Rregullorja per bashkpunim

WxP

Hidrauliku
Atehere sic flitet, ne pikat me kyce te bashkpunimit rame dakorte se bashkpunimi midis Albnetwork.net Dhe Albanian Network Group me deshiren e plote te dyjave stafeve do te funksionoj ne kete forme:

Fillimisht do te bashkohet Db i te dyja serverave ku as njeri nuk do te humbasi nickname nga te dyja Networket.

Forumi Zyrtar i stafit do te jet ForumiVirtual.com dhe Radio Albnetworkut ndersa emertimi i serverave do te jene fillimisht keshtu sic i kemi gjithe secili te vetet dhe pas nje afati e cila do te na duket e arsyeshme mund ta ndryshojme gjithmon me pelqimin e te gjith stafit te bashkuar.

Stafet do te bashkohen njesoj ne numer nese jan 3 root 3 admin 5 opers do te kemi edhe ne te njejten strukture 3 root 3 admin 5 opers po ashtu sop edhe dy founder qe jan aktual ne kanale. Sic eshte CAKMAKU tek ne dhe Luxor tek ato.


Do te doja te shtoni ndonje gje qe e mendoni se do te sjell nje fryt te mire bashkpunimi.
 

InFeRnO

Antar Aktiv
Titulli: Rregullorja per bashkpunim me Albnetworkun.

Wxp per mendimin jam dokord qe po ndodh kshu... sic dhe dit me pare kam fol une/neo me njerin prej tyre, gjithsesi mendoje tani te veprome me teper ...sesa te marim mendime.. shpresoje tna heci pa prob*/keqkuptime nga te dyja palet..
 

ARMAGEDDON

Antar Aktiv
Titulli: Rregullorja per bashkpunim me Albnetworkun.

good job :))
 

The_AnGeL

WwW.FunGames22.CoM
Pe: Rregullorja per bashkpunim me Albnetworkun.

Shume Mire , Te Mundohemi Gjerat te jen Serioze dhe pa keqkuptime. Nese eshte besmi mirekuptimi dhe respekti cdo gje shkon mire ;)
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
Pe: Rregullorja per bashkpunim me Albnetworkun.

Shum mire :) ishalla shkojm nja 300 user :)
 

alfa-5

Anëtar i ri
Titulli: Rregullorja per bashkpunim me Albnetworkun.

Ehhh lol kur isha un founder ishim 400e70 tani diskutohet me shku 300 :)
Un i thash Rildit fol me WxP dhe Elisin dhe po qen dakord ato jam dhe un kshu qe dihet per mu. Du me thon vetem dicka, ishalla sme bjen ne qafe njeri se po me ran do i bi. Kaq
 

AUSTRALIANI_VIP

Anëtar Aktiv
Pe: Rregullorja per bashkpunim me Albnetworkun.

shpresoi te jete per mire :)
 

WxP

Hidrauliku
Pe: Rregullorja per bashkpunim me Albnetworkun.

Cdo gje duhet mar shtruar edhe me llogjik nuk ka mra do i bi... Mendoj si andej edhe knej jemi te gjithe cuna te mire. per te mos humbur ekujlibrat duhet ti jepet te drejte atit qe ka te drejte per cdo rast. Duhet te jemi elastik ne cdo situat.
 

UrL

Fshatendar
Titulli: Rregullorja per bashkpunim me Albnetworkun.

Qëllimi i bashkimit të dy rrjetë-ve, ka dhe duhet doemos të ketë efekte poszitive për të dyja palët që gradualisht me ardhjen e tyre do bëhet një palë e vetme.Normalisht do ketë dhe fërkime pasi ne jemi mësuar të funksionojmë si elektron i lirë, gjë kjo që nuk përfaqson stafin e tyre. Ata punojnë më me seriozitet dhe angazhim në rolin që i përket secilit .

Padyshim që s`duhet që t`i lëmë t`na hipin në qafë por kur eshte nevoja duhet bërë nje hap pas , që fatkeqsisht personalisht nuk e bej lehtë.Por sic e ka përmëndur dhe WxP me sipër tashmë shumica jonë janë ne moshë te pjekur dhe mendojnë me në thellësi gjërat duke marr pararysh në radhë të parë ecurine e rrjetit.

