Rrihet 15-vjeçari nga Policia, reagon e ëma: Ma masakruan si qen djalin tim jetim!

Rrihet 15-vjeçari nga Policia, reagon e ëma: Ma masakruan si qen djalin tim jetim!
1589629644361.png


Një 15-vjeçar u dhunua dje nga policia në Parkun e Liqenit Artificial në Tiranë, teksa bënte xhiro me biçikletë.Nëna e Sarandit rrëfen se si e ka marrë vesh që djali i saj është dhunuar dhe më pas është marrë në rajonin e policisë.Ajo tregon se e kishte marrë djalin në telefon që të shkonte në shtëpi e të hante bukë, ndërsa ai i ishte përgjigjur se “O ma me kanë marrë ne polici se beja xhiro me biçikletë”.

Nëna e Sarandit thotë se ka frikë t’i rrisë fëmijët e saj në këtë vend, ndërsa thekson se kohë më parë ka pasur mundësinë të ikë nga Shqipëria dhe nuk e ka bërë me shpresën se ky vend do të bëhej më mirë.

Apeli i nënës

Kam nevoj per ndihme,velia ketej ben korsi bicikletash e kur na dalin femijt per xhiro na i rafin ne kete gjendje, ky eshte djali im dhe eshte vetem 15 vjec. Sot pertej dhunes nga policia u gjend dhe mbrapa hekurave ne biruc,sikur te ishte kriminel,kam frik per femijt ë mi ne ket vend te felliqur qe po jetojm.kam pas mundesi te iki me koh ketej por kam ndenjt me shpresen qe ketu do regullohet gjithshka ,kjo eshte e papranueshme. Shkova mora djalin ne polici ,pasi e mora tel qe te vinte te hante buk, me tha o ma me kan mar ne polici se beja xhiro me biciklet, Pasi kam dal bashk me djalin nga policia pash vidiot te jeta eshte qejf.

Kam djale te mire Olti, i kam rritur me saktific vete nene vete baba. Sarandi quhet djali shume e njohin nga video ne tik tok, nuk i ben askujt keq.
97410763_1596411683853066_6605202321590714368_o.jpg

98423646_3611573468860080_8292731453641326592_n.jpg
98423646_3611573468860080_8292731453641326592_n.jpg
Copyright Gazeta SHQIP
 

Attachments

 • 97410763_1596411683853066_6605202321590714368_o.jpg
  97410763_1596411683853066_6605202321590714368_o.jpg
  86.5 KB · Shikime: 0
 • 98423646_3611573468860080_8292731453641326592_n.jpg
  98423646_3611573468860080_8292731453641326592_n.jpg
  44.3 KB · Shikime: 0
 • 98423646_3611573468860080_8292731453641326592_n.jpg
  98423646_3611573468860080_8292731453641326592_n.jpg
  44.3 KB · Shikime: 0
 • 97410763_1596411683853066_6605202321590714368_o.jpg
  97410763_1596411683853066_6605202321590714368_o.jpg
  86.5 KB · Shikime: 0
 • 98423646_3611573468860080_8292731453641326592_n.jpg
  98423646_3611573468860080_8292731453641326592_n.jpg
  44.3 KB · Shikime: 0
 • 98423646_3611573468860080_8292731453641326592_n.jpg
  98423646_3611573468860080_8292731453641326592_n.jpg
  44.3 KB · Shikime: 0
Te njejten mendoj edhe une. Kudo Policia ka te drejte te perdor "force te arsyeshme" edhe kundrejt minorenve neqoftese nuk zbatojne rregullat ne kte kohe te Koronavirusit. S'pashe noi 'masakrim' ktu.
I kane rene ca shpulla te mira ne fakt :(
Po harrojme qe po edukojme nje brez dhe i kemi nxjerre duarsh.
Ne vend ti kushtojme vemendje edukimit te tyre, lozim ping pong me video e foto
 
Pa dashur te justifikoj askend apo te bej me faj ndokend mendoj se revolucioni eshte i tepert.
Ama vetem ne Shqiperi ndodh te fyesh policine dhe te mos i bindesh asaj!
Ka dhe vende te zhvilluara ku ke te drejt te shash policin dhe mos ti bindesh. :) Dhe polici nuk ka te drejt per te arrestuar pa nje arsye te vertet. E nese te arreston, te mbron ligji.


