Robben: Nuk mund të luaj ndaj Unitedit

The Game©

Antar Aktiv
f.0329172734300_m.jpg

Njëri nga futbollistët kryesorë të Bayern Munichut, Arjen Robben, është lënduar në minutat e fundit të ndeshjes ndaj Stuttgartit dhe ashtu siç kemi raportuar ditë më parë, Robben mendon se nuk do të mund të luajë ndaj Manchester Unitedit.
Bayerni pret në Allianz Arena Manchester Unitedin në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ndërsa mungesa e Robben është goditje e rëndë para ndeshjes që zhvillohet të martën.

“Lëndimi erdhi në ndeshjen ndaj Schalkes. Ai është përkeqësuar në minutat e fundit të sfidës ndaj Stuttgartit. Nuk është dëmtim serioz por ndeshja kundër Manchester United është shumë pranë. Unë nuk do të luaj, por vendimin definitiv do ta marr pak para fillimit të ndeshjes”, tha Robben. /Telegrafi/
 
Top