• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Rrathët në grurë

Lauri

Anunnak
Mah'. Nuk mendoj ne asnje menyre qe mund ti kete bere dora e njeriut, ne menyre fizike them. Mendoj qe kane dore vetem superfuqite e medha me teknologji te reja qe ne shpesh bejme pyetje vetes se ekzistojne apo jo........................ "Aljenet" pra.....Amerika, Anglia, Ruset apo te tjere akoma.
 

Alchohole

Moderator!
Jane o Alienet o ai Lart (i plotfuqishmi).
Nje gje dime qe keto shenja kane nje kuptim qe deshirojne te na tregojne diqka.
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Me sa di dhe sa kam lexu un rreth ktij fenomeni, ende nuk ka njeri qe jep nje pergjigje te sakte pa dyshime pa hamendesime. Ateher tia leme punen atyre qe hulumtojne, edhepse ata jo rrall here gabojne, por me siguri qe nje dit do ta marin pergjigjen, ndoshta dhe nga ata qe i kan bere, dhe nese jan aliene, do ti kerkojme demshperblim qe kan fut hunden ne teritorin tone duke cenuar paqen e njerzimit e cila eshte ndertuar ne menyre te persosur nga vet dora dhe mendja jone qe sigurt ata jashtetoksoret na kan zili pse smund te jetojne si ne, apo me ne ne kete toke te vogel ku ndodhin çudira te medha.
 

Alchohole

Moderator!
Me sa di dhe sa kam lexu un rreth ktij fenomeni, ende nuk ka njeri qe jep nje pergjigje te sakte pa dyshime pa hamendesime. Ateher tia leme punen atyre qe hulumtojne, edhepse ata jo rrall here gabojne, por me siguri qe nje dit do ta marin pergjigjen, ndoshta dhe nga ata qe i kan bere, dhe nese jan aliene, do ti kerkojme demshperblim qe kan fut hunden ne teritorin tone duke cenuar paqen e njerzimit e cila eshte ndertuar ne menyre te persosur nga vet dora dhe mendja jone qe sigurt ata jashtetoksoret na kan zili pse smund te jetojne si ne, apo me ne ne kete toke te vogel ku ndodhin çudira te medha.
Ne po japim ketu poteza te shkencetareve se qfare mund te jete ne pyetje...jane veqse poteza pasiqe asgje seshte e sigurte.Keshtuqe te dime edhe ne se qfare po ndodh e jo vetem shkencetareve tju leme ne duar,te dime edhe ne te zbulojme diqka,te eksplorojme diqka jo vetem ata.Edhe ne jemi njerez si ata edhe ne mund te zbulojme ndonje gje.Andaj ketu secili jep disa poteza te shkencetareve apo ndonje potez te vetin se qfare mendon per keto gjera :).Mendoj qe sduhet lene vetem shkencetareve kete gje ne dore por duhet te jemi edhe ne te vetedishem se qfare po ndodh ne kete bot me plote MISTERE.
Respekte per ty.
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Me sa di dhe sa kam lexu un rreth ktij fenomeni, ende nuk ka njeri qe jep nje pergjigje te sakte pa dyshime pa hamendesime. Ateher tia leme punen atyre qe hulumtojne, edhepse ata jo rrall here gabojne, por me siguri qe nje dit do ta marin pergjigjen, ndoshta dhe nga ata qe i kan bere, dhe nese jan aliene, do ti kerkojme demshperblim qe kan fut hunden ne teritorin tone duke cenuar paqen e njerzimit e cila eshte ndertuar ne menyre te persosur nga vet dora dhe mendja jone qe sigurt ata jashtetoksoret na kan zili pse smund te jetojne si ne, apo me ne ne kete toke te vogel ku ndodhin çudira te medha.
Hahaha me bere te qeshë SempreBarca :). Na e kan zili per paqen e papare po thua? hahahaha. Po na lajmerojne qe nese vazhdoni keshtu me kete paqe, nuk i keni punet mire.:et:
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Hahaha me bere te qeshë SempreBarca :). Na e kan zili per paqen e papare po thua? hahahaha. Po na lajmerojne qe nese vazhdoni keshtu me kete paqe, nuk i keni punet mire.:et:
Ti je me ne apo me alienet ? :p
Un nuk di per qfar paqe e ke fjalen ti, ajo qe i referohem un eshte rezultat i informacionit qe shpesh i degjojme ne media, dhe jane deklarata te nxjerra nga kreret e shteteve qe sundojne boten ku neper samite e mbledhje te ndryshme ata thone : ne jemi deshmitare te ksaj periudhe te jeteses ku njerzimi po shtyn perpara me hapa gjigand drejt nje epoke te arte qe do kujtohet per breza te tere.
Ndersa un si individ i thjesht pa ndonje kompetence te madhe kisha me thene se nese alienet pushtojne boten, ata per nje pjese jo te vogel te njerzve nuk do te jen asgje tjeter veq se pushtues pas pushtuesve, sepse kur dikush permend " epoken e arte te njerzimit " harron ta thot edhe verzionin tjeter, qe kjo epoke shum popuj ka çuar dhe po çon drejt shkatrrimit.
Per te mbizotru i fortu, duhet te shkelet i dobti. Per kte paqe e kisha fjalen Alko :D
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Per ate e kisha edhe une fjalen i nderuari Sempre :D.

