Rama-reforma e drejtesise

Shikoni se si e paska kapur Rama diplomacine amerikane, Departamentin e Shtetit dhe Departamentin e Drejtesise te SHBA. Sa mendoni se i ka paguar? :p lool

Shpjegim: ONM qendron per Operacioni Nderkombetar i Monitorimit, i cili merret me vezhgimin e Vetting-ut. Nderkombetaret kane poashtu fjalen e fundit ne komisionin e apelit, nese gjykojn se vetting-u ka qene i padrejt me nje gjykates/prokuror.

SHBA.png

"Po ik o Barnaba la ler rehat se rilindja me cau koken... isha mire ne kohen e Saliut kur nuk paguaja energjine elektrike" lool
"Po ik ore se ky vend nuk behet!" lool
 
@Shoku_vjeter
Me vjen keq, por te bazosh gjithe arsyetimin ne nje reforme ne drejtesi per mua eshte budallik, sepse dihet qe e vetmja "reforme ne drejtesi" qe eshte e mundur te behet eshte thjeshte nje urdher nga "lart" qe mund ti jepet prokurorise per arrestime.
Urdheri, nuk ka nevoje per reforme.

Ka bere vaki ne ndonje vend tjeter qe te denojne veten politikanet?!
 
@Shoku_vjeter
Me vjen keq, por te bazosh gjithe arsyetimin ne nje reforme ne drejtesi per mua eshte budallik, sepse dihet qe e vetmja "reforme ne drejtesi" qe eshte e mundur te behet eshte thjeshte nje urdher nga "lart" qe mund ti jepet prokurorise per arrestime.
Urdheri, nuk ka nevoje per reforme.

Ka bere vaki ne ndonje vend tjeter qe te denojne veten politikanet?!
Une nuk ja u atribuoj politikaneve reformen ne drejtesi, eshte nje kriter i detyrueshem nderkombetar, nese nuk duam izolim, nese duam BE dhe bashkejetese me boten.

Po, ka raste te fresketa, dhe historike, Presidentesh, Kryeministrash e Ministrash ne burg, femra e meshkuj ?

Rri me qafsh se Shandanet Murano te Ministrit te Mbrojtjes, ne zyren e vet... (jo ne shpi), benin saç ben ai Range Rover sot ?
 
Nuk e di kush do jet, por ajo qe di me siguri eshte qe ministri i brendshem 2009-2013 eshte po aq hajdut e kriminel sa kryeministri i asaj kohe e i kesaj tani.
Problemi me ata qe e mendojne si ti, nuk eshte pandeshkueshmeria e drejtesise, apo mungesa e drejtesise, por eshte vete keqkuptimi qe ju keni ne mendjet tuaja per drejtesine ligjore. Ajo qe ndodhi ne 21 janar qe Basha ishte Minister i Brendshem dhe Kryeminister Berisha, nuk ishte thjeshte "u vrane 4 njerez nga Garda e Republikes", por ishte dhunimi i rendit kushtetues demokratik, nga njerez qe ushtruan dhune nga policeve, dhune ndaj institucioneve demokratike qe mbrohen me ligj, dhe perpjekja per te rrezuar rendin kushtetues demokratik te dale me voten e lire te shqiptareve, me dhunen e rrugaçeve ne rruget e Shqiperise.

Dhe maskarada e drejtesise ligjore me ate qe ndodhi e ben te qarte qe Shqiperia eshte nje Republike Bananesh. Ne gjykate dhe ne burg perfunduan gardistet, njerezit qe ligji u jep pergjegjesine ligjore qe te mbrojne me çdo kusht institucionet demokratike te ketij vendi, dhe jo rrugaçet e rruges qe dhunuan keta gardiste e keto institucione. Rrugaçet e njerezit e krimit qe Rama e kompani sollen nga çdo cep i Shqiperise e nga Greqia, qe ushtruan dhunen, sot nderohen si "deshmore" e "heronj".

Dhe hajde bej reforme ne drejtesi po deshe me nje popull, qe 2 vjet me vone i dhane me vote pushtetin njeriut qe organizoi puçin ndaj rendit kushtetues te vendit ne 21 janar 2011. Dhe ajo qe eshte me e bukura eshte qe aleanca e Rilindjes Socialiste, u ngrit mes Engjellit (Rama) dhe Djallit (Meta) ne ate 21 janar.
 
