• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Malsi

Anëtar i Nderuar
robert proteste.jpg

Me një gjuhë komuniste, duke dashur të ironizojë situatën aspak të mirë sipas tij, në të cilën gjendet arti dhe kultura në vend, artisti Robert Aliaj ka dalë përpara Pallatit të Kongreseve për të protestuar për fondet e mohuara ndaj festivalit 48-orëshi, që ai drejton. Njësoj si në komunizëm ka zgjedhur një fletë-rrufe për të bërë autokritikë, për financimet që kërkoi për të stimuluar artistët e rinj shqiptar. Ja çfarë shkruan Robert Aliaj në posterin që e shoqëron në protestën e tij në rrugë:

“FLETE-RRUFE

DREJTUAR VES TIME, SHOKUT ROBERT ALIAJ DRAGOT

TE DASHUR SHOKE DHE SHOQE

PO JA DREJTOJ KETE FLETERRUFE VETES SIME, ROBERT ALIAJ DRAGOT, SEPSE KOHET E FUNDIT UNE PO SHFAQ ME SHQETESIM SHKELJE PARIMESH TE PARTISE DHE TENDENCA REAKSIONARE PREJ MIKROBORGJEZI.

ME PATURPESINE ME TE MADHE UNE DOJA TE VIJA DORE NE PARATE E SHOKEVE TE DREJTORISE TE VENA ME DJERSE NGA FONDET E TAKSA-PAGUESVE SHQIPTARE.
SI GUXOVA UNE TI FYEJ SHOKET TANE TE SHTABIT ME 30 PERQINDSHA? NDERKOHE QE ATA DUHET TI MARRIN TE GJITHA PARATE PER VETE, SEPSE NUK U VJEN ME RASTI TE JENE ATY. EDHE BAR DUHEJ TE HAJA, VETEM TE MOS CENOJA XHEPAT E SHOKEVE,

POR PARTIA SI GJITHMONE I RUAN BIJTE E SAJ SKUTHA, TE HESHTUR DHE HAKMARRES,
PARTIA, POPULLIT I LE MORALIN E PASTER ME BESIMIN NE VETEVETE, NDERSA VESET DHE VUAJTJET UA LE ANTAREVE TE SAJ DHE MILITANTEVE.

SHOKE, KJO ESHTE POSHTERSI, UNE NUK JAM NE RREGULL.

SI MUNDEM UNE ROBERT ALIAJ DRAGOT, TE KERKOJ FONDE NGA BRIGADIERI DHE ANETARET E TJERE TE BRIGADES PER TE REALIZUAR NJE FESTIVAL TE PERMASAVE BOTERORE TE LINENاENSUAR NGA XHANDARET E BOTES DHE NGA NJE VEND ARMIK I BETUAR I POPULLIT SHQIPTAR ?

SI MUNDEM UNE ROBERT ALIAJ DRAGOT, TI MARR KETO FONDE DHE TUA SHPERNDAJ ARTISTEVE TE RINJ SHQIPTARE JO MILITANTE, QE DUAN TE REALIZOJNE ENDERRAT E TYRE MIKROBORGJEZE?

SI MUNDEM UNE ROBERT ALIAJ DRAGOT, TE JEM I NDERSHEM DHE TI THEM MENDIMET E MIA KAQ HAPUR? NDERKOHE QE TE TJERET FLASIN VETEM PAS SHPINE? TE BEJ AGJITACION DHE PROPAGANDE NGA EKRANI I TELEVIZIONIT? TE MENDOJ QE QEVERIA I KAP DREJTORET NGA VESHI? A E DINI JU QE KJO NA اON NE RRUGE TE KEQE?

DHE KETO SJANE ASGJE PARA FAKTIT TE ME POSHTEM.

TE ME VIJE TURP MUA, QE KERKOJ PAGESEN E NJE BILETE AVIONI PER TE ARDHUR NE SHQIPERI. NDERKOHE QE SHOKET DHE SHOQET TONA NGA BRUKSELI VIJNE NE KEMBE.
KUSH JAM UNE QEKTHEHEM NE SHQIPERI NE NJE KOHE QE TE GJITHE E KANE KUPTUAR QE DUHET TE LARGOHEMI TE GJITHE SA ME PARA NGA KETU?

