Rrethe ne Shqiperi

Зngjεll

___________
Titulli: Rrethe ne Shqiperi

Berat


Bulqize


Delvine


Devoll


Diber

Durres


Elbasan


Fier


Gjirokaster


Gramsh

Has


Kavaje


Kolonie


Korce


Kruje

Kocove


Kukes


Kurbin


Lezhe


Librazhd

Lushnje


Malesi e Madhe


Mallakaster


Mat


Mirdite

Peqin


Permet


Pogradec


Puke


Sarande

Shkoder


Skrapar


Tepelene


Tirane


Tropoje

Vlore
 

Зngjεll

___________
Titulli: Rrethe ne Shqiperi

MARSHALLA sa e njihke gjeografine:lexim:

Te jem e sinqerte jo se nuk e njoh gjeografine ( historia dhe gjeografia kane qene nje nga me te preferuarat per mua ne gjimnaz) por rrofte interneti sepse i gjeta ne internet emrat .
E di jam kopjuese ne kete rast :) por te pakten jam e sinqerte .
Dhe mqs Lover-boy nuk me le shanc te mendohem dhe ti gjej vete atehere dihet qe do i gjej ne internet :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Rrethe ne Shqiperi

Duke kerkuar duke mesuar...

Edhe nqs si dijete gjitha me kete rast i mesove ti:) dhe une...dhe ata qe si dinin te tera...
Ky eshte dhe qellimi i nenforumit te mesojme sa me shume gjera reth Shqiperise!
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Rrethe ne Shqiperi

andej nga rrethi im i themi kucove ....
 

Hera

Banned
[IMG2=JSON]{"alt":"Rrethet n\u00eb Shqip\u00ebri","data-align":"none","data-size":"full","height":"422","width":"200","src":"https:\/\/upload.wikimedia.org\/wikipedia\/commons\/thumb\/a\/a6\/Alb-Nummer_der_Gemeinden.png\/200px-Alb-Nummer_der_Gemeinden.png"}[/IMG2]
Republika e Shqipërisëndahet në 12 njësi administratie të quajtura "Qark", të cilat ndahen më tej në 36 nën-njësi të quajtura "Rrethe".

Rrethet e Shqipërisëj
 
Top