Mua me duket nje tentim mashtrimi, e qe nuk do te jete i pa sukses ne mase te madhe te popullates. Teknologjia e tyre (njerezve, qeverise ne hije, man in black, iluminati, free masons) eshte shume me e avancuar se ajo per te cilen na tregohet. Po e marr shembull nje rast qe e kam degjuar ne nje video nga David Icke, e kane teknologjine ta beje ushtarin te kaloj neper mur ne anen tjeter pa u demtuar. Sipas tij dhe bashkebiseduesit, kane teknologji dhjetmije vite perpara ne kohe ndersa ne na jipen vetem grimca te asaj teknologjie. Edhe rrathet mund te hyjne ne ate kategori. Shtrohet pyetja pse mashtrimi?! Arsyeja eshte e thjeshte. Shkakto huti dhe trazira per te ofruar zgjidhje dhe per te realizuar dominimin global (NWO). Se shpejti (sapo te ndalen lufterat ne lindje) do te dalin me kinese nje kercenim mbareboterore nga alienet, dhe keto qe po ndodhin si rrathet, ufo-te, alienet, extraterrestrials, independence day dhe shume filma te tjere, jane parapergaditje per masat. Ngadal po e infiltrojne popullaten me idene se alienet ekzistojne, dhe ne fund kur do te vie koha do ta shfaqin teknologjine e tyre ndersa popullata tashme eshte e pergaditur dhe do te unifikohen si nje te gjitha shtetet e botes kinese per tu mbrojtur (filmi "Indipendence Day" ishte nje pergaditje e mases per te reaguar sipas atij skenari). Nga paniku dhe tmerri popujt e botes do t'i drejtojne syte nga qeverite e medha (qe jane masonike) dhe keta te fundit do te dalin me zgjidhje te problemit duke i futur te gjitha qeverite e botes nen nje komande, nen nje qeveri te perbashket (OKB), nen nje ushtri (NATO) kinese per ti luftuar agresoret (ne fakt e gjitha eshte nje loje dhe mashtrimi i madh ashtu si me 9/11, lufta ne Irak dhe Avganistan, ngjarjet me Iranin dhe Korene etj). Pra, shkakto trazira dhe ofro zgjidhje per te avancuar dhe lehtesuar arritjen e synimeve e tyre. Qellimi final: nje qeveri boterore me nje president, nje para elektronike, microchip me te gjitha te dhenat e personit ne secilin njeri, heqja e kufinjeve, kontrollimi i vendendodhjes se secilit me ane te sistemit pozicionues global (GPS), kontrollimi dhe percjellja e cdo aktiviteti tregtar (cfare bleu personi, ku dhe sa shpenzoi, ne cilin restorant, shitore, rruge, ne sa ora, me ke u takua, cfare foli, kur shkoi ne wc etj) me ane te kartave elektronike dhe microchip-it. Te hollat do te hiqen nga perdorimi, nuk do te ekzistojne dhe nuk do te shtypen me. Po bere ndonje "krim" ta bllokojne kartelen dhe as nuk blene as nuk shet dot gje. Po u rrebelua ndonje popull, ua ç'kyqin te ardhurat dhe i lene te vdesin urie. Vendosin vet kush do te punoj dhe sa te fitoje, 99% e popullates punon per 1% te elites. Kontrolla dhe dominimi total mbi globin. Ne fund do t'i ndalojne te gjitha fete dhe do ta shpallin vetem nje fe te vetme. Kush nuk hyn ne te eliminohet, ta mbash besimin tend je ne rrezik (...si ta mbash gacen ne duar). Lideri ne fillim do te thot se eshte i derguar, dhe me vone se ai eshte "zoti" vet, do te ket fuqi te mbinatyrshme (ashtu do te duket nese shfaqin teknologjine e avancuar per te cilen nuk kane ide njerezit) dhe do ti shkojne mbrapa me shumice. Te gjitha keto i kan ne plan nese nuk u ngec sharra ne gozhde (e qe do tu ngece per fat te mire).

