Ronaldo, Ozilit: Ke harruar te thuash bismilah

RONALDO, OZILIT: KE HARRUAR TE THUASH BISMILAH

Futbollisti me prejardhje turke i skuadrës spanjolle Real Madrid dhe i përfaqësueses gjermane, Mesut Ozil, përveç që është i njohur si futbollist cilësor, ai njihet po ashtu edhe për përkushtimin e tij ndaj fesë islame
“Përveç të gjitha obligimeve ditore, trajnimeve dhe ndeshjeve të futbollit, çdo ditë gjej kohë edhe për leximin e Kuranit dhe për faljen e namazeve”, deklaroi Mesut Ozil.
Para do kohësh, Ozil ka shkruar në Twitter se ylli më i madh i Realit, Cristiano Ronaldo, pëlqen ta dëgjoj Ozlilin përderisa ai lexon Kuran.
“Ronaldo pëlqen të dëgjoj kur unë lexoj Kuran, në veçanti atij i pëlqen të dëgjoj kaptinën “Fatiha”. Ai ka kërkuar nga unë ta mësoj leximin e Kuranit. Bile, ai ka mësuar përmendësh edhe disa ajete kuranore nga kaptina “El Haxh””.
Më herët Ozil kishte deklaruar se Cristiano është një shok shumë i mirë.
“Kur unë hyjë në gardërobë dhe harroj të them “Bismillah”, ai më afrohet dhe më thotë: “Mesut, ki harruar të thuash “Bismillah””, tregon Ozil./mesazhi

RONALDO, OZILIT: KE HARRUAR TE THUASH BISMILAH
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Ronaldo, ozilit: Ke harruar te thuash bismilah

RONALDO, OZILIT: KE HARRUAR TE THUASH BISMILAH

Futbollisti me prejardhje turke i skuadrës spanjolle Real Madrid dhe i përfaqësueses gjermane, Mesut Ozil, përveç që është i njohur si futbollist cilësor, ai njihet po ashtu edhe për përkushtimin e tij ndaj fesë islame
“Përveç të gjitha obligimeve ditore, trajnimeve dhe ndeshjeve të futbollit, çdo ditë gjej kohë edhe për leximin e Kuranit dhe për faljen e namazeve”, deklaroi Mesut Ozil.
Para do kohësh, Ozil ka shkruar në Twitter se ylli më i madh i Realit, Cristiano Ronaldo, pëlqen ta dëgjoj Ozlilin përderisa ai lexon Kuran.
“Ronaldo pëlqen të dëgjoj kur unë lexoj Kuran, në veçanti atij i pëlqen të dëgjoj kaptinën “Fatiha”. Ai ka kërkuar nga unë ta mësoj leximin e Kuranit. Bile, ai ka mësuar përmendësh edhe disa ajete kuranore nga kaptina “El Haxh””.
Më herët Ozil kishte deklaruar se Cristiano është një shok shumë i mirë.
“Kur unë hyjë në gardërobë dhe harroj të them “Bismillah”, ai më afrohet dhe më thotë: “Mesut, ki harruar të thuash “Bismillah””, tregon Ozil./mesazhi

RONALDO, OZILIT: KE HARRUAR TE THUASH BISMILAH

Ky eshte nje shkrim shum shum koti , i ber nga nje paparac i pa licensuar madje.Ama se duhet te tregohemi ick me te kujdeshem ne sjellin e lajmeve , i tha do i thot ?ndoshta ka mi then e blla blla jan thjeshte thashetheme...
 
Redaktimi i fundit:

Lauri

Anunnak
Titulli: Ronaldo, ozilit: Ke harruar te thuash bismilah

Arfenilla, thuhet nje fjale ne it: "tutto fa zuppa" .;)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Ronaldo, ozilit: Ke harruar te thuash bismilah

Se harrova une...po sikur futbollistet shkonin kunder Kuranit po te luanin ee?
Se keshtu ish nje lajm qe hoqi dore nga futbolli, apo si ish puna?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Ronaldo, ozilit: Ke harruar te thuash bismilah

Ky eshte nje shkrim shum shum koti , i ber nga nje paparac i pa licensuar madje.Ama se duhet te tregohemi ick me te kujdeshem ne sjellin e lajmeve , i tha do i thot ?ndoshta ka mi then e blla blla jan thjeshte thashetheme...

Sa te rrosh do te mesosh :vesyze:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ronaldo, ozilit: Ke harruar te thuash bismilah

Se harrova une...po sikur futbollistet shkonin kunder Kuranit po te luanin ee?
Se keshtu ish nje lajm qe hoqi dore nga futbolli, apo si ish puna?

