Sali berisha

per mua eshte njeshi i shqiperise ai duhet te emerohet mbret i saj dhe jo te jete thjeshte nje kryeminister per arsyen se ai ka bere shume te mira 99% te puneve te tij ne shqiperi jane te mira dhe vetem nje pergjindje e vogel fare qe nuk jane te mira.prandaj une them qe ai duhet te udheheqi shqiperine dhe shqiptaret ne vite.JU SI MENDONI????????
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Sali berisha

Mendoj meqe nuk ka me te mire , le te vazhdoje te qeverise ,
por te mos leshoje loze shume se ja presim . Mbret!!!!!!!!!
ç'eshte kjo ide !!!!!!!
 

Зngjεll

___________
Titulli: Sali berisha

:manikure: :viola:
 

Alchohole

Moderator!
Titulli: Sali berisha

Edhe pse jam Kosovar me duket shume i mire.Eshte 100 here me i mir se Edi Rama edhe tjeret.Mendimi im!
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sali berisha

Formulimi i temes tende te ben te kuptosh qe ai nuk ka investuar aq sa duhet ne arsimin ne Shqiperi.
Dhe nje popull injorant nuk eshte me nje popull por nje grup sklleverish.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Sali berisha

per mua eshte njeshi i shqiperise ai duhet te emerohet mbret i saj dhe jo te jete thjeshte nje kryeminister per arsyen se ai ka bere shume te mira 99% te puneve te tij ne shqiperi jane te mira dhe vetem nje pergjindje e vogel fare qe nuk jane te mira.prandaj une them qe ai duhet te udheheqi shqiperine dhe shqiptaret ne vite.JU SI MENDONI????????

Berisha mund te jete politikani me i sukseshem i 20 vjecarit te fundit dhe nje nga prodagonistet e pare te shembjes se Komunizmit .

per Mbret nuk e di ,se Shqiptaret e kane nje Mbret ai eshte Naltmadhnia Leka Zogu,

me duket se ky djali pri lezhe nuk eshte informuar se Shqiperia ka qene Monarki dy here ne historine e vet, nje here ne kohen e Skenderbeut, dhe nje here ne kohe e Mbretit Zog te pare.

shqiptaret njohin dy mbreter,, IMPERATORE-Skenderbeu princ i Matit mbret i Shqiptareve,
NMT-Naltmadhnia e Tij Mbreti Zog i Pare,
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sali berisha

Une them te behet perandor, se mbret eshte prej kohesh.

Ka ditur si t'ia prese veshet ketij populli. Kot nuk thone qe armiku me i forte, eshte ai qe te njeh me mire...
 
Titulli: Sali berisha

Formulimi i temes tende te ben te kuptosh qe ai nuk ka investuar aq sa duhet ne arsimin ne Shqiperi.
Dhe nje popull injorant nuk eshte me nje popull por nje grup sklleverish.

hostel kujdes kur flet se siq thote nostra siq pret veshet sala prees edhe une.okpo diskutoj dhe nuk dua te shamtoj ok.po do te shamatohesh hajde se flasim.ok beybi
Berisha mund te jete politikani me i sukseshem i 20 vjecarit te fundit dhe nje nga prodagonistet e pare te shembjes se Komunizmit .

per Mbret nuk e di ,se Shqiptaret e kane nje Mbret ai eshte Naltmadhnia Leka Zogu,

me duket se ky djali pri lezhe nuk eshte informuar se Shqiperia ka qene Monarki dy here ne historine e vet, nje here ne kohen e Skenderbeut, dhe nje here ne kohe e Mbretit Zog te pare.

shqiptaret njohin dy mbreter,, IMPERATORE-Skenderbeu princ i Matit mbret i Shqiptareve,
NMT-Naltmadhnia e Tij Mbreti Zog i Pare,

historia jote leka pak per te deshirura.mire skenderbeu po zogu 1 nga na u be mbret se nuk po e marr vesh.zogu 1 u vete shpall mbret dhe nuk u njoh nga asnjeri.me fal por informohu mire se je dhe nga burreli.Sali berishem e kemi bere mbret pasi e kemi zgjedhur 3 here me vota te lira apo keni harruar.
 