Ça do? Të flasësh…? Prit, mos më ndërprit, se po flas unë. kemi thënë grave të gjitha të drejtat, por jo sa të na ndërprisni fjalën”, tha Rama.

Siç duket socialistja ka kërkuar të marrë fjalën, por Rama iu kthye duke i thënë se vërtet iu ka dhënë grave të gjitha të drejtat, por jo sa t’i ndërpresin fjalën.

A votohet ky majmun cirku ?!?
 
Ça do? Të flasësh…? Prit, mos më ndërprit, se po flas unë. kemi thënë grave të gjitha të drejtat, por jo sa të na ndërprisni fjalën”, tha Rama.

Siç duket socialistja ka kërkuar të marrë fjalën, por Rama iu kthye duke i thënë se vërtet iu ka dhënë grave të gjitha të drejtat, por jo sa t’i ndërpresin fjalën.

A votohet ky majmun cirku ?!?
Dhe ku eshte majmuni ktu?
Qe skemi piken e etikes apo edukates?
Dhe kjo ndodh rendom ne cdo bisede grupi, eshte per te ardhur keq qe nuk dime te degjojme ,por nderhyjme si majmuni ne cirk!
Eshte ceshtje edukate te dish te degjosh dhe te dish kur te marresh fjalen!
Ne duam vetem te flasim
 
Problemi me ata qe e mendojne si ti, nuk eshte pandeshkueshmeria e drejtesise, apo mungesa e drejtesise, por eshte vete keqkuptimi qe ju keni ne mendjet tuaja per drejtesine ligjore. Ajo qe ndodhi ne 21 janar qe Basha ishte Minister i Brendshem dhe Kryeminister Berisha, nuk ishte thjeshte "u vrane 4 njerez nga Garda e Republikes", por ishte dhunimi i rendit kushtetues demokratik, nga njerez qe ushtruan dhune nga policeve, dhune ndaj institucioneve demokratike qe mbrohen me ligj, dhe perpjekja per te rrezuar rendin kushtetues demokratik te dale me voten e lire te shqiptareve, me dhunen e rrugaçeve ne rruget e Shqiperise.

Dhe maskarada e drejtesise ligjore me ate qe ndodhi e ben te qarte qe Shqiperia eshte nje Republike Bananesh. Ne gjykate dhe ne burg perfunduan gardistet, njerezit qe ligji u jep pergjegjesine ligjore qe te mbrojne me çdo kusht institucionet demokratike te ketij vendi, dhe jo rrugaçet e rruges qe dhunuan keta gardiste e keto institucione. Rrugaçet e njerezit e krimit qe Rama e kompani sollen nga çdo cep i Shqiperise e nga Greqia, qe ushtruan dhunen, sot nderohen si "deshmore" e "heronj".

Dhe hajde bej reforme ne drejtesi po deshe me nje popull, qe 2 vjet me vone i dhane me vote pushtetin njeriut qe organizoi puçin ndaj rendit kushtetues te vendit ne 21 janar 2011. Dhe ajo qe eshte me e bukura eshte qe aleanca e Rilindjes Socialiste, u ngrit mes Engjellit (Rama) dhe Djallit (Meta) ne ate 21 janar.
Fol me nje standart jo dy!
Ti vesh flaken deres se kryeminstrise? Ta shkallmosh me gura, vare apo cte gjindet ?
Te tentosh te hysh me qivur ne kryeministri? Te shqyesh dyert e tvsh ?
Te ngresh cader dhe bllokosh apo me keq paralizosh nje qytet te tere ...keto cfare denimi meritojne?
 
Fol me nje standart jo dy!
Ti vesh flaken deres se kryeminstrise? Ta shkallmosh me gura, vare apo cte gjindet ?
Te tentosh te hysh me qivur ne kryeministri? Te shqyesh dyert e tvsh ?
Te ngresh cader dhe bllokosh apo me keq paralizosh nje qytet te tere ...keto cfare denimi meritojne?
E di ku eshte problemi Moni, qe si Rama dhe Meta, bejne çdo gje per interesin e tyre vetjak. Eshte per te ardhur keq, ku jemi katandisur.
 
