• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rrathët në grurë

Lauri

Anunnak
Nuk kam sh kohe ta perkthej ne shqip per lexuesit, por me dy fjale jemi drejte një rrjeti global me anen një mikrochipi që disa e kane marre dhe te tjeter do ta marrin nepermjet vaksines kunder virusit derrit sot, te lopes, te pules, te kush e di se çfarë do thone me vone neser. Kush nuk do vaksinohet natyrisht do vdese ne "një menyre". Kush e merr do jetoje nen kontrollin satelitare, dhe do te dine cdo gje mbi ne!!!!!!!!!!!si thote Alko siper ne postim.
Die Germanische Neue Medizin von Dr. med. Mag. theol. Ryke Geerd Hamer

Poteri occulti :: Microchip, Tamiflu e virus fantasma

Dr. Hamer an Freunde, 19.10.2009 - Htet Euch vor dem Todeschip

Ekstratoksoret ????? Zoti????? ju lutem shume hapni syte, dikush tjeter mban masken e tyre !!!!!
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Fete do te jene mitologjija e se ardhmes.....
Nuk mbetet ne mitologji diqka që po perhapet ne vazhdimsi
Sidoqoft kjo është teme tjeter e ti si moderator e ke opcionin edit dhe beje ket sa skam kerku tek administratori te ndeshkohesh lol

p.s. seriozisht e kam kur them që do tbej kerkes se mshkoj jeta duke ju korigju juve te stafit edhe se keni nmend me u bo korrekt :byca:
 

Lauri

Anunnak
Nuk mbetet ne mitologji diqka që po perhapet ne vazhdimsi
Sidoqoft kjo është teme tjeter e ti si moderator e ke opcionin edit dhe beje ket sa skam kerku tek administratori te ndeshkohesh lol

p.s. seriozisht e kam kur them që do tbej kerkes se mshkoj jeta duke ju korigju juve te stafit edhe se keni nmend me u bo korrekt :byca:
"Stafi pergjigjet", siper djathtas :byca:
 

Benniii

Anëtar i ri
keto rrathe i kam pare si dokumentar tek explorer ne digit alb...
biles njeri mbaj mend kishte lene qenin e tij ne mes te ares dhe qeni nuk kishte bere asnje zhurme gjat nates se mendohej që i benin disa njerez keto gjera...
thjesht fenomene te pashpjegueshme
gjithashtu edhe un e kom pa ne Explorer Shkence (ish 1)heh:d
 

Alko71

Anëtar Aktiv
99% ndakort me ju. Duke perjashtuar kete ne te kuq. Duam apo jo një sistem i ri qeverisje globale do te vije, do ta sjellin. Dhe siq thoni ju me siper do gjejne menyren që te funksionoje.
Fete do te jene mitologjija e se ardhmes.....
Ore po ti s'na e the a do te futesh ne fene e tyre te re apo jo? Edhe ajo është FE dhe do ti kerkoje ca kushte per t'i plotesuar nga njerezit!

Mos gabo tu thuash edhe atyre çfare feje, "feja është mitologji"?!.. se vaj halli pastaj! :)
 

Lauri

Anunnak
Ore po ti s'na e the a do te futesh ne fene e tyre te re apo jo? Edhe ajo është FE dhe do ti kerkoje ca kushte per t'i plotesuar nga njerezit!

Mos gabo tu thuash edhe atyre çfare feje, "feja është mitologji"?!.. se vaj halli pastaj! :)
Nuk thashë që feja është mitologji. Zoti Alko mitologjija nuk merret me te tanishmen, por me te kaluaren. Keshtuqe ashtu si gjykojme ne sot ritet religjoze te kultures Maya do te gjykojne "neser" keta te sotmes......

Prisja një citim me serjoz dhe PREFESIONAL nga ju mbi argumentin ne fjale, dhe jo te kapesh ne 2 fjale ("quditrisht" mbi FE)që mund te konsiderohen jasht teme :D
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Nuk thashë që feja është mitologji. Zoti Alko mitologjija nuk merret me te tanishmen, por me te kaluaren. Keshtuqe ashtu si gjykojme ne sot ritet religjoze te kultures Maya do te gjykojne "neser" keta te sotmes......

