Sa hère mund te dashurohemi vertete ne jete?

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Gjatë jetës tuaj, ju dashuroheni shumë herë dhe ndaheni me partnerët tuaj edhe pse mund të lidheni përsëri me ta. Disa partnerë kthehen përsëri, disa largohen, duke na bërë të përjetojmë shumë emocione që nuk i kishim menduar, por psikologët thonë se një person mund të dashurohet vërtetë vetëm 3 herë në jetë.

Dashuria e perrallave.

Shpesh hère , dashuria e pare ndodh kur jemi vertete shume te rinj. Ajo mund te duket aq e fuqishme edhe Eshte fix si ne atto filmât qe kemi pare .
Por ne nje pike gjerat nuk shkojne ne menyren qe ne mendojme edhe kjo mund te jete arsyeja pse ajo perfundon. Por kjo lidhje do ju mesoje shume rreth menyres si do trajtoni partnerin edhe si ata duhet te ju trajtojne .

Dashuria e komplikuar .

Dashuria e dyte Eshte me e komplikuara , sepse ne kemi vetebesim se kemi mesuar se ti te mbajme nje lidhje nga expériencat e meparshme dhe zgjedhim nje partner te nje tipi ndryshe ose te pakten mendojme se Po .
Ne kte lidhje zakonishte manipuloheni , genjeheni dhe lendoheni , por perseri perpiqeni te rregulloni gjithcka.
Kjo lidhje ju meson se sa e rendesishme Eshte qe dashuria te jete e dyanshme.

Dashuria e pjekur

Kjo dashuri vjen ne jetén tuaj papritur saqe ju duket sikur Eshte dashuri e vertete , sikur nuk Eshte aq perfekte sa duhet te jete .
Por ne nje lidhje te sinqerte ku ju ndiheni te qete dhe rehat ju nuk keni pritshmeri . Prandaj e pranoni njeri-tjetrin si jeni dhe partneri ben te njejten gje .

Kjo dashuri ju meson te jeni vetja edhe se nje lidhje nuk ka nevoje te jete perfekte .

Revista Psikologji.
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
E kam shkruar mendimin tim ne lidhje me kete teme shume here.
Njeriu dashurohet aq here sa ndjen etjen per dashuri gjate jetes.
Ne varsi,te kushteve,situatave dhe jetes,dashurite mund te lindin per mos te vdekur,por dhe lindin dhe kthehen ne kujtime,per mos te thene qe vdesin.
 

klodi20

Antarë i Respektuar
Mbeshtes mendimin e parafolsit ✌😜
 

MrCool

Old School.
Deri ne keto momente qe jam duke shkruar, jam te dashuria e 14-te.. Te gjitha te verteta, te pasterta si loti😊
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
teme e konsumuar pa fund.

Sa here i do qefi mund te duash! lool Sidomos kur shuhet 1 dashuri, s'ka asnje gje te keqe dhe aspak te pamundur te duash serish!

p.s. Me te thene e kam!
 

DeliriumMind

Dje ishte dje, sot eshte sot.
lool
Ta meshtes si gjithmone komshije . Nje pyetje kisha une . Pica Apo ravani? Nga darka tiramisu.:p
Te gjitha pershesh i dua 🤣

Dua te kap 100 kilshin sa me shpejt ahhaahahah
 
Top