Palo reforme!
Palo OFL!
Palo politikane!
Palo kriminele! (le qe jo se kta e kane ne natyre palollëkun)

Te korruptuar e te bere bythe e breke madje edhe koke me krimin dhe politiken, jo 95% siç lexova diku me siper, por 100%.
Kjo menyra e perzgjedhjes te atyre qe e kalojne vetingun eshte si ajo historia e familjes se varfer qe ka per dimer vetem nje thes me grure te mykur dhe fillon te seleksionoje kokrrat duke hequr kokrrat me te kalbura dhe duke lene ato me pak te kalbura qe pastaj ti bluaje e te shtyje dimrin.
Nga keta me pak te kalburit do presim drejtesi?!

E Famshmja OFL qe deri me sot u ka derguar formulare deklarimi vetem "çunave problematike" te cilet kane mbeshtetur ne zgjedhjet e fundit PD.
E Famshmja OFL qe neser (nese) do e komandoje nje krah tjeter politik do u coje formulare deklarimi "çunave problematike" qe zgjedhjet e fundit nga hera e fundit qe kta ishin ne opozite mbeshteten PS.
Para pak kohesh nje nga kokat kryesore te tyre u arrestua per nxjerrje sekreti hetimor. (Kriminel)

Politikanet e leshit qe nese i nenshtrohen vetingut dalin te gjithe me buze te kuqe.
Te korruptuar deri ne palce, majtas e djathtas.
Te perziere me krimin dhe here here edhe vete kriminele.
Edhe ndonje tek tuk qe mbahet si i paster ve bast qe thelle thelle e ka ngrene ndonje luge çorbe te prishur sa per te vjelle vrer gjithe jeten ose ose me rende akoma, te vjellin te tjeret per ta duke i mbajtur nen presion qe ti perdorin si marioneta.

Kriminelet jane padronet e vendit kshu qe nuk duhet ti komentoj sepse prej aktivitetit te tyre: ka jete edhe kjo pak jete qe na mban ne jete ne kete jeten e vendit tone te Shqiponjave.

Zoti e ndimofte Shqiperine!
(As te huajt s'do na ndihmojne dot).
Une them ti veme kycin temes se i the te tera!
 
Palo reforme!
Palo OFL!
Palo politikane!
Palo kriminele! (le qe jo se kta e kane ne natyre palollëkun)

Te korruptuar e te bere bythe e breke madje edhe koke me krimin dhe politiken, jo 95% siç lexova diku me siper, por 100%.
Kjo menyra e perzgjedhjes te atyre qe e kalojne vetingun eshte si ajo historia e familjes se varfer qe ka per dimer vetem nje thes me grure te mykur dhe fillon te seleksionoje kokrrat duke hequr kokrrat me te kalbura dhe duke lene ato me pak te kalbura qe pastaj ti bluaje e te shtyje dimrin.
Nga keta me pak te kalburit do presim drejtesi?!

E Famshmja OFL qe deri me sot u ka derguar formulare deklarimi vetem "çunave problematike" te cilet kane mbeshtetur ne zgjedhjet e fundit PD.
E Famshmja OFL qe neser (nese) do e komandoje nje krah tjeter politik do u coje formulare deklarimi "çunave problematike" qe zgjedhjet e fundit nga hera e fundit qe kta ishin ne opozite mbeshteten PS.
Para pak kohesh nje nga kokat kryesore te tyre u arrestua per nxjerrje sekreti hetimor. (Kriminel)

Politikanet e leshit qe nese i nenshtrohen vetingut dalin te gjithe me buze te kuqe.
Te korruptuar deri ne palce, majtas e djathtas.
Te perziere me krimin dhe here here edhe vete kriminele.
Edhe ndonje tek tuk qe mbahet si i paster ve bast qe thelle thelle e ka ngrene ndonje luge çorbe te prishur sa per te vjelle vrer gjithe jeten ose ose me rende akoma, te vjellin te tjeret per ta duke i mbajtur nen presion qe ti perdorin si marioneta.

Kriminelet jane padronet e vendit kshu qe nuk duhet ti komentoj sepse prej aktivitetit te tyre: ka jete edhe kjo pak jete qe na mban ne jete ne kete jeten e vendit tone te Shqiponjave.

Zoti e ndimofte Shqiperine!
(As te huajt s'do na ndihmojne dot).


Edhe ca zgjidhje ka sipas teje?
 
