Shenjat e një miku të rremë, ja se si të njohësh një person ziliqar

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Një mik i rremë është gjithmonë i zënë kur nevojitet ndihma e tyre. Gjërat urgjente grumbullohen mbi të! Por një mik i rremë vazhdimisht kërkon ndihmë dhe pjesëmarrje, pavarësisht mundësive tuaja. Ai nuk e vlerëson kohën tuaj, nuk e respekton pushimin tuaj.

Come-uscire-dalla-friendzone.jpg

Ai mund të telefonojë në pesë të mëngjesit vetëm për të shprehur problemet e tij. Ose kërkon para, edhe nëse jeton financiarisht më mirë se ju. Ose kërkon një udhëtim, bëni punë të pista ose të mërzitshme, thjesht sepse nuk duan të paguajnë.

Për punën e bërë, miku i rremë në fillim falenderon ngrohtësisht, por ai kurrë nuk do të paguajë ose faleminderojë qoftë edhe me një çokollatë, ju jeni miq! Një mik i rremë tallet me ju para të gjithëve dhe ju kritikon para të gjithëve. Dhe shton: “Ky jam unë!” Një mik i rremë ju tregon gjërat e këqija që thonë për ju, ai i dëgjoi ato personalisht, por nuk i kundërshton.


Një mik i rremë e zhvlerëson përparimin tënd. Ju tregon se ky sukses nuk do të zgjasë shumë. Ju do të filloni pirjen e duhanit dhe shtimin e peshës përsëri. Dashuria është një iluzion që do të tretet dhe do të jetë e vështirë për ju të punoni si shef, pasi të gjithë do t’ju urrejnë! Një mik i rremë ju tregon të tjerëve për jetën tënde të dashurisë. “Aksidentalisht” zbulon sekretet që keni ndarë.

Dhe pastaj ai thotë pafajësisht: Oh më fal, unë e thashë pa dashje atë! Një mik i rremë përdor njohuritë dhe lidhjet tuaja pa e ditur ju. Miku i rremë është xheloz. Ai inkurajohet nga dështimet tuaja. Ai thotë: “Të thashë!”

//revistapsikologji
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Seleksionim,eshte kryefjala e shume gjerave. :))
 

Jetmira

V.I.P
Miku i rreme.
Kur jeni vetem sillet mire me ju,kur jeni ne grup shoqeror mundohet tju ule.
Kur bleni dicka,nuk ju thote e gezofshi por thote do ta blej e une.
E kur sheh se ju pelqen x/y,mundohet tju fuse ne ngaterrese etj etj ;);).
 
E kujt i pla by per miqte e rreme. Me zor po takojme miqte e vjeter se jemi te ngarkuar psikologjikisht e me 100 pune me ket situate kaotike qe po jetojme.

Jeta eshte shume e thjeshte ne e komplikojme pa shkak. Te jep energji pozitive dikush mbaje te jep energji negative fuck off skam kohe per drama queen and king lol
 

Monique

With or Without u
E ne kam patur te tille ne rrethin tim ,kane ditur ta luajne bukur deri ath kur une kam vendosur ti jap peshe miqesise e jo dyshimeve.
Por vjen nje moment kur ti kthjellohesh dhe pse jo...vendos te besh te njejten loje
Pavaresisht se miqesine une e konsideroj te shenjte...shenjterine e saj e mekatojne pseudo miqte
Fundja jeta prandaj eshte e bukur....duhen te gjitha prerjet në të
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Sa mpelqen thenja:
I asked God to protect me from enemies, than i start losing my friends.
 
Top