Por vende me te drejta per njeriun ama.
Ska perse te mbyllet nje popull i tere per nje virus si ky. Nuk eshte aq vdekje prures
 
Ka dhe vende te zhvilluara ku ke te drejt te shash policin dhe mos ti bindesh. :) Dhe polici nuk ka te drejt per te arrestuar pa nje arsye te vertet. E nese te arreston, te mbron ligji.


Por vende me te drejta per njeriun ama.
Ska perse te mbyllet nje popull i tere per nje virus si ky. Nuk eshte aq vdekje prures
Cila psh? Amerika? Ke te drejte ...aty ta plasin me plum kokes
 
Cila psh? Amerika? Ke te drejte ...aty ta plasin me plum kokes
Te plasin plumb kokes por ke te drejt ti shash :)

U.S. courts have made it clear that individuals have a right to insult police officers. In 1987, the U.S. Supreme Court decided in City of Houstonv.Hill that the First Amendment allows for a "significant amount of verbal criticism and challenge directed at police officers," ruling against a Houston, Texas, ordinance making it "unlawful for any person to assault, strike or in any manner oppose, molest, abuse or interrupt any policeman in the execution of his duty, or any person summoned to aid in making an arrest."


e mund ti thoje mf te gjitheve e tu japi gishtin e mesit :p
 
Te plasin plumb kokes por ke te drejt ti shash :)

U.S. courts have made it clear that individuals have a right to insult police officers. In 1987, the U.S. Supreme Court decided in City of Houstonv.Hill that the First Amendment allows for a "significant amount of verbal criticism and challenge directed at police officers," ruling against a Houston, Texas, ordinance making it "unlawful for any person to assault, strike or in any manner oppose, molest, abuse or interrupt any policeman in the execution of his duty, or any person summoned to aid in making an arrest."
Ndryshon ligji nga shteti ne shtet me sa di ...
Kjo qe solle ti psh edhe ktu zbatohet kur jane ne proteste apo mitinge.
I shajne ,i godasin sikur te ishin plera
Jo se kam noi dashni te modhe per policine , por preferoj te respektoj ligjin.
 
Pa dashur te justifikoj askend apo te bej me faj ndokend mendoj se revolucioni eshte i tepert.
Ama vetem ne Shqiperi ndodh te fyesh policine dhe te mos i bindesh asaj!
Vetëm në Shqipëri ndodh të hapen më par baret që jan ambjente të mbyllura e të mos hapen parqet.
 
Ndryshon ligji nga shteti ne shtet me sa di ...
Kjo qe solle ti psh edhe ktu zbatohet kur jane ne proteste apo mitinge.
I shajne ,i godasin sikur te ishin plera
Jo se kam noi dashni te modhe per policine , por preferoj te respektoj ligjin.
po flet per shtetet e amerikes apo per ndryshim midis Shba dhe Shqiperise?
Nese po flet per ndryshim ligji nga shteti ne shtet ne shba atehere je gabim. Liria eshte e barabarte kudo. Nuk mund te bien ndesh me kushtetuten e vendit.


Ligj te duket ty te thoj kryeministi apo shteti mos dilni ne keto orare?
Ligj eshte kur privati te thote nuk mund te futeni ketu pa maske.
 
po flet per shtetet e amerikes apo per ndryshim midis Shba dhe Shqiperise?