Duhet dhënë rol primar bashkëpunimit midis nesh dhe duhet synuar rritja e numrit të vizitorëve.Shpresoj ky bashkim të funskionoj.. por, nuk ështe e mjaftueshme vetëm shpresa , duhet punë durim, seriozitet, ide të reja , shmangim fërkimesh, përkushtim total.
 

Sweetness

*Some Kind of Wonderful*
Pe: Rregullorja per bashkpunim

Hajt per hajer! Shpresoj dhe une si dhe parafolsit qe gjithcka te shkoj sa me mire. Komunikimi do jete pjese kyce ne kte bashkepunim..cfare na shqeteson e ca sna shqeteson tja themi troc njeri tjetrit perndryshe muhabete mbas kuintave, thashetheme lart e poshte vec do demtojne dhe sdo rregullojne gje.

Sic tha dhe UrL "ne" jemi cik me korrekt me detyrat tona po mendoj qe mbase do gjejm nje rruge te mesit ku ju te perfitoni dicka nga kjo dhe ne pak me shume lirshmeri.

Po e mbyll duke thene se sma mori mendja qe do e shifja kte dite qe te bashkoheshin serverat, ne fillim kur e degjova mu duk ide koti..po sa vjen po me pelqen.

Shifemi verdall!


:puthje:
 

Network

Antar Aktiv
Pe: Rregullorja per bashkpunim

Pershendetje te gjithve.

Me sa po duket incidente ska apo sherre , keqkuptime duke fut ktu dhe ironit .
Shpresoj te vazhdojme kshu, tpakten stafi sherbimeve ska pas ndonje problem , se ca behet te stafi sopave tmeren ato qe jan caktuar per tu mare.

TiRoNci_MiZeRje
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
Pe: Rregullorja per bashkpunim

Tashi Ironi tono kishte pak ne fillim por shpresoj se jan miqesuar te gjithe :)

Per menimin tim jemi "1" isoj te gjith nuk kemi pse bejm ironi as nuk kemi pse themi qe "seshte shoku im"

Perderi sa jemi ne #opers te gjith jemi shok :)

P.s Puc Sweetenes & Klm all :D
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Rregullorja per bashkpunim

Ore mir qe u bashkut po me pelqen, mduket se cdo gje po shkon mire , dhe me sa shoh cunat jan te rrespektushem .1 gje kam un acc sme jan dhen akoma !!!!

Mire u takofshim dhe po patet na i gje qe skuptoni shprehuni !!!
 

InFeRnO

Antar Aktiv
Titulli: Rregullorja per bashkpunim

At'her, Lidhje Bukur, Rrjet i gjat .. Cuna/goca tmire...Mendoje ose ndoshta mund te ket pasur Disa boshlliqe/keqkuptime/ironi te vogla midis cunave te kanalit
(gje qe me zdua ta quaj e serverit tjeter sepse jemi 1 tashme )
jo prezantim / jo kuptim me njeri tjetrrin Si ditet e para...Kjo zdo te thote qe te prekemi me fjalet e njeri tjetrrit dhe nese ndodh perseri..! dua te rikujtoje dhe te perseris
qe tani jemi 1 dhe jo 2, 1 server vetem! e cila menoje qe te gjithe sic jena ktu te
japim per te per te arritur akoma me lart..Mendoje qe ne cdo bisede ose debad te mbahet drejtesia
dhe te jepet/thuet ajo qe meritohet, jo te medojme per mposhtje skuadre se o turp nese mendojme ashtu!!.. jemi gjithe
shoke ktu tani , panvarsisht sic e thashe me lart akoma sjemi stabilizuar/prezantuar komplet..
Sa i perket root-ave kerkoje te gjykojne te verteten dhe JO te mbajn krah e x apo y , dicka qe sma do menja qe ndodh besoje, po thjesht po e them ..

