Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Me rastin e Epifanise,ne Villa Borghese ne Rome u zhvillua nje maratone ku merrnin pjese te rritur dhe femije.Maratona kishte si qellim grumbullimin e disa lodrave per femijet e Shqiperise e kryesisht per jetimet.
Pjesemarresit ne kete maratone duhet te jepnin te pakten nje loder,edhe te perdorur.
Duke pare sasine e lodrave te grumbulluara duhet thene qe kjo nisme pati sukses, e shume shpejt femijet e jetimoreve ne Shqiperi do kene ne duart e tyre lodra te dhuruara nga bashkemoshataret italjane.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Kur do heqim rroben e grisur nga siper ne te mos na quajne TE VARFER PER GJYNAH NUK JEMI NE AFRIKE DREQI E MORI
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Ide shume e mir, ju lumte atyre qe kan bere nje dhurate sado te vogel, e cila per nje femije qe ska asgje i duket kush e di ca:)
Bravo
 

korado

President
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Me duket sikur i bejne per meshire!
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Dicka shume e mire kjo..meqe ktu nuk kujtohet kush se ka femije te varfer,apo jetime neper shqiperi......:(
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Me falni Korado dhe Cyber...Po shikoni ndonje gje te keqe tek gjesti qe kane bere femijet italjane????
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

thjesht me eshte peshtirosur te na shikojne te tjeret me nje meshire gjithmone....
 

korado

President
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Jo per ndonje gje po na humbin vlerat si popull,te mendosh qe na i falin per meshire!!!pupupu.......
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Ide e mire por, shume me mire kishte me qene sikur te pasurit ne Shqiperi te organizonin nje gje te tille poashtu. Besoj se ka mjaft.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Ca meshire o korado? Kur per ata femi ne feminore, nuk kujdeset njeri, ata thone flm nqs marin nje pjate buke, jo me te kene lodra...
Pse duhet te gjykoni ju kaq ashper nje gjest te bukur qe kan bere italianet?
Pse sdini te vlersoni?! Ata femi, qe me vertet nuk kan asnje gezim nga jeta i VLERSOJNE me te vertet, ato lodra
 

Blloku

IMBA
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Keq kur na konsiderojne dhe kujdesen, keq kur s'i bie mendja. Sa keq qe s'e dija kete gje, se do kisha kaluar edhe une te kisha lene disa lodra.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Semos çalon gomari nga veshet.
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

ti hapesja e temes i dhurove kukllat barbi mo ? :p .... skam qene ktu po edhe une do i kisha dhuruar pistoletat prej sherifi
 

sensuu

sweet
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

:D vetem lodra?????Po kalamajt nuk hane lodra...............qenkan kput n'b*** me ato lodrat ata.
 

vitk

Anëtar i Respektuar
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

hej zot na ruajte me ne shqipetaret dhe dhi e krimbure dhe bishtin perpjete
perse akoma nuk e dini qe jemi somalia ne evrope apo si gjithmone se ulim hunden ne pastaj kote nuk thone e verteta eshte e hidhure
 

vitk

Anëtar i Respektuar
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

:D vetem lodra?????Po kalamajt nuk hane lodra...............qenkan kput n'b*** me ato lodrat ata.

epo si gjithmone po nuk pame leke te thata pirdhi ne te per kallcuk nuk kemi nevoje por ti sensuu harrone se po ju dhane ushqime diten tjeter do i blesh ti dhe une ke tregu ndersa po qene leke dihet mo si perhere avullojne rruges
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Ca meshire o korado? Kur per ata femi ne feminore, nuk kujdeset njeri, ata thone flm nqs marin nje pjate buke, jo me te kene lodra...
Pse duhet te gjykoni ju kaq ashper nje gjest te bukur qe kan bere italianet?
Pse sdini te vlersoni?! Ata femi, qe me vertet nuk kan asnje gezim nga jeta i VLERSOJNE me te vertet, ato lodra

Nese kjo nuk mund te jet meshire, ateher lirisht mund ta quajm nje mesazhe nga te huajt qe ne nje apo menyren tjeter, mundohen ti ndihmojne femijt shqiptar. Ndersa kta te fundit (dmth ne) aq jemi pisa dhe mosmirnjohes sa qesmi kanun pse te tjeret ti ndihmojne femijve te varfur.
Hapjani nje grop dhe futni per se gjalli te gjithe varfnjaket aty. Pastaj italianet skan per kend te mbledhin lodra, dhe ju do tjetoni si bossa duke e dit qe ska kush tua cenon reputacionin e mendjemadhesise qe keni.

Ktu ku jetoj un e kemi nje shprehje : " Kur maxhupi 2 banka (para) nxhep i bon, nuk njeh me as bab, as non "
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Me siguri keto lodra do ti joshin politikanet tane, qe me patjeter do ti vjedhin lol
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

Me siguri keto lodra do ti joshin politikanet tane, qe me patjeter do ti vjedhin lol

Dhe me siguri do shiten ne treg si lodra per femije
 

rosablu

Antar Aktiv
Titulli: Roma mbledh lodra per Shqiperine...

un mendoj se eshte nje gjest per tu vleresuar ky qe

kan bere femijet italian per femijet shqiptar jetim...jane organizata

humanitare te cilat bejne te mundur te tille shkembim ne te cilin un nuk

shoh asgje te keqe..fundja kur ne nuk jemi te zot vet te mbyllim "vrimat"

ne "catine" qe po na pikon atehere pse mos te pranojme ndihmen e te

tjerve per ti rregulluar..nuk besoj se kjo ngjarje duhet pare nen

kendveshtrimin e gjynafit apo meshires!!!
 
Top