TIGRI

Anëtar i ri
Titulli: Sali berisha

te lumte arush duhet sala per kte shqiperi.
 

abstraction

Carpe Diem
Titulli: Sali berisha

Formulimi i temes tende te ben te kuptosh qe ai nuk ka investuar aq sa duhet ne arsimin ne Shqiperi.
Dhe nje popull injorant nuk eshte me nje popull por nje grup sklleverish.

spo them me shume, se e tha Hostel dhe per mua. ;)
 
Titulli: Sali berisha

per mua eshte njeshi i shqiperise ai duhet te emerohet mbret i saj dhe jo te jete thjeshte nje kryeminister per arsyen se ai ka bere shume te mira 99% te puneve te tij ne shqiperi jane te mira dhe vetem nje pergjindje e vogel fare qe nuk jane te mira.prandaj une them qe ai duhet te udheheqi shqiperine dhe shqiptaret ne vite.JU SI MENDONI????????

Te njejten gje mendoj dhe une!
 

loyalx

Muslim
Titulli: Sali berisha

Sali Berisha eshte me i mire se Edi Rama, ky i fundit njeri i pandershem ai nuk e meriton kurr te behet kryeminister i Shqiperise.
 

albgrl

GIRLICIOUS
Titulli: Sali berisha

Une them te behet perandor, se mbret eshte prej kohesh.

Ka ditur si t'ia prese veshet ketij populli. Kot nuk thone qe armiku me i forte, eshte ai qe te njeh me mire...

Jo jo jo, duhet ta bejme me shume se perandor. Ti japim emrin Zeus i Shqiperise, zot i vertete.
Te mirat qe na ka sjelle ai neve, as armikut nuk ia uroj!!!
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Sali berisha

hostel kujdes kur flet se siq thote nostra siq pret veshet sala prees edhe une.okpo diskutoj dhe nuk dua te shamtoj ok.po do te shamatohesh hajde se flasim.ok beybi


historia jote leka pak per te deshirura.mire skenderbeu po zogu 1 nga na u be mbret se nuk po e marr vesh.zogu 1 u vete shpall mbret dhe nuk u njoh nga asnjeri.me fal por informohu mire se je dhe nga burreli.Sali berishem e kemi bere mbret pasi e kemi zgjedhur 3 here me vota te lira apo keni harruar.

Zogu i pare me voten e parlamentit shqiptar dhe me vullnetin e popullit shqiptar betohet para varrit te skenderbeut ,' besnik deri n'deke te prijsit t'madh t'skenderbeut mbaj me nershni ma t'nalt perkrenoren e gjergj kastrioti skenderbeu'

moren pjese 70 mije shqiptar, nderto 60 hoxhallare nga shqipnia e kosova, 40 prifterinj katolik dhe ortodoks, gjeneralet ,poetet, e intelektualet.
i pari qe ka njohur Mbretin Zog ka qene Papa, pastaj dhe 60 shtete ne bote kane njohur shqiperin Monarki dhe Mbretin Zog te pare.
Pal Zogolli, Princ i Matit dhe i Mirdites (dhenderr ne familjen Kastrioti)

Shpend Bej Zogu, vezir i Matit dhe i Krujes-

Xhelal Pashe Zogu -Governator i Matit dhe i Dibres-pr ne Stamboll,

Xhemal Pashe Zogu-Komandat i forcave ushtarake ne lidhjen e Prizrenit,

Amet Bej Zogu, Luftetar,Gjeneral,minister rendi,Kryeminister,President, Mbret,
Leka Zogu i pare, Gjeneral, Naltmadhni, Mbret i Shqiptareve,

NT-naltesia e tij Princ Leka, Gjeneral -keshilltar i ministrise se jashteme,
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Sali berisha

Jo jo jo, duhet ta bejme me shume se perandor. Ti japim emrin Zeus i Shqiperise, zot i vertete.
Te mirat qe na ka sjelle ai neve, as armikut nuk ia uroj!!!