SHOKE E SHOQE, QEVERIA KA NEVOJE PER NE
NE DUHET TE TREGOJME QE NE SI GJITHNJE, DIME TE MBYLLIM GOJEN, TE ULIM KOKEN TE SERVILOSEMI. NESE VAZHDOHET KESHTU ATEHERE KY POPULL SDUHET TA KETE ME VENDIN KETU, AI DUHET INTERNUAR I TERI NE AMERIKE, GJERMANI ETJ

TE DASHUR SHOKE DHE SHOQE
KJO ESHTE E PAFALSHME, UNE NUK E NDJEJ VETEN TE DENJE PER KETE VEND.

UNE THONJE LYERI E BASTUN ZIU, I PREMTOJ PARTISE QE DO TI RIKTHEHEM INTERNIMIT TIM NE BRUKSEL, ASHTU SIا PO BEJNE QINDRA MIJRA BASHKEATDHETARE TE TJERE KETO KOHE. BETOHEM QE DO TE SHPERNDAJ ATJE, VESET TONA TE VYERA PER TE FITUAR PARA SA ME SHPEJT DHE ME CDO KUSHT TE MUNDUR, QE EDHE SHOKET TANE BELGE, TE THERRASIN: O SA MIRE ME KEN SHQIPTAR.

TE MBLIDHEMI SHOKE E TA BEJME BRUKSELIN SI TIRANA.

RROFTE HESHTJA, HAKMARRJA, MUNGESA E TRANSPARENCES DHE KORRUPSIONI.
RROFSHIN SHPENZIMET OKULTE NE ART DHE KULTURE.

ROBERT ALIAJ DRAGOT”

(lapsi)
 

klau92

Anëtar Aktiv
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

I vetmi personazh qe ja vlen te shikohet dhe cdo gje e thot si i vjen pa dorashka :) Definitivisht duhet te kemi me shume si ai
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Roberti kshu ne perjgithsi, ka nje arrogance te papare, nje vetpelqem dhe ndjenje superiore saqe te largon edhe ate simpati qe mund te krijosh rreth tij.
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Ket Robertin e kam qejf per menyren sesi i sjell mendimet e tija !
 

DarkLord

Silence is Golden!
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Korrupsioni dhe te korruptuarit nuk kane ku te futen me, i ka zene frika. Kryeministri yne i nderuar, rilindasi Edi Rama e lufton korrupsionin perdite me skermitje para mediave, me ndersim te zagareve te tij police, dhe me vendime qeverie qe i hedhin pallatet me leje ne ere.

Kemi kryeminister te forte e te zgjuar, e denon korrupsionin me fjale dhe me polica e tritol. Kurse pjesa tjeter e botes eshte shume e prapambetur, nuk marrin shembull nga Shqiperia, ata vene e humbin kohen me prokurori, gjykata e gjyqe. Mesoni ore nga Qeveria Shqiptare e mbushur me Rilindesa e me asnje te korruptuar: ndersejuni ore te korruptuarve policet e veruni tritolin!

Dhe ju demokratet mos guxoni te na akuzoni qeverine si te korruptuar! Qeverine e kemi te mbushur me gra, dhe sic ka thene Bill Clinton, grate jane te pakorruptueshme nga korrupsioni! E dime qe jane edhe ata ministrat e Ilir Metes, po ata benin korrupsion vetem ne qeverine e Berishes. Nuk eshte Sali Berisha Edi Rama, Edi Rama i ka bere zap ministrat e Ilir Metes!

Shpetona o Edi nga rrenimi e korrupsioni e na ndrit faqen e Shqiperise sic ke ndritur faqet e tua!

hajduti
 

Marla

VIP
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Po japim emisonin informativ te lajmeve ne Klan TV lidhje direkte me seline blu Lol lol
 

Tomka

Anëtar i ri
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Kush nuk e njef krijon ate idene qe ka shpirt rebel ,thote ate qe mendon etc etc. Faktikisht ne ralitet jashte kamerave eshte nje njeri shume antipatik ,edhe ato pak miq qe kishte mbasi filloi te lyente gishtat me manikyr ju larguan. lol. Mundohet te bej ate tipin open minded ku heres heres e shoqeron me fjalor banal neper studio televizive duke ofenduar tjeret si per tu dukur ndryshe, por qe ne t'vertete eshte nje hic ,nje antipatik qe mundohet t'kopjoje arian canin :D.
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Tomka eshte krejt absurde te mendosh se ai spaska miq ne realitet dhe na dalka ne tv-t me te ndjekur ne shqiperi ,por per me teper ne show-n me te ndjekur te momentit . Per me teper po ben edhe show neper vendet ku eshte , po behet lajm dhe spaska miq ky ,qenka i vetem dhe nuk e marrin ta kapin nga veshi e ta nxjerrin jashte sepse po u 'prish' pune . Nese nuk ke miq ,nuk mund te ngrihesh kaq lart . Absurditet per te dhene nje mendim negativ . Dhe nese do qe te dish vertet a ka miq jashte tv ky , ne darke e ke aty tek lokali ku rrijne artistat shpesh dhe nen shoqerine e artistave me me emer .
 

