• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rusia nis sulmet kundër ISIS

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL

Shtetet e Bashkuara besojnë se Rusia ka nisur sulmet e para në Siri, në afërsi të Homsit. Kështu ka thënë për Reuters një zyrtar amerikan, duke shtuar se Moska informoi SHBA-të vetëm një orë para operacionit.

Zyrtari që ka folur në kushtet e anonimatit thotë se, informacioni për sulmet ajrore është paraprak dhe nuk pranon të japë detaje, duke përfshirë dhe numrin e avionëve që janë përdorur dhe tipin e tyre.

Faqja ruse “Sputnik” bën të ditur se Rusia ka lajmëruar vetëm një orë para sulmit SHBA-të, duke u kërkuar atyre që avionët amerikanë të largohen nga hapësira ajrore. Megjithatë, një zëdhënës i Pentagonit është shprehur se, koalicioni i udhëhequr nga SHBA-të do të vazhdojë sulmet, pavarësisht kërkesës ruse.

Më herët, Parlamenti rus tha autorizimin për forcat ushtarake ruse të ndërhyjnë në Siri.

/ Top Channel
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

I shporrt, por kam frik se edhe kesaj rradhe te pafajshmit do e pesojn..Allahu u ndihmoft
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Fshihen interesat e tyre ketu, era vjen politike si cdohere
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Nqs nuk ndihmohen nga Usa, Turqia, Emiratet e bashkuara arabe, Arabia Saudite e Qatar. Isis i ka oret e numeruara nga Rusia.
I gjithe kjo lufte ka qene e financuar nga ky aks vetem qe te rrezoje Assad. Dhe nuk po ja dalin, Assad po fiton fal ruseve qe e kane mbrojtur qe dite e para.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Interesi i kujt eshte te sulmohen ISIS nga Rusia ?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Interesi i kujt eshte te sulmohen ISIS nga Rusia ?
Isis sipas meje eshte sot per neser, Problemi ka qene gjithmone Assad dhe aty po sillet cdo gje. Mjafton te distancohen miqt nga armiqt e Asadit. Do kuptohet e gjithe loja.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Interesi i kujt eshte te sulmohen ISIS nga Rusia ?
I Rusisë! I ka mbush xhepat Asadi me dukat!
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Dihet se kush e ka marre per siper fushaten "kunder" isis. USA me miqt sunit e Lindjes se Mesme. Mbi 700 kamjon TIR ne furrnizim logjistik per isis ne Siri dhe asnje nuk i bombardon. Here pas here degjohet se po sulmojne, sa per mediat per te thene se po behet dicka.
Mbase po presin te harxhoj bombat Putin.

Foto satelitare te mundesuar nga Satellite photos from September 5th show large ISIS semi-truck convoy going through stronghold Raqqa ~ Asia News and World News
 

Marla

VIP
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Mua me duket qe Rusia eshte e marre fund nga ana ushtarake dhe ekonomike. Ska fuqi ti futet nje lufte.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Dihet se kush e ka marre per siper fushaten "kunder" isis. USA me miqt sunit e Lindjes se Mesme. Mbi 700 kamjon TIR ne furrnizim logjistik per isis ne Siri dhe asnje nuk i bombardon. Here pas here degjohet se po sulmojne, sa per mediat per te thene se po behet dicka.
Mbase po presin te harxhoj bombat Putin.


Foto satelitare te mundesuar nga Satellite photos from September 5th show large ISIS semi-truck convoy going through stronghold Raqqa ~ Asia News and World News
Prej kur paske ndërruar medimin Laur?

Më në fund paske kuptuar këto lojërat e fëlliqura.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Prej kur paske ndërruar medimin Laur?

Më në fund paske kuptuar këto lojërat e fëlliqura.
Pse cfare paskem then te kundert, qe jane lojra te pasterta? Biles qe aty kane dore edhe shtetet arabe per rreth, nuk kam pase asnje dyshim.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Pse cfare paskem then te kundert, qe jane lojra te pasterta? Biles qe aty kane dore edhe shtetet arabe per rreth, nuk kam pase asnje dyshim.
Për shtetet arabe po të besoj, sepse ato s'i hjek nga goja, por USA-në
s'mbaj mend se e ke futur në lojë ndonjëherë.
 

Marla

VIP
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Për shtetet arabe po të besoj, sepse ato s'i hjek nga goja, por USA-në
s'mbaj mend se e ke futur në lojë ndonjëherë.
Po mire ca problemi ka?!

Apo cdo gje qe ben Lauri shifet me lupe.

Mos filloni prap me gricje qe mos perfundojme me sherre prape.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Po mire ca problemi ka?!

Apo cdo gje qe ben Lauri shifet me lupe.

Mos filloni prap me gricje qe mos perfundojme me sherre prape.
Të pyeti ty dikush?

Pyetja ishte personale, s'ka nevojë per interpret!
 

Marla

VIP
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Të pyeti ty dikush?

