Rama: Qeveria Berisha-Meta lindi nga politika e vjetër

WxP

Antarë i Respektuar
Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama u shpreh se qeveria Berisha- Meta lindi nga politika e vjetër. “Qeveria e sotme lindi nga grahma e fundit e politikës së vjetër në Shqipëri, tha Rama. Sipas tij, ndërkohë që përpjekja për numërimin e çdo vote të majtë vazhdon, Ilir Meta nxitoi të bëhet paterica e kryeministrit të rrëzuar.

Ora - News
 

alfonci

Veri investigatio
Rama do i kishte bere nder te madh vendit nese ju shtregon doren te dyve dhe t'iu uroje mbaresi ne qeverisje, per te sjellur politiken e re qe ai ka premtuar shume gjate.
 

ida angel

:)
V.I.P
Nuk mund ti vihet re fjaleve te Rames ,ai humbi nga keto zgjedhje.
E rendesishmja eshte qe te pranoj qeverin e re dhe te mbeshtes bashkpunimin e Metes me Berishen.
 

tiesto

SKENDERBEU KAMPION
po ky pse nuk fitoi atehere?!do na bente politike te re...hahh
rama te mos merzitet se i erdhen ditet bukura!
 

PAZUZU

Dark Knight
pergjigje

Le te bejne cfare te dojne mor amon..vetem te bejne nai gjo te mire per popullin qe e peson perhere kjo ka renci..Un nuk kuptoj nje gje....Ato qe na qeverisin dhe ne drrejtojne jane njerz si ne...atehere ato duhet te na kuptojne me mire se sa do na kuptonte nje kafshe..ato duhet ti dine dhe ti njohen hallet qe mund te kete nje njeri..ato duhet te dine si njerez qe jane dhe vete per nevojat e nje njeriu dhe muncite e jeteses se nje njeriu ne shqiperi...kshu qe perse shum shum shum gjera i bejne vetem dhe vetem oper interesin e tyre vetem...Valle sjane njerz keto personazhe!!!Nese nuk jane njerz atehere cfare jane????!!!Kete nuk e kuptoj....pse keshtu........
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
hahaha haha fitun kriminelet urime :) mua sme ndryshon gje un ndjek politiken ne it se ktu e kam vendin se kush fiton ne al sme intereson shum se 3 jav ne vit jam ;)
 

wheel

Antarë
Politika shqiptare sic ka qene vazhdon te qendrroje e tille, e ndyre e plot pazare. me koment se kaq nuk meriton me bashkimi berisha-meta.
 

sabah

Anëtar i Respektuar
Si Berisha ashtu edhe meta hunj kane qene e hunj mbeten.Por e cuditeshme kjo aleance midis tyre,e djathta me te majten te bashkepunojne???A do te jete e qendrueshme kjo aleance?Deklarata e Metes ben fjale se kjo aleance u lidh per te miren e kombit.Nuk na duket e besueshme kjo thenie dhe se sa te sinqerte jane keta politikane kemi kohe qe i shikojme ketu e 18 vite qe i provojme sakrificat e tyre duke grumbulluar pasuri te papara dhe duke lene popullin ne nje fukarallek te skajshem.
 
Top