Tomka

Anëtar i ri
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Plako. Miq neper tavolina kemi te gjithe ,por c'eshtja eshte sa nga kto miq na duan :D. Sa per televizionet tona nuk do t'thote gje qe punon te TV me te madh te vendit sepse dihet tashme qe audiencen ta jep banaliteti. Ky Roberti i tille eshte dhe nqf se do marr nje paranteze nuk eshte cudi qe emisioni i Arjan Canit eshte nder me te ndjekurit sepse ky popull ushqehet dhe i pelqen banaliteti. I ke degjuar Shqiptaret qe thone per Canin i degjenerum ,emison bordello etc etc ,por ama kanalin nuk e nderrojne .lol. E njejta gje eshte dhe per Robertin.
 
Redaktimi i fundit:

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Tomka eshte krejt absurde te mendosh se ai spaska miq ne realitet dhe na dalka ne tv-t me te ndjekur ne shqiperi ,por per me teper ne show-n me te ndjekur te momentit . Per me teper po ben edhe show neper vendet ku eshte , po behet lajm dhe spaska miq ky ,qenka i vetem dhe nuk e marrin ta kapin nga veshi e ta nxjerrin jashte sepse po u 'prish' pune . Nese nuk ke miq ,nuk mund te ngrihesh kaq lart . Absurditet per te dhene nje mendim negativ . Dhe nese do qe te dish vertet a ka miq jashte tv ky , ne darke e ke aty tek lokali ku rrijne artistat shpesh dhe nen shoqerine e artistave me me emer .
Nese mendon se nje personazh public duke u sjelle sic ben ky injoranti , qenka si te thuash zeri i rebelit, atij qe nuk ben kompromisa , e zeri i te vertetes ..te lutem
Menyra si e sheh veten ai , si na e percjelle ne padiskutim qe nuk mund te kaloj pa paragjykime .
Nese une bertas fort ky jam , me pranoni per kete qe jam ...me fal po kur ti nuk pranon veten njehere si mund te te pranoje masa ty?
Per mua ky individ ka probleme shume te medha personaliteti dhe arroganca vjen si shkak -pasoje,
Kur ai nuk merret me skuthlliqe...a nuk po ben ai te njejten gje? a nuk po i jep ze skuthlliqeve, por ne menyre gjoja me te qarte?

Dhe ne fund kisha nje pyetje ...c'profesion ka ky njeri?
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Korrupsioni dhe te korruptuarit nuk kane ku te futen me, i ka zene frika. Kryeministri yne i nderuar, rilindasi Edi Rama e lufton korrupsionin perdite me skermitje para mediave, me ndersim te zagareve te tij police, dhe me vendime qeverie qe i hedhin pallatet me leje ne ere.

Kemi kryeminister te forte e te zgjuar, e denon korrupsionin me fjale dhe me polica e tritol. Kurse pjesa tjeter e botes eshte shume e prapambetur, nuk marrin shembull nga Shqiperia, ata vene e humbin kohen me prokurori, gjykata e gjyqe. Mesoni ore nga Qeveria Shqiptare e mbushur me Rilindesa e me asnje te korruptuar: ndersejuni ore te korruptuarve policet e veruni tritolin!

Dhe ju demokratet mos guxoni te na akuzoni qeverine si te korruptuar! Qeverine e kemi te mbushur me gra, dhe sic ka thene Bill Clinton, grate jane te pakorruptueshme nga korrupsioni! E dime qe jane edhe ata ministrat e Ilir Metes, po ata benin korrupsion vetem ne qeverine e Berishes. Nuk eshte Sali Berisha Edi Rama, Edi Rama i ka bere zap ministrat e Ilir Metes!