P.s. u preferoj ta shikoni disclosure project per ti vertetuar ca info mbi mashtrimin me aliene.
 

Lauri

Anunnak
Per ate e kisha edhe une fjalen i nderuari Sempre :D.

Mua me duket nje tentim mashtrimi, e qe nuk do te jete i pa sukses ne mase te madhe te popullates. Teknologjia e tyre (njerezve, qeverise ne hije, man in black, iluminati, free masons) eshte shume me e avancuar se ajo per te cilen na tregohet. Po e marr shembull nje rast qe e kam degjuar ne nje video nga David Icke, e kane teknologjine ta beje ushtarin te kaloj neper mur ne anen tjeter pa u demtuar. Sipas tij dhe bashkebiseduesit, kane teknologji dhjetmije vite perpara ne kohe ndersa ne na jipen vetem grimca te asaj teknologjie. Edhe rrathet mund te hyjne ne ate kategori. Shtrohet pyetja pse mashtrimi?! Arsyeja eshte e thjeshte. Shkakto huti dhe trazira per te ofruar zgjidhje dhe per te realizuar dominimin global (NWO). Se shpejti (sapo te ndalen lufterat ne lindje) do te dalin me kinese nje kercenim mbareboterore nga alienet, dhe keto qe po ndodhin si rrathet, ufo-te, alienet, extraterrestrials, independence day dhe shume filma te tjere, jane parapergaditje per masat. Ngadal po e infiltrojne popullaten me idene se alienet ekzistojne, dhe ne fund kur do te vie koha do ta shfaqin teknologjine e tyre ndersa popullata tashme eshte e pergaditur dhe do te unifikohen si nje te gjitha shtetet e botes kinese per tu mbrojtur (filmi "Indipendence Day" ishte nje pergaditje e mases per te reaguar sipas atij skenari). Nga paniku dhe tmerri popujt e botes do t'i drejtojne syte nga qeverite e medha (qe jane masonike) dhe keta te fundit do te dalin me zgjidhje te problemit duke i futur te gjitha qeverite e botes nen nje komande, nen nje qeveri te perbashket (OKB), nen nje ushtri (NATO) kinese per ti luftuar agresoret (ne fakt e gjitha eshte nje loje dhe mashtrimi i madh ashtu si me 9/11, lufta ne Irak dhe Avganistan, ngjarjet me Iranin dhe Korene etj). Pra, shkakto trazira dhe ofro zgjidhje per te avancuar dhe lehtesuar arritjen e synimeve e tyre. Qellimi final: nje qeveri boterore me nje president, nje para elektronike, microchip me te gjitha te dhenat e personit ne secilin njeri, heqja e kufinjeve, kontrollimi i vendendodhjes se secilit me ane te sistemit pozicionues global (GPS), kontrollimi dhe percjellja e cdo aktiviteti tregtar (cfare bleu personi, ku dhe sa shpenzoi, ne cilin restorant, shitore, rruge, ne sa ora, me ke u takua, cfare foli, kur shkoi ne wc etj) me ane te kartave elektronike dhe microchip-it. Te hollat do te hiqen nga perdorimi, nuk do te ekzistojne dhe nuk do te shtypen me. Po bere ndonje "krim" ta bllokojne kartelen dhe as nuk blene as nuk shet dot gje. Po u rrebelua ndonje popull, ua ç'kyqin te ardhurat dhe i lene te vdesin urie. Vendosin vet kush do te punoj dhe sa te fitoje, 99% e popullates punon per 1% te elites. Kontrolla dhe dominimi total mbi globin. Ne fund do t'i ndalojne te gjitha fete dhe do ta shpallin vetem nje fe te vetme. Kush nuk hyn ne te eliminohet, ta mbash besimin tend je ne rrezik (...si ta mbash gacen ne duar). Lideri ne fillim do te thot se eshte i derguar, dhe me vone se ai eshte "zoti" vet, do te ket fuqi te mbinatyrshme (ashtu do te duket nese shfaqin teknologjine e avancuar per te cilen nuk kane ide njerezit) dhe do ti shkojne mbrapa me shumice. Te gjitha keto i kan ne plan nese nuk u ngec sharra ne gozhde (e qe do tu ngece per fat te mire).