Prisja një citim me serjoz dhe PREFESIONAL nga ju mbi argumentin ne fjale, dhe jo te kapesh ne 2 fjale ("quditrisht" mbi FE)që mund te konsiderohen jasht teme :D
Ishte shaka.:)

Sa per argumentin me te cilin ti nuk pajtoheshe. E di se do te tentojne ta realizojne zhdukjen e feve dhe ndoshta edhe arrijne ta ndalojne publikisht (ashtu si komunizmi) por jo ta zhdukin besimin. Per që do tu hasi sharra ne gozhde edhe per kete kam informata te sakta dhe e di si do te zhvillohen ngjarjet perafersisht. Deshtimin do ta kene te sigurte sepse jo cdo gje e kane nen kontrolle te plote. Ata e fusin ne kontrolle te plote vetem anen e jashtme, te dukshmen, materialen por kurrsesi anen e brendshme, vullnetin, shpirteroren. E di se kane mjete ta bejne edhe ate por, jane ca njerez tek te cilet nuk do te funksionoje fare ajo metode dhe kane një mbrojtje shume me te fuqishme se teknologjija iluzive e tyre (e kam fjalen per mashtrime iluzive, hipnoza masive, kontrollimi i mendimeve etj). Ata do tua shkaterrojne planet dhe do te pesojne debakel sa do që do te kene ushtri ala zombi me miliona nga te gjitha fete që u bashkangjiten atyre. Kam frike se edhe shqiptare do te kete shume që u bashkohen ne kauzen e tyre pa e kuptuar se po e ndertojne vet me duar te tyre burgun e madh.
 

ricky_ch

******
Pe: Rrathët në grurë

Disa video interesante për rrathët në grurë!


[youtube]aBSCawTy5_A [/youtube]

[youtube]IZ8RWx2kmZw [/youtube]

[youtube]xiNRMCxwSaI [/youtube]

[youtube]6NkwCaoLUuc [/youtube]

[youtube]sgszqHcUOkA [/youtube]


[youtube]Ql1PPkZiHl8 [/youtube]


[youtube]Nl2y_5ewXrA [/youtube][youtube]lbGvKYvIpAI [/youtube]
 

iLirjam

Antar i fv.al
Pe: Rrathët në grurë

Kjo esht shum interesant,,esht një mbishkrim që ndodhet ne një ndertes te lasht diku,,,dallohen qart disa objekte fluturuese,Helikopteri një her duket persosur,
uf5772,1249572551,abydos022.jpg

per rrathet,,mund te them se i kam vizituar dy,,dhe esht shum interesant ta shohesh nga afer!

rrathen ne grur ka koh që egzistojne si fenomen,,por ne te shkuaren,,njerzit nuk mund ti shihnin dot nga siper,,edhe ata që i shihnin nga posht,,nuk e kishin mundesin ti dokumentonin,,dhe te informonin te tjeret,,po ky si fenomen esht i lasht po aq sa piramidat te pakten!

uf5772,1249727965,6614mowing.jpg
 
Titulli: Rrathët në grurë

Qellimi final: një qeveri boterore me një president, një para elektronike, microchip me te gjitha te dhenat e personit ne secilin njeri, heqja e kufinjeve, kontrollimi i vendendodhjes se secilit me ane te sistemit pozicionues global (GPS), kontrollimi dhe percjellja e cdo aktiviteti tregtar (çfarë bleu personi, ku dhe sa shpenzoi, ne cilin restorant, shitore, rruge, ne sa ora, me ke u takua, çfarë foli, kur shkoi ne wc etj) me ane te kartave elektronike dhe microchip-it. Te hollat do te hiqen nga perdorimi, nuk do te ekzistojne dhe nuk do te shtypen me. Po bere ndonje "krim" ta bllokojne kartelen dhe as nuk blene as nuk shet dot gje. Po u rrebelua ndonje popull, ua ç'kyqin te ardhurat dhe i lene te vdesin urie. Vendosin vet kush do te punoj dhe sa te fitoje, 99% e popullates punon per 1% te elites. Kontrolla dhe dominimi total mbi globin. Ne fund do t'i ndalojne te gjitha fete dhe do ta shpallin vetem një fe te vetme. Kush nuk hyn ne te eliminohet, ta mbash besimin tend je ne rrezik (...si ta mbash gacen ne duar). Lideri ne fillim do te thot se është i derguar, dhe me vone se ai është "zoti" vet, do te ket fuqi te mbinatyrshme (ashtu do te duket nese shfaqin teknologjine e avancuar per te cilen nuk kane ide njerezit) dhe do ti shkojne mbrapa me shumice. Te gjitha keto i kan ne plan nese nuk u ngec sharra ne gozhde (e që do tu ngece per fat te mire).

