Sa % ka rendesi bukuria.......

braziljania

Anëtar i Nderuar
Ne nje lidhje,shoqerore apo dashurore sa i kushtoni rendesi bukurise se personit.:shoke::mah.................ndikoheni nga ajo......apo per ju esht thjesht nje + per kte person dhe per ju ska rendesi fare........:konfuz:
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
qyh edhe un ku shoh bukuri m'knoqet shpirti por per me kriju lidhje duhet shum ma shum se bukuria, m'duhet shpirti i krijeses jo mishi i saj..
 

Elushe

Vogëlushe
Per arsye se dike e duam...eshte i/e bukur per ne.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Per mua nuk ka aq rendesi bukuria e femres. Bukuria e njeriut eshte shpirti i mire, keshtu mendoj >)

Bukuria fizike nuk eshte asgje ne krahasim me bukurine shpirterore, per arsye se ajo fizike eshte nje bukuri e perkohshme. Sod e ke, neser nuk e ke. Ndersa bukuria shpirterore vetem sa vjen e shtohet me shume dita dites.
 

Elushe

Vogëlushe
Po ka rendesi per ty.?.......se perpara se ta dush ne fillim do ta perlqesh....pikerisht ky pelqim varet nga bukuria apo nga dicka tjeter........

E dashur, po te doja nje kukull, jepja parate dhe e blija, e vija ne nje qoshe te shtepise per te me 'zbukuar' shtepine, me pelqen kukull porcelani sepse rron gjithmone dhe nuk i zbehet bukuria.

Ndersa per shoqeri e dashuri do doja dike qe me kupton, dike me te cilin/cilen mund te qaja hallet, te ndaja nje problem, etc. Sikur monster te jete ne paraqitje per te tjeret, pikerisht per keto arsye per mua do te jete i/e bukur.
 

bora dr

100%shqiptare
Nje person i shemtuar ose pak i parqitshem nese me kalimin e kohes kupton se eshte tip i lezetshem i mire si njeri fillon te te hyn ne zemer! Ndersa nje i paraqitshem nese eshte idiot nuk te ben per vete sikur mister bota te jet!
 

^_^-Dj

DeeJaY
ne takim te pare 80% rendesi ka pastaj dal nga dal duke u njohe o rritet perqindja e pelqimit ose sbret ne zero :D
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
rendesi ka njeriu dhe mendja tij...ce dua nqs eshte i bukur e mendjen e ka bosh...dhe shpirtin poashtu:(
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Per ke bukuri behet fjale ?

Bukuria fizike eshte terheqese mjaft e mire, po nese pas saj fshihet nje karakter i zymte, apo shume pa shije, kjo lloj bukurie venitet dhe duket si gjelle pa kripe.

Une jam i mendimit qe femrat e bukura t'ua le djemve pa fantazi :D
 

bora dr

100%shqiptare
Kombinimet jane keto:
1.person i bukur-karakter te shemtuar
2.person i shemtuar-karakter i bukur
3.person i bukur-karakter i bukur
4.person i shemtuar-karakter i shemtuar

po bej nje hitpared per te treguar rendsin e pamjes......ne fillim dua ate qe i ka te dyja te bukura..po nuk e gjeta do shkoj tek i shemtuari me karakter te bukur..po nuk gjeta as kete do shkoj tek i bukuri me karakter te shemtuar...po nuk e gjeta as kete do boem murgesh e iku ky muabet hahahah
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Per mendimin tim me shume rendesi ka terheqja fizike dhe jo bukuria !dhe genjejne ato qe thojne qe s'ka rendesi bukuria se s'mendoj se ndonjeri do akceptonte te rrinte me nje njeri qe i ngjall neveri kur e shikon edhe pse mbase per te tjeret mund te jete shume i bukur,pra une i jap me shume rendesi terheqjes dhe jo bukurise,sespe bukuria s'ka fund!:D
 
Koncepti se “ E bukura eshte e mire” – u jep avantazh njerezve terheqes ne situata sociale … Por studimet dhe jeta e perditshme tregojne se keta njerez nuk jane me te lumtur ose me te sukseseshem se njerezit joterheqes Keshtu qe edhe tek une nuk do kishte shume ndikim bukuria e jashtme po qe nuk e kishte ate bukurine e brendshme.
 

