• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rusia nis sulmet kundër ISIS

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Edhe koalicioni arabo-amerikan bombardonin kohe me pare, por vetem per sy e faqe. A nuk te ben pershtypje kjo video e vitit te kaluar. Vendoset nje top (fabrikim rus) dhe largohen te gjithe qe aty dhe pak me pas.....boomm!!

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

A vihet re apo nuk vihet re qe Amerika me aleatet nuk jane te tencionuar ta shkatrrojne jihad-istet e Isis??
Tani Irak, Siria, Iran bashke me Rusine bashkojne forcat per te shkatruar isis. Nga ana tjeter Usa me aleatet e saj Arab e UE ngelen jasht kuadrit.

Rusia po merr leadership ne nivel internacional kunder jihadisteve isis.
Dhe ka stabilizuar 'no fly' mbi hapsiren airore te Sirise per avionet e Natos. Peragon nervozohet
/burimi
-- Puppet Masters -- Sott.net[/url]

ps. stafi nqs nuk duhen te postohen linku. me beni te ditur.
I postoj sepse aty gjinden shpjegime me te detajuara.
 
Last edited by a moderator:

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Nje forze potente ushtarake ruso-iranjane gati per Siri per shkatrrimin e kokeprerseve te Isis.
Divizioni i ushtrise Iranjane ne terren, ndersa Rusia bombardimet nga siper.
Sipas ketyre burimeve jane aktiv ne terrenin sirian


/burimi
| La Stella
 
Last edited by a moderator:

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Ndera Usa me koalicionin bashke me kurdet, sipas New Jork Times, mund te nise ofensiven nga qyteti Raqqa. Qe eshte edhe kryeqyteti i Isis. Por kjo nderhyrje nuk eshte programuar me Mosken. Prandaj..../burimi
IlGiornale.it
 
Last edited by a moderator:

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

"USA arrijne te shohin uji ne Mars, por nuk arrijne te shohin autokollonat e Isis ne Siri

(Vladimir Putin) 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Rusi: tv Russia24 Parashikimi i motit shok: "Klima ideale per bombardime ne Siri"

"Tetori ne Siri do jete nje muaj i favorshem per fluturimet- thote komentuesaja e kohes- bie shi vetem 10 dit ne muaj e shpejtesia e eres do jete vetem 2.4 m/sek; ditet me re nuk do krijojne pengesa ne programin e takimeve"/http://video.repubblica.it/mondo/russia-previsioni-meteo-shock-clima-ideale-per-bombardare-in-siria/213735?ref=fbpr
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Avion rus kalon kufirin sirian hyn ne hapsiren airore Turke, Ankara proteston. Nato: te nderpriten sulmet airore.
Rusia ben te ditur qe mund te bllokoje edhe brigjet e detit perballe Sirise me Floten e Detit te Zi.


/http://www.ilsole24ore.com/art/mondo/2015-10-04/mosca-moltiplica-raid-siria-stop-rifornimenti-d-armi-all-isis-132344.shtml?uuid=ACz5Nv9&refresh_ce=1
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Erdogan: sulmet airore ne Siri jane "te pa pranueshme dhe nje gabim shume i rrezikshem"

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Nderkohe qe bombardimet vazhdojne, paralelisht ka edhe protesta nga ana e popullates anti-Assad. Natyrisht edhe kunder nderhyrjes se Rusise me bombardimet sepse nuk po ben tjeter vetem qe po mbeshtet rregjimin e Assad-it.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Obama para gazetarve ve ne dukje ndihmen dhe forcimin e forcave te isil (desh te thonte isis?) duke perfshire edhe tribu sunnite ne provincen Anbar.
Isil (Islamic State of Iraq and Levant) nuk kaloj pa u vene re nga gazetaret. Eshte nje lapsus apo..?

ps. me ra ne sy armatimi i sunniteve, kunder shiit-eve? Lol ky eshte nje diferencim religjoz!!/burimi
[- IlGiornale.it
 
Last edited by a moderator:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Tani ketu do derdhen Miliarda kunder ISIS-it. Njesoj sikurse per "Al-Kaiden" e krijuar nga vet ata. Aq te forte qenkan ISIS, nuk e paskam ditur, per 1 moment m'u duk dhe mu kujtua Hitler VS WORLD
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Ne postimin 63 u fol per nje pregaditje te forcave te koalicionit Usa per nje nderhyrje ne qytetin Raqqa qe eshte kryeqyteti ISIS. Si kunderpergjigje Putin deklaron qe do nise pikerisht ne kete qytet 150'000 forca speciale per te marre nen kontroll kete qytet e rrethinat (...me nafte dhe gas)

Nderkohe Avionet rus kane hyre perseri mbi territorin turk (zone Nato), dhe nervozon akoma me teper Naton, te cilet paralajmerojne rusine qe te mos provkojne. Pasi kjo po ndodh disa here dhe nuk mund te justifikohet.

 
Last edited by a moderator:

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

06/10/2015 filloj ofensiva me kamsori e ushtrise sirjane nga provica Homs me mbeshtetjen nga airi nga avionet rus. Te koncentruar kunder AlNusra AlQaeda e dell'ISIS

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Krahas bombardimeve te aviacionit rus, i eshte bashkuar edhe marina militare qe po nis raketa qe nga deti Kaspik duke goditur me precizion objektivet.
Rusia i kerkon informacione Natos per qendrat e Isis per nje fushate me te shpejte ushtarake, Por Nato refuzon ti jape hollsira.
Nderkohe ngelet mister edhe avioni mig 24 qe ka hyre ne hapsiren airore turke, per te cilin rusia thote qe nuk ka asnje avion mig 24 te aplikuar ne Siri.
Gjithsesi Isis dhe forcat ribele anti-assad jane ne terheqje pas shume demeve te shkatruara nga aviacioni rus dhe nga forcat e regullta toksore te siriane.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Vritet ne Siri gjenerali Iraninan Hossein Hamedani, i cili ishte ne mbeshtetje te forcave te qeverise siriane.Forcat siriane mbrohen edhe ne kuata te ulta me helikopterr rus.
xhirime te bera nga Isis
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Kryeministri britanik Cameron: aviocioni rus po ndihmojne kasapet e Assadit.

