Realizohet dokumentari me pamjet e rralla nga Michael Schumacher pas aksidentit

n1-4.jpgNjë dokumentar për karrierën dhe jetën e Michael Schumacher ka përfunduar dhe pritet të transmetohet së shpejti. Sipas Daily Mail, ai pritet të paraqesë një pjesë të shkurtër dhe të rrallë të jetës së legjendës së Formula 1 që nga aksidenti i vitit 2013, kur piloti pësoi dëmtime të rënda në tru.
n5-2.jpg
Schumacher, 52 vjeç, nuk ka bërë asnjë shfaqje në publik në 8 vitet e fundit, që pas aksidentit. Dokumentari, i cili është titulluar “Schumacher”, do të sjellë një pasqyrim të rrallë për fansat e Formula 1 mbi gjendjen shëndetësore të gjermanit. n7-1.jpg

Dokumentari nisi që në vitin 2019, por më pas u përball edhe me vonesa të shkaktuara si pasojë e pandemisë, por tashmë “Express” në Gjermani bën të ditur se ai është gati.
n3-4.jpg
Familja e Michael Schumacher ka dhënë mbështetjen e saj për këtë projekt, duke siguruar edhe regjistrime private.
n2-4.jpg
Në mesin e të intervistuarve, pritet të jetë edhe shoferi i gruas së Michael. Po ashtu, pjesë e dokumentarit do të jenë edhe babai Rolf, 74 vjeç dhe djali i tij Mick, i cili është duke u përgatitur për sezonin e tij të parë në Formula 1 me skuderinë Haas.n6-1.jpgn4-3.jpg

“Schumacher” është realizuar nga Michael Wech dhe Hanns-Bruno Kammertons.

A2news.com
 
E pashe lajmin dhe jam shume kureshtar te di me shume per gjendjen e tij.
Corina e ka mbrojtur nga bota dhe gazetaret sikur te ishte Grali i Shenjte
Po ndoshta sepse e ka kerkuar vete Shumi nje gje te tille.

E ka jete te dyte per pak vdiq. Kshu qe po jeton jeten i lumtur me familjen e tij larg show mediatik.
 
Hiq se besoi se eshte mir..po duan te qetsohen nga lajmet e paparacet se i ndjekin kudo.

Te ishte mir ,ahuu mezi kishin prit te dalin te tregojn.
 
E mori veten ky apo s'behet me?
Nuk ka asnje lajm te sigurt.
Corina e ruan me drone fshatin qe kane ne pronesi.
Pervec Jean Todt askush tjeter nuk e ka pare gjate kesaj kohe.
Ajo ka bere nje salle spitali ne shtepi me mjeke dhe infiermiere personale, keshtu qe asnje lajm nuk del prej aty.
Ne 7 vjet vetem nje here e kane levizur per ne Paris, bene nje trajtim me qeliza staminale.
Personalisht besoj se eshte ne gjendje vegjetative, i zgjuar por nuk eshte i vetedijshem per asgje.
Vetem kokefortesia, dashuria dhe besimi i gruas se vet e mban ne jete.
 
Sa mani e çuditshme e disa humanve te krijojn mistere dhe aty ku gjerat jan te qarta fare .
Tjetri ka bere aksident duke skijuar
eshte rrezuar , ka perplasur kohen me nje gure dhe ka çar kafken .
Truri , i cili mbrohet nga kafka , i eshte demtuar shume , aq shume saqe po te kishte qen nje njeri normal mjeket nuk do ishin marre fare me te por do e kishin deklaruar te vdekur .
Meqe ishte Shumi , kan bere te pamunduren per ta mbajtur gjalle dhe per ta rikuperuar apo gjetur ndonje zgjidhje te sukseshme me perparimet tekno - shkencore etj etj .
E shoqja nuk ka komunikuar gjendjen e tij se ashtu e ka pare te arsyshme .
Nuk shoh asnje mister rreth kesaj ngjarje .
 
Sa mani e çuditshme e disa humanve te krijojn mistere dhe aty ku gjerat jan te qarta fare .
Tjetri ka bere aksident duke skijuar
eshte rrezuar , ka perplasur kohen me nje gure dhe ka çar kafken .
Truri , i cili mbrohet nga kafka , i eshte demtuar shume , aq shume saqe po te kishte qen nje njeri normal mjeket nuk do ishin marre fare me te por do e kishin deklaruar te vdekur .
Meqe ishte Shumi , kan bere te pamunduren per ta mbajtur gjalle dhe per ta rikuperuar apo gjetur ndonje zgjidhje te sukseshme me perparimet tekno - shkencore etj etj .
E shoqja nuk ka komunikuar gjendjen e tij se ashtu e ka pare te arsyshme .
Nuk shoh asnje mister rreth kesaj ngjarje .
Te ka then ndonje gje personalishte e shoqa si eshte?
 
Top