• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

A eshte ne rritje Nacionalizmi Shqiptar a ja vlen ti pergjigjemi racizmit flake per flake apo duhet te jemi me konstruktive?

mund te jepni mendimet tuaja se cfare eshte ne te mire te perbashket.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7Ml_e41Z0Bw&feature=channel_page]YouTube - Albanien Nacionalizem!!!! Shqiperia e Bashkume!!!![/ame]
 

marchigiano

Anëtar i ri
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

skemi qen ndonjehere naconalista... e s'besoj se do te jemi ne te nje ardhme
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

ishim Nacionaliste dhe u rreshtuam perkrah te forteve.

edhe mund te jemi ,

sepse jemi ne perkrah te forteve dhe sot.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HYnhbviJF5c&feature=related]YouTube - betimi fashist i "patrioteve" shqiptar[/ame]
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

Ne te kaluren per cudi ne momentet vendimtare te vendosjes per fate kombesh kemi qene ne anen e gabuar dhe kjo na eshte hakmarre mjafte rende.
Sot, :ciaoo:per fat te mire ne me insistimin jo tonin po ecim drejt nje rruge te perparuar per ne qe gjithsesi po shtyhet nga ata qe interesat e tyre jan ne po kete rruge. Pra thene me shkurt dikush po na terhejek per veshi ne rrugen qe jemi.
Do ishte mire qe te konsilidojme radhet dhe ne momentet e ndrrimeve te medha ( pra nese i vije radha kesaj superfuqie te deshtoje qe eshte rregull rrotacioni), te jemi te fuqishem sa per te mbrojtur bythet tona se ndoshta ai qe do ngritet nuk do perputhet me deshirat tona. :lexim:
Aktualisht nacionalizmi te shqiptaret eshte akstremisht i deformuar, pra akoma jemi ne suaza provinciale. :dj:
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

Shqiptaret kane nevoje per nacionalizem, jo nacionalizem te verber dhe delirant, por per nacionalizem te bazuar mbi vlera dhe virtyte kombetare.

Kemi nevoje emergjente te duam vendin dhe kulturen tone.

Por ka nje problem te vogel, si fillim duhet ti njohim keto vlera e me pas ti trashegojme.

Shqipet po harrojne gjuhen e tyre, traditat e tyre, historine etj etj.

Nese rimekembet arsimi shqiptar, vetem te mira do te kemi.

Per esktremiste nuk kemi nevoje dhe as nuk kemi patur ndo1here.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

Shqiptaret kane nevoje per nacionalizem, jo nacionalizem te verber dhe delirant, por per nacionalizem te bazuar mbi vlera dhe virtyte kombetare.

Kemi nevoje emergjente te duam vendin dhe kulturen tone.

Por ka nje problem te vogel, si fillim duhet ti njohim keto vlera e me pas ti trashegojme.

Shqipet po harrojne gjuhen e tyre, traditat e tyre, historine etj etj.

Nese rimekembet arsimi shqiptar, vetem te mira do te kemi.

Per esktremiste nuk kemi nevoje dhe as nuk kemi patur ndo1here.

budallallek ti thuash 'ekstremizem' nacionalizmit shqiptar ne krahasim me ate te vellezerve te tu grekafone .

kur filloj lufta ne Kosoves shum shqiptar te bute si puna jote ngriten flamujt e bardhe botes armike dhe duke akuzuar vellezerit e tyre 'ose me sakte ushtaret e lirise' si ektremista, nacionalista, emocionale , treguan dhe nje here se ne trevat shqiptare ka akoma mercenare te fqinjeve.

natyrisht qe nacionalizmit i prine perpara njerezit e arsimuar, por ky nacionlizem duhet mbrojtur, dhe breshkat dhe lepujt nuk i kapin armet por burrat.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

kur filloj lufta ne Kosoves shum shqiptar te bute si puna jote ngriten flamujt e bardhe botes armike dhe duke akuzuar vellezerit e tyre 'ose me sakte ushtaret e lirise' si ektremista, nacionalista, emocionale , treguan dhe nje here se ne trevat shqiptare ka akoma mercenare te fqinjeve.
Kjo cfare ke shkruar ketu eshte nacionalizem tipik provincial i tipit Shqiptar dhe mu kjo menyre e nacionalizmit dhe te menduarit na ka lene nen thundra me shekuj. Madje te kam thene se per Kosoven mjafte shpesh ja fut kot se koti. :gjujpeshk:
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

Burrels, e ke kaluar cakun. Nese vazhdon te kthesh ne debat personal cdo postim tendin do denohesh sepse nuk e meriton te drejten e te shkruarit budalleqe.

Merre vertete seriozisht kete postim sepse boll te kemi shfrytezuar, sinqerisht qe edhe argetimi qe dhuron ka nje kufi.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

Nostradamus nuk e prisja prej teje qe te kesh Greket vellezer turp per nder.... i shitur ne grefucket
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

Kjo cfare ke shkruar ketu eshte nacionalizem tipik provincial i tipit Shqiptar dhe mu kjo menyre e nacionalizmit dhe te menduarit na ka lene nen thundra me shekuj. Madje te kam thene se per Kosoven mjafte shpesh ja fut kot se koti. :gjujpeshk:
kitrra e ke lexuar Ismahil Kadarene dhe disa intelektuale shqiptar ti ,kur filloj lufta clirimtare ne Kosove?