Pyetja ishte personale, s'ka nevojë per interpret!
Nderhyrja ime ishte si staf. Nuk ke pse provokon dhe ben te pafajshmin pastaj ne fund.kaq.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

jo koment!!
ne fillim i veshin... i mbajn..ju shesin armet mjetet e luftes...PASUROHEN me gjakun e shtreses dobet
pastaj i len te bejn te vjellin vrer.....
ne fund kur vreri ju lag kepucet nis franca..russia..etj etj per te cliruar duke pushtuar....
lufte si cdo lufte "dobic"i femres politike!
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Për shtetet arabe po të besoj, sepse ato s'i hjek nga goja, por USA-në
s'mbaj mend se e ke futur në lojë ndonjëherë.
Per tani mjafton qe po del e para, qe ata shetet arabe per rreth kane gisht ne isis. E dyta te vjen vete automatikisht pasi ate shtete jane leva qe i sherbejne me besnikeri Amerikes...!
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Per tani mjafton qe po del e para, qe ata shetet arabe per rreth kane gisht ne isis. E dyta te vjen vete automatikisht pasi ate shtete jane leva qe i sherbejne me besnikeri Amerikes...!
Më keqkuptove.
Pajtohem që ke përmendur, dhe jo se ato janë
ato që ti thua.
Perkundrazi unë mendoj se e tëra është lojë e USA.
Ujku i vetmuar, ecën vetë...
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Më keqkuptove.
Pajtohem që ke përmendur, dhe jo se ato janë
ato që ti thua.
Perkundrazi unë mendoj se e tëra është lojë e USA.
Ujku i vetmuar, ecën vetë...
haha perderisa aktiv me bombardime jane vetem ata shetet arabe te lindjes se mesme me ameriken(nga distanca jo direkt), dhe bejne sikur po bombardojne isis. cfare te le te kuptosh me teper, qe nuk kane gisht ne krijimin e isis??
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Me fal. po keta kamjon te logjistikes isis nga vijne nga amerika, europa, azia?? Nga shtetet per rreth vijne, jo me larg..:)
 

Marla

VIP
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Lindja e mesme do jete ne lufte per sa kohe eshte ari i zi interesi. Aty synon Amerika dhe per te pasur kontrroll aty i intereson te jete gjithmone mish mash me luftra dhe vende te shtypura. Shume e thjeshte. Per sa kohe ishte al Qaeda nuk dinim asgje per ISIS na doli amerikoni qe e shkaterroi al qaeden dhe krikoj ISIS qe te kene mundesi te fusin hundet serish.

Mbas kesaj deklarate skam me shanse te iki ne USA Lol
 

ricky_ch

******
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

haha perderisa aktiv me bombardime jane vetem ata shetet arabe te lindjes se mesme me ameriken(nga distanca jo direkt), dhe bejne sikur po bombardojne isis. cfare te le te kuptosh me teper, qe nuk kane gisht ne krijimin e isis??
Po kush ka më tepër interes në botë të krijojë
si alkaida e isis përveç USA-s?
Askush.
Veç e ai që mbush kasat e veta, bën këto gjëra.
Ao që shkoi në Afganistan, ajo që krijoi pranverën arabe,
ajo që rrëzoi Sadamin dhe vodhi tërë pasurinë në ari
dhe naftë etj...
Gjendja e turbulluarë kaotike në botë i duhet vetem amerikanëve, të tjerët vetëm
shikues janë...
Tani nga kajmaku dëshiron pakëz edhe Rusia.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Pa interes asnje nuk leviz as gishtin. Pa dyshim. Por qe vetem per te rrezuar Assad-in, gati sa u perplasen Amerike e Rusi qe ne ditet e para te konlfiktit. Bota arbe u mbush me rivolta kunder Assad, Turqia qe diten e pare i ngeli nje avion ne territor sirjan. Erdogan i hypi avionit per ne Bruksel per konsens qe ty hynte ushtarakisht ne Siri. Rusia u fut si leve ne mes dhe bllokoj gjithcka.

Vetem ne kete pike rivoltat e mbrendshme sirjane filluan te marrin formen isis, pas nje dyndje masive edhe nga iraku.
Tani jemi gati ne konluzion te keti konflikti, dhe levizja e figurave ne lojen e shahut tashme te japin nje mendim me te plote.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Foto sa 1mije fjale :teleskop:

 

ricky_ch

******
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Foto sa 1mije fjale :teleskop:

[/url]
Jo bre se s'bëhet!
Amerikanët kanë shkuar ta çlirojnë popullin e Irakit nga diktatori!:p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Fotot me lart jane te identifikuara ? apo propaganda interneti !!!

Rusia nis sulmet kunder Isis - Isis eshte gjithandej, eshte organizate terroriste pa baze kryesore..persa i perket ne toke. Qysh na qenka ky nje sulm kunder Isis.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Fotot me lart jane origjinale gjate pushtimit te Irakut.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Me qeverit qe kan (kuptohet jane pjelle e popullit) eshte vendi me ideal per te provuar dhe shitur armet e reja luftarake dhe per te bere eksperimente ushtarake :respekt:

Sa per nafte dhe ari kane ngele prapa :vape:
 

Aguron

Anëtar Aktiv
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Rusia nuk sulmoi ISIS-in. Ajo sulmoi frontin AL NUSRA !!____________
 
Redaktimi i fundit:
Top