeun e deshmoreve?
F80C45A0-3843-4BDB-A3C0-D2865837A843.jpeg

po Muzeun etnografik?
4CF7ED60-96F1-454B-88E3-7F4443C57031.jpeg

Shetitorja E Vollges?
6613ABD9-38AA-406E-98EB-9D6FDF058897.jpeg


Vila e mbretit Zog?
9D787971-2DD1-41BA-A5FD-B0E586403DB9.jpeg

Képi i Rodonit dhe pallati i Skenderbeut?
7DD8DEDF-79A8-43E4-91D0-BE4310B09DC8.jpeg

Mos flas per plazhin ku peshkohet, plazhin e madh etc.
Vizito kto njehere dhe me thuaj .:)
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
@ZoteriaJuaj
Ke degjuar per Bukuroshen qe fle? :)
Shiko fotografinë 1752750

njeh anfiteatrin e Durresit ?

Shiko fotografinë 1752739
po kalane ?
Shiko fotografinë 1752741
Po muzeun arkeologjik?
Shiko fotografinë 1752742
Po muzeun e deshmoreve?
Shiko fotografinë 1752743
po Muzeun etnografik?Shiko fotografinë 1752744
Shetitorja E Vollges?Shiko fotografinë 1752745

Vila e mbretit Zog?Shiko fotografinë 1752746
Képi i Rodonit dhe pallati i Skenderbeut?
Shiko fotografinë 1752748
Mos flas per plazhin ku peshkohet, plazhin e madh etc.
Vizito kto njehere dhe me thuaj .:)
Kam kaluar kohe ne durres
Vlore
E fier

Shit mbas shitty
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
me fal po nese kto qe solla te duken shit pisk e paske punen.
kujdes ku ve kemben ça te te them me ..lol
Bukuria e plote e nje qyteti nuk perfaqesohet vetem nga nje numer fotosh
Qe perbejne nje perqindje fare te vogel te qytetit
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Bukuria e plote e nje qyteti nuk perfaqesohet vetem nga nje numer fotosh
Qe perbejne nje perqindje fare te vogel te qytetit

Degjo kto hyn ne pasurin e vendit . Nuk jan thjeshte foto se te jet per ashtu sjell foto plazhi un qe ti marre syt ngjyra blu.
Nuk ka rruge, plehrat jan haptazi po ky eshte diskutim tjeter .
ska shtet e duar ta mirembajne ate qytet-perle.
Ama turisti kur vjen kto viziton nuk ka nevoj per qofte ne zgare apo te degjoje tallava.
Ka plot ktu ku jetoj qe kan vizituar shqiperin ,,e asnje sme ka fol keq per Durrresin madje dhe te nje kanal tv ktu u fol per mrekullite e shqiperise ku u permend .
Mos flasim per qytet ku mireqenia ( fat se Eshte qytet turistik) Eshte me e mire se ne shume qytete te tjera ne Shqiperi.
Duke qe sja ke hic haberin xhanem kot po lodhem ta Sqaroj.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Degjo kto hyn ne pasurin e vendit . Nuk jan thjeshte foto se te jet per ashtu sjell foto plazhi un qe ti marre syt ngjyra blu.
Nuk ka rruge, plehrat jan haptazi po ky eshte diskutim tjeter .
ska shtet e duar ta mirembajne ate qytet-perle.
Ama turisti kur vjen kto viziton nuk ka nevoj per qofte ne zgare apo te degjoje tallava.
Ka plot ktu ku jetoj qe kan vizituar shqiperin ,,e asnje sme ka fol keq per Durrresin madje dhe te nje kanal tv ktu u fol per mrekullite e shqiperise ku u permend .
Mos flasim per qytet ku mireqenia ( fat se Eshte qytet turistik) Eshte me e mire se ne shume qytete te tjera ne Shqiperi.
Duke qe sja ke hic haberin xhanem kot po lodhem ta Sqaroj.
Ti aq di aq kupton dhe aq fletPasuria e vendit tregon shume per mirembajtjen e vendit por ndergjegja e qytetareve eshte akoma me e rendesishme. Dhe Nuk do aq pasuri per te pasur rregulla e plane ne ndertime.


ti tregove pjesen e teatrit nga lart
une po te tregoj bukurine balloreNdoshta per ju qe i quani keto qytete te bukur kjo do jete nje pamje mahnitese

5023322545_95a6f1111c_b.jpg
 
Top