'une i bashkohem Europes qe ektremizmi shqiptar ne kosove duhet luftuar me c'do mjet' (Ismahil Kadare)
kadareja i pezmatuar nga frika del kundra shqiptarve te Kosoves.

' ne duhet te gjem nje zgjidhje paqesore me serbine dhe kosovaret duhet te durojne per kete zgjidhje'
(paskal milo ish minister i jashtem i shqiperise ne kohen e qeverise fatos-thanas-nano).

Kosova eshte ceshtje e Jugosllavise dhe millosheviqi eshte njeriu qe beri luften dhe ai mund te beje dhe paqen'
Fatos Nano.

me duket se ke harruar se momentet e luftes ne kosove kane qen momentet me vendimtare te popullit shqiptar ne 100 vjecarin e fundit.

''Nacionalizem tipik provincial i tipit shqiptar'' e paske mesuar nga ndonje gazete Serbe.

krahasoje kete nacionalizem provincial te shqiptareve me nacionalizmin serb.

sa here lexoj te tilla gjera mendoj ' shqiptaret sikur kane pesuar nje tronditje psigjike nga frika e serbeve dhe grekeve'

zoti ju dhashte zemer.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

kitrra e ke lexuar Ismahil Kadarene dhe disa intelektuale shqiptar ti ,kur filloj lufta clirimtare ne Kosove?

''Nacionalizem tipik provincial i tipit shqiptar'' e paske mesuar nga ndonje gazete Serbe.

krahasoje kete nacionalizem provincial te shqiptareve me nacionalizmin serb.

sa here lexoj te tilla gjera mendoj ' shqiptaret sikur kane pesuar nje tronditje psigjike nga frika e serbeve dhe grekeve'

zoti ju dhashte zemer.
Jo vetem qe vuan nga nacionalizmi provincial por ke filluar te manifestosh nacionalizem femijerore.
Je vonuar plotesisht 10 vite per te me frymezuar mu mbi nacionalizmin, madje je vonuar shume saq nga kjo vones ngarend per te me spjeguar. Je vonuar miku im shume je vonuar. :espuls::espuls:
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

Jo vetem qe vuan nga nacionalizmi provincial por ke filluar te manifestosh nacionalizem femijerore.
Je vonuar plotesisht 10 vite per te me frymezuar mu mbi nacionalizmin, madje je vonuar shume saq nga kjo vones ngarend per te me spjeguar. Je vonuar miku im shume je vonuar. :espuls::espuls:
sa eshte perqindja e analfebetizmit te katundit tend o Kitrra?

je mprehur te vrasesh dhe veten per tu qytetarizuar. LOL
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

sa eshte perqindja e analfebetizmit te katundit tend o Kitrra?

je mprehur te vrasesh dhe veten per tu qytetarizuar. LOL
Une madje jam krenar per katundarin time, per delet, lopet, kuajt, pulat te cilat jo rralle i dua me shume se njerezit ama shitjamendjen e analfabeteve me shkolle ka kohe qe e kemi perzene :boss::boss:
 

sepse

Anëtar i ri
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

Per esktremiste nuk kemi nevoje dhe as nuk kemi patur ndo1here.

Peshendetje!

Jam shume dakort me mendimin tuaj per aq sa u perket ekstremisteve.

Po, doja te dija se kush jane per ju ekstremistet, dhe ne sa llojesh jane, ku formohen (ku e kane burimin), dhe ku e gjejne hapesiren per aktivitet (venie ne zbatim).

Gjithe t'mirat!
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

Une madje jam krenar per katundarin time, per delet, lopet, kuajt, pulat te cilat jo rralle i dua me shume se njerezit ama shitjamendjen e analfabeteve me shkolle ka kohe qe e kemi perzene :boss::boss:
e shikon qe keni perparuar prandaj mos e humb shpresen per arritjet e tjera.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

e shikon qe keni perparuar prandaj mos e humb shpresen per arritjet e tjera.
Gjithsesi, keshilla juaj eshte mireseardhje, madje pa ty nuk di si do ja kishim dalur dhe gjithsesi nuk do e kuptonim analfabetizmin me rrenje. Jepi o jepi :top:
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Rimkembja e Nacionalizmit Shqiptar

Per esktremiste nuk kemi nevoje dhe as nuk kemi patur ndo1here.

Peshendetje!

Jam shume dakort me mendimin tuaj per aq sa u perket ekstremisteve.

Po, doja te dija se kush jane per ju ekstremistet, dhe ne sa llojesh jane, ku formohen (ku e kane burimin), dhe ku e gjejne hapesiren per aktivitet (venie ne zbatim).

Gjithe t'mirat!
mos u merzit me qen dhe ektremist sepse duhen dhe ektremistet.
 
Top