Qyteti me i bukur?

Qyteti me i bukur?


  • Totali i votuesve
    22
  • Poll closed .

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Degjo kto hyn ne pasurin e vendit . Nuk jan thjeshte foto se te jet per ashtu sjell foto plazhi un qe ti marre syt ngjyra blu.
Nuk ka rruge, plehrat jan haptazi po ky eshte diskutim tjeter .
ska shtet e duar ta mirembajne ate qytet-perle.
Ama turisti kur vjen kto viziton nuk ka nevoj per qofte ne zgare apo te degjoje tallava.
Ka plot ktu ku jetoj qe kan vizituar shqiperin ,,e asnje sme ka fol keq per Durrresin madje dhe te nje kanal tv ktu u fol per mrekullite e shqiperise ku u permend .
Mos flasim per qytet ku mireqenia ( fat se Eshte qytet turistik) Eshte me e mire se ne shume qytete te tjera ne Shqiperi.
Duke qe sja ke hic haberin xhanem kot po lodhem ta Sqaroj.
Ti aq di, aq kupton dhe aq flet


Qytetet ndertohen mbi plane
E Planet per nje qytete duhen te jene afat gjate, ka rregulla, e jo nderto si kerpudhat mbas shiut, nje pallat 10 kac ne nje ane, nje 5 kac ne mes a nje 10 kac ne anen tjeter, njeri nje metro andej, tjetri 4 ketej etj etj etj etj qe i gjen pafund ne shqiperi


Pasuria e vendit tregon shume per mirembajtjen e vendit por ndergjegja e qytetareve eshte akoma me e rendesishme. Dhe Nuk do aq pasuri per te pasur rregulla e plane ne ndertime.


Kendi jo aq i mire por ne cdo kend ta marresh rremuj eshte
68427dd2c192378955f3fecbb19f5277.jpg

Qytetet e tjera
072672-planned-cities-worldwide.jpg

main-qimg-53fc61b64de1d1bd007bbb17ae035ba0.webp


3193aec90d7104e6aaf6b336465fd993.jpg


sagrada-fam%C3%ADlia-and-barcelona-from-above.jpg

dubrovnik_croatia-aerial-from-above.jpg
 
Top