Shqiperia nuk eshte Perandori qe te kemi perandor,, as vend mesjetar te besoje ne statujat e Zeusit (grek)


lat nam
 

albgrl

GIRLICIOUS
Titulli: Sali berisha

Shqiperia nuk eshte Perandori qe te kemi perandor,, as vend mesjetar te besoje ne statujat e Zeusit (grek)


lat nam

Ehh, me kalimin e kohes do mesosh ti kapesh gjerat me shpejt.
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Sali berisha

hostel kujdes kur flet se siq thote nostra siq pret veshet sala prees edhe une.okpo diskutoj dhe nuk dua te shamtoj ok.po do te shamatohesh hajde se flasim.ok beybihistoria jote leka pak per te deshirura.mire skenderbeu po zogu 1 nga na u be mbret se nuk po e marr vesh.zogu 1 u vete shpall mbret dhe nuk u njoh nga asnjeri.me fal por informohu mire se je dhe nga burreli.Sali berishem e kemi bere mbret pasi e kemi zgjedhur 3 here me vota te lira apo keni harruar.

beybi mos na e ngre zerin shum se skena qef me te degju ok sala injorant eshte i tille do mbesi kshu qe mos na bej terc verc dhe nese do te diskutosh diskutojme bashke rehat fare meqe qeke cun gangsterr :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


sa per pergjigen e burrelsit ktu jam dakort me ty
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Sali berisha

Lideri Ma I Mir qe ka pas dhe ka me pas ndonjeher Shqiperia , eshte Sali Berisha !
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Sali berisha

Fatkeqesisht shume nga ju argumentoni ne favor te faktoreve jo-politik ne politike, sic eshte nderi. Nje gje e tille eshte ne mos inegzistente, e parendesishme ne politike.

Sali Berisha dhe brezi i tij jane njerezit qe i kane dhuruar shqiperise ditet me te erreta, kane bere te njejten gje per 15 vite pas shembjes se monumentit te komunizmit. Pozita gjeografike e jona, ka bere qe shume gjera te behet per hire te disa vlerave si identiteti.

Ne histori ndonjehere ju vjen koha gjerave qe thjeshte te ndodhin, dhe ai qe ndodhet atje ne momentin e duhur patjeter qe merr kredit. Shqiperia s'ben perjashtim, vendosja e shtetit ligjor, reduktimi i korrupsionit dhe reformat jane ne interes te BE-se dhe SHBA-se, ato patjeter qe i kerkojne (ne politike vendosin kusht) shqiperise per ti luftuar korrupsionin, vendosur shtetin ligjor dhe mbrojtur kufijnte.

Per te ardhur ne pushtet te gjithe politikanet do i pranonin kerkesat te tilla. Sali Berisha ne 2005 thjeshte i pranoj ato dhe erdhi ne pushtet. Bota habitet kur degjon se politika jone eshte qene pre e dy personave per 19 vite tani, Sali Berishes dhe Fatos Nanos. Edhe pse media dhe populli i akuzojne ato per korrupsion, akoma vazhdojne ti votojne ato ne parlament. Cudirat s'mbarojne ne vendin tone.

Sala mund te jete e keqja me e vogel krahasuar me bosat e mafjas, por ai nuk eshte "perendori" i reformave, "mbreti" i dinjitetit dhe "patrioti" i shqiptarizmit.

Flm per ndikimin e tij nese ka patur ndonje per te mire te vendit tone. Por historia do ti mallkoje ate dhe shume te brezit te tij per ato te keqija, prapambetje dhe shkaterrim qe i sollen vendit tone.

