Sa 'hakmarres' jeni?

A2.

Master of deception
Tema
Hmm kur dikë e vë në shënjestër, e që ndodh shumë shumë shumë rrallë, atëherë hakmerrem shumë keq. Ka ndodh 2-3 herë gjatë gjithë jetës dhe atë për arsye shumë të forta. Përndryshe, meqë jam i mbyllur, dhe kam besim tek një numër i vogël i njerëzve, vështirë zhgënjehem dhe pres keq prej gjithkujt si rrjedhojë nuk i hakmerrem atij që bënë keq dhe e pres të keqen prej tij... 😇
 

MasteR

I'm offline
Fare...indiferenca eshte me hakmarrese se cdo gje
 
  • Më pëlqen
Reactions: Ivy

Ledia

_________________
Sjam por as e harroj e as e fal te keqen qe me ben. Cdo gje kthehet ne ket jete ja lej zotit ne dore
 

Lauri

Anunnak
Sa paqifist që tregoheni virtualisht. Edhe kur e largoni e injoroni dike nga ju, për hakmarrje e bëni, si denim.
Unë për vete po munda e ndaj copa copa😋😄

IMG_20200315_222643.jpg
 

Rania

Antarë i Respektuar
Vetem nje here jam hakmarre ne jet dhe betohem ne Zot se ka qene gjeja me e shpifur qe kam perjetuar ndonjehere.
E bera vetem te kuptonte si eshte te ndjehesh sikur une, me poshterime te kota,vetem e vetem per tu dukur, apo se ashtu pelqejne hienat apo vampiret ne turme
Por qe nuk do te ja lejoja me kurre, por kurre vetes sikur dhe te vdisja nga helmi qe leshonin kunder meje me te padrejte, prap nuk do hakmerrem kurreee 😒
 

Rania

Antarë i Respektuar
Sjam por as e harroj e as e fal te keqen qe me ben. Cdo gje kthehet ne ket jete ja lej zotit ne dore
Ndonjehere ndjen se duhet ta mbrosh vete veten nga grupimet amatoreske te invalideve ne mendje dhe shpirt, ku e kane bere si profesion neper virtualitet te jene nje fasade e bukur kur oas kesaj fasade fshihet gjarpri i rritur me helmin e vet.
Te perqafoj drite 🤗😘
 
Vetem nje here jam hakmarre ne jet dhe betohem ne Zot se ka qene gjeja me e shpifur qe kam perjetuar ndonjehere.
E bera vetem te kuptonte si eshte te ndjehesh sikur une, me poshterime te kota,vetem e vetem per tu dukur, apo se ashtu pelqejne hienat apo vampiret ne turme
Por qe nuk do te ja lejoja me kurre, por kurre vetes sikur dhe te vdisja nga helmi qe leshonin kunder meje me te padrejte, prap nuk do hakmerrem kurreee 😒
Hmm ashtu te zec mend 🤣
Te hakmerresh do dhe te merr shume energji .
Te hakmerresh do thote te ndryshosh karakter e te behesh si ai/ajo qe te shkaktoj dhimbjen.
Pra llogjikisht .. ai/ajo arriti te ket pushtet mbi ty .. kjo me e vogla .
Te hakmerresh do thote ai qe te ben keq do shoke si veten.
Do thote .. e shikoni o njerez .. te gjith jane mjesoj.
As ti sje me mire se mua.
Dhe kryesorja.. une personalisht kur shoh dhe ketu virtualisht poshterime, hipokrizi..manipulime .. i shumezoj me Zero.
Nuk ka nevoj per te rrah gjoksin apo thenje shabllone njeriu i mire.
As per grade e as per show .
Njeriu i mire eshte pozitiv dhe i heshtur ne miresine e tij .. si jep vlere as rendesi te keqes qe ja bere .. por ka keqardhje per njerezit qe sdine te jen ndryshe pervec se fake.

Ps: nje mik qe te do te miren .. se vete sjam e zgjuar 😌
 

Rania

Antarë i Respektuar
Hmm ashtu te zec mend 🤣
Te hakmerresh do dhe te merr shume energji .
Te hakmerresh do thote te ndryshosh karakter e te behesh si ai/ajo qe te shkaktoj dhimbjen.
Pra llogjikisht .. ai/ajo arriti te ket pushtet mbi ty .. kjo me e vogla .
Te hakmerresh do thote ai qe te ben keq do shoke si veten.
Do thote .. e shikoni o njerez .. te gjith jane mjesoj.
As ti sje me mire se mua.
Dhe kryesorja.. une personalisht kur shoh dhe ketu virtualisht poshterime, hipokrizi..manipulime .. i shumezoj me Zero.
Nuk ka nevoj per te rrah gjoksin apo thenje shabllone njeriu i mire.
As per grade e as per show .
Njeriu i mire eshte pozitiv dhe i heshtur ne miresine e tij .. si jep vlere as rendesi te keqes qe ja bere .. por ka keqardhje per njerezit qe sdine te jen ndryshe pervec se fake.

Ps: nje mik qe te do te miren .. se vete sjam e zgjuar 😌
Perceptim i bukur, te falenderoj 🙏
Por, besome se nuk e kam urryer veten me shume se ate moment,betohem ne Zot.
Sepse kur njeriu njeh veten, nuk duhet te bjere preh e hienave, por kur je e ndjeshme dhe gjerat i con afer zemres, nderkohe qe nuk e di se rrethohesh nga hiena dhe mendon se te gjithe jane sikur ty, asgje tjeter nuk ben vecse demton veten!

Jeta me shume se gjithcka kerkon zemer, por kete nga ta dine njerez qe nuk kane zemer.
Te perqafoj dhe zgjuarsia eshte vlere e atyre qe dine te shohin tjeret, sikur do te donin ti shihnin apo silleshin tjeret me ata,gje e cila nuk ndodh dhe e ka kthyer token ne sarajet e djallit!
 
Perceptim i bukur, te falenderoj 🙏
Por, besome se nuk e kam urryer veten me shume se ate moment,betohem ne Zot.
Sepse kur njeriu njeh veten, nuk duhet te bjere preh e hienave, por kur je e ndjeshme dhe gjerat i con afer zemres, nderkohe qe nuk e di se rrethohesh nga hiena dhe mendon se te gjithe jane sikur ty, asgje tjeter nuk ben vecse demton veten!

Jeta me shume se gjithcka kerkon zemer, por kete nga ta dine njerez qe nuk kane zemer.
Te perqafoj dhe zgjuarsia eshte vlere e atyre qe dine te shohin tjeret, sikur do te donin ti shihnin apo silleshin tjeret me ata,gje e cila nuk ndodh dhe e ka kthyer token ne sarajet e djallit!
Te kthej dhe faqen tjeter i tha Jezus kur e qelluan ne pa te drejte .
Vetem kjo ngel.. ne nxjerrim konkluzion dhe mbajme shenim per te nxjerr mesim.
 

Drama Queen

Puno fort derisa te tjeret te punojn per ty🙃😉
Un se le kurr karmen te bej punen e vet por veproj vete pa hakmarrje ne menyren me te bkr per tia mbyllur gojen dikujt🙃
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Nuk hakmerem,thjesht kur beje delet dicka ,sikur shume jete te jene perpara,rradha si vjen dikuj te rishkruhet me ne `agjenden` time,qofte te mendimit apo veprimit.
 
Top