REALITY SHOW-t,realitet apo degjenerim

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: REALITY SHOW-t,realitet apo degjenerim

Sa kam pare jane te gjithe ne gjume. Ato dy bjondet, duken vertete bjonde, ndersa cunat ne pergjithesi sikur kane shkuar per te ngrene e per te fjetur, me prejashtime te vogla.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: REALITY SHOW-t,realitet apo degjenerim

se di por personalisht sme terheq hic,si big brother ashtu dhe kafazi,qe fatmirsisht mbaroi......jan shum njerez fallco..djemte jo aq shum sa vajzat....un se di per zotin kan hyr me mik,apo jo..skam info per kete..por si me mik si pa mik...ato sjan per tu shikuar..ok mund te kalosh kohen nja 5 minuta kur ska gje tv...por per ti ndjekur tere diten sja vlen.........puna esht se top chanel i jep shum renci............
ne fund te fundit ca qejfi esht te shikosh ca njerez si e kalojne diten ne nje shpi...sme ngjall kuriozitet..plus qe kta tanet e teprojne aq shume se kur fillojne gjasme diskutojne booh sdurohen..kshuqe un kurr si shikoj...pervec dites se pare qe hyjne ne shtepi per te pare kush jane konkurentet..
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: REALITY SHOW-t,realitet apo degjenerim

Shume i kritikojne dhe po aq shume i shikojne...Une te them te drejten kur shikoj ndonje fragment (e jo vetem te reality,por dhe te ndonje emisioni tjeter) shkrihem se qeshuri e them me vete deri ku eshte e afte te arrije njeriu vetem qe te kete pak vizibilitet.
Per BB shqiptar mendoj qe perfaqeson me se mire nje pjese te shoqerise shqiptare e sidomos te te rinjve.Se te gjithe i ke neper kafene e qe mundohen te duken te kohes me disa sjellje te tyre.
 

alberto

Waiting for...
Titulli: REALITY SHOW-t,realitet apo degjenerim

Reality Show edhe nese eshte dicka reale prape se prape eshte degjenerim. Degjenerim quhet kur dicka e merr tatepjeten. Edhe keta "VIP"-at e vetquajtur e kane marre tatepjeten. Jane jashte cdo rregulli te jetes. Une personalisht nuk i perkrahi dhe i vleresoje si ndyresira.
 

^_^-Dj

DeeJaY
Titulli: REALITY SHOW-t,realitet apo degjenerim

eshte nje dimostrim qe qenia njerzore ka shum limitime cerelbrale ;) asgje tjeter nuk flitet as per degjenerim as per asigje thjeshte llogjike ;)
 

cent

...Lontano
Titulli: REALITY SHOW-t,realitet apo degjenerim

Per Mendimin Tim Esht 1 Realitet Por JO i ORGANIZUAR mire qe me pas kalon ne degjenerim
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: REALITY SHOW-t,realitet apo degjenerim

Aty tregohet realiteti i fsheur i shoqerise shqipetare, duke filluar nga muhabetet dhe deshirat e tyre. Megjithate i shikoj, qe t'i qesh dhe te them "o zot o zot".
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: REALITY SHOW-t,realitet apo degjenerim

ncnncncnc.......sdi cte them, se degjenerim nuk mund ta quaj, por mund ta quaj banalitet persa i perket Kafazit te arte....Injorantizem, shpifesire nga cdo aspekt edhe te organzimit te spetaklit.niveli me i ulet qe mund te egzistoje per nga ana njerezore dhe e show-it.

Ndersa Big Brother....te mos genjej e ndjek here here, por sigurisht qe skam blere digitalb kastile:D...skam digitalb fare....Por nga mbremjet e se shtunes dhe nga top chanel qe shoh ndonjehere...............Ve re se mentaliteti i mbyllyr i mykyr egziston akoma tek ne....Sjane te lireshem, jane paragjykyes ...Jane shume kot....te merzitshem.

Vetem menyra e organizimit dhe reklama eshte me nivel tek Bigu. Asgje tjeter.
 
Top