Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolinë

WxP

Antarë i Respektuar
Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama deklaroi se më 8 maj qytetarët e thanë fjalën e tyre dhe se Shqipëria nuk ka më kohë për të humbur.

"Askush nuk mund ta përmbysë rezultatin në tavolinë, sepse do ta fuste vendin në një tatëpjetë shumë të rrezikshme", tha Rama.

Në një dalje për mediat, bashkë me kandidatët e Aleancës për të Ardhmen nëpër bashkitë që fituan zgjedhjet, Rama theksoi se ajo që shkoi në këtë proces zgjedhor duhet të jetë bazë për reflektim, ndërsa zvarritja e procesit në Tiranë nuk mund ta ndryshojë rezultatin, por vetëm të dëmtojë procesin.

"Fitorja e zgjedhjeve duhet kuptuar vetëm si një shumëfishim i përgjegjësive dhe angazhimeve. Ne duhet t'i përmbushim të gjitha angazhimevet, të gjitha idetë, të gjitha planet për të ardhmen për të gjithë Shqipërinë që pa asnjë dyshim do të qeverisim nesër", tha Rama.

Top-Channel
 

Attachments

  • rama-fitorja2011.jpg
    rama-fitorja2011.jpg
    8.9 KB · Shikime: 79

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolinë

sa situat e bukur per te par se si funksionon politika hahahaahahah

ne zgjedhjet e kaluara,,dmth te 2009,, ishte ne nje pozicjon "te njejt" me lulzim bashen,,

tani edi kerkon ato qe berisha kerkonte gjat ktyre dy viteve qe edi bente zhurm,,

hahahah sa fytyr e spanuar esht,,,

ne njeren an qesh,,por ne tjetren an e di se te gjith e din,,se aksidentalisht,,ndodhet aty,,jo vetem ne bashki,,por ne te gjith politiken dhe egzistencen e tij ne te,,ai esht aksidentalisht,
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Titulli: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolinë

sa situat e bukur per te par se si funksionon politika hahahaahahah

ne zgjedhjet e kaluara,,dmth te 2009,, ishte ne nje pozicjon "te njejt" me lulzim bashen,,

tani edi kerkon ato qe berisha kerkonte gjat ktyre dy viteve qe edi bente zhurm,,

hahahah sa fytyr e spanuar esht,,,

ne njeren an qesh,,por ne tjetren an e di se te gjith e din,,se aksidentalisht,,ndodhet aty,,jo vetem ne bashki,,por ne te gjith politiken dhe egzistencen e tij ne te,,ai esht aksidentalisht,

ke filluar marjuanen rende kohet e fundit...mos komento me ne keto gjerat e politikes se po le namin topa topa....keshill miqesore kjo, per mos ti ulur pike vetes.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pe: Titulli: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolinë

ke filluar marjuanen rende kohet e fundit...mos komento me ne keto gjerat e politikes se po le namin topa topa....keshill miqesore kjo, per mos ti ulur pike vetes.

mir se po e mar keshillen,,mariuanen,,kurr ne jet se kam pi me shum se nje cigare ne dit,,ose me shum se 3 cigare ne jav,

sa i perket,,


tani ti po ma jep kshillen po spo me tregon se pse lash nam???

a nuk esht e vertet ajo qe thash??

qe edi rama ne 2009 thoshte hapni kutiat dhe kerkonte rezultatin ne tavolin per dy vjet me rradh,,

tani kerkon c´far??

pastaj un nuk merrem me politik,,,edin e kam fiksim se esht bir Rrugaçe hajdut i pa par!!#


pse ju djeg juve socjalistave te forumit dhe ju duket se po humbi pik,,,un se kam problem,,

e di se sa humbi dhe sa fitoj,,mund te humbi nje pik nga ti dhe nga love,,por marr 6 pik nga dikush tjetr,,plus 6 qe ja jap vetes.
 
Redaktimi i fundit:

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pe: Titulli: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolinë

ke filluar marjuanen rende kohet e fundit...mos komento me ne keto gjerat e politikes se po le namin topa topa....keshill miqesore kjo, per mos ti ulur pike vetes.

shiko sa per informacjon edhe nje her!!! NCUK kam nevoj per kshillat e tua,,

por nese te ka shku ne mendje se mund te me besh kshilla ndonjeher,,

at´her merre posten time citoje,,dhe jepi argumentat e tua te kundert,,dhe mos u fut ne nje rrug pa krye,,

nuk e din ti,,,se sa pi,,,dhe si pi,,ashtu sic nuk e din kurr se pse veproj aty ku veproj,,


se po tjet puna te vim e te komentojm mbi njeri tjetrin,,

at´her mua sme mbetet te them gje se ti je VIP kupton ??

