"Sepse i urrej te henat"- historite vrasese me shume se sa dark.

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Brenda Anne Spences ishte nje adoleshente aso kohe me probleme te tipit stres/depresion me tendeca vetevrasje.
ishte vetem 16 vjece kur pasi babai i kishte falur nje pistolete ( ???) nje dite te bukur ndersa drejtori i shkolles priste studentet te hynin ne klase
Degjohen disa te shtena qe asnje se merr vesh nga vijne dhe nje plumb merr drejtori...nje roja dhe sh te plagosur.
Pas 7 oreve traktative mes police Brenda Spencer dorezohet. Dhe pytjes : pse i ke vrare nxenesit e shkolles?
Ajo thote : une i urrej te henat.
Pak me tutje vazhdon : ishte bukur te gjuaje ashtu drejt nxenesve..qe vraponin te frikesuar. Sikur po i gjuan patave ne liqen.
18578619_120332000840069120_1627451021_n.jpgPra te dashur forumista ( dhe pse ekziston nje teme e tille pak a shume) mua me terheq mendja e serial killerit.
Sme interesojne dhe aq numrat..mund te jete vetem 1, ama mendja e nje vrasesi si eshte?
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Kesaj rradhe dua te flas per nje vetevrasje ose me mire vetevrasjen me te bukur :).
The most beatiful suicide. Keshtu nje dite u mbushen artikujt e gazetave te NY
f2COm

Nje hedhje nga Empire State Building nga keti i 86. Me 1 maj 1947 mbi nje Cadillac.
Impakti me nje Cadillac beri qe trupi te mos deformohej. Kembet e kryqezura..mje shall i bardhe i hedhur siper
madje dhe dora qe kap varesen me perla.
Historia e Evelyne nuk eshte aq e bukur sa fotografia...e ardhur nga nje familje me probleme.
Plot me femije..mamaja me probleme psiqike dhe babai merr biresimin e femijeve.
Ne nje leter qe Evelyn le per te te afermit ( babain) ..thuhej...nuk dua qe te kete ceremoni..trupi im le te digjet. Ai do jetoje me mire pa mua
Une sdi te jem nje grua e mire.
Mendohej se Evelyn do fejohej me nje person por nuk e dashuronte. Dhe sic ajo porositi..trupi i saj u dogj dhe skishte ceremoni.
18578706_120332000889136806_397032294_n.jpg
 
Redaktimi i fundit:

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Hmmm mendja e nje serial killeri eshte nje mendje e semure qe fantazon sa fantazon ne koken e vete deri sa e fantazimet i ben realitet.
Keta njerez, kane frustrime emocionale te mbledhura ne vetevete, qe i zmadhojne dita dites, edhe vjen momenti qe duhet ti shfryjne diku...
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Mendoni nje fshat te vogel ne Itali...mendoni vitet 1939-1940 dhe nje titull "sapunperpunuese"
A mundet qe nje krim ( 2 ose 3) te behen ne emer te dashurise per femijet?
Le ta nisim cdo gje nga nje mentalitet ku besohej ne mallkime ( edhe pasi nje person vdiste) nga mistika.
Kjo grua,Leonarda Cianculli nuk kishte nje jete te lehte madje totalisht e kunderta.
10 lindje ku te 10-tet i vdiqen qe ne djep. Me ane te nje shtrige..gruaja arriti te kishte 4 femije te shendoshe e te gjalle.
Leonarda mendonte se familja ( nena e saj) e kishte mallkuar per kete ne fshatin ku jetonte filloi te vriste disa gra si sakrifice.
Leonarda kishte doppio personalitet dhe normal pas 10 vdekjeve edhe probleme te medha psiqike.
Viktimat e saj ishin me shume gra beqare...qe kjo i terhiqte me ane te premtimeve per burre...i mbushte mendjen qe ti jepnin asaj pasurine dhe i ziente.
Popo i ziente me sode.
Pasi i bente copa copa i valonte i hidhte sode dhe i shiste per sapun.
Gjakun e tyre e mblidhte..e thante..dhe e bente embelsira.
I gjithe fshati provoi embelsirat tipike te Leonardes me gjak.
Madje edhe femijet e saj qe ti ikte mallkimi.
Pas sh dyshimeve per 3 grate e humbura..policia arriti tek Leonarda dhe denuan me 30 vite burg ( nder keta edhe vite ne psikiatri)
U denua dhe djali i saj ( qe beri cdo gje ta clironte nga akuzat) dhe ne fakt u denua per pak kohe vetem si bashkepunetor.

