Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

cent

...Lontano
Frank Riberi është fituesi i cmimit të futbollistit më të mirë në Europë të dhënë nga Uefa për sezonin 2012 – 2013 në ceremoninë e posacme që u zhvillua menjëherë pas hedhjes së shortit të fazës së Grupeve të Champions Ligë. Mesfushori i Bayernit të Mynihut, Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldos, ishin përzgjedhur tre kandidatët potencialë për ta fituar këtë cmim individual në fazën finale, por pas votimit live ku morën pjesë gazëtarët përfaqësues të 53 anëtarëve të UEFA-s, trofeu i lojtarit më të mirë në Europë shkoi për futbollistin kampionëve të Bundesligës.
2dv7qdt.jpg

Në momentin e marrjes së trofeut nga presidenti I Uefas, Mishel Platini, Riberi nuk I përmbajti lotët dhe emocionet, ndërsa kërkoi ta ndante këtë sukses individual me shokët e tij të skuadrës.

"ثshtë një moment I vecantë të jem I pranishëm në këtë mbrëmje. Dua të falënderoj të gjithë shokët e skuadrës te Bajerni I Mynihut, familjen time dhe fëmijët e mi.”

Në dy edicionet e mëparshme të këtij trofeu triumfuan Lionel Mesi në 2011 dhe Andres Iniesta një vit më pas, por dominimi I futbollistëve të Barcelonës u cënua pikërisht nga fracezi Riberi, që në fund të sezonit të kaluar fitoi Bundesligën, Kupën e Gjermanisë dhe Champions Ligën, arritje për të cilat mori votat e mjaftueshme për lënë pas sulmuesin argjentinas dhe Kristiano Ronaldon.
/S.Sport
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

E meriton eshte njesh
 

Delirium

No description ...
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

Super super Ribery . Lojtar puntor , inteligjent , luftarak . Shtylla e Bayern. Bravo :)
 
Redaktimi i fundit:

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

Mire qe e murr ky ftyrprishti se Messi ska vend ku me i lon mo trofet

Lojtari ma i mire ne planet LIONEL MESIIII
 

Delirium

No description ...
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

Boll ka marre Messi Xhebro :D
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

Mire qe e murr ky ftyrprishti se Messi ska vend ku me i lon mo trofet

Lojtari ma i mire ne planet LIONEL MESIIII

A nuk eshte ofendues ky fjalor?

E KA MERITU ESHTE 1-SHE FARE RIBERY
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

Hajt more se sdin ti qka o futbolli ,pse a so ftyreprisht ribery une se kom rreh shipk hekuri mos e bo avokatin e ti
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

Urime riberrys per kyt titull qe besoj simjet e ka meritu ;)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

E ka meritu !
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

Sa te gjalle babushi keta jan fmijaqa nje MESIIIIIIIIIIII kurre mat mire ska me pas
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

E gezofte! :)
 
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

Luan bukur Ribery , e meriton nje cmim te tille .
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

Tani nese i eshte dhene titulli vetem per ceshtje futbolli (eksklizivisht ceshtje futbolli) kam pershtypjen se edhe kan bere zgjedhjen e duhur.
Logjika ime, duke patur parasysh se futbolli rrezonon me shume se sa vetem futboll, kujton se dicka eshte gabuar dhe munde te gjindej edhe ndonje zgjidhje tjeter.

Frank Riberi, akoma mban mbi supe ceshtjen e dhunimit te nje minorene dhe perkunder fames, kujtoje se nderimi qe i eshte bere edhe duhej te ngerthente ne vete edhe kete ceshtje.

Pra, nese je VIP, ne cdo lemi kujtoje se duhet ne radhe te pare te jesh njeri.
:mendim:
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Ribery fiton çmimin e lojtarit më të mirë nga Uefa

ky o cmimi koti ai i fifas o kryesori po nejse mire qe e mur ftyra e prishte e jo cristina
 
Top