• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Rrathët në grurë

A

AlbertPrengzaj

Titulli: Rrathët në grurë

Kte e kam degjuar dhe une ...dhe ne fakt ka nje lidhje llogjike mes asaj qe thua ti, jemi shume te verber ndaj gjerave ....e nga kjo verberi cdo gje qe na thuhet ...e marim si te vertet.
Mbase vertet dhe UFO't jane imazhe mashtrimi per te arritur nje qellim ''mashtrimin e njerzimit per ti patur totalisht nen sundim nga nje dore e vetme''
ida,,ajo qe thot alko esht e pa mundur,,smund te punoj 99% e popullsis per 1% te elistes,,dhe se dyti,,burgu sesht me dyr te hapura,,nese nje indjan vjen ne shqipri e nje shqiptar ne amerik e nje amerikan ne serbi e kshtu me rradh dhe nese te gjith trajtohen kudo ne mynyr te barabart,,nuk esht burg ky,,qe thot shefqeti ,,

ky esht nje ideal,,qe ne te vertet mbetet shum larg ralitetit,,por qe normalisht ne sisteme demokratike kan lirin per ti reformuar gjerat ne c´do koh kur esht per te miren e sistemit,,,sepse vet rrjedha e sistemeve demokratike,, te dergon ne nje sistemim final,,ku te gjith te jen te sistemuar ne mynyr te barabart dhe te kenqur!! si ideal mbetet i paster dhe i bekuar per mendimin tim,,por ne praktik nuk esht dhe aq e leht,,sepse esht rromuj gjithandej ne bote,,me probleme nga me te ndryshmet,,qe nga korrupsioni e nga luftrat e lloj lloj natyre,,,deri tek ato qe kan me njerzit e thjesht,,qe po tu tregosh gjera te cuditshme,,i kap PARANOJA diten per Diell.

sa per ufot ,,ida esht normale qe ka mashtrime dhe jan krijuar imazhe ufo,sh duke fantazuar,,

por duhet te kemi parasysh dicka kur flasim per kte teme,,sepse ufo,,nuk do te thot alien,,ufo do te thot objek fluturues i pa identifikueshem,,besoj se kte e din edhe ti,,

pra ufo mund te jet,,nje form drite,,qe ti thjesht smund ta identifikosh se c´far esht! pra Ufot kan egzistuar ,,per kte jam apsolutisht i sigurt,,pasi i kam par disa her edhe vet,nje her e kam par nje form drite si nje pijate,,qe ka patrulluar disa minuta ne nje zone,,tashi ti mund te thuash qe jemi aq te verber dhe c´do gje qe na thuhet e marrim per te vertete pOr,,un e kam edhe te filmuar,,dhe e ruaj ne PC ! por ka edhe fotografi te verteta ufosh,,jan 37 fotografi qe pas ekspertizes kan dal si fotografi te verteta,,nje nder to esht ne Shqipri,,dhe e kam perdorur ne nje video.

kurse alienet,,ngelin mister! nuk besoj te ket ardhur ne kte bote nje eljen me nje mjet fluturues,,dhe te mos vinin c´do dit te tjer!

un nuk esht se besoj se ska jet tjeter ne univers,,por nuk esht logjike per mua qe ndonje alien te ken zbritur ndonjeher fizikisht ne tok,,me mynyra te tilla si mjete fluturuese,,as takimin me alien,,nuk e shikoj si te pamundur,,por ne kte sistem djellor ne nuk mund te kontaktojm fizikisht me ata! kjo nuk mund te ndodh ktu,,edhe nese ata jan me inteligjen se ne,,do te na marrin vet atje,,duke mos patur nevoj qe te vin e te na marrin,,por duke na treguar se si te shkojm ne ti shohim.,dhe nese jan me te prapambetur se ne apo thjesht jan forma jete si peme,,lule,,rrenje,,uj,,etj etj,,ndoshta jan alien dhe vend qe pret te shkojm e ta popullojme ne te ardhmen,

pra,,,kto jan te gjitha te mundshme!
 
Last edited:
Top