Seria A/Interi fiton me sakrifica në 120 sekonda, dueli i çmendur me Fiorentinën përfundon me 7 gola.

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Interi fiton mes shumë peripecive sfidën e parë të sezonit 2020-2021 në Serinë A. Zikaltërit përmbysën rezultatin 2-3 në favor të Fiorentinës duke shënuar me Lukakun dhe D’Ambrozion brenda 120 sekondave. Takimi përfundoi me rezultatin 4-3.
Ei3mHgmXsAAuKEa.jpg


45 minutat e para të sfidës Inter-Fiorentina (1-1) prodhuan emocione dhe raste të shumta. Sfida nisi në mënyrën më të keqe për zikaltërit, kur në minutën e tretë Kuame realizoi golin e parë.

Ekipi i Xhuzepe Iakinit dominoi takimin duke iu afruar disa herë golit të dytë. Zikaltërit pretenduan për penallti në minutën e 18-të, por pas pamjeve të VAR-it gjyqtari Xhanpaolo Kalvarese ktheu mbrapsht vendimin paraprak për penallti.

Kur dukej se pjesa e parë po mbyllej me avantazhin e Fiorentinës, Nikolo Barela kryen një inkursion në drejt zonës kundërshtare. Pasi pason për Lautaron, ky i fundit gjen hapësirën e nevojshem duke saktë nga jashtë zone.
Në minutën e 52-të, mbrojtësit e Fiorentinës nuk arrijnë të frenojnë Lautaron brenda zonës. Argjeninas kroson, por gabimisht Kaçerini shënon në portën e tij.
5 minuta më vonë, Kastrovili përfiton nga neglizhenca e mbrojtjes së Interit dhe barazon takimin. “La Viola” nuk e uli ritmin e lojës dhe teksa Riberi nxori pastër Federiko Kiezën, ky i fundit nuk e pati të vështirë të realizonte golin e tretë për Fiorentinën.
Trajneri i Interit Antonio Konte ka aktivizuar 5 lojtarë nga stoli: Hakimin, Vidalin (debutojnë) dhe Naingolanin, Sensin dhe Aleksis Sançezin.
Zëvendësimet dhanë efekt në përfundim të sfidës. Ashraf Hakimi asistoi golin e barazimit të Lukakut. Interi nuk u dorëzua dhe Aleksis Sançez asistoi golin e triumfit në minutën e 89-të. Danilo D’Ambrozio fiksoi shifrat e takimit në 4-3.

FT| Inter-Fiorentina 4-3
Lautaro Martinez 45’+2 (asist Barela), Keçerini 52′ (ag.), Lukaku 87′, D’Ambrozio 89’/ Kuame 3′ (Asist: Bonaventura), Kastrovili 57′, Kieza 64′

PanoramaSport.al
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Interi kshu ka shku gjithmon .deri n janar bon be qe ky ekip fiton me kup me kampionat me champions . Si t vazhdoje shkurtin ben renje te lir si pasha ??
 

^Anna ^

Antar Aktiv
Interi fiton mes shumë peripecive sfidën e parë të sezonit 2020-2021 në Serinë A. Zikaltërit përmbysën rezultatin 2-3 në favor të Fiorentinës duke shënuar me Lukakun dhe D’Ambrozion brenda 120 sekondave. Takimi përfundoi me rezultatin 4-3.
Shiko fotografinë 1757286


45 minutat e para të sfidës Inter-Fiorentina (1-1) prodhuan emocione dhe raste të shumta. Sfida nisi në mënyrën më të keqe për zikaltërit, kur në minutën e tretë Kuame realizoi golin e parë.

Ekipi i Xhuzepe Iakinit dominoi takimin duke iu afruar disa herë golit të dytë. Zikaltërit pretenduan për penallti në minutën e 18-të, por pas pamjeve të VAR-it gjyqtari Xhanpaolo Kalvarese ktheu mbrapsht vendimin paraprak për penallti.

Kur dukej se pjesa e parë po mbyllej me avantazhin e Fiorentinës, Nikolo Barela kryen një inkursion në drejt zonës kundërshtare. Pasi pason për Lautaron, ky i fundit gjen hapësirën e nevojshem duke saktë nga jashtë zone.
Në minutën e 52-të, mbrojtësit e Fiorentinës nuk arrijnë të frenojnë Lautaron brenda zonës. Argjeninas kroson, por gabimisht Kaçerini shënon në portën e tij.
5 minuta më vonë, Kastrovili përfiton nga neglizhenca e mbrojtjes së Interit dhe barazon takimin. “La Viola” nuk e uli ritmin e lojës dhe teksa Riberi nxori pastër Federiko Kiezën, ky i fundit nuk e pati të vështirë të realizonte golin e tretë për Fiorentinën.
Trajneri i Interit Antonio Konte ka aktivizuar 5 lojtarë nga stoli: Hakimin, Vidalin (debutojnë) dhe Naingolanin, Sensin dhe Aleksis Sançezin.
Zëvendësimet dhanë efekt në përfundim të sfidës. Ashraf Hakimi asistoi golin e barazimit të Lukakut. Interi nuk u dorëzua dhe Aleksis Sançez asistoi golin e triumfit në minutën e 89-të. Danilo D’Ambrozio fiksoi shifrat e takimit në 4-3.

FT| Inter-Fiorentina 4-3
Lautaro Martinez 45’+2 (asist Barela), Keçerini 52′ (ag.), Lukaku 87′, D’Ambrozio 89’/ Kuame 3′ (Asist: Bonaventura), Kastrovili 57′, Kieza 64′

PanoramaSport.al
Shyqyr qe fitoj mo se kush duronte mamin ????
 
Top