1177m6s.jpg
 
Redaktimi i fundit:

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Ne mund te dalim te marten por ne mendjen tende mund te jete akoma e hene :p E diela eshte me rrezik sepse mund te jete e hene ne vende te tjera te planetit :p Edhe fillimi i se martes po ashtu :D

Ewww me pelqen fantazia jote..por mos ma prish me temen :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
dn11j8.jpg

Hello Kitty? Posi jo, thjeshte qe brenda ka koken e nje vajze.
Le ta nisim nga fillimi ne Hong-Kong me 1999 nje vajze 14 paraqitet te stacioni i policise dhe thote qe nje fantazma e nje grua po e ndjek.
Policet qeshin...ama kur 14-vjecarja u tregon qe eshte fantazma e vajzes qe ka mbytur..te gjithe drejtohen nga skena e krimit.
Dhe ne fakt gjejne nje katrahure.
Viktima eshte Fan Man-Yee 23 vjecare, toksike ( e varur nga drogerat) dhe nje dite i vjedh partofolin pusherit te saj dhe tenton te ike.
ChaN Man-lok ( pusheri i viktimes) bashke me 3-bashkepunetor kapin vajzen dhe duan ta nxjerrin ne rruge si prostitute.
Per "fat te keq" kishte nje dhune aq te papare ate dite sa viktima shperftyrohet totalisht dhe seshte me e perdorshme si prostitute.
Qe te shfryjne dhunen e tyre...Chan Man-lok bashke me bashkepunetoret..torturojne vajzen e shkrete CDO DITE per nje muaj te tere.
Dhuna eshte nga me te paimagjinueshmet...
Shkopinj..te rrahura..i djegin plastike ne trup dhe e detyrojne te falenderoje per cdo rrahje qe merr.
E perdorin edhe si cavie..sepse cdo plage ia mbulonin me cdo gje qe te kishte me sh dhimbje..dhe e detyronin te hanin cdo lloj mbeturine.
Vajza 14 vjecare ( qe beri dhe denoncimin) merrte pjese ne torturat sepse ishte e lidhur me nje nga 3 torturuesit.
Fan Mey..u gjet ne vaske ( vaske qe policet e gjeten te gjithe te mbuluar me gjak) plot me shenja pooor as e vdekur viktima nuk gjeti paqe.
Koka e prere e e valuar..e futur ne masken e Hello Kitty.
Vrasesit denohen me burg te perjeteshem..ndersa 14 vjecarja..per shkak te moshes se re dhe rrefimit qe beri nuk shkon ne burg.

Ia pra forumista kjo eshte vrasja e Hello Kitty :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
986jvc.jpg

Mary Flora Bell , edhe emri ne fakt eshte i bukur..nje fytyre e njome engjellore
Por ne fakt aq engjellore seshte. Mary ishte vetem 11 vjece kur ajo kryente krimet e saj.
Nena prostitute e detyronte te kryente marrdhenie me klientat saj qe 4 vjece plus dhunes psikologjike fizike, nena donte ta mbyste qe te vogel
Ne fakt Mary shenjat e para te dhunes i kishte edhe ne shkolle , ne klase ndersa rrihte nxenesit e klases.
Me 25 maj afer ditelindjes se saj me 1968 Mary vret Martin Brown 4 vjec..duke e shternguar ne fyt. Asgje me shume.
Mary ndihet ne faj..shko ne polici trego cdo gje por asnje si beso.
Edhe pse trupi i Martin gjindet..gjithsesi mendojne se ishte vdekje aksidentale.
Pas ca kohesh Mary ben nje tj vrasje e ndihmuar nga nje shoqe..ate te Brian Howe..vetem 3 vjec.
Pasi e mbyt i fsheh trupin ne pyll. Mary kthehet pas dhe i vendos nje shenje M ne stomak..i pret nje tufe flokesh dhe i pret gjenitalet.
Maryn e arrestojne me burg te perjetshem..e menduar si e semure psiqikisht e dergojne ne nje spital psikiatrik
Mamaja nxjerr sh deklarata per Maryn e interviste ku merr mjaft lek..
Nga 1980 Mary eshte e lire dhe nen anonamitet.
Mund te jete edhe komshia juaj e nuk e dini :)
 