Ne politike nuk ka engjej, por ndjekes pushtetit te fuqishem dhe te dobet, te urte dhe te afte, te shkathet dhe te ploget, politikan me lidhje politike dhe ato pa lidhje me rendesi.
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Sali berisha

Shum tmira ka bo , qe fatkeqsisht disa si meritojn .

per shembull, jam i interesuar te shoh disa te tilla, mbase eshte ndonje qe se di akoma. Po e shoh se edhe te tjeret qenkan te interesuar, psh Angel_Devil
 
Titulli: Sali berisha

per shembull, jam i interesuar te shoh disa te tilla, mbase eshte ndonje qe se di akoma. Po e shoh se edhe te tjeret qenkan te interesuar, psh Angel_Devilpo i permendi vetem kto t'10 viteve te fundit , ose ma saktesisht prei 2005tes

Po e maron Autostraden , send qe shum shtete nballkan ja kan zili sepse ajo autostrad qel shum rrug nr.1 lidhja me Kosoven edhe ekonomikisht shum te gjith ato mallra e te gjitha ato gjona qka vin nga vendet e rajonit qe do hyn ne Kosove ose nga Serbia , Kosove , Shqiperi edhe qe del ne ndonje shtet tjeter dhe te gjitha do e zgjedhin ket rrug sepse ju shkrohet per gjyst ose me shum e ndonje rruge tjeter , te Futi ne NATO te gjith thojn JO ka qen duke hyr ne Nato jo ket e ka bo populli NATO nuk lidhet me POPULLIN eshte qe ka me qen Siguria e Popullit por jo qe e ka bo populli po ti ndreqi standardet edhe ti ndreqi punt qe ta plotsoj kushtin per me hy ne NATO pse nuk e boni ndonje qeveri tjeter 10t vitet e fundit sepse edhe ato kan mujt me bo po se boni askush , edhe nga komunizmi , n'varfni nuk mundesh me u bo Gjermani , Itali ose nje shtet tjeter sepse ski mundsi por kadal kadale po i ndreq tona ren , edhe nuk mendoj qe Populli eshte budall qe e kan zgjedh shum her edhe kan pas fat sepse kan zgjedh njeri ne duhur , po ta rrit ekonomin etj etj qe thot Edi Rama dhe votust e ti JO korrupsion jo ashtu jo kshto ajo nuk dmth qe duhet me i besu qe nga viti 2001 se di sakt kur kom ardh ne Shqiperi ka qen katastrof si rruga si te gjitha por prap dal kadale u ndreqke , por nga viti 2005 e deri per her te fundit kur kom ardh 2007 ka qen perfect gjethqka po tash qe skom ardh qe nga 2007t njerzt qe kan qen e kan pa qe gjdo vit po rregullohet si ne infrastruktur ekonomi e gjethqka . kto jon gjona qe po shihen .
 

albgrl

GIRLICIOUS
Titulli: Sali berisha

po i permendi vetem kto t'10 viteve te fundit , ose ma saktesisht prei 2005tes

Po e maron Autostraden , send qe shum shtete nballkan ja kan zili sepse ajo autostrad qel shum rrug nr.1 lidhja me Kosoven edhe ekonomikisht shum te gjith ato mallra e te gjitha ato gjona qka vin nga vendet e rajonit qe do hyn ne Kosove ose nga Serbia , Kosove , Shqiperi edhe qe del ne ndonje shtet tjeter dhe te gjitha do e zgjedhin ket rrug sepse ju shkrohet per gjyst ose me shum e ndonje rruge tjeter ,

E din ti sa aksidente kane ndodhur ne ate rruge para se te behej autostrada???? E din ti qe ishte autobuzi me studentet kosovare qe u rrezua qe beri te ndertohet rruga e re? Si mendon ti, qe duhet te ndodhe diçka e keqe qe qeveria te mos rrije ne heshtje??? Duhet te vriten me shume njerez qe te mblidhen te gjitha armet qe u dhane ne '97?? Rri aman se bota tallet me neve. Jemi aq popull i vogel dhe ndodhin çudira koti tek ne.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sali berisha

hostel kujdes kur flet se siq thote nostra siq pret veshet sala prees edhe une.okpo diskutoj dhe nuk dua te shamtoj ok.po do te shamatohesh hajde se flasim.ok beybi.