gjithashtu je edhe hard style hahah..

dhe mban edhe firmen e pirros,,qe ne kte rast je ne kundershtim me te. etj etj

por nejse ky esht qellimi im ne tema,,

sepse mua me duhen njerez me mizen pas veshit,,

te pershendes.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolinë

shiko sa per informacjon edhe nje her!!! NCUK kam nevoj per kshillat e tua,,

por nese te ka shku ne mendje se mund te me besh kshilla ndonjeher,,

at´her merre posten time citoje,,dhe jepi argumentat e tua te kundert,,dhe mos u fut ne nje rrug pa krye,,

nuk e din ti,,,se sa pi,,,dhe si pi,,ashtu sic nuk e din kurr se pse veproj aty ku veproj,,


se po tjet puna te vim e te komentojm mbi njeri tjetrin,,

at´her mua sme mbetet te them gje se ti je VIP kupton ??

gjithashtu je edhe hard style hahah..

dhe mban edhe firmen e pirros,,qe ne kte rast je ne kundershtim me te. etj etj

por nejse ky esht qellimi im ne tema,,

sepse mua me duhen njerez me mizen pas veshit,,

te pershendes.

Urdho cfare fletash po numerohen, te gjetura poshte kembeve se sekretares.

kam pasur respekt per leximet e tua, po nese e fut veten ne keto profile je me pak se zero. respekte nuk dua te replikoje me se eshte e kot.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Pe: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolinë

Ju takojne keta udheheqes qe keni ....
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolinë

Urdho cfare fletash po numerohen, te gjetura poshte kembeve se sekretares.

kam pasur respekt per leximet e tua, po nese e fut veten ne keto profile je me pak se zero. respekte nuk dua te replikoje me se eshte e kot.

nuk esht problemi se si cilat flet po numrohen,,,

un e kam me edi ramen,,,ai esht i pa pershtatshem,,,te tjerat nuk me interesojn dhe shum,.

edhe pse per mendimin tim,,,fletet qe pava sot duke u numruar ne komisjonin qendror te zgjedhjeve,,nuk kishin flet qe kishin ardhur nga kembet,,,por ishin flet qe gjindeshin ne kutia,,,te futura ne nje zarf,,,futja ne zarf qe mos te ngatrrohet me te tjerat,,tregon se ai grumbullim fletesh esht mbledhur ne zarf,,per tu verifikuar nga nje antarsi apo komisjon me profesional dhe perfundimtar,,qe esht kaqz ,,

ska aty u numruan votat per ramen dhe per bashen,,dhe per partit,,

un e kam then diten e par qe rama ka shpallur fitoren sapo jan mbyllur kutit e votimit,, e kam then se ai nuk i njeh zgjedhjet,,

as si rezultat dhe as si procedur,,pasi ka anashkaluar te gjith kto,,dhe i ka shpallur zgjedhjet diten qe jan kryer votimet,,,

un e kam shpregur ne kte forum qe ai nuk i njeh zgjedhjet,,

tani ju esht normale qe ju vjen keq,,pasi keni kontributin tuaj ndoshta per te shkuar rezultati pro rames,,deri aty ku esht,,

por problemi juaj esht pikrisht edi rama,,,qe ju fut ne rrug pa krye dhe ne perplasje,,,i gjith populli esht ne tension,,pse??
pasoj e karrjeres personale dhe vetem personale te edvin rames,,

un e kuptoj faktin se ai esht i rendesishem per partin socjaliste,,per disa arsye te ndryshme,,

dhe ata nuk duan te len te rrezohet,,,sepse ka frik se per dy vjet,,,nuk do mund te ndertojn nje lidership,,dhe do humbin edhe zgjedhjet e 2013 tes,,,

por me mir von se kurr,,i thon nje fjale,,, jepi partin socjalisteve,,si Ben Blushi,,apo te tjer,,

lejeni edi ramen te rrezohet,,e ti leshoj frymarrjen zhvillimit te kti populli,,se jemi shum mbrapa,,,

c´do te thot lejeni edi ramen te rrezohet,,,,leji komisionin qendror te zgjedhjeve,,te numroj te gjitha votat,,

dhe nese fiton perseri edi rama,,, lejeni te vazhdoj punen dhe strategjin e tij te bllokimit me c´do kusht,,deri ne arritjen e karriges se kryeministrit,, at´her hajde hiqeni me ju ate kadafin,,,qe mendon se okay,,ka nje pjes te popullit qe sme do,,dhe ata sjan asnjeher me pak se te pakten gjysma,,

