Sekreti!

Ylli-1

Etnoshqiptar
Cili eshte sekreti yt ?

Ende nuk e kam te kjarte misterin e quajtur dashuri per ty. Kot jam perpjekur me ore, me dite, muaj po behen edhe vite dhe ende nuk e di si mund te dal UNE nga rrjeta e dashurise me te cilen TI me mbulon. Jeta disa here me tha : mjaft! TI ishe me e forte se jeta. Vuajtja me tregoi pamjen e saj te trishtuar, dhe ne syte e vuajtjes shihja pamjen tende prej engjulli. Sa here dhembja me goditi ne fytyre dhe cdo goditje mbante emrin tend, une filloja ti dua ato goditje sepse perplaseshin ne fytyren time, dhe mbetej gjurma e emrit dashuri. Tani kam humbur ne mes vuajtjesh, ankthit, frikes, endrres dhe pritjes. Rruga deri tek ti eshte e pakalueshme me thote bota, e ata nuk e kuptojne qe une cdo nate e kaloj me ty, ne duart tua, ne gjoksin tend, ne puthjen tende hipnoze.
Me thuaj cila je ti qe je me e fuqisme se vuajtja, se jeta bile-bile edhe me e fuqisme se vdekja qe me sillet verdalle.
Nuk e di ,as nuk dua ta dije, dua te luaj me vdekjen deri sa te kam ty ne perqafim.

Ti misteri im!
 

Analistja

Anëtar i ri
shume romantike djale. Vazhdo keshtu, bravo:ciaoo::ciaoo:
 

bella

Anëtar i Nderuar
Bukur "Sekreti" ELB....skam fjale tjeter per te thene, sespe nuk di :puc
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Kurr mos me kerko falje pse vuaj une, nese fjalet e thena dhe te shkruara nga ti jane te verteta.Falje perulesisht do te duhej te kerkoje nese me fjalet e tua ke zene rob zemren time, sa per te me bere te vuaj, te qaj dhe te lutem per ty. Atehere mos me kerko falje mua jete, por ndiz nje qiri dhe ne flaken e tij le te marrin zjarre te gjitha letrat e tua qe mi ke derguar, dhe kujdes zemer po te digjen gishtrinjet se aty ka fjale me force vullkani, dhe atehere sdo te mund te i shkruash askujt me !!!
 

bella

Anëtar i Nderuar
Si paraljmerim per vajzen mu duk kjo mua :D

Perseri bukur i ke thurur rrjeshtat ELB :puc
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Me shtrengo shumeee, me puth shume shume shume dhe mos me lesho me kurre ne jete. Ah ylli im sikur jeta te ishte pak me ndryshe, sa do te doja te kisha mundesi te jem se paku disa dite me ty, vetem ne nje vend malor me shume bore, dhe ne nje shtepize te vogel me oxhak me dru, e te shtriheshim afer zjarrit, te te puthja e te bisedoja shume gjate me ty duke te shiquar cdo here ne sy, te e veja koken ne kraherorin tend e te pushoja nga hallet dhe fjalet e botes.
 
Redaktimi i fundit:

Ylli-1

Etnoshqiptar
Te falemnderit per vleresimin qe me ben mikesha ime.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Nese nje dite mendon te ikesh nga une, dije se me vehte do te marresh edhe shpirtin tim, edhe zemren time, edhe dashurine time e cila nuk do te shterroj kurre dhe se fundi do te marresh edhe jeten time, sepse ajo nuk me duhet pa ty. Nese nje dite vendos te besh kete, te lutem shume bej gadi lulet per tek varri sepse vetem aty do te mund te me gjejsh nese desheron. Mbaje ne mend se edhe nga varri do te te dua mu ashtu sikur te dua sot, sepse as sot dhe as kurre nuk do te mund ta gjej pergjigjen per sekretin te cilin ti e ruan dhe i cili me ben te te dua ka shume!
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
mu pas kon un tip romantik mkishe bo me emocjone ta dish:D, bukur bukur yep...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
mu pas kon un tip romantik mkishe bo me emocjone ta dish:D, bukur bukur yep...


shiHanny - pse nuk je ti tip romantik e? keq shume sepse romantizmi eshte stimulim dhe ilaq njekohesisht.

Te falemnderit per vleresimin.
 
Cili eshte sekreti yt ?