Shpetona o Edi nga rrenimi e korrupsioni e na ndrit faqen e Shqiperise sic ke ndritur faqet e tua!

hajduti
vlla shiko prizen e korentit se te ka ra radio ne mase
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Daku . Nuk besoj se ti je aq ne brendesi te jetes se tij dhe te gjithe miqve te tij saqe ti kesh pyetur kok me kok se kush ja ka me hile e kush e do vertet per mik ! As une nuk e njoh aq dhe as nuk e dij nese ja kane apo jo me te futur ,por dij qe rrethin e personave qe shoqerohet e ka goxha te kendshem (edhe pse brenda tyre njihet gjithashtu si rebel dhe pak i pabindur sic me ka thene nje mik i imi qe e njeh ). Por,se i ka miq te vertet apo miq ne leter armiq ne jete ,kete se dijme :D . Sa per skandalet ne tv ,ai deri tani meriton vleresim per menyren sesi i thote gjerat , mua me pelqen ,por jo te gjitheve do na pelqej ,kuptohet :D
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

O malsi un se njohbhic kete njete reale por mjafton te shohesh dance with me albania. Menyren si i sheh te tjeret si u drejtohet dhe e kupton qe propagandon dicka qe nuk esht vete. Por mendimi jot. Per mua esht sh sh figure antipatike. Pseudointelektual qe kujto se doli jasht shqiperie dhe u civilizu. Nje intelektual ska arrogance kurre.
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Nese mendon se nje personazh public duke u sjelle sic ben ky injoranti , qenka si te thuash zeri i rebelit, atij qe nuk ben kompromisa , e zeri i te vertetes ..te lutem
Menyra si e sheh veten ai , si na e percjelle ne padiskutim qe nuk mund te kaloj pa paragjykime .
Nese une bertas fort ky jam , me pranoni per kete qe jam ...me fal po kur ti nuk pranon veten njehere si mund te te pranoje masa ty?
Per mua ky individ ka probleme shume te medha personaliteti dhe arroganca vjen si shkak -pasoje,
Kur ai nuk merret me skuthlliqe...a nuk po ben ai te njejten gje? a nuk po i jep ze skuthlliqeve, por ne menyre gjoja me te qarte?

Dhe ne fund kisha nje pyetje ...c'profesion ka ky njeri?
Monique ,se pari , repliken duhet ta kishe bere me komentin tim te pare dhe jo replike mbi repliken time mbi anetarin Tomka sepse replika ime ishte ndaj tij dhe pjeses se "miqve" . Nese do beje replike ,duhet te me kundershtoje pikerisht per pjesen e miqesive te tij sepse komenti im te cilin ke marr per replike ,flet teresisht per ate pjese dhe asgje tjeter . Por gjithsesi per te bere kunder-replike .... Nuk vej doren ne zjarr qe te them nuk eshte injorant ne ndonje fushe te jetes ,por qe ta thuash kete ne pergjithesi ne cdo drejtim sme duket mendim i pjekur sepse po flet per dike qe vleresohet nga njerez qe kane bere karrier ,por po ashtu edhe ky vet ka bere karrieren e tij . Une kam shprehur qe me pelqen menyra sesi ai i sjell mendimet e veta ,drejtperdrejt pa e penguar as syzet dhe ato kapucat qe mban ne koke . Vec per kete pjese fola une ,sepse per personalitetin e tij ,do me duhet ta njoh personalisht para se ta gjykoj :D
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Soul ,ai mund te jet si te doje ,ai po ben show aty dhe per kete paguhet dhe per kete vleresohet . A eshte i vertet si aty si jashte ? ! Kete se dijme fort mire ,por une them se eshte . Tani arrogant ose jo ,puna e vet, une pelqej faktin qe ua plas ne sy gjitheve ato qe mendon (i mendon gabim ose jo ,tjeter pune ).
Mos i gjyko njerezit vetem nga nje program televiziv qe behet per te fituar audience dhe jo per te shfaqur kulturen e atij qe eshte i ftuar per te gjykuar
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Sa rrote Barku me duket ky. Ose thjeshte e ka krijuar personazhin e atille qe te flasin te tjeret per te.
 

