Sa vjet keni jashte atdheut?!

Sa vjet keni jashte atdheut?!

 • 1-3 vjet

  Votat: 13 11.3%
 • 4-6 vjet

  Votat: 14 12.2%
 • 7-9 vjet

  Votat: 22 19.1%
 • 10-12 vjet

  Votat: 26 22.6%
 • 14-16 vjet

  Votat: 17 14.8%
 • 17-19 vjet

  Votat: 6 5.2%
 • me shume se 19 vjet

  Votat: 17 14.8%

 • Totali i votuesve
  115

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
plot 11 vite .......................
 

Hera

Antarë i Respektuar
15 vjet shume duken dhe po te kemi jete do vazhdojme te jemi jashte
 

jana80

Super Moderator
edhe juve qe jeni neper bote ju vjen ndonjehere ai mendimi qe jemi ....dime rrenjet tona .. dime ku kemi trungun, ku lulezojme e ku bejme fruta por sdime ku do bien ato te pjekurat e ne fund jemi copeza kujtimesh qe si perket as rrenjeve dhe as ku kemi trungun.... me pak fjale ne memedhe ndihem e huaj e ndonjehere me e huaj nga cjam ketu..eshte normale kjo?
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
kam 13 vjet. gjithmone kam jetuar dhe jetoj me deshiren dhe objektivin per tu kthyer ama sdi pse, sa her vij me duket sikur si perkas me atij vendi. E kam me te lehte te jetoj jashte. ndejta ca muaj parvjet, ku dhe punova e u integrova tamam, ama serish, ndjeja sikur isha e huaj :( njerezit sh te ashper, cdo sekond skeptik per tu deshmuar sa dine, kunja e shaka cdo sekooond. me pas frike me u ul nkafe me dike se gjate gjithe kohes: Une kshu e une ashtu. pale dhe kur te japin mend ekonomistet si me projektu xy objekt. Sjam ndje mire hic :( Thjeshtesia ime perballe arrogances dhe vdtpelqimit qe mbizoteron atje merret si dobesi.
Tashi ndonje ketu do thote: soul ti e thjeshte?! ? Eee... :engjell:

Tani kam filluar ta mendoj idene e mos kthimit me per te jetuar atje. :fla:
 
Redaktimi i fundit:

Passion

Banned
Mbaj mend qe sa here vija ne atdhe,kur punoja larg tij,vereja qe me iknin leket cuditshem. :)

Stresi e merzitia me e madhe e imja ish kur ikja prej tij,deri ne nje afat kohor qe me mpihej truri.

Kam pasur nje aventure pozitive ,ate periudhe kohore te nje emigranti.
Me pune,me frut.

Kam hyre per vitin e peste qe s'jam larguar nga Shqiperia.

Deri diku jam bere pishman qe s'isha kthy me heret. :)

Nqs do kisha marr vendimin te isha kthyer me heret,do isha shume me ndryshe. :foot
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Nuk po beje vite per fat te mire...

Nese ke nje pune te mire...nje jete te mire...nuk ka arsye te jetosh jasht...pervese me pushime apo vizita mjeksore...qe per fat te keq mungojne tek ne...

Por une duke qene se i kam gjithe njerezit e mi jasht...eshte e vetmja arsye qe me detyron te rri ndonse me kohe te pjesshme...

e dua jeten qe beje...punen qe beje...dhe te udhetoj ne vende te ndryshme...por nuk me pelqen te jetoj jasht...

jasht kthehesh pa e kuptuar ne nje robot pune...

nuk di pse deti ne vendin tim me freskon aq shume...e dielli me ngroh shpirtin...

 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Une nuk jam jashte atdheut se atdheun e kam ne zemer....:fla::fla::fla:
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Shqiperi o hije rend mos e rruj sa ke Ramn n'kemb. :p :p
 

Hera

Antarë i Respektuar
Sa te duash .....
 

Tip

Antarë i Respektuar
qr, tashi qe po e menoj kom 21 vjet jashtetit... por mduket sikur skom hik kurr nga Shqipnia se gjithmon e maj ne zemer :)
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Ne atdhe jam tash e 100 vjet. :D
 

Desa

“The truth can be a bad choice for a wise man”
Staf në FV.AL
Unë pra tradhëtarja më e madhe me plot 27 vite jashtë atdheut....

Në atdhe më pret atdheu. Babanë dhe vëllaun në Zvicër, motra edhe ajo këtu. A do të kthehem? E vetmja ëndërr që nuk është realizuar ende.
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Un i her lash lesht në euro plot 21vjet e gjys të rrasta lol
 
Top