P.s. u preferoj ta shikoni disclosure project per ti vertetuar ca info mbi mashtrimin me aliene.
99% ndakort me ju. Duke perjashtuar kete ne te kuq. Duam apo jo nje sistem i ri qeverisje globale do te vije, do ta sjellin. Dhe siq thoni ju me siper do gjejne menyren qe te funksionoje.
Fete do te jene mitologjija e se ardhmes.....
 
Last edited:

Lauri

Anunnak
Nuk kam sh kohe ta perkthej ne shqip per lexuesit, por me dy fjale jemi drejte nje rrjeti global me anen nje mikrochipi qe disa e kane marre dhe te tjeter do ta marrin nepermjet vaksines kunder virusit derrit sot, te lopes, te pules, te kush e di se cfare do thone me vone neser. Kush nuk do vaksinohet natyrisht do vdese ne "nje menyre". Kush e merr do jetoje nen kontrollin satelitare, dhe do te dine cdo gje mbi ne!!!!!!!!!!!si thote Alko siper ne postim.
Die Germanische Neue Medizin von Dr. med. Mag. theol. Ryke Geerd Hamer

Poteri occulti :: Microchip, Tamiflu e virus fantasma

Dr. Hamer an Freunde, 19.10.2009 - Htet Euch vor dem Todeschip

Ekstratoksoret ????? Zoti????? ju lutem shume hapni syte, dikush tjeter mban masken e tyre !!!!!
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Fete do te jene mitologjija e se ardhmes.....
Nuk mbetet ne mitologji diqka qe po perhapet ne vazhdimsi
Sidoqoft kjo eshte teme tjeter e ti si moderator e ke opcionin edit dhe beje ket sa skam kerku tek administratori te ndeshkohesh lol

p.s. seriozisht e kam kur them qe do tbej kerkes se mshkoj jeta duke ju korigju juve te stafit edhe se keni nmend me u bo korrekt :byca:
 

Lauri

Anunnak
Nuk mbetet ne mitologji diqka qe po perhapet ne vazhdimsi
Sidoqoft kjo eshte teme tjeter e ti si moderator e ke opcionin edit dhe beje ket sa skam kerku tek administratori te ndeshkohesh lol

p.s. seriozisht e kam kur them qe do tbej kerkes se mshkoj jeta duke ju korigju juve te stafit edhe se keni nmend me u bo korrekt :byca:
"Stafi pergjigjet", siper djathtas :byca:
 

