• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sa Vlen Një Grua.. ?

Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Sa burri qe ka ne krah :D
Ne rastin kur e merr vete edhe mund ta thuash kete por kur burrin e ka me mbleseri psh,nuk merr ate qe deshte e mendonte se e meritonte sipas vleres se saj por ate qe i bejne! :p

Edhe kjo sqendron ahaha...
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Sa vlen nje Grua !?

Baraz me nje burre , as me shume e as me pak .
 

Marla

VIP
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Ne rastin kur e merr vete edhe mund ta thuash kete por kur burrin e ka me mbleseri psh,nuk merr ate qe deshte e mendonte se e meritonte sipas vleres se saj por ate qe i bejne! :p

Edhe kjo sqendron ahaha...
Burri eshte ceshtje zgjedhjesh e dashur.... ketu perjashtohen mbleserite e shekullit xix :D
 

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Te lindesh eshte zgjedhje. Edhe te mos lindesh. Edhe te adoptosh. Asnje nga keto arsyet ste ben me pak art se tjetra.
Po ja qe nenat tona nuk e kan ben ket zgjedhje dhe ja ku jemi neve ,dhe ato qe do ti Adaptosh jane te lindur , mjafton qe e mbajn gjith at barr mbi shpine (gjithmon flas nga ate qe shoh , nena ime eshte art ,por jo vetem art dhe nje mrekulli ne ket bote ) :)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Po ja qe nenat tona nuk e kan ben ket zgjedhje dhe ja ku jemi neve ,dhe ato qe do ti Adaptosh jane te lindur , mjafton qe e mbajn gjith at barr mbi shpine (gjithmon flas nga ate qe shoh , nena ime eshte art ,por jo vetem art dhe nje mrekulli ne ket bote ) :)
Ok pra dhe une po te pyes..nje femer psh une qe sdua femi..me ben me pak art? Ia mendoj per karrieren,mendoj te udhetoj..por jo femi.
Dhe nenat tona na linden ne por asnje sme detyron te bej ate lloj zgjedhje,vetem pse eshte bere me para. Kupton?
 

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Ok pra dhe une po te pyes..nje femer psh une qe sdua femi..me ben me pak art? Ia mendoj per karrieren,mendoj te udhetoj..por jo femi.
Dhe nenat tona na linden ne por asnje sme detyron te bej ate lloj zgjedhje,vetem pse eshte bere me para. Kupton?
Jo aspak nuk te ben me pak art,secila i ka vecorit e veta ne zgjedhjen e saj, :)
 

N0

Ding Ding!
Nje femer sado te vleje, sa nje femer vlen dhe di (me pak modifikim):p:p...

...dhe si gjithmone ashtu, si ne krye te heres, eshte nje e keqe e domosdoshme!
 

Ledia

Antare 👣👣👣👣👣
"Sa vlen një grua?"
Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :
-”Çfare lloj mashkulli kerkon?”
Gruaja pasi hesht nje fare kohe , e shikon burrin ne sy dhe e pyet : ” Vertetë do që ta dish? ”
Burri jo me shume deshire ” Po ” i thote.
Dhe gruaja fillon te shpjegoje…
“Sot ne kete moshe jam ne gjendje te pyes se cfare mund te beje nje mashkull per mua , me shume se cfare mund te bej unë per veten time.
Shpenzimet e mia i perballoj vete, pa pasur nevojen e nje burri ose te nje gruaje tjeter të menaxhojë shtepine time.
Dhe duke qene ne kete pozicion unë jam ne gjendje te shtroj pyetjen ” Çfare shtron ti ne tavoline? ”
Burri shikon gruan dhe mendoi se ajo po fliste per lekun.
Gruaja e kapi menjehere kete mendim dhe filloi te shpjegonte mendimin : ” Nuk po flas per lekun . Dua dicka me teper se leku. Kam nevoje per nje mashkull qe kerkon perfektesine ne cdo aspekt te jetes.”
Burri mbeshtet mbas karriges dhe kerkon nga gruaja qe ta shpjegoje pak me mire mendimin duke kryqezuar krahet. Dhe gruaja vazhdon te shpjegoje :
“Dua nje burre qe mundohet te perfeksionoje mendjen e tij, sepse dua te eksitohem nga bisedat dhe mendja. Nuk kam nevoje per nje mashkull te thjeshte.
Kerkoj nje mashkull qe mundohet te perfektesohet shpirterisht pasi nuk kam nevoje per nje bashkim te pabarabarte.
Njerezit qe bashkohen duke mos pasur te njejtat mendime, i pret nje fund fatkeq.
Dua nje mashkull qe te jete ne gjendje te kuptoje se çfare po jetoj unë si femer dhe qe te jete aq i forte sa te me tregoje dhe të më ndihmoje te hedh hapa te sigurte.
Kerkoj nje burre qe te kem respekt per te. Per tju perulur atij duhet te kem respekt per te. Aq sa e sinqerte dhe e hapur të jem unë me te, aq i sinqerte dhe i hapur duhet te jete ai me mua.
Nuk mund te perulem para nje mashkulli qe nuk di te menaxhoje veten dhe jeten e tij.
Nuk kam problemem me peruljen , mjaft te jete dikush qe e meriton kete.
Perendia e ka krijuar femren si ndihmese dhe bashkëshorte e mashkullit.
Nuk mund te ndihmoj nje mashkull, qe nuk mund te ndihmoje veten e tij.”
Gruaja pasi i thote te gjitha mendimet e saj shikon burrin ne sy . Burri me nje pamje te qete dhe te shashtisur i thote :
” Kerkon shume!”
” Vlej shume ” pergjigjet gruaja!
 

Artin

Anëtar i Respektuar
@Ledia, eshte sjelle ky shkrimi ne hapjen e temes.

Per pyetjen e temes.... vlen shume.
Nuk eshte nevoja te vihet ne diskutim kjo pyetje.
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Varet...
 
Top