Shembet Teatri Kombëtar!

Shembet Teatri Kombëtar. Forca të shumta policie rrethuan gjatë natës ambjentet jashtë Teatrit, ndërsa fadromat mësohet se kanë nisur shembjen e tij

Sic duket nga pamjet e publikuara nga “BalkanWeb”, shembja ka nisur të kryhet nga pjesa ballore e Teatrit Eksperimental, ndërsa më pas është shembur edhe godina e Teatrit Kombëtar.


Balkanweb
 
  • Nerva
Reactions: D.
Pse çfarë do ndryshonte nqs un do flisja seriozisht do kthehej teatri .Nope what is done is done ?
Fol shqip , une mund te te shkruaj ne 5 gjuhe te huaja , por respektoj rregullat e forumit shqip ...(nëse dëshiron) jo ti ke te drejten tende te besh cfare te duash . Keshillat i jap brenda familjes time . Shpresoj qe mesazhet e mia me siperm te lën të kuptosh .
 
Fol shqip , une mund te te shkruaj ne 5 gjuhe te huaja , por respektoj rregullat e forumit shqip ...(nëse dëshiron) jo ti ke te drejten tende te besh çfarë te duash . Keshillat i jap brenda familjes time . Shpresoj që mesazhet e mia me siperm te lën të kuptosh .
Deksha zhvishu rri lirshem se ketu I heqim corapet.Opo dhe 10 gjuhe te kesh, kshu te dish prap shqip do ma perkthesh ?????????
 
Tha nje shoku im,te njejtet qe po bejne rremuje tani e vajtojne per teatrin,do jene te paret qe do bejne selfie me teatrin e ri ?

Koerenca shqiptare.
 
Ky është projekt i një studio daneze,edhe nuk egziston më.

Un e përsëris se tkam vën re që e përkrahe shembjen

Organizata Europa Nostra do e restauronte falas,pse të mos ngelej ajo që ishte dhe me kto para që do krijohet teatri i ri bëhej diku tjetër dhe dilnim nga kjo histori me 2 teatro?


Ja si un dhe Bujari jemi një mendje , rikonstruksion dhe krijimi i teatrit të ri diku tjetër,por mafjes në pushtet i duhej tenderi 30milion euro dhe grabitja më pas e parkingut publik


Dhe një çmenduri tjetër e pa imagjinueshme, Projekti Danez është ofertë e pa kërkuar i një privati për ta bër me partneritet me publikun, dhe mbi kte ofertë të pa kërkuar do hiedhet tenderi duke dëmtuar konkurencën e moslejuar arkitekt Shqiptar të konkurojnë.

Veç ksaj Teatri është shembur pa projekt pasardhës,për sa koh parat sjan siguruar e gara nuk është zhvilluar.
 
Top