Redaktimi i fundit:

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Me 1954 nje burre u vra duke u hedhur nga Golden Gate Bridge duke lene nje bilete ( leter) te shkruar
"Asnje motiv ne pergjithesi..kisha dhimbje dhembesh"
 

sensuu

sweet
skane faj. dhe une them ndonjehere, pse sjam shume e bukur, pse se kam shalen 1 meter...qe te gjej naj burre te pasur dhe te mos mundohem kaq shume ne jete per te gjetur nje pune te vogel...me vjen te qaj sa jete e veshtire qe kam :(
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Pra te dashur forumista ( dhe pse ekziston nje teme e tille pak a shume) mua me terheq mendja e serial killerit.
Sme interesojne dhe aq numrat..mund te jete vetem 1, ama mendja e nje vrasesi si eshte?

Tani i kam harrur me hollsi ,por ne nje kohe pata ndjekur nje serial dekumentaresh pikerisht per keta lloj njerzish.

Si perfundim shkenctaret ,mjeket e kriminalistikes psikologet qe merreshin me keto raste kishin arrite ne te shumta perfundime.
Por ajo qe me beri pershtypje ishte qe;

Shume nga keta njerez qe vrisnin ne forme seriale,dhe sistematike (nje here ne muaji apo dy krime ne vit)ne momentin qe benin ata merrnin nje kenaqsi te jashtezakonshme.
Ata nuk kishin as vrarje ndergjegjie as nuk pendoheshin as me pas qe benin krimin dhe rrefenin ne polici.
Per ta ishte tip adrenaline, te dhunonin dike e pastaj ta vrisnin ne forma me mostruoze.
Nje nder perfundimet se si ndergjegja njerzore te keta njerez nuk reagon fare?
U tha qe;
kishte nje kategori njerzish ku qendra neurotike ne tru qe eshte e pergjegjshme per stabilizimin e kesaj ndjenje nuk zhvillohej fare.
Pra i quajten njerez me kofiqent reagimi nen 0.
Cka do thote qe keta njerez nuk e njihnin fare emocionin e dhimbjes se dikuj tjeter,ndjeshmeris njerzore ,dhe per ta ishte argetim konceptohej normale dhe kishin si parim te kryenin keto vrasje ne forme qe te merrnin kenaqesi.
Kjo lloj simtome prekte si meshkujt dhe femrat.

