Salah e rrëzon nga “froni” Messin, argjentinasi nuk është më i pari!

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
IMG_20160414_095224.jpgLionel Messi nuk ka shënuar gol në tri ndeshjet e fundit kampionale.

Edhe ndaj Betis ku Barcelona fitoi 2-3, golashënues nuk ishte argjentinasi, që pas Vslencias dhe Levantes, nuk arriti të realizonte gol as në stadiumin e nxehtë Villamerin, shkruan Korneri.net

Kjo ka bërë që renditja e re e faqës “Transfermarkt”, Muhamed Salah ta kaloi Messin në renditjen e lojtarit më të shtrenjtë aktualisht.

Tashmë sulmuesi egjiptian kushtoin 150 milionë euro, ndërsa Messi 140 në treg. Besoni apo jo vlera e Messit në treg ka rënë për 40 milionë në dy vitet e fundit, kurse Salah ka këtë vlerë që nga 28 maji i vitit 2018. /Korneri.net
 

Bebw

❌Once
Staf në FV.AL
Oh sa e dua kete Salah 😍 kete dhe skuadren Liverpool 😍
 
Top