Tomka

Anëtar i ri
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Daku . Nuk besoj se ti je aq ne brendesi te jetes se tij dhe te gjithe miqve te tij saqe ti kesh pyetur kok me kok se kush ja ka me hile e kush e do vertet per mik ! As une nuk e njoh aq dhe as nuk e dij nese ja kane apo jo me te futur ,por dij qe rrethin e personave qe shoqerohet e ka goxha te kendshem (edhe pse brenda tyre njihet gjithashtu si rebel dhe pak i pabindur sic me ka thene nje mik i imi qe e njeh ). Por,se i ka miq te vertet apo miq ne leter armiq ne jete ,kete se dijme :D . Sa per skandalet ne tv ,ai deri tani meriton vleresim per menyren sesi i thote gjerat , mua me pelqen ,por jo te gjitheve do na pelqej ,kuptohet :D
Malsi, po mbron nje teze qe e ke te humbur.
Nuk flitet me nuk besoj qe je ne brendesi te jetes se tij. Po sikur te jem?
Po sikur te di shume me shume sec komentova me siper?
Sa per miq te kendshem qe thua ti ,nje pjese do e donin te vdekur aq shume e duan .lol
Nejse une dhashe mendimin tim se cfare mendoj per te ,dhe nuk pretendoj qe me shkrimet e mia tet imponoj dhe ty te njejtin mendim. Per mua mbetet nje personazh negativ por sdo t'thote te jete i tille per te gjithe.
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Malsi, po mbron nje teze qe e ke te humbur.
Nuk flitet me nuk besoj qe je ne brendesi te jetes se tij. Po sikur te jem?
Po sikur te di shume me shume sec komentova me siper?
Sa per miq te kendshem qe thua ti ,nje pjese do e donin te vdekur aq shume e duan .lol
Nejse une dhashe mendimin tim se cfare mendoj per te ,dhe nuk pretendoj qe me shkrimet e mia tet imponoj dhe ty te njejtin mendim. Per mua mbetet nje personazh negativ por sdo t'thote te jete i tille per te gjithe.
Ja dashje pa dashje u fute ne rolin e Robertit , u bere anetar jurie dhe vendose qe teza ime eshte e humbur ,nuk kalon me tej :D Dakort ,u be :D Jemi ne mendim te kundert dhe perderisa tezat tona te mendimit jane me vektor te kundert , nuk vlen qe te bindim njeri tjetrin :D Rendesi ka qe dham nga nje mendim sic e mendojme
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Monique ,se pari , repliken duhet ta kishe bere me komentin tim te pare dhe jo replike mbi repliken time mbi anetarin Tomka sepse replika ime ishte ndaj tij dhe pjeses se "miqve" . Nese do beje replike ,duhet te me kundershtoje pikerisht per pjesen e miqesive te tij sepse komenti im te cilin ke marr per replike ,flet teresisht per ate pjese dhe asgje tjeter . Por gjithsesi per te bere kunder-replike .... Nuk vej doren ne zjarr qe te them nuk eshte injorant ne ndonje fushe te jetes ,por qe ta thuash kete ne pergjithesi ne cdo drejtim sme duket mendim i pjekur sepse po flet per dike qe vleresohet nga njerez qe kane bere karrier ,por po ashtu edhe ky vet ka bere karrieren e tij . Une kam shprehur qe me pelqen menyra sesi ai i sjell mendimet e veta ,drejtperdrejt pa e penguar as syzet dhe ato kapucat qe mban ne koke . Vec per kete pjese fola une ,sepse per personalitetin e tij ,do me duhet ta njoh personalisht para se ta gjykoj :D
AHHH dmth do bejme thashetheme artistesh thua ti,me tha i thashe.
Malsi e dime te gjithe cdo te thote nje njeri i arrire ne jete ne cdo fushe zgjedh te perfaqesoj,.
Roberti nuk ka gjetur veten ende , jo me te perfaqesoj dicka.
Nuk merrem me rrethin e miqve te tij fare dhe as me vleresime mediokre ...por me ate cka ai me percjell mua si individ, si publik.
Nje njeri i tille ne opinionin tim nuk eshte njeri normal per nga menyra si zgjedh te sillet.
Nuk po merrem as me look , as me veshjen e gjera te tilla te parendesishme ...por me thuaj si mund te pretendosh te te respektojne ,kur nuk njeh normat e respektit?
kshuqe edhe Roberti eshte nje flusk ne ajer per mendimin tim modest gjithnje.


Prape nuk mora vesh cfare profesioni ka ky ?
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Roberti eshte i vetmi artist ne Shqiperi te tjeret atje jane asgje hiq...
Kur i bjen edhe asaj Viola Spiros me fol mjeruese ...
Artistet tona doken ma se miri kur e kane gojen mbylle artiste nu thenqin drith bythen te fiks fare pastaj i duket vetja vip
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Robert Aliaj proteston në rrugë kundër korrupsionit !

Prb k'tu qenka personi dhe jo thelbi i protestes. Me pelqen per c'fare ka goditur...pak rendesi ka imazhi personal rreth tij.
 
Top