Pastaj rastet e tjera kishin te benin me dhunimin apo keqtrajtimin qe ne femiri,apo tek meshkujt shpesh ata vrisnin femrat pasi ishin refuzuar apo keqtrajtuar keqazi nga ndonje femer ne adoleshenc.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Me 1993 ne Angli ndodhi nje rast qe i tronditi te gjithe. Po flasim per rastin e vrasjes se Kirkby vetem 2 vjec nga dy femije 10 vjecar..Jon Venables e Robert Thompson.
Femija Kirkby u zhduk nga qendra comerciale ku ishte bashke me mamin Denise ne New Strand Ne Bootle. Gjate deshmive dhe rrefimit te femijeve u krijuan edhe detajet e krimit.
Jon dhe Robert ate dite te krimit..nuk shkuan ne shkolle. Kaluan diten ne qender comeriale..duke vjedhur lodra duke luajtur te shkallet levizese derisa i nxirrnin jashte( vendit ku luanin)
Duke mos ditur si ta kalonin me kohen, njeri nga te dy tha : pse mos te marrim nje femi?
Tentuan ne fillim te merrnin nje femi qe po luante me motren por mamaja e ketyre te fundit i vuri re dhe i largoi.
Denise bashke me Kirkby u futen ne nje dyqan mishi..ndersa Kirkby po ecte pergjate dyqanit dy femijet filluan te flisnin me te derisa e moren me vete dbe Denise vuri re qe Kirby ish zhdukur.
Dhe pse Kirkby qante sepse e moren per dore duke ecur per 4km dhe kerkonte mamin..dy vrasesit arriten deri afer nje kanali.
Ketu njeri nga te dy ( sepse gjate kesaj kohe kemk akuza ndaj nj tj) e kapi per kembe femijem dhe e futi me koke ne kanal.
Ndersa bente kete manover..Kirkby perplasi koken. Dy vrasesit u fshehn nga frika..meqe askush nuk po vinte dhe Kirkby po largohej nga kanali ata e kapen serisht.
Kjo histori eshte sh sensibel per shkak te deshmive dhe askush ska bere asgje.
Duhet te dininqe sh veta pane Kirkbyn qe merrte grushte veshkave..qe te bindej te ecte..shume te tjera e kishin pare duke qare...sh te tjera ( edhe pse kishte ne koke nje kapuc) dalluan te caren ne balle ku ishte i mbuluar me gjak.
Ne nje moment Kirkby i shpeton nga duart vrapon ne mes te rruges qante kerkonte mamin ku gati rrezikoi te shtypej nga makinat dhe serisht asnje deshmitar sberi asgje. Jon dhe Robert e moren per kembesh e duarsh.
Ketu nje e moshuar duke pare plaget e Kirkbyt i pyet per rrethanat...ata pergjigjen qe nuk e njihnin dhe e kishin takuar gjetke.
Pasi e moshuara i tregon rrugen per tek stacioni i policise..ata shkojne ne ane tr kundert dhe pse kundrejt thirrjes se moshuares ata serisht nuk kthehen.
Kemi te bejme dhe me 3 deshmi te tjera ku njera nga ato eshte e nje mamaje te re..ku Jon dhe Robert mbajne gjithmone qendrimin e femijes se humbur qe po e dergojne te stacioni i policise. Gruaja pyet te voglin se ku po shkojne..por ai nuk pergjigjet.
Robert ne nje moment i leshon doren te voglit por Jon e merr situaten ne dore duke dhene pergjihje urdhra.

Kemi nje tj deshmi te nje shitesi ne nje dyqan kafshesh ku ishte sh e cuditshme se si Robert i mbante doren Kirkby dhe nuk ia leshonte.

Ose nje tj deshmi ku gjate rruges nje grup adoleshentash duke bere shaka me nj tj pyesin kush eshte femija..dhe Robert pergjigjet : vellai i vogel i Jon po e dergojme ne shtepi. As ketu su be asgje.

Kemi nje hark kohor ku vrasesit shkojne tek stacioni i trenit por nuk shkojne as tek shtepia e Robert qe ishte ne anen tj...as tek stacioni i policise qe ishte sh afer. Gjate kesaj kohe ata shihen nga plot 38 persona por asnje nuk i ndalon ( dhe normal kishte sh polemika per kete mos nderhyrje)

Arriten ne periferi ku i hoqen xhupin e kapucin sepse normal ata sherbenin per te mbuluar plaget dhe tani skishte me nevoje.
I hodhen ne fytyre nje kuti me boje blu, e rrahen me nje shufer hekuri 10kg te rende, e rrahen me gure..me tulla.
Robert i dha nje shkelm ne fytyre aq te forte sa i ngeli komplet shenja e kepuces.
I hoqen rrobat dhe njeri nga te dy filloi te luante me gjenitalet e tij
U gjeten disa bateri ku mendohet se ishin futur ne rruge anale te femijes por pas nje analize doli qe i ishim futur ne goje.
Mjeku ligjor tha qe Kirkby kishte marre aq sh plage kishte vuajtur aq sh sa nuk dihej cila kishte qene me fatalja per te.

