• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rekordi i Bundesligës, mbi 2 miliardë euro të ardhura

cent

Banned
GJERMANI- Për herë të parë në historinë e saj 50-vjeçare, kategoria e parë e futbollit gjerman, Bundesliga, ka kaluar shifrën e 2 miliardë eurove arkëtime. Një rritje e frikshme për futbollin gjerman, që vitet e fundit ka një progres të pandalshëm.Gjatë sezonit 2011-2012, 18 klubet e Bundesligës kanë patur një xhiro prej 2.081 miliardë eurosh apo 7.4 % më shumë të sezonit të kaluar. Shifrat janë bërë të ditura dje në Frankfurt nga Kristian Seifert, presidenti i Ligës Gjermane të Futbollit, DFL. Për Gjermaninë është viti i tetë radhazi që mbyllet me rekord në rritjen e të ardhurave për klubet, ç’ka tregon edhe për sistemin e suksesshëm të menaxhimit në këtë vend. Sot, Bundesliga llogaritet kampionati i tretë për nga niveli, pas Premier Ligës e Ligës Spanjolle.
/m.a
 
Top