Problemi me ata qe e mendojne si ti, nuk eshte pandeshkueshmeria e drejtesise, apo mungesa e drejtesise, por eshte vete keqkuptimi qe ju keni ne mendjet tuaja per drejtesine ligjore. Ajo qe ndodhi ne 21 janar qe Basha ishte Minister i Brendshem dhe Kryeminister Berisha, nuk ishte thjeshte "u vrane 4 njerez nga Garda e Republikes", por ishte dhunimi i rendit kushtetues demokratik, nga njerez qe ushtruan dhune nga policeve, dhune ndaj institucioneve demokratike qe mbrohen me ligj, dhe perpjekja per te rrezuar rendin kushtetues demokratik te dale me voten e lire te shqiptareve, me dhunen e rrugaçeve ne rruget e Shqiperise.

Dhe maskarada e drejtesise ligjore me ate qe ndodhi e ben te qarte qe Shqiperia eshte nje Republike Bananesh. Ne gjykate dhe ne burg perfunduan gardistet, njerezit qe ligji u jep pergjegjesine ligjore qe te mbrojne me çdo kusht institucionet demokratike te ketij vendi, dhe jo rrugaçet e rruges qe dhunuan keta gardiste e keto institucione. Rrugaçet e njerezit e krimit qe Rama e kompani sollen nga çdo cep i Shqiperise e nga Greqia, qe ushtruan dhunen, sot nderohen si "deshmore" e "heronj".

Dhe hajde bej reforme ne drejtesi po deshe me nje popull, qe 2 vjet me vone i dhane me vote pushtetin njeriut qe organizoi puçin ndaj rendit kushtetues te vendit ne 21 janar 2011. Dhe ajo qe eshte me e bukura eshte qe aleanca e Rilindjes Socialiste, u ngrit mes Engjellit (Rama) dhe Djallit (Meta) ne ate 21 janar.
Une nuk kam asnje problem idesh dhe opinionesh, perkundrazi jam shume i qarte e aspak skeptik, sepse kam arritur te njoh PD, PS, aktivet e tyre, si dhe njerezit qe jane “te pa prekshem”.
Mos i pergjitheso te gjithe.
Nuk e kam per ngjarje politike si “21 janari”, as per rrjeshtimin e batalionit special te ushtrise ne KM..., per mua keto jane “krime” jo krrime.
E kam per Gerdecin, Lazaratin, Remzi Hoxhen, Aferat e CEZ, Rruga e Kombit, Inceneratoret e plerave, Ardit Gjoklaj, Teatri Kombetar...

Qe jane te inkriminuar paperjashtim gjith elementet kryesor te partive kryesore, kete ska Zot, jo me njeri, te ma thote mua, ndoshta te tjeret e hane argumentin pergjithesues edhe ngjarjet mediatike. Por te jesh i sigurte qe nese tani deklarohen 10 Kv kokain ne Vit, aksione policore, ne ato vite kaloheshin me urdher te Gazidedes me tonelata....
 
Prit se kam prape!

Duhet hapur nje teme mbi zgjedhjet e ardhshme por eshte heret ndoshta dhe do e them ktu edhe kte.
Nese nuk kam i hipur ne kurriz ndonje Shqiponje qe me çon larg deri ne pragun Mars-Prill do punoj fort per PS.
E dini pse?
Sepse duke pare se kush pretendohet te vije ne pushtet nese behet rotacion politik eshte per te vene duart ne koke.

Ndaj rri e mendoj me vehte:
Kta qe mendohet te fitojne (PD) kane plot 8 vjet qe hane nga rezervat qe vodhen ne fillimin e 16 viteve te shkuara deri ne pragun e fillimit te 8 viteve te fundit, jeta eshte bere e shtrenjte dhe kane kosumuar deri ne 99% te rezervave te tyre.(pasuri e popullit).
Ngaqe gjyshi me ka mesuar ne jete goxha rregulla matematikore te vlefshme them se eshte me mire qe te fitoje prape PS pasi i kane rezervat goxha te ngopura dhe si e tille situata do lejojne qe me shume investimee te mire materiale do shkojne ne te mire te popullit dhe vendit.