Po, ka deklaruar ndonjehere Cameron qe kokeprersit e Isis jane kasap njerzish??
Regjimi i Assadit eshte laik ku perfshihen mjaft kultura dhe religjone te ndryshme, pa sharia- ligje kuranore.

Ndryshe nga vendet e tjera per rreth, si arabia saudite qe vetem ne 8 muaj ka mbi 114 njerez te gjykuar me kokeprerje ne publik. Dhe, ambasadori Arabise ne Onu eshte rradhitur ne kryesine e kshillit te te drejtave te njeriut. Kush eshte kasapi ketu :lool:

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Po harron kasapet ne Palestine, ata qe ishin ne Irak, vazhduan ne Libi me mbytje te foshnjeve, e sot vazhdojne edhe ne Siri.
Atyre qe u jane verberuar syte e zemres, jane verberuar me te vertete:

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Po harron kasapet ne Palestine, ata qe ishin ne Irak, vazhduan ne Libi me mbytje te foshnjeve, e sot vazhdojne edhe ne Siri.
Veje emrin kush jane ata kasap te palestnes, te pakten nuk eshte Asad i cili po akuzohet si i tille??
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Rusia palajmeron vendet sponsor te terroristave Isis.
Rusia ka vene ne shenjester qeverite e vendeve rreth e qark, si Arabia Saudie dhe Katar, qe do kene pasoja te renda nqs do furrnizojne terroristet me arme si raketa toke-aier. Duke ju permend skenat e vitve '80 ne Afganistan.
Ky paralajmerim i shoqerohet thirrjen e 55 wahabit kryesor arab te cilet kane reklamuar jihad kunder Rusise ne Siri
(Clérigos sauditas llaman a la guerra santa contra Rusia)
[Sepa Ma's]

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Një avion rus që po merrte pjesë në bombardimet në Siri, është rrëzuar nga forcat turke pasi ka shkelur hapësirën ajrore të Turqisë.
Sipas dëshmitarëve ka pasur një shpërthim në veri të Sirisë, por lajmi për rrëzimin e avionit ende nuk është konfirmuar zyrtarisht.
[shqiptarja.com]

 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Eshte derguar nje batalion FS RUS, SPETSNAZ, agresiv, brutal, ofenziv nga ajri , veprimtari stealth ,per te sabotuar baza te ISIS. Superfuqite kane nevoje te ulin nivelin e larte te stokut te armatimeve...
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Izraeli i ofron Rusise informacione te inteligjences per te lehtesuar operacionet ushtarake ne Siri. Lidhur me kete zyrtare te larte te inteligjences ruse jane qe te marten ne Izrael per te konkorduar per nje bashkepunim ushtarak.
[channel 2TV]

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Arabia Saudite
Arabia Saudite thuhet se ka rënë dakord ta lë Izraelin të përdorin hapësirën ajrore të saj për të sulmuar Iranin nëse është e nevojshme, në këmbim të "një lloj progresi" mbi çështjen palestineze

A lexojne Kuran arabet apo jo ..:p
Sura 5:51
O ju që besuat! Mos zini miq as jehuditë, e as të krishterët. Ata janë miq të njëri-tjetrit. E kush prej jush i miqëson ata, ai është prej tyre. Vërtetë All-llahu nuk vë në rrugë të drejtë popullin zullumqarë.

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Arabet dine te lexojne Kur'an por Lauri e katolik tjere nuk dine e as nuk e kuptojne, madje mundohen vet ta komentojne. Gjeje komentimin e ketij ajeti Kur'anor, kuptoje me mire. U bene 8 vite duke te mesuar, me shkoj jeta :S
 
Last edited by a moderator:

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

ABU BAKR AL BAGHDADI KALIFI ISIS eshte goditur nga aviacioni iraken

Mediat kryesore arabe flasin per nje lajm qe vjen nga ministria e mbrojtjes irakene. qe terroristi n1 Isis Al Baghdadi eshte goditur ne province Al Anbar pak km distante me kufirin sirian.
Ne te njejten kohe eshte goditur edhe nje strukture e Isis ku ndodheshin ne nje mbledhje disa komandant te keti shteti islamik ku jane vrare disa element kyq.

burime:Al Manar, FarsNews, Al Soraya, Al Anba

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Putin: "Usa i kane trute ne qull". Nuk pranojne kolaboracion, dhe nuk pergjigjen kerkeses per nje takim Rusi-USA per rrugedalje te krizes ne Siri.
Na akuzojne qe po godasim ne drejtim te gabuar...Te dielen avionet Usa kane bombarduar dhe shkatrruar nje central elektrik dhe stacionin ne Aleppo. Perse e bene? Cfare obiektivi ishte ky? Cfare sensi ka kjo? Askush nuk e kupton kete ..! "Usa i kane trute ne qull"
/Mondo


 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Eskluziva Rainews24. Qe vitin e kaluar jep prova te pa diskutueshme qe ushtaria turke mbeshtet isis. fakte te mbledhura ne nje baze te isisi 80km mbrenda ne Siri nga kufuri turk. Numrat metalik qe perdor cdo ushtar ne raste lufte. Pasaporta te ndryshme te gjitha me vula te doganes se aerioportit te Stambollit.

 
Redaktimi i fundit:
Top