por jan edhe nje pjes e popullit qe me perkrah,,,dhe pse mos ti shfrytzoj un kta me te gjitha mjetet,,ti nxjerr ne rrevolta e ne demostrata,,,deri sa ta bej rromuj vendin edhe nje her,,dhe te krijoj pershtypjen se po me vidhen votat,,

merre me mend,,te ishte edhe lulzim basha kokfort i till,,dhe te nxirrte ne revolta mbeshtetsit e vet,,,

edi rama kerkon revolta trup me trup,,nje pjes e njezve ktej nje pjes andej,,

dhe nuk e len zgjedhjen te vi nga procedira qe vet ka votuar dhe ka propozuar,,

po cila na qenka detyra e shtetit dhe e istitucjoneve ne rastin kur populli voton????

esht te numroj saktesisht vullnetin e tij,,dhe jo te ndaj saktesisht se ku duhet te votoj,,,ne cilen kuti me ngjyr,,

ti mund ti ndash ngjyrat si administrator,,,per ta patur me te leht numrimin ne fund,,,por kjo sdo te thot se ti sduhet te numrosh edhe vullnetin e atyre qe per arsye te ndryshme nuk e kan hedhur voten ne kutin e duhur,, kjo esht puna e ati institucjoni,,

kjo esht e njejt si te thuash,,,


ne nje oqean,,esht mbytur nje anije,,,dhe rekomandimet e ekipit shpetues,,,te tregojn disa vende grumbullimi,,

te rit,,, tek anija ngjyr bluh,,,te moshuarit tek e bardha,,grat dhe femijet tek e verdha,,dhe te semuret tek e kuqja,,

tani ekimi i shpetimit,,,shkon per te mbledhur popullin,,dhe gjen se disa jan futur jo ne vendet e paracaktuara,,,

pra llogjika juaj ne kte rast esht se ata nuk duhen shpetuar,,

kjo esht e llogjik e gabuar... qe vjen thjesht per faktin se skeni besim ndaj transapernces,,,

dy vjet o burra ku esht vota ime,,,tani o burra mos leni te shikohet vota ime!!
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolin

nuk esht problemi se si cilat flet po numrohen,,,

un e kam me edi ramen,,,ai esht i pa pershtatshem,,,te tjerat nuk me interesojn dhe shum,.

edhe pse per mendimin tim,,,fletet qe pava sot duke u numruar ne komisjonin qendror te zgjedhjeve,,nuk kishin flet qe kishin ardhur nga kembet,,,por ishin flet qe gjindeshin ne kutia,,,te futura ne nje zarf,,,futja ne zarf qe mos te ngatrrohet me te tjerat,,tregon se ai grumbullim fletesh esht mbledhur ne zarf,,per tu verifikuar nga nje antarsi apo komisjon me profesional dhe perfundimtar,,qe esht kaqz ,,

ska aty u numruan votat per ramen dhe per bashen,,dhe per partit,,

un e kam then diten e par qe rama ka shpallur fitoren sapo jan mbyllur kutit e votimit,, e kam then se ai nuk i njeh zgjedhjet,,

as si rezultat dhe as si procedur,,pasi ka anashkaluar te gjith kto,,dhe i ka shpallur zgjedhjet diten qe jan kryer votimet,,,

un e kam shpregur ne kte forum qe ai nuk i njeh zgjedhjet,,

tani ju esht normale qe ju vjen keq,,pasi keni kontributin tuaj ndoshta per te shkuar rezultati pro rames,,deri aty ku esht,,

por problemi juaj esht pikrisht edi rama,,,qe ju fut ne rrug pa krye dhe ne perplasje,,,i gjith populli esht ne tension,,pse??
pasoj e karrjeres personale dhe vetem personale te edvin rames,,

un e kuptoj faktin se ai esht i rendesishem per partin socjaliste,,per disa arsye te ndryshme,,

dhe ata nuk duan te len te rrezohet,,,sepse ka frik se per dy vjet,,,nuk do mund te ndertojn nje lidership,,dhe do humbin edhe zgjedhjet e 2013 tes,,,

por me mir von se kurr,,i thon nje fjale,,, jepi partin socjalisteve,,si Ben Blushi,,apo te tjer,,

lejeni edi ramen te rrezohet,,e ti leshoj frymarrjen zhvillimit te kti populli,,se jemi shum mbrapa,,,

c´do te thot lejeni edi ramen te rrezohet,,,,leji komisionin qendror te zgjedhjeve,,te numroj te gjitha votat,,