Me fal se nuk e kuptova une......
Mos ishte gje kercenim ky ketu?
Jo per gje,por me kete qe ti sapo bere i vure vulen asaj qe di nje Shqiperi e tere qe ne qeverisjen e ketij "heroi" ska asgje me shume e me pak se funderrimat e shoqerise.
Duke filluar nga politikanet deri tek militantet e saj.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sali berisha

Sali Berisha eshte me i mire se Edi Rama, ky i fundit njeri i pandershem ai nuk e meriton kurr te behet kryeminister i Shqiperise.

Mund te di ne çfare faktesh i mbeshtet keto qe ke shkruar ketu apo ti thjesht nderton keshtjella ne ajer pa pike themelesh?
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Sali berisha

Fatkeqesisht shume nga ju argumentoni ne favor te faktoreve jo-politik ne politike, sic eshte nderi. Nje gje e tille eshte ne mos inegzistente, e parendesishme ne politike.

Sali Berisha dhe brezi i tij jane njerezit qe i kane dhuruar shqiperise ditet me te erreta, kane bere te njejten gje per 15 vite pas shembjes se monumentit te komunizmit. Pozita gjeografike e jona, ka bere qe shume gjera te behet per hire te disa vlerave si identiteti.

Ne histori ndonjehere ju vjen koha gjerave qe thjeshte te ndodhin, dhe ai qe ndodhet atje ne momentin e duhur patjeter qe merr kredit. Shqiperia s'ben perjashtim, vendosja e shtetit ligjor, reduktimi i korrupsionit dhe reformat jane ne interes te BE-se dhe SHBA-se, ato patjeter qe i kerkojne (ne politike vendosin kusht) shqiperise per ti luftuar korrupsionin, vendosur shtetin ligjor dhe mbrojtur kufijnte.

Per te ardhur ne pushtet te gjithe politikanet do i pranonin kerkesat te tilla. Sali Berisha ne 2005 thjeshte i pranoj ato dhe erdhi ne pushtet. Bota habitet kur degjon se politika jone eshte qene pre e dy personave per 19 vite tani, Sali Berishes dhe Fatos Nanos. Edhe pse media dhe populli i akuzojne ato per korrupsion, akoma vazhdojne ti votojne ato ne parlament. Cudirat s'mbarojne ne vendin tone.

Sala mund te jete e keqja me e vogel krahasuar me bosat e mafjas, por ai nuk eshte "perendori" i reformave, "mbreti" i dinjitetit dhe "patrioti" i shqiptarizmit.

Flm per ndikimin e tij nese ka patur ndonje per te mire te vendit tone. Por historia do ti mallkoje ate dhe shume te brezit te tij per ato te keqija, prapambetje dhe shkaterrim qe i sollen vendit tone.

Ne politike nuk ka engjej, por ndjekes pushtetit te fuqishem dhe te dobet, te urte dhe te afte, te shkathet dhe te ploget, politikan me lidhje politike dhe ato pa lidhje me rendesi.

Berisha eshte aty sepse ska tjeter te zevendesoje vendin e tij,

edhe kjo mund te thuhet.
 

Зngjεll

___________
Titulli: Sali berisha

Njeshi i Shqiperise ncncncnnc cfare me lexojne syte pupupu dhe te gjithe keta qe kane dale kunder kot me kot kane folur hahahha sa kuptohen inatet me njeri-tjetrin ketu .
Sala eshte gomari me i madh i Shqiperise kjo po qe i shkon si emer .
Uroj qe te zhduket sa me shpejt dhe uroj qe kur te iki nga politika te shqyrtojne te gjitha dosjet dhe ceshtjet e tij duke nisur qe nga 97, dhe duke nisur qe nga vrasja e Azem Hajdarit . Eh sa masakra do dalin sheshit tani, hajde se po afron dita e bekuar po afron
 
Top