Nese ndodh rrotacioni, (gje e mire per demokracine por jo per kte palo-demokracine tone), kta qe do vijne per 4 vitet e para vetem do rjepin e do ndukin si te babezitur cdo fond publik, fundja me te drejte se e kane "barkun" bosh.
4 vitet e tjera (marrim te mirqene nje marrveshje off-line mes paleve), do bejne ndonje pune tek tuk per tu pergatitur per dimrin e gjate 8 vjeçar qe i pret.


Ueeee po ti ulu pi icik uje qetsonju me qetesi e dashuri lol
 
Ne fakt une per veten time kam menduar, ata qe e kane te ardhmen e tyre te lidhur ngushte me politiken duhet ta vrasin mendjen se ç'duhet bere qe brezi i ri te kete te ardhme me te mire.
Une me fort besoj tek rotacioni i ndryshimit te brezave. Por dhe kjo enderr me mbetet ne sirtar sepse keta politikanet e sotem po fusin ne politike pjellat e tyre .

Dalin prap tek presioni nderkombetar.
 
Fillova te shkroja disa mendime duke permbledhur llojet e dyshimeve qe lexova me siper, por pas disa fjalish i fshiva. E dija qe s'do merreshin ne konsiderat, ndaj pse te lodhesha kote. Me kerkesa kaq idealiste, me anashkalime dhe dyshime ekstreme sa shikoj ketu, edhe sistemin e drejtesise ne boten perendmore do e nxirrnit te deshtuar sepse ka krim te organizuar dhe korrupsion.

Nje perjashtim do e bej duke komentuar dicka qe shkroi @Monique sepse ajo te pakten eshte e arsyeshme me kufijt e kritikes se saj. @Monique, permende emrin e nje antare te KPK-se me te kaluar juridike qe nuk eshte impresionuese. S'di cfare te komentoj mbi te sepse s'e kam idene per rastin konkret. As nuk mohoj se ne skuthat e PS-se do kete patjeter perpjekje per te shpetuar ndonje mik/mikesh ne sistem. Por lajmi i mire eshte qe komisioni i apelit ne vetting kontrollohet nga te huajt, jo nga njerezit e qeverise Rama. Pra ka nje filter shtes qe premton jo pak pavaresi ne kete proces. Dhe per fat te mire, ka pasur raste ku disa prokuror/gjykates kane kaluar vetting-un, vendime te cilat ONM (nderkombetaret) i ka apeluar dhe apeli (poashtu i kontrolluar nga nderkombetaret) i ka rrezuar/skualifikuar. Keto jane fakte qe nuk duhet te anashkalohen.
 
Ndersa ju greket antishqiptar shqipfoles qe ferkoni duart me gishta me sup dhe defreheni me debatin tone, mos harroni se korrupsioni dhe evazioni ne Greqi ishte ne nivele aq te larta sa rrenoi financat shteterore, dhe sistemi juaj i drejtesise as nuk e parandaloi dhe as nuk veproi kur plasi bomba me sahat. U rrenuat financiarisht prej korrupsionit.
 
Ndersa ju greket antishqiptar shqipfoles qe ferkoni duart me gishta me sup dhe defreheni me debatin tone, mos harroni se korrupsioni dhe evazioni ne Greqi ishte ne nivele aq te larta sa rrenoi financat shteterore, dhe sistemi juaj i drejtesise as nuk e parandaloi dhe as nuk veproi kur plasi bomba me sahat. U rrenuat financiarisht prej korrupsionit.
ej o flori, kush nuk eshte dakord me mendimet e tua ti e cileson/klasifikon si grekoqiris apo jo?
Je i modh per Zotin, lum Ripjellja.... upssss desha te them Rilindja qe te ka! ? ?????
 
Moj po ajo ka ktu e 30 vjet qe behet sistematikisht por po flasim per palo reformen ne drejtesi ku me demek ca palo nderkombetare e palo monitorojne dhe nga ky palo monitorim e nen keto palo filtra rrodhi ai tipi (koke e OFL) i cili nxori sekretin hetimor tek jo vetem nje por disa kriminele apo grupe kriminale.

Tani nje pyetje niveli: E kishin pushim nderkombetaret ate dite qe kaloi ky vetingun, kush nderhyri qe e kaloi, dhe pse u kalua pa shume buje?

(Me aq sa di, e kaluara e ktij personi linte pak per te deshiruar)
Qe mos dale ndonje te thoje: jo po me pare ishte i mire dhe nga stresi Covid-19 beri ato veprime.