Ende nuk e kam te kjarte misterin e quajtur dashuri per ty. Kot jam perpjekur me ore, me dite, muaj po behen edhe vite dhe ende nuk e di si mund te dal UNE nga rrjeta e dashurise me te cilen TI me mbulon. Jeta disa here me tha : mjaft! TI ishe me e forte se jeta. Vuajtja me tregoi pamjen e saj te trishtuar, dhe ne syte e vuajtjes shihja pamjen tende prej engjulli. Sa here dhembja me goditi ne fytyre dhe cdo goditje mbante emrin tend, une filloja ti dua ato goditje sepse perplaseshin ne fytyren time, dhe mbetej gjurma e emrit dashuri. Tani kam humbur ne mes vuajtjesh, ankthit, frikes, endrres dhe pritjes. Rruga deri tek ti eshte e pakalueshme me thote bota, e ata nuk e kuptojne qe une cdo nate e kaloj me ty, ne duart tua, ne gjoksin tend, ne puthjen tende hipnoze.
Me thuaj cila je ti qe je me e fuqisme se vuajtja, se jeta bile-bile edhe me e fuqisme se vdekja qe me sillet verdalle.

Nuk e di ,as nuk dua ta dije, dua te luaj me vdekjen deri sa te kam ty ne perqafim.

Ti misteri im!

Me pelqeu ELB shume kjo....paske koxha frymezim per te shkruar :) BRAVO -ky fragment qe kam nenvizuar me beri pershtypje shume :)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
*deliza* - jane copeza nga jeta ime me pakes premisa poetike ne te.
Ty te falemnderit qe me lexon dhe me vlereson.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Me duket sikur po provon te ikesh nga une? Me duket sikur te jam bere i tepert dhe me nuk qan koken per mua, por kujdes sepse heshtja shpeshhere thote me shume se cfare do fjale e thene. Ta kam then nje here se po ike nga une do me hapesh porten e ikjes nga kjo bote dhe atehere mos me kerko, prandaj eja, me fol nje fjale, me shaj, me mallko, me urre por fol me mua sepse fjalet e tua jane ushqim i shpirti tim, jane domethenie e jetes time dhe pa keto fjale une me nuk do jem...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Si duket moti i ftohet po e ftoh edhe lidhjen tone? Eh mot i cmendur qe me cmend edhe mua. Edhe perendia eshte ngritur kunder nesh, edhe bota eshte kunder lidhjes sone, por JO i them perendis, Jo i them botes, Jo motit te ftohet, nuk do te ia dilni dot te na ndani, sepse dashuria jone eshte hyjnore dhe do te mbijetoj te gjitha furtunat, te gjitha goditjet dhe te gjithe tentimen qellimkeqija! Ne do te triumfojme ashtu qe te deshmojme se dashuria jone eshte me e forte se te gjitha pengesat qe jeta mund ti servoj.
 

vitlandi

Anëtar i ri
Titulli: Sekreti!

Te lumte ELB,je shum domethenes ne ato qe shkruan,me pelqejne njerezit qe krijojne dhe qe kane frymezim,edhe un shkruaj dhe ato qe shkruaj nje pjese jane nga jeta ime,un mendoj qe te shkruash duhet te jesh pak melankolik,romantik,dhe i frymezuar nga ajo qe ti sheh dhe qe perjaton,nuk e di sa dakort je ELB?
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Sekreti!

Ckemi?
Po flas m veten, :lol: un jam e marr o_O
O po sigurisht jam e marr skam me ke te flas, epo dihet qe do flasesh m veten :D
Eh rinia ime cfar kam ber e cfar skam ber :*
me iknin ditet fap fap, pa e kuptuar ende jam apo sjam e re :( :(
E dashur vetja ime ^_^
Qofsh e lumtur pri inat te hasmit :p
P.s ylli shum e bukur ajo cka ke shkruar
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Sekreti!

Jeta me mesoj ti buzeqesh ne ditet me te errta,me mesoj te pervesh menget, te mbjell si nje bujk i mire e stinet u ndryshuan shume e farat qe mbolla u ben filize...peme...edhe fruta te embel mblodha.. e ketu ,ketu qendron sekreti im ..mungesa ta ndaj me ty.. ajo buzeqeshja qe me priste e me thoshte ej vogelushe ti me ben krenar..e fruti i sapokeputur humbet cdo shije, cdo gusto,cdo veti.. ndaj te mbyta ne got me vere sepse ndjej me shume mungesen atehere kur jam me mire!
 
Top