dhe nese fiton perseri edi rama,,, lejeni te vazhdoj punen dhe strategjin e tij te bllokimit me c´do kusht,,deri ne arritjen e karriges se kryeministrit,, at´her hajde hiqeni me ju ate kadafin,,,qe mendon se okay,,ka nje pjes te popullit qe sme do,,dhe ata sjan asnjeher me pak se te pakten gjysma,,

por jan edhe nje pjes e popullit qe me perkrah,,,dhe pse mos ti shfrytzoj un kta me te gjitha mjetet,,ti nxjerr ne rrevolta e ne demostrata,,,deri sa ta bej rromuj vendin edhe nje her,,dhe te krijoj pershtypjen se po me vidhen votat,,

merre me mend,,te ishte edhe lulzim basha kokfort i till,,dhe te nxirrte ne revolta mbeshtetsit e vet,,,

edi rama kerkon revolta trup me trup,,nje pjes e njezve ktej nje pjes andej,,

dhe nuk e len zgjedhjen te vi nga procedira qe vet ka votuar dhe ka propozuar,,

po cila na qenka detyra e shtetit dhe e istitucjoneve ne rastin kur populli voton????

esht te numroj saktesisht vullnetin e tij,,dhe jo te ndaj saktesisht se ku duhet te votoj,,,ne cilen kuti me ngjyr,,

ti mund ti ndash ngjyrat si administrator,,,per ta patur me te leht numrimin ne fund,,,por kjo sdo te thot se ti sduhet te numrosh edhe vullnetin e atyre qe per arsye te ndryshme nuk e kan hedhur voten ne kutin e duhur,, kjo esht puna e ati institucjoni,,

kjo esht e njejt si te thuash,,,


ne nje oqean,,esht mbytur nje anije,,,dhe rekomandimet e ekipit shpetues,,,te tregojn disa vende grumbullimi,,

te rit,,, tek anija ngjyr bluh,,,te moshuarit tek e bardha,,grat dhe femijet tek e verdha,,dhe te semuret tek e kuqja,,

tani ekimi i shpetimit,,,shkon per te mbledhur popullin,,dhe gjen se disa jan futur jo ne vendet e paracaktuara,,,

pra llogjika juaj ne kte rast esht se ata nuk duhen shpetuar,,

kjo esht e llogjik e gabuar... qe vjen thjesht per faktin se skeni besim ndaj transapernces,,,

dy vjet o burra ku esht vota ime,,,tani o burra mos leni te shikohet vota ime!!
Ti ske lidhje fare me shqiperine, jo me me ilirine....

kalofsh nje dite te mire.:motor:
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit n

Ti ske lidhje fare me shqiperine, jo me me ilirine....

kalofsh nje dite te mire.:motor:

ah okay,,,hahah edvinist,,,mohimi total hahahahah


ky ka lidhje me ilirin,,dhe ky esht ai tipi qe duhet ta drejtoj vendin drejt iliris

[video=youtube;5wTu-malxWQ]http://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ[/video]
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultat

ah okay,,,hahah edvinist,,,mohimi total hahahahah


ky ka lidhje me ilirin,,dhe ky esht ai tipi qe duhet ta drejtoj vendin drejt iliris

[video=youtube;5wTu-malxWQ]http://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ[/video]

je shume i vogel per te me treguar mua keto gjera


te njejtat fyryra nga 90 po drejtojne akoma...edhe ne usa pas bush senior erdhi junior.....une jam SHQIPTAR sjam as salist as edvinist. une te vras per familjen per shqiperin jo per edin e salin...zgjohu cun se je flluske sapuni duke na bere moral per historite tona...shikoje mire historine tone.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rama: "Jo" përmbysjes së

je shume i vogel per te me treguar mua keto gjera

hehehe

ndac i vogel ndac jam i madh,,,un jam aq sa ti sillesh e pshtillesh nje jet te ter,,,dhe prap ngel mbrenda tij,,dmth nuk ke mundur kurr ta kapesh as piken e nisjes dhe as te distinacjonit,,,

nese ke dashur ndonjeher te me mbasesh mua esht fjala,,, ti ske ditur as ku tja fillosh as ku tja mbarosh,,dhe per kte te garantoj se as sdo te dish ndonjeher,,,vetem do te llapesh kot ne vazhdim,,

tani sa i perket 97tes,,,esht tem e diskutuar me 100 her ktu ne forum,,,por ti po te duash e diskutojm prap,,