Rikujtoje Dhe!! Mos pelqimet e vjetrra me njeri-tjetrrin, gje qe seshte per tu habit se shqiptari mendo icike mrapsht :) :p , ti perktheni/sqaroheni/debatoni ose me sakt te harrohen fare.. sepse do ishte akoma me mire :), ose ne te kendert ti bisedoni ne privat pa shqetesua cunat dhe gocat (ose nje server te tere ) qe kan deshire te catojne ne main..
Dhe, #kanali ne pergjisi te perdoret per punen qe bejm naj akill/gline/zline/sqline etc i dini vet ju...

Sa per korreksi, duhet te gjithe ta kuptoni qe kur bashkohen dy ''shtete'' te ndryshe normalisht qe do ket habitje, se cdo ''shtet'' ka pasur rregullin e tij, si nga puna/telerimi/mardhenia etc... gje qe do ballancohet se shpejti pa u shqetsuar njeri..

Shpresoje tmendoni pak a shum kshu.. nese keni naj gje per te shtuar dhe mundeni..

Faleminderi per mirkuptimin.. :)
 

Never

NoN.Puo.Piovere.Per.Sempr e
Pe: Rregullorja per bashkpunim

mirsejugjeta,i lexova te gjith komentet mendimet dhe idet. disa nga ne o cuna jan albnetworksa te thekur te djegur e te pjekur ndonjeher flasim per nostalgji flasim se dhe kemi qef te flasim kemi qef te dukemi kemi qef te hironizojm njeri tjetrin ta mburrim njeri tjetrin edhe ta shajm njeri tjetrin. ideja ne fillim sme pelqeu duke e ditur ose par e degjuar te martosh nje grek me 1 turk duket pak e veshtire. po shkojm mire marshalla sepse akoma skemi gjetur kush jemi turku apo greku. Me sa shikoj ne stafin e operave qe eshte kryesori po shkon cdo gje mir do thoni pse sepse shumica njihemi dhe pse ishim neper servera te ndryshem. disa edhe qeshin por eshte arritje e madhe kjo qe u be do mbahemi mend per bashkimin qe berem sic u mbajten te paret tan per hapejn e networkut shqipetar dhe per ndarjen e tyre ne 3 pjes un dikur thoja albnetwork 4 ever tani po them o sa mir me qen shqipetar. le ti japim ketij networku gjuhen shqipe traditat shqipetare dashurin e rrespektin per te gjith shqipfolesit anemban globit ku do qe ndodhen ne fund te fundit cdo person do ndjehet krenar per ate cfar ne dham e te tjer para nesh e pas nesh dhan per nje chat dhe pse duket qesharake ne jasht kemi boten e madhe por ketu brenda jetojm dicka te madhe ne nje bot te vogel virtuale kalofshit mir.
 

shijaksi

Antarë
Pe: Rregullorja per bashkpunim

gjithmone me ka pelqeyer dhe e enderroja gjithmone Shqiperine e bashkuar dhe te forte, gjithmone e enderroja qe dhe ne boten e internetit te kishte nje Network ku aty te flisnin tgjith shqiptaret ane e mbane botes dhe ja ja arrita ta shikoj nje gje te tille ku te gjith te jemi te bashkuar:) dhe ishalla keshtu qofshim gjithmone!!

SUKSESE!
 

SkiN

Pr3dact0re
Pe: Rregullorja per bashkpunim

Pershendetje !

Me ne fund u krijua nje AIO :)
 

PUPA

Antar Aktiv
Pe: Rregullorja per bashkpunim

Hello djem/vajza !
Gezohem per ket bashkepunim siç ne te marr shembull dhe qeveria lol
Tani si fillim normalisht konflikte midis userave do ket sepse kena qen periudh tranzicioni jo ti jo un,por besoj se dhe
qendrimi ne te njejten server terheq te gjith sepse njohin shishoqin. Personalisht me kalimin e kohes meqe doni sygje-
rime si tek tuk me vendos nje emr te vetem per serverin them thjesht (ALBANIA) sepse mjafton thjesht me kerku chat
Albania dhe nga vendi e jasht dhe esht e thjesht,plus per hir te bashkepunimit ka kuptimin e te nje chati te madh te vetem.
Kaq kisha.
Respekte te gjithve !
 