Benniii

Anëtar i ri
keto rrathe i kam pare si dokumentar tek explorer ne digit alb...
biles njeri mbaj mend kishte lene qenin e tij ne mes te ares dhe qeni nuk kishte bere asnje zhurme gjat nates se mendohej qe i benin disa njerez keto gjera...
thjesht fenomene te pashpjegueshme
gjithashtu edhe un e kom pa ne Explorer Shkence (ish 1)heh:d
 

Alko71

Anëtar Aktiv
99% ndakort me ju. Duke perjashtuar kete ne te kuq. Duam apo jo nje sistem i ri qeverisje globale do te vije, do ta sjellin. Dhe siq thoni ju me siper do gjejne menyren qe te funksionoje.
Fete do te jene mitologjija e se ardhmes.....
Ore po ti s'na e the a do te futesh ne fene e tyre te re apo jo? Edhe ajo eshte FE dhe do ti kerkoje ca kushte per t'i plotesuar nga njerezit!

Mos gabo tu thuash edhe atyre çfare feje, "feja eshte mitologji"?!.. se vaj halli pastaj! :)
 

Lauri

Anunnak
Ore po ti s'na e the a do te futesh ne fene e tyre te re apo jo? Edhe ajo eshte FE dhe do ti kerkoje ca kushte per t'i plotesuar nga njerezit!

Mos gabo tu thuash edhe atyre çfare feje, "feja eshte mitologji"?!.. se vaj halli pastaj! :)
Nuk thashe qe feja ESHTE mitologji. Zoti Alko mitologjija nuk merret me te tanishmen, por me te kaluaren. Keshtuqe ashtu si gjykojme ne sot ritet religjoze te kultures Maya do te gjykojne "neser" keta te sotmes......

Prisja nje citim me serjoz dhe PREFESIONAL nga ju mbi argumentin ne fjale, dhe jo te kapesh ne 2 fjale ("quditrisht" mbi FE)qe mund te konsiderohen jasht teme :D
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Nuk thashe qe feja ESHTE mitologji. Zoti Alko mitologjija nuk merret me te tanishmen, por me te kaluaren. Keshtuqe ashtu si gjykojme ne sot ritet religjoze te kultures Maya do te gjykojne "neser" keta te sotmes......

Prisja nje citim me serjoz dhe PREFESIONAL nga ju mbi argumentin ne fjale, dhe jo te kapesh ne 2 fjale ("quditrisht" mbi FE)qe mund te konsiderohen jasht teme :D
Ishte shaka.:)

Sa per argumentin me te cilin ti nuk pajtoheshe. E di se do te tentojne ta realizojne zhdukjen e feve dhe ndoshta edhe arrijne ta ndalojne publikisht (ashtu si komunizmi) por jo ta zhdukin besimin. Per qe do tu hasi sharra ne gozhde edhe per kete kam informata te sakta dhe e di si do te zhvillohen ngjarjet perafersisht. Deshtimin do ta kene te sigurte sepse jo cdo gje e kane nen kontrolle te plote. Ata e fusin ne kontrolle te plote vetem anen e jashtme, te dukshmen, materialen por kurrsesi anen e brendshme, vullnetin, shpirteroren. E di se kane mjete ta bejne edhe ate por, jane ca njerez tek te cilet nuk do te funksionoje fare ajo metode dhe kane nje mbrojtje shume me te fuqishme se teknologjija iluzive e tyre (e kam fjalen per mashtrime iluzive, hipnoza masive, kontrollimi i mendimeve etj). Ata do tua shkaterrojne planet dhe do te pesojne debakel sa do qe do te kene ushtri ala zombi me miliona nga te gjitha fete qe u bashkangjiten atyre. Kam frike se edhe shqiptare do te kete shume qe u bashkohen ne kauzen e tyre pa e kuptuar se po e ndertojne vet me duar te tyre burgun e madh.
 

ricky_ch

******
Pe: Rrathët në grurë

Disa video interesante për rrathët në grurë!