Ligj te duket ty te thoj kryeministi apo shteti mos dilni ne keto orare?
Ligj eshte kur privati te thote nuk mund te futeni ketu pa maske.
Po amerika ka shtete jo Shqiperia
Pjesa tjeter qe per Shqiperine

Ligj eshte persa kohe u miratua ne parlament!
Shteti ky eshte, revolucionaret merren me germa
 
Po amerika ka shtete jo Shqiperia
Pjesa tjeter qe per Shqiperine

Ligj eshte persa kohe u miratua ne parlament!
Shteti ky eshte, revolucionaret merren me germa
ne kaliforni. Shiko cfare u ben ky :DParlamenti e miraton. Populli e rrenon. Nje popull me mend :)
 
Ky pra është i gjith debati
Që jemi shoqëri e mbaruar
T ndodhte jasht që rrihrt një 15 vjrçar
Do ishin ngrejt në protesta.
Ngrihu , rrugen e di!
Personalisht zgjedh te edukoj femijen tim e kur ai gabon do vuaj pasojat!
Jo cdo gje justifikohet me moshen!
Edhe pse une e thashe qe ne fillim qe ishte e tepruar , ama per gabimet e dikujt nuk ngrihem!
 
Ngrihu , rrugen e di!
Personalisht zgjedh te edukoj femijen tim e kur ai gabon do vuaj pasojat!
Jo cdo gje justifikohet me moshen!
Edhe pse une e thashe qe ne fillim qe ishte e tepruar , ama per gabimet e dikujt nuk ngrihem!
Sikur gabimi t ndodhte mbi fëmijën tënd,do ngreheshe?

Un kam marr pjesë ne protestën e parë jo partiake në 2013 kundër ktij regjimi..
 
Ajo qe lexoj eshte qe akoma nuk e kane kuptuar qe e keqja ne Shqiperi ka fytyren e Edi Rames. Ai nuk perfaqeson nje njeri apo politikan, ai perfaqeson sekserin e krimit te organizuar ne ate vend, te cilet i futi ne politike e parlament, e te cileve po u ofron imunitetin ndaj ligjit.

Ai kriminalizoi politiken, ai kriminalizoi gjithe institucionet kushtetuese te vendit, ai kriminalizoi gjithe shoqerine shqiptare duke e kthyer gjithe Shqiperine ne Lazarat.
 
Po pse je kaq mendje e ngushtë
Sështë fjala për Lulush e Ramush
Por të ngrihesh për një sistem më tmirë kushdo tjet npushtet..
Sepse ti e kanalizove aty!
Nuk fole askund per ligjin apo te shihje dy anet e monedhes.
E meqe ti e paske gjet te keqen , durim se do ia japim mundesine e lulushit dhe dashte zoti nuk fle e nja 4 vjet te tjera :p
 
Ngrihu , rrugen e di!
Personalisht zgjedh te edukoj femijen tim e kur ai gabon do vuaj pasojat!
Jo cdo gje justifikohet me moshen!
Edhe pse une e thashe qe ne fillim qe ishte e tepruar , ama per gabimet e dikujt nuk ngrihem!
Me kete mendje ua presin kokat nje nga nje e do ju len pa koke :p

Po e ngritet te gjithe per hallet e njeri tjetrit u pritet koka atyre :)
 
Sepse ti e kanalizove aty!
Nuk fole askund per ligjin apo te shihje dy anet e monedhes.
E meqe ti e paske gjet te keqen , durim se do ia japim mundesine e lulushit dhe dashte zoti nuk fle e nja 4 vjet te tjera :p
Un që komentin tim tpar gishtin e kam drejtu tek populli lodhur...se dij ku e pe kanalizimin..
 
E solla si kundërargument që nshqipëri ndodhin kto çudira,t rrafin fëmij,t hapen baret para parqeve ..lexo komentin që i bëra rwplik

mjaft tani mos e bastardoni muhabetin se jam femer sme takon me thene fjale te piset lol

pse ste rref njeri ty e mua ?
 
Une hy te bagetia dhe jo revolucionaret....kur votoj tregoj forcen time
E kur te heqin voten? Ose vota jote nuk ka piken e rendesise? Ose ti kur voton e veprat vijuese bien ndesh me voten tende?

Ne nje vend si Shqiperia
Me ata qe kemi ne Revolucioni eshte i domosdoshem.
Ne nuk kemi nje Gjergj Skenderbe
Nese do kemi nje, do vij nga Kosova. Jo nga keta qe kemi pasur deri tani.
 
Top