Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Ylli-1

Etnoshqiptar
rektori-ndalon-minifundet-studentet-zhvishen_hd.jpg


Rektori i universitetit vendosi që të mos lejohen më fundet e shkurtëra nëpër sallat e leksioneve, dhe si kundërpërgjigjje mori reagimin e studentëve.

Në Hungari, pikërisht në universitetin e Kaposvarit, një grup studentësh, të cilëve iu bashkua edhe një pedagoge e arteve, protestuan duke u zhveshur publikisht në auditor kundër masës së marrë nga rektori.

Protesta është filmuar dhe pamjet e saj janë hedhur në rrjetet sociale duke e shndërruar nga një cështje lokale dhe të brendshme të universitetit në një debat kombëtar mbi liritë dhe të drejtat e njeriut. /Telegrafi/TCH/

Fotografia: Foto: Top Channel
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Mos cdo bejne qikat pa miniq
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Haha ide e bukur menyra e protestimit ....
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Mua me pelqeu, sidomos ajo zysha a arteve,....
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Shume mire e kan bere kete protesten. na mbyti bigotizmi, fanatizmi,maskilizmi dhe diskriminimi......Liria. Nje prej te mirave me te cmuara te imagjinates tone.....Nuk egziston ne menyren qe ne e konceptojm.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Shkolla nuk eshte vend per minifunde, na mbyten idiotet, dil jashte shkolle hiqi te gjitha kush te mban .....


Jam dakort per vendime te tilla shkolla dhe puna te kene veshje te pershtatshme.... te dallohet nga rruga, pubs,clubs etj etj
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Shkolla nuk eshte vend per minifunde, na mbyten idiotet, dil jashte shkolle hiqi te gjitha kush te mban .....


Jam dakort per vendime te tilla shkolla dhe puna te kene veshje te pershtatshme.... te dallohet nga rruga, pubs,clubs etj etj

Plotesisht i pajtimit me ty Zana1, le te dihet cka eshte cka...
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Plotesisht i pajtimit me ty Zana1, le te dihet cka eshte cka...

Un sjam dakort. Madje mendoj se veshja e "lire" eshte dicka qe duhet te heqim nga mendja jon e ngushte kete ide se; se minifundi na shtyka ne "mekat" njerezin....bah dokrra.Duke mos dashur te hap tem tjeter ne debat, po mendoja..... Kur diskutohet per te lejuar apo jo neper shkolla vajzat me shami, behet nami, debat i gjere, akuza diskriminimi etj...e njejta gje eshte edhe kjo..perse duhet te ndalohen?....Nese ndalohet nje fund i shkurter sot, me pas do ndalohet nje gje tjeter,..e keshtu me rradhe...kjo eshte nje mase me dy presa, sepse interpretimi me pas behet edhe me i eger.
 
Redaktimi i fundit:

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Jam kunder ketyre tip ndalimeve. Nese dicka eshte problematike, nuk merren masa drastike, nuk ndalohet sepse reagimi eshte dyfish me i shpejt, por mund te kerkohet nje mase me apropiato. nje bashkpunim.

p.s dhe nuk flas per sjellje jasht ligjore apo kriminale se mos keqkuptohemi :D....Por keto jo morali, jo etiketa, edukata etj, jan vlera te brishta per ti dhen nje gjykim te personalizuar.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Une jam te ndalohen edhe shamite edhe minifundet, te jete nje veshje adekuate per shkollen/universitetin
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

hajgare po boni ju qe jeni pro nje dite do te thuani te shkojme ne bikini e ku te eksitohet profesori
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Na mbyti "manjakizmi" me kto tema!!
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Na mbyti "manjakizmi" me kto tema!!

Legally, ti do thuash qe ben te shkojne studentet me minfunde ne lixherata?
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

hajgare po boni ju qe jeni pro nje dite do te thuani te shkojme ne bikini e ku te eksitohet profesori

Eksitimi eshte nje tjeter mendim maskilist. Eshte shume e kollajshme ta mendojm keshtu, eshte nje justifikim i dobet ky. se eksitimi mund te vij edhe nga nje xhest padashje, psh nje laps ne goje gjate ores se mesimit :D
Nuk mund te llogjikojm keshtu.