P.s. u preferoj ta shikoni disclosure project per ti vertetuar ca info mbi mashtrimin me aliene.
Kte e kam degjuar dhe une ...dhe ne fakt ka një lidhje llogjike mes asaj që thua ti, jemi shume te verber ndaj gjerave ....e nga kjo verberi cdo gje që na thuhet ...e marim si te vertet.
Mbase vertet dhe UFO't jane imazhe mashtrimi per te arritur një qellim ''mashtrimin e njerzimit per ti patur totalisht nen sundim nga një dore e vetme''
 
A

AlbertPrengzaj

Titulli: Rrathët në grurë

Kte e kam degjuar dhe une ...dhe ne fakt ka një lidhje llogjike mes asaj që thua ti, jemi shume te verber ndaj gjerave ....e nga kjo verberi cdo gje që na thuhet ...e marim si te vertet.
Mbase vertet dhe UFO't jane imazhe mashtrimi per te arritur një qellim ''mashtrimin e njerzimit per ti patur totalisht nen sundim nga një dore e vetme''
ida,,ajo që thot alko esht e pa mundur,,smund te punoj 99% e popullsis per 1% te elistes,,dhe se dyti,,burgu sesht me dyr te hapura,,nese një indjan vjen ne shqipri e një shqiptar ne amerik e një amerikan ne serbi e kshtu me rradh dhe nese te gjith trajtohen kudo ne mynyr te barabart,,nuk esht burg ky,,që thot shefqeti ,,

ky esht një ideal,,që ne te vertet mbetet shum larg ralitetit,,por që normalisht ne sisteme demokratike kan lirin per ti reformuar gjerat ne c´do koh kur esht per te miren e sistemit,,,sepse vet rrjedha e sistemeve demokratike,, te dergon ne një sistemim final,,ku te gjith te jen te sistemuar ne mynyr te barabart dhe te kenqur!! si ideal mbetet i paster dhe i bekuar per mendimin tim,,por ne praktik nuk esht dhe aq e leht,,sepse esht rromuj gjithandej ne bote,,me probleme nga me te ndryshmet,,që nga korrupsioni e nga luftrat e lloj lloj natyre,,,deri tek ato që kan me njerzit e thjesht,,që po tu tregosh gjera te cuditshme,,i kap PARANOJA diten per Diell.

sa per ufot ,,ida esht normale që ka mashtrime dhe jan krijuar imazhe ufo,sh duke fantazuar,,

por duhet te kemi parasysh dicka kur flasim per kte teme,,sepse ufo,,nuk do te thot alien,,ufo do te thot objek fluturues i pa identifikueshem,,besoj se kte e din edhe ti,,

pra ufo mund te jet,,një form drite,,që ti thjesht smund ta identifikosh se c´far esht! pra Ufot kan egzistuar ,,per kte jam apsolutisht i sigurt,,pasi i kam par disa her edhe vet,një her e kam par një form drite si një pijate,,që ka patrulluar disa minuta ne një zone,,tashi ti mund te thuash që jemi aq te verber dhe c´do gje që na thuhet e marrim per te vertete pOr,,un e kam edhe te filmuar,,dhe e ruaj ne PC ! por ka edhe fotografi te verteta ufosh,,jan 37 fotografi që pas ekspertizes kan dal si fotografi te verteta,,një nder to esht ne Shqipri,,dhe e kam perdorur ne një video.

kurse alienet,,ngelin mister! nuk besoj te ket ardhur ne kte bote një eljen me një mjet fluturues,,dhe te mos vinin c´do dit te tjer!

un nuk esht se besoj se ska jet tjeter ne univers,,por nuk esht logjike per mua që ndonje alien te ken zbritur ndonjeher fizikisht ne tok,,me mynyra te tilla si mjete fluturuese,,as takimin me alien,,nuk e shikoj si te pamundur,,por ne kte sistem djellor ne nuk mund te kontaktojm fizikisht me ata! kjo nuk mund te ndodh ktu,,edhe nese ata jan me inteligjen se ne,,do te na marrin vet atje,,duke mos patur nevoj që te vin e te na marrin,,por duke na treguar se si te shkojm ne ti shohim.,dhe nese jan me te prapambetur se ne apo thjesht jan forma jete si peme,,lule,,rrenje,,uj,,etj etj,,ndoshta jan alien dhe vend që pret te shkojm e ta popullojme ne te ardhmen,

pra,,,kto jan te gjitha te mundshme!
 
Last edited:
Top