• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Real Madrid

cent

Banned
Titulli: Real Madrid

Pepe i jep 3 pikët Realit
Reali Madridit vuan por në fund arrin të fitojë ndaj Espanyol. E bën me një gol të Pepes në pjesën e dytë, që bëhet heroi i të tijve në mungesë të heronjve të vërtetë.

Reali i Madridit i ndërgjegjshëm se sfida me Espanyol është ajo e duhura për t’u afruar me dy kryesueset hedh në fushë të gjithë yjet, të udhëhequr nga Ronaldo e Bale. Megjithatë në fushë madrilenët janë të varfër në lojë dhe nuk krijojnë shumë duke konfirmuar se Espanyol mbetet një ekip i vështirë për ta. Nëse i shton këtu më pas dhe rastet e shpërdoruara nga Ronaldo e Di Maria atëherë ndeshja komplikohet akoma më shumë për kryeqytetasit. Portugezi mbi të gjitha duket se ndjen peshën e ceremonisë së “Topit të Artë” aq sa nuk është ai i zakonshmi në fushë. Vendasit nuk është se krijojnë rrezik por është Reali ai që ashtu si në dy sfidat e tjera të luajtura këtë vit nuk arrin të ndërtojë. Në të tilla kushte zgjidhjet mund të vijnë nga goditjet standarde dhe pikërisht nga një e tillë lind dhe goli i avantazhit. Një harkim i Modriç gjen kokën e Pepes që zhbllokon më në fund Los Blancos. Reali mund të mbyllë ndeshjen, por Casilla, ndoshta dhe për çështje emri duket se di si ta ndalë Ronaldon që humbet një rast të artë sërish përballë portierit katalanas në minutën e 80-të. Por më të pabesueshmen portugezi e bën në të 90-tën kur me portën bosh e dërgon topin jashtë kuadratit. Gjithsesi rastet e Ronaldos nuk e penalizojnë skuadrën pasi Reali arrin të fitojë 1-0 duke reduktuar në tre diferencën me Barçën e Atleticon.
/S.Sport
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Real Madrid

Gjithe ato yje, Pepe shenon lol

Sdq, Bale nuk me pelqen si luan kohen e fundit, se di c'eshte problemi me te. Tri pike jane te vlefshme, vendi i pare na pret sic duket :p
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Real Madrid

Gjithe ato yje, Pepe shenon lol

Sdq, Bale nuk me pelqen si luan kohen e fundit, se di c'eshte problemi me te. Tri pike jane te vlefshme, vendi i pare na pret sic duket :p

Sesht aq e leht ore vlla te ambjentohesh me nje skuader aq shpejt i duhet koha e vet dhe atij te mesohet me stilin e lojes se spanjes nuk esht aq e kollajshme sa te shkonte e te shkelqente direkt... Se si lojtar esht i mir ai pak koh i duhet dhe ka per te qen dyshja me e rrezikshme ne spanje bashk me ronaldon .. :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Real Madrid

Padyshim Rendex, nuk diskutohet kjo qe thua, jam dakort. Une jam madrilen por, paraqitja e tij nganjehere me duket shume amaterski style, se di ! Edhe pse kam ndegjuar qe pozita ne te cilen luan, i pelqen atij vet personalisht, kam nje bindje se nganjehere duhet te luaje edhe ne ndonje pozite tjeter, pasiqe e ka edhe ate aftesi :)
 

cent

Banned
Titulli: Real Madrid

R. Madrid “poker” kundër Sociedad
05.04.2014

Real Madrid e shndërron në një shëtitje sfidën me Real Sociedad. Madrilenët dominojnë në “Anoeta” vendasit duke fituar pastër 4-0. Serinë e golave e hap Illarramendi në minutën e 45’ që shënon dhe golin e vetëm të pjesës së parë. Në të dytën përsëri Reali tregon supermacinë e tij dhe Bale dyfishon rezultatin në min. 67’.

Në 10 minutat e fundit, “Los Blancos” shënojnë sërisht me Pepe e të riun Morata, që jo më kot kërkohet nga ekipet më në zë Europiane. Me këtë fitore Reali shkon në kuotën e 76 pikëve në vendin e 3, me 3 pikë më pak se Atletico kryesues dhe 2 nga Barcelona e vendi të dytë, me katalanasit që më parë kishin fituar 3-1 ndaj Real Betis. Më poshtë janë rezultatet e ditës së Shtunë në La Liga.

Atletico Madrid 1 - 0 Villarreal

Barcelona 3 - 1 Real Betis

Real Sociedad 0 - 4 Real Madrid

Rayo Vallecano ? -? Celta Vigo
/S.Sport
 
Top