[youtube]aBSCawTy5_A [/youtube]

[youtube]IZ8RWx2kmZw [/youtube]

[youtube]xiNRMCxwSaI [/youtube]

[youtube]6NkwCaoLUuc [/youtube]

[youtube]sgszqHcUOkA [/youtube]


[youtube]Ql1PPkZiHl8 [/youtube]


[youtube]Nl2y_5ewXrA [/youtube][youtube]lbGvKYvIpAI [/youtube]
 

iLirjam

Antar i fv.al
Pe: Rrathët në grurë

Kjo esht shum interesant,,esht nje mbishkrim qe ndodhet ne nje ndertes te lasht diku,,,dallohen qart disa objekte fluturuese,Helikopteri nje her duket persosur,
uf5772,1249572551,abydos022.jpg

per rrathet,,mund te them se i kam vizituar dy,,dhe esht shum interesant ta shohesh nga afer!

rrathen ne grur ka koh qe egzistojne si fenomen,,por ne te shkuaren,,njerzit nuk mund ti shihnin dot nga siper,,edhe ata qe i shihnin nga posht,,nuk e kishin mundesin ti dokumentonin,,dhe te informonin te tjeret,,po ky si fenomen esht i lasht po aq sa piramidat te pakten!

uf5772,1249727965,6614mowing.jpg
 
Titulli: Rrathët në grurë

Qellimi final: nje qeveri boterore me nje president, nje para elektronike, microchip me te gjitha te dhenat e personit ne secilin njeri, heqja e kufinjeve, kontrollimi i vendendodhjes se secilit me ane te sistemit pozicionues global (GPS), kontrollimi dhe percjellja e cdo aktiviteti tregtar (cfare bleu personi, ku dhe sa shpenzoi, ne cilin restorant, shitore, rruge, ne sa ora, me ke u takua, cfare foli, kur shkoi ne wc etj) me ane te kartave elektronike dhe microchip-it. Te hollat do te hiqen nga perdorimi, nuk do te ekzistojne dhe nuk do te shtypen me. Po bere ndonje "krim" ta bllokojne kartelen dhe as nuk blene as nuk shet dot gje. Po u rrebelua ndonje popull, ua ç'kyqin te ardhurat dhe i lene te vdesin urie. Vendosin vet kush do te punoj dhe sa te fitoje, 99% e popullates punon per 1% te elites. Kontrolla dhe dominimi total mbi globin. Ne fund do t'i ndalojne te gjitha fete dhe do ta shpallin vetem nje fe te vetme. Kush nuk hyn ne te eliminohet, ta mbash besimin tend je ne rrezik (...si ta mbash gacen ne duar). Lideri ne fillim do te thot se eshte i derguar, dhe me vone se ai eshte "zoti" vet, do te ket fuqi te mbinatyrshme (ashtu do te duket nese shfaqin teknologjine e avancuar per te cilen nuk kane ide njerezit) dhe do ti shkojne mbrapa me shumice. Te gjitha keto i kan ne plan nese nuk u ngec sharra ne gozhde (e qe do tu ngece per fat te mire).

P.s. u preferoj ta shikoni disclosure project per ti vertetuar ca info mbi mashtrimin me aliene.
Kte e kam degjuar dhe une ...dhe ne fakt ka nje lidhje llogjike mes asaj qe thua ti, jemi shume te verber ndaj gjerave ....e nga kjo verberi cdo gje qe na thuhet ...e marim si te vertet.
Mbase vertet dhe UFO't jane imazhe mashtrimi per te arritur nje qellim ''mashtrimin e njerzimit per ti patur totalisht nen sundim nga nje dore e vetme''
 
Top