Romani i pare ne gjuhen shqipe

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Cili ka qen romani i pare ne gjuhen shqipe, kush e ka shkruar...dhe ne cfare viti eshte botuar?
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Titulli: Romani i pare ne gjuhen shqipe

"Marcja"- Ndon Nika..viti se di :S
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Romani i pare ne gjuhen shqipe

Deri tani je sakt....po kerko dhe per vitin!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Romani i pare ne gjuhen shqipe

Sakte Humbesi!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Romani i pare ne gjuhen shqipe

Po, Bardha e Temalit ishte me e vone se kjo :konfuz:. Gjithmon kam menduar se ishte i pari. :confused: Mendoja se ishte botuar diku ne vitin 1890.
 
Top