Me vone vrasesit e moren Kirkby e vune mbi shinat e trenit i mbuluan koken me gur keshtu duke shpresuar qe do vinte nje tren
dhe vdekja te dukej aksidentale.
Dhe ne fakt trupi i femijes u nda ne dysh nga nje tren.

Me vone ( robert nderkohe ne varrim e te voglit kishte derguar dhe nje trendafil) kapen.
( para se te gjindeshim vrasesit u akuzua nje tj adoleshent i cili u detyruar te nderronte qytet.
Gjate marrjes ne pytjes..Robert qqante me raste duke u treguar sh falso madje duke i lene fajin Jon e duke thene qe donte ta mbronte pikerisht nga Jon.

Jon ne anen tj u treguar sh histerik qe ne fillim dhe qante pa pushim..kishte frike dhe nga gjykimi i mamit.
Sapo prinderit e tij i thane qe e donin gjithsesi ky iu hodh ne krah dhe tha : une e vrava..i thonin dot mamit te tij qe me vjen keq?.

Gjate deshmive te te dyve dolen sh detaje te tjera..psh Robert thosh qe Jon ishte autori i krimit..Jon thosh te kunderten.
Jon ne nje moment thote...Robert ishte me sh vajze se djale dhe thithte sh gishtin e madh
Pas hetimeve doli qe Robert vinte nga nje familje me probleme dhe babi e dhunonte e abuzonte me te dhe kishte pasur po te tilla sjellje dhe me vellain e vogel.
Jon ne anen tj ishte femi i dy prinderve te divorcuar...me shenja depresioni patologjike e dy femi te tjere me sjellje me probleme.
Jon ishte tallur gjithmone nga te tjeret.
Ne shkolle njeh Robert dhe te dy behen bulla ( nuk e di shqip termin bullizem dmth kur dhunon dike me fjale etj) por cdo gje behej ne prani te shokut ose bashke me te..sepse ne fakt Jon ishte sh i dobet. Kapnin gjithmone femi me te vegjel me te cilet te ziheshin.

Opinioni publik u trondit sh mbi te gjitha kur dolen fotot e vrasesve sepse ishim te trembur e asnje smund ta besonte.
Familjet e femijeve u trasferuan diku tj me emer falso sepse kishin marre sh kercenime me vdekje.

Gjygji u be duke u cilesuar si te rritur.
Dicka e tille ishte e papranueshme. Gjygji u be me karrige te ngritura sepse ishin sh te vegjel qe te shihnin cpo ndodhte.
Avokati mbrojtes nuk e beri mire punen e tyre.
Pas sh kritikave..proces verbale te kthyera protesta etj gjygji u cilesua si jo i pranueshem sepse ata ishin minoren.
U denuan me 10 vite ama dolen me heret per shkak te sjelljes se mire dhe pendeses qe paten.
U trasferuan ne nje tj vend me emra falso dhe iu ndalua te shiheshin apo te takoheshin dhe ishin me nje "license per gjithe jeten" dmth ne rastin e pare qe do benin dicka qe nuk shkonte do futeshin ne burg.
Dhe ashtu ndodhi pas ca kohesh Jon u fut ne burg per mbajtje te pedopornografise dhe abuzim me mbikeqyrje te lirise.

Ne kohen kur procesi u mbyll Denise ( dhe bashkeshorti) por prisnin je tj femi. Asokohe 25 vjece doli para kamerave dhe me nje buzeqeshje te hidhur tha : kete sdo e humb nga shikimi.Venables-e-Robert-Thompson-2.jpg-vrasesit
IMG_1552-1.jpg-vrasesit ndersa marrin James ( Kirkby) nga qendra comerciale.
James-Bulger.jpg-viktima vetem 2 vjec.
 