Fakti qe sistemi i drejtesise eshte paralizuar sepse jane shkarkuar gjykates te korruptuar duke kaluar ne filtrin e vettingut nen prezencen e monitorimit te nderkombetareve me ben te besoj tek kjo reforme. Problem per mua eshte ku do i gjejne ti zevendesojne ata apo me magjistrate dhe gjykates te sapo diplomuar?

Personi qe i referohesh kreu i OFL (dhe pse skam qejf te flas per raste sporadike) nuk kam shume info por nese e ka kaluar procesin do te thote qe dokumentacioni shoqerues dhe shpjegues dorezuar komisionit te vetting ka qene i rregullt. Gjithesesi nese ka bere shkelje ligjore personi ne fjale do perballet me shkeljen penale qe ka kryer pra nuk mjaftohen vetem me shkarkimin nga detyra por ka nisur nje proces penal me akuzat qe permende ti.

Pra nuk ecet me opinione se je cun i keq apo i mire por bazohesh ne fakte dokumenta ligjore te dhena bankare etj.

Me aq sa kam degjuar me njerez te njohur qe punojne komisionere atje me thone qe nuk mund te kaloje miza dhe jo deveja nen hunden e tyre.(sidomos nderkombetareve). Pastsj mos harro progress report qe bejne organizata te huaja te pavarura monitoruese te procesit qe kontrrollojne punen e tyre.
 
Po pra, si kaloi?
Peshku, peshqit, peshkaqenet por i vetmi peshk qe eshte zene deri tani eshte ai qe kap Toma ne grykederdhjen e Drinit me Bilanxh.???

Pra kaloi se ishin dokumentat ne rregull nuk gjeten shkelje.

Personi eshte ne hetim dhe smund te nxjerr detaje qe sjane bere akoma publike.

Nga bi Bilanxh mo? Lol
 
Dmth te kesh ca dok ne rregull kalon, kaq eshte filtri?
Sa zhgenjyese!
????

Eh c'ngela ke kjo teme lol

Po jo mor zoteri se jane 10 persona per personin qe kalon procesin e vettingut qe merren me hetimin verifikimin e cdo dokumenti te dorezuar dhe zgjat ne disa jave madje ka e raste disa muaj.
Kerkohet/hetohet/verifikohet personi ne fjale dhe gjithe familjaret e tij. Shifen rregjistrat skedaret e policise prokurorise gjykatave kadastra prona banka, ju kerkohen partnereve te sherbimit info nese kane prona apo transferta bankare jashte shtetit etj etj seshte aq e thjeshte dmth
 
Epo paskan verifikuar nje mender qe te hane te vendit bashke me nderkombetaret.
Se kush e ka njohur nga afer ka filluar te ciceroje dhe shume gjera dalin ndryshe ne realitet dhe ndryshe ne dok qe ka paraqitur.
E kupton qe eshte kaluar me dashje apo te hap kompiuterin e operativit te terrenit qe te te bind ???
Abstenoj lool

Na lej rehat sdi gje une nga keto qe thua ti. Urte se dhe ktu ne forum i ke operativet lol
 
ej o flori, kush nuk eshte dakord me mendimet e tua ti e cileson/klasifikon si grekoqiris apo jo?
Je i modh per Zotin, lum Ripjellja.... upssss desha te them Rilindja qe te ka! ? ?????

Une kam debatuar me @Darius, me @Imp4cT, etj. Por kurre nuk me ka shkuar ne mendje t'i konsideroj agjent grek. Ata nuk shprehin pikepamje progreke, te cilin kur une te pyeta per burimet perkatese ti solle material ne gjermanisht qe pasi e perktheva rezultoi thjesht nje taktik mashtruese dhe aspak mbeshtetese per propaganden tende.

Pavaresisht pikepamjeve te ndryshme, @Darius, @Imp4cT, dhe shume te tjere mbeten vllezerit e mi dhe jane shume ndryshe nga ti. Ndersa per ty (perfshi 'usernames' Landi, Eugeneral, dhe ndoshta ndonje tjeter), qe ben propagand progreke ndertuar mbi mashtrime te turpshme, rezervoj nje trajtim tjeter...

Ti je nje krijes e papershkrueshme, qe per nje tas sup punon kunder kombit shqiptar qe te ka dhene toke ne Dropull...
 
Top