Nuk eshte futbolli kunder Kur'anit as anasjelltas. Ai lajm s'ka t'beje me kete. Ka qene arsye tjeter
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Ronaldo, Ozilit: Ke harruar te thuash bismilah

Po të prasmen ka mësuar ta ngrejë Ronaldo?Duhet ta dijë edhe këtë Ozili besoj,pyeteni njëherë
 
Titulli: Ronaldo, Ozilit: Ke harruar te thuash bismilah

Ronaldo, nje mbeshtetes i kauzes palestineze

Arsyeja pse Cristiano Ronaldo mbështet kauzën e popullit palestinez me kaq pasion, është sepse ai beson në çlirimin e Palestinës, raportojnë mediat ndërkombëtare.
Një tjetër arsye pse ai beson thellësisht në kauzën Palestineze është për shkak se ai nuk mund ti shohë fëmijët duke kaluar nëpër të njëjtën gjë që ai dhe familja e tij kaloi, përpara se ai të bëhej futbollist i pasur. Ai dhe familja e tij nuk kanë jetuar në një vend të shkatërruar nga lufta si Palestina, por ata,
megjithatë, kanë jetuar një jetë të përafërt me ta. Ai është shprehur disa herë se do të donte ti shihte fëmijët palestinezë duke pasur një të ardhme më të mirë dhe të ndritshme.

Ai nuk përfundoi vetëm me deklarara. Ai shiti këpucët sportive më 20 nëntor të vitit 2011 në një ankand nga Fondacioni i Real Madridit duke dedikuar fondet për shkollat në Gaza. Ankandi nisi me shitjen e këpucëve sportive dhe ndihmoi në ndërtimin 8 shkollave në territorin palestinez, ku ato janë të financuara vetëm nga Fondacioni i Real Madridit.
Sipas raporteve të ndryshme, Fondacioni Real Madrid tashmë ka ndihmuar ndërtimin e 167 shkollave në 66 vende, duke përfshirë edhe shumë projekte të tjera, në mënyrë që mijëra fëmijë nga këto vende të kenë një edukim të mirë.
Christiano Ronaldo shiti këpucën e artë për 1.5 milionë dollarë, dhe i dedikoi këto të holla për Palestinën. Ndërkohë në ndeshjen që u mbajt me Izraelin, Ronaldo refuzoi të ndërroj fanellat me bashkëlojtarët izraelit.
InfoIslame/com
Ronaldo, nje mbeshtetes i kauzes palestineze
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Ronaldo, Ozilit: Ke harruar te thuash bismilah

Ronaldo, nje mbeshtetes i kauzes palestineze

Christiano Ronaldo shiti këpucën e artë për 1.5 milionë dollarë, dhe i dedikoi këto të holla për Palestinën. Ndërkohë në ndeshjen që u mbajt me Izraelin, Ronaldo refuzoi të ndërroj fanellat me bashkëlojtarët izraelit.
InfoIslame/com

Edhe ty spo te pret sakica me nje vend. Ska nje jave qe shaje Ronaldon se nuk ndihmonte tash :po: Me siguri ka ndegju brengen tende dhe ju ka kthy jetes normale ;)
 
Titulli: Ronaldo, Ozilit: Ke harruar te thuash bismilah

Edhe ty spo te pret sakica me nje vend. Ska nje jave qe shaje Ronaldon se nuk ndihmonte tash :po: Me siguri ka ndegju brengen tende dhe ju ka kthy jetes normale ;)

Jo , s'kam shajt Ronaldon . Po kam kritikuar Arfenillan , per postimet e jetes lukzose te Ronaldos qe e bene publike . Dhe jo vetem Ronaldo , por kush do qofte ai , eshte per tu kritikuar kur shpenzon para ''koti'' . Por , tani veprat bamirese , te Ronaldos , ja vlene te vlersohet dhe ti i perhapen veprat e tij ! Sa kam kuptuar jo vetem femijeve palestinez , por edhe femijeve te tjere Ronaldo i kish ndihmuar . Zoti e udhezofte , kaq di te theme .

Me kupton Kitrra , per verpat e mira duhet lavderuar , kurse per veprat jo te mira duhet kritikuar . Shqiptaret e kane zanat , njeriu po ti posedoj 99 te mira , po e pati 1 te mete ai , ja humbasin edhe ato 99 te mira ! E une ne mesin e ktyre ''shqiptareve'' nuk jam per fate te mire .
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Ronaldo, Ozilit: Ke harruar te thuash bismilah

edhe ty spo te pret sakica me nje vend. Ska nje jave qe shaje ronaldon se nuk ndihmonte tash :po: Me siguri ka ndegju brengen tende dhe ju ka kthy jetes normale ;)

mos dil jasht teme !! Permbaju temes.
 
Top