Redaktimi i fundit:

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
FB_IMG_1502022805830.jpg
Kjo eshte Doris. Doris Bither. Me nje fasho drite perreth ekspert paranomal fotograf etj.
Cfare ndodhi me Doris. Kush ishte.
Le ta nisim duke thene qe Doris ishge nje e alkolizuar nena e 4 femijeve nga 4 baba te ndryshem dhe me probleme te ndryshme.
Doris besonte se kishte prani ne shtepine e saj qe nuk e linin te flinte leviznin mobiljet dhe e perdhunonte cdo nate.
Fakt eshte se diku aty nga vitet 70 asnje si besonte si e alkolizuar qe ishte, por psikiatria e nxori mire nga trute, kurat qe jepnin sbenin ndonje ndryshim keshtu vazhdoi jeten e saj serisht. Me nje grup ekspertesh hyri ne shtepi dhe sapo hyri gjitha mobiljet filluan te leviznin.
Dritat fikeshin e ndezeshin.
Per fat te keq asnje keto prani ( fantazma ,shpirtra) nuk mund ti largoje. Doris nderron shtepi ppr as atje nuk gjeti paqe.
Torturat e saj perfunduan vetem kur ajo vdiq.
Derisa tani asnje sbeson se fotot jane manipuluar, pervecc faktit qe...atehere aparatet fografike ( me rrul) e fotot bardhe e zi
kur beheshin ne rast se deformojohej shiriti krijonte saktesisht ate fasho drite qe Doris ka mbi koke.
Akoma nuk shpjegohen ama perdhunimet, shenja e dhunes ne trup etj.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Sonte do iu sjell nje histori Ruse.
Jo te akullt ama. Akoma me keq.
Olga Chardymova ishte nje femi 10 vjec qe shkon ti beje vizite gjyshes.
Per fatin e saj te keq kishte dy perla si vethe. Kjo gje ishte denimi i saj sepse nje i droguar pasi e pa ne rruge
E vrau me hekura.
Pasi Olga u varros ne varrin e saj filluan te vinin letra anonime te ndryshme
Letra te tipit : urime per datelindjen, diten e pare te shkolles. Qe do hiqej kufoma e saj nese sdo kishte nje varrim te denje.

Tani ne ane tjeter kemi nje historian te njohur Anatoly Moskvin teper inteligjent dhe njohes i 13 gjuheve te huaja dhe mbi te gjitha varreve.
Policia ne fillim iu drejtua Anatoly thjeshte per te bere pytje por kur vajti ne shtepine e tij ishte dicka e pabesueshme.
Gjinden 29 trupa femijesh ( vajza) te mumifikuara nga mosha 3-12 vjec.
Mes tyre gjindet dhe Olga.
Trupat e ketyre vajzave te vogla Anatoly i kthente ne kukulla.
Disa nga prishja e trupit i mbulonte disa te tjera i lyente dhe disave mes kraharorit i vinte kutia muzikore.
Anatoly i jepte homazhet qe i takonin dhe ngrohtesine qe kane..i vetmi qe i kujtonte.
per kete Anatoly dhe pse mund te themi nje gjeni u shpall i paafte qe te kuptoje dhe te veproje.
Keshtu akoma gjindet ne nje spital psikiatrik qe nga 2011.
FB_IMG_1517081869467.jpg
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
FB_IMG_1519378423894.jpg
Ne fillimet e viteve 900 ne Barcellone humben shume femi. Por policia nuk u shqetesua fort per kete fakt.
Kjo ndodhi deri kur humbi femija i rradhes : Teresita Congsot me 1912 , 10 shkurt.
Policia fillon kerkimet. Derisa nje grua perballe shtepise se saj sheh nje vajze qe nga dritarja veren kalimtaret.
Kjo i ngjan teper Teresites dhe femija me para nuk ishte pare ne ate lagje.
Kur denoncohet fakti zbulohet se ne ate shtepi jetonte Enriqueta Marti' nje prostitute e njohur shume ne rrethet e shoqerise se larte.
Mbi te gjitha kohet e fundit po dallohej per kremerat e saj qe sheronin cdo gje me nje baze te dickaje sekrete.
Pasi policia shkon ne vend..gjen Teresiten dhe nje tjeter vajze.
Ata fillojne e tregojne se cfare ka ndodhur :

Praktikisht Enriqueta..i afronte femijet duke u thene se ishte mami i vertete dhe i dergon ne kete shtepi
Ku ndodhet edhe nje femi ( cun) Pepito ne nje tjeter dhome ku e kishin te ndaluar te hynin vajzat.
Por nje moment kurioziteti femijet hyjne dhe gjejne vetem gjak dhe nje ere e shpifur.