albgrl

GIRLICIOUS
Mund te pelqeje fiziku i nje personi nese ai/ajo eshte i/e bukur, por ama nuk zgjat shume sepse te behet bezdi nqs thjesht pelqimi eshte ke fiziku. Po s'te pelqeu si person, ne muhabet, ne veshje, ne sjellje, etj etj do ngelet gati tu ne vend, nuk shkon me tej.
Njerezit e bukur te gjithe i pelqejne, por rendesi ka ai qe te ben te lumtur.
 
per mua ska pike rendesie , sa me i bukur te jete nga jashte aq me bosh eshte brenda
nuk di ne fakt as vete cila eshte ajo gje qe i ve rendesi tek nje person por bukuria nuk eshte.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Mendimi im eeshte se nuk eshte githaq me rendesii..pamja e jashtme por duhet te behet dallimi ne mes te pamjes se shemtuar fizike edhe sensit te ndjekjes se trendeve te modes..
nje femer qe te pakten sdi te vishet sja vlen me diskutu per te edhe te jete e bukura e botes
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Mendimi im eeshte se nuk eshte githaq me rendesii..pamja e jashtme por duhet te behet dallimi ne mes te pamjes se shemtuar fizike edhe sensit te ndjekjes se trendeve te modes..
nje femer qe te pakten sdi te vishet sja vlen me diskutu per te edhe te jete e bukura e botes

me fal e ke per ato qe vishen shum thjesht apo shum ekstravagante??????
 

xhebrail

Mangup me Licenc
me fal e ke per ato qe vishen shum thjesht apo shum ekstravagante??????

Nuk o problemi si vishet thjeshte apo ekstravagante.,.

Por ama te dij ti kombinoj gjerat nje femer sado e bukur te jete kur vesh sende qe si bejne duket kot....
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Nuk o problemi si vishet thjeshte apo ekstravagante.,.

Por ama te dij ti kombinoj gjerat nje femer sado e bukur te jete kur vesh sende qe si bejne duket kot....

ndoshta! ti je mashkull dhe e di me mir..un mendoja se nje femer dhe po t mos vishet gje,po t ekete bukurine prap shum mir ngjan..
sepse ka edhe qe nuk bejn 1 lek ama vishen yll bote..po ato ku e kane bukurine ktu???????? nuk besoj se e ben veshja njeriun!!!!!:)
 

xhebrail

Mangup me Licenc
ndoshta! ti je mashkull dhe e di me mir..un mendoja se nje femer dhe po t mos vishet gje,po t ekete bukurine prap shum mir ngjan..
sepse ka edhe qe nuk bejn 1 lek ama vishen yll bote..po ato ku e kane bukurine ktu???????? nuk besoj se e ben veshja njeriun!!!!!:)

Nuk eshte problemi se veshja ben njeriun por ama kur dit e vishet edhe eshte e menqure e kupton boten e saj me lehte se e dii se ajo femer din qka don prej jetes...

Qka pret nga nje femer e shemtuar qe sddi te vishet ?

Qka pret nga nje femer e bukur qe sdi te vishet ne menyre qe te jete interesante per syrin tend ?


P.s Sa per mUa ato te bukurat preferoj ti shoh te zhveshura..
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Nuk eshte problemi se veshja ben njeriun por ama kur dit e vishet edhe eshte e menqure e kupton boten e saj me lehte se e dii se ajo femer din qka don prej jetes...

Qka pret nga nje femer e shemtuar qe sddi te vishet ?

Qka pret nga nje femer e bukur qe sdi te vishet ne menyre qe te jete interesante per syrin tend ?


P.s Sa per mUa ato te bukurat preferoj ti shoh te zhveshura..[/QUOTE]

hahaha kte e kisha parasysh.......por un t ekam then me siper se ka edhe te shemtuara qe vishen shum bukur!!!!!!!.kshuqe nuk mund te kapesh shum ke veshja per te gjykuar nje njeri!!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
po por mund te jesh e bukur si trup dhe fytyra hic ose vice-versa....duhet ta kishe "kufizuar"pak me sh temen
 

xhebrail

Mangup me Licenc

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
okey...po ka aq sh lloj bukrishe....dhe sic me pelqen mua dicka ty ste pelqen
ceshtje gustosh:)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
po bukuria natyrale dhe fallco

psh nje femer me 10 operacione estetike ama nje fytyre te perkryer...dhe nje femer normale pa operacione por me disa difekte minore

kush eshte me e bukur?
 
Top