Profesoret e rektoret nese jan burra e kan nje profesionalizem nuk shohin minifundet e studenteve. se i bie qe te kemi manjak se.ksuale ne cdo cep.........dhe eksitimin nuk e ben veshja, se edhe nje veshje me thes mund te themi qe na eksiton meshkujt e dobet ...pra sjam dakort me keto klishe :)

kush ka instikte te tilla...ka banjo per ate pune ose ka profesoresha po qe :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Legally, ti do thuash qe ben te shkojne studentet me minfunde ne lixherata?

Ne fakt e kisha fjalen qe manjake jane "disa" komente qe behen ktu.
Ky koment eshte edhe i cik i shtyre nga tema te tjera.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Ne fakt e kisha fjalen qe manjake jane "disa" komente qe behen ktu.
Ky koment eshte edhe i cik i shtyre nga tema te tjera.

E kjarte...flm per kjartesimin Legally
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Universiteti eshte nje institucion arsimor fakultativ, jo i detyrueshem, ne kete aspekt kujt i pelqen mund ta zbatoje rregulloret e brendshme apo te pergjithshme, per te mos folur per etiken institucionale.

Nuk jam dakort me Bellen... te te kisha studente , kishe ngel ne stazh te perjetshem lool
Goca "te mbara edhe jo te mbara", pa breke mund te shkoni por me minifund jo... lool
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Po nuk veshen minifunde keta ku ti mbaj syte une nqs se do I mbaja ne derrase ose shpjegimin e mesimit do kisha mbaruar me kohe shkollen Po ja minit dhe fundet Me Kane lene disa vite me nje klase :p

Tani Pse duhet te futemi ne jeten personale te dikujt cne te heqim te drejten e veshjes te floures e te .....
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Injorance! Se di ku e kane mare kete ide qe zhveshja eshte pergjigja e çdo problemi. Trutharat!
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Kan mendu se jan ne BORDELLO
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

A po vereni nje gje ne fotografi...jane cveshur, por kane mbuluar trupin me libra...pra nuk jane aq guximtare se te protestojne me tamam nu.do, sepse e dinin qe do beheshin gaz i botes...
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

shkolla eshte shkolle,si e tille ka rregulla.
Nje nder rregullat eshte etika e veshjes,nuk mund te shkosh ne shkolle me tanga e sytjena,e fustan nate,short(se disa studente,slen vend per gje tjeter sidomos vere pranver )sepse vertet ne Shqiperi,auditoret lene per te deshiruar,nje % e madhe kan veshje rrugesh,,e semaforesh .(pa c"ka qe artikulli fliska per nje vend tjeter)ama dhe ne shqiperi e teprojn.
Vendi i dijes duhet respektuar,nuk eshte "show" ,kofshesh,as gjoksesh,,etj etj,po thuj mjer ato femra qe arrijn neper auditore dhe vetmja gje qe shqetesohen,eshte si te kombinojn tangat me bluzat,,pfffffffff...mjerisht ikon e varfer.
 
Redaktimi i fundit:

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
V.I.P
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Normat e para qe na kan vendosur ne cdo Cikel Shkollor qe kam ber,VESHJA (sidomos vajzat) dhe higjena!

Ne djemve nuk na kan lejuar as treçerekshet qe jan deri te gjunjet... jo me minifunde e gjys bluze qe s'mbulon barkun.

Kshuqe kto vajzat t'e ulin koken dhe te mesojn librat jo t'bejn sfilata ne koridore gjat hyrjes-daljes dhe pushimit,paskan dhe ftyr te protestojn!
 

VIP

V.I.P
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Shoh shum vajza ne universitetin qe studioj un.
Sidomos gjat veres kur vjen sezoni provimeve.
Mua mvjen zor t iki m triko me menge te shkurtra gjat veres e jo m tzhvishem aq.
Apo mos vall ngaqe keshtu i marrin pashum mundim provimet.
 
Top