Policia ve ne dyshime fjalet e femijeve por kur hyn e kontrollon vete..gjen tmerrin. Kocka femijesh
Floket te mbledhur..gjak i mpiksur dhe dhjam.
Dhe keto ishin bazat e sekretit te kremerave te saj.

Ne saje te nje denunce e bere kundra Enriquetes zbulohet se prostituta kishte kliente te perzgjedhur
Sepse e mbrojne kete te fundit.

Sidoqofte Enriqueta hy ne burg por pas nje viti vritet nga te burgosurat e tjera.
Ndersa klientet e saj nuk pesojne asgje.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
skane faj. dhe une them ndonjehere, pse sjam shume e bukur, pse se kam shalen 1 meter...qe te gjej naj burre te pasur dhe te mos mundohem kaq shume ne jete per te gjetur nje pune te vogel...me vjen te qaj sa jete e veshtire qe kam :(

E ke shum gabim :(
Jo tgjith femrat e bukura kan te njejtin fat.
Edhe mua meshkujt me konsiderojn nje femer joshese e mendojn se dua para e makina(por Jo).
P.s sa per temen edhe unn I urrej te henat.
Zot me ruaj,se kur jam me nerva nuk e kontrolloj dot veten.
 

KAON

Anëtar Aktiv
Shiko fotografinë 32094
Ne fillimet e viteve 900 ne Barcellone humben shume femi. Por policia nuk u shqetesua fort per kete fakt.
Kjo ndodhi deri kur humbi femija i rradhes : Teresita Congsot me 1912 , 10 shkurt.
Policia fillon kerkimet. Derisa nje grua perballe shtepise se saj sheh nje vajze qe nga dritarja veren kalimtaret.
Kjo i ngjan teper Teresites dhe femija me para nuk ishte pare ne ate lagje.
Kur denoncohet fakti zbulohet se ne ate shtepi jetonte Enriqueta Marti' nje prostitute e njohur shume ne rrethet e shoqerise se larte.
Mbi te gjitha kohet e fundit po dallohej per kremerat e saj qe sheronin cdo gje me nje baze te dickaje sekrete.
Pasi policia shkon ne vend..gjen Teresiten dhe nje tjeter vajze.
Ata fillojne e tregojne se cfare ka ndodhur :

Praktikisht Enriqueta..i afronte femijet duke u thene se ishte mami i vertete dhe i dergon ne kete shtepi
Ku ndodhet edhe nje femi ( cun) Pepito ne nje tjeter dhome ku e kishin te ndaluar te hynin vajzat.
Por nje moment kurioziteti femijet hyjne dhe gjejne vetem gjak dhe nje ere e shpifur.

Policia ve ne dyshime fjalet e femijeve por kur hyn e kontrollon vete..gjen tmerrin. Kocka femijesh
Floket te mbledhur..gjak i mpiksur dhe dhjam.
Dhe keto ishin bazat e sekretit te kremerave te saj.

Ne saje te nje denunce e bere kundra Enriquetes zbulohet se prostituta kishte kliente te perzgjedhur
Sepse e mbrojne kete te fundit.

Sidoqofte Enriqueta hy ne burg por pas nje viti vritet nga te burgosurat e tjera.
Ndersa klientet e saj nuk pesojne asgje.

Kot nuk them un qe je enigmatike ti loool
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
E ke shum gabim :(
Jo tgjith femrat e bukura kan te njejtin fat.
Edhe mua meshkujt me konsiderojn nje femer joshese e mendojn se dua para e makina(por Jo).
P.s sa per temen edhe unn I urrej te henat.
Zot me ruaj,se kur jam me nerva nuk e kontrolloj dot veten.

Jetmira me qafsh mua a lexove ndonje gje me temat apo ia fute si kau peles.

Ne sensin qe kjo qe ke shkruar ska fareeeeee sens per ketu.

Mos me prishni temat kot.
 
Top