por kjo verteton edhe nje her ato qe un kam perseritur gjat gjith koheve te fundit,, se problemi juaj c´do her,,nuk esht problemi se ku aktualisht ndodhemi,,,dhe si praktikisht mund te shkojm atje ku deshirojm,,,por ju i harroni te gjitha dhe kapeni direkt tek koka e piramides,,,ku qendron i vetmi qellim i juaj,,,sali berisha te zhduket,,pa tjerat behen,,kjo esht strategjia qe po ju nxjerr si humbes c´do her,, lemi ti mua nje an c´far thon gazetaret e top chenellit,,,sepse ti aty e paske mesuar historin ton,,, por shiko c´far thon shqiptaret me an te votes se tyre,,,dhe harroje berishen,,kur te ket votime shko voto kunder tij,,po mos pretendo se,,,ke msuar te futesh ne internet,,dhe te lexosh e te shohesh dokumentare,,e shum e shum gjera,,mos pretendo se e ke msuar te verteten mbi 97ten,,dhe as mbi 99en,

dhe as mos pretendo se dua tani te kapem me ty,,,jo kush kemi se c´far per ti mesuar tjetrit,,

se serjozisht nuk te shoh fare ne horizont,
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolinë

ti nga fjala ilir merr vetem shkronjen e fundit .... naten lale :D
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pe: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolinë

ti nga fjala ilir merr vetem shkronjen e fundit .... naten lale :D

heheheh lale naten,,

por mos harro per asnje moment,,,nuk jam un ai qe marr nga fjala ilir,,,por fjala ilir,,,esht ai ose ajo qe merr prej meje,,

pastaj nuk je ti ai qe i percakton kto gjera dhe ti e din,,

njeriu kto gjera i merr ne gatim e siper,,,dhe i jep pasi pjeket,,

 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolinë

[video=youtube;xG0wast5-yc]http://www.youtube.com/watch?v=xG0wast5-yc[/video]

naten lale naten

hek kush po mshan mu...hek rakin ma ha LOL
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pe: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultatit në tavolinë

naten lale naten

hek kush po mshan mu...hek rakin ma ha LOL

heheheh

ti je i lir te me emitosh edhe ne aspektet tjera,,,por kur ti vi fundi,,

ti e din se ngelesh po ai qe je ne te vertet,,,i njejti VIP,

dallimi pra midis nesh,,esht se ne lidhemi qe ne gatim,,,dhe qe ne lindje,,

prandaj ktu esht dallimi edhe midis asaj Se,,,C´Fart do te thot ne te vertet Vip;

Me shtohen armiqt ne nje koh kur

Ska me stop,,sepse jam si lep top,
ferr non stop,,per gjithsecilin rob,
jam copa e bukes dhe semundja e zhuges,
dhe kerkoj te drejt te barabart edhe per ne te rruges,
ti flet per te gjitha,,,dhe sme pyet fare,
lexon abetare dhe sme jep as gje pa pare,
kur un flas per I LIR,ti flet per Kuben,
un vetem te ndihmoj,se ta pasqyroj RRugen,
kjo esht jeta ime,,duhet ta akceptosh,,midis nesh
do msosh shum gjera dhe do permirsosh,
kjo esht baza e vertet,,e Demokracis,
dhe faza ku duhet ti besosh drejtsis,
mos me thuj PO,por mos me thuaj JO;
vetem shko dhe mos harro mos paragjyko,
un do vazhdoj te shes,,sepse di vetem te shes,
dhe Shitsi i Madh,thon qe shifet ne mengjes,

[video=youtube;fH3-fxIiB7s]http://www.youtube.com/watch?v=fH3-fxIiB7s[/video]
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rama: "Jo" përmbysjes së rezultat

je shume i vogel per te me treguar mua keto gjera


te njejtat fyryra nga 90 po drejtojne akoma...edhe ne usa pas bush senior erdhi junior.....une jam SHQIPTAR sjam as salist as edvinist. une te vras per familjen per shqiperin jo per edin e salin...zgjohu cun se je flluske sapuni duke na bere moral per historite tona...shikoje mire historine tone.


jojooooooo nuk na duhen faktet per te pare te verteten , as realitete per pare njerzit, ne shqiptaret jemi mesuar me nje Sali dhe me te do vdesim , me nje Sali qe kur bie shi thot ka diell , dhe kur ka diell thot po bie shi. Me nje Sali qe cfaredo te ndodh ne prap do e mbajme ne pushtet.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rama: "Jo" përmbysjes së

Me nje Sali qe cfaredo te ndodh ne prap do e mbajme ne pushtet.

hihihihihihi

nuk esht puna c´far do qe te ndodh serjozisht,,,por ne rastin e sali berishes deri tani,,c´do her ajo qe ka ndodhur ka qen humbja e rivalit te tij,,dmth ka ndodh c´do her e njejta gje!!

:shpat:
 
Top