alfa-5

Anëtar i ri
Titulli: Rregullorja per bashkpunim

Pershendetje :)
Un si kisha lexu kto dhe tani qe i lexova me erdhi pak te qesh por dhe mu bo qefi sepse ne te dy networket ishte krijuar ideja e urrejtjes, e ironise per x persona saqe u linte te kuptohej qe kjo lidhje e te dyve hapsirave te komunikimit sdo te ndodhte ndonjehere duke marr si shkas dhe heren e pare kur te dyja palet donin te lidheshin cdo gje deshtoi per kaprico te x-sit apo y-psilonit.
Nejse, tani kto skan rendesi per asnjerin nga ne, mendoj une. Sic u tha me lart, shumica dominon ne moshe afersisht prefiks kshu qe dhe arsyetimi dhe llogjika do te jete e drejte dhe e mire, pozitive per stafin opers qe jemi ne fillimi i cdo accje e pataj me rradhe. Un mendoj se cdo gje ska pse mos te shkoje bukur dhe mire, un mendoj se shum kush tani me kte bashkim ka vetem nje synim, ate qe ky network te behet sa me gjigand ne numer dhe te eci sa me mire. Me behet qefi qe jemi kaq shum, jo se nuk kemi qen ndonjehere, te pakten flas per ne ishet e Fajes, por me behet qefi sepse jemi shum ne numer qe jemi te matur,shum ne numer te ditur per te mbrojtur serverin, etj me rradhe. Un akoma nuk i njoh te gjith pavaresisht se shumicen e njof por them se do njifemi avash avash. Te ndodhesh ne dhomen opers per mua do te thote ta mbrosh te ashtuquajturin koleg/ge, te rrespektosh e te rrespektohesh, te mos ofendosh e te mos ofendohesh.
Ju uroj suskese te gjitheve pa perjashtim :)
 

MasteR

I'm offline
Pe: Rregullorja per bashkpunim

Niceeeeeeeeeeeeeee
 

Network

Antar Aktiv
Pe: Rregullorja per bashkpunim

Athere doja tju beja nje lajmerim

pas debatit qe pata me Master Neo per pun kodesh te gjith ma do menja keni kriju pershtypjen qe u zim apo fillun sherreth
thjesht doja tju lajmeroj cuna , qe ska sherre , dhe sic e tha dhe alfa me siper per tu habit fakti qe kemi shku kaq mire.

tani ajo qe dua un tju lajmeroj eshte kjo se Unix u cudit icik kur pa debatin tone

Un me master njifem qe 10 vjet dhe kemi aq shume kofidenca sa qe smund ta imagjinoni , por kur vje puna per kode e gjera haemi perher
dhe kur i them ndonje fjal me kunj nuk ja them se e kam inot apo du ta poshteroj ne sy tuaj apo di un si e mendoni ju , thjesht e them se kena kofidenca flasim lirshem ja logst dhe me posht

(Neo) ke folur me klevin ti
(NASA) jo
(NASA) se kam pa online pisin
(Neo) per server
(Neo) dmth me mbrotje ddos
(NASA) po me tregoi
(NASA) i vps
(NASA) por kishte limit
(NASA) :/
(NASA) ene thuj
(NASA) cunave
(NASA) ca diskutojm ne te dy
(NASA) mos nderhyjn
(NASA) ato se kena aqq kofidenca ne
(Neo) np
(NASA) so hera par qe jena honger per kode
(Neo) ska gjo po he
(NASA) jo po mos mendojn
(NASA) qe shife
(NASA) fillum sherret lol
(Neo) nuk prishemi kollaj o tono
(NASA) po edi mer
(NASA) po mos e marin per keq haha
(Neo) np

kjo eshte ideja se ca doja tju sqaroja , ose me sakt un mikut i thras trefletsh nga i her , normal mikun e njof live kena aq kofidenca , dmth mos mendoni se i thash ashtu edhe u zim u kacafytem lol.
 

TeQuiLLa

Antar Aktiv
Titulli: Rregullorja per bashkpunim

Suksese. Uroj qe shqiptaret te tregojne qe dine te bashkepunojne dhe te ecin perpara te bashkuar.
 

hax0r

The IRC Master
Pe: Rregullorja per bashkpunim

Miresejugjeta te gjitheve :D hajt per hajer ishalla :)
 
Top