Shikoni çfarë shenjë jeni sipas ekspertëve ?

Vajza

Rehearsal
Staf në FV.AL
Adm
Shikoni çfarë shenjë jeni


Mesa duket shenjat e hosroskopit nuk janë siç i kemi ditur deri tani. Edhe pse datat e muajve janë vendosur rreth 2.000 vite më parë, yllësitë kanë ndryshuar, çka do të thotë se ka shumë mundësi që shenja juaj të jetë tjetër nga ajo që mendoni.

Datat që dimë janë:Dashi: 21 Mars – 19 Prill

Demi: 20 Prill – 20 Maj

Binjakët: 21 Maj – 20 Qershor

Gaforrja: 21 Qershor – 22 Korrik

Luani: 23 Korrik – 22 Gusht

Virgjëresha: 23 Gusht – 22 Shtator

Peshorja: 23 Shtator – 22 Tetor

Akrepi: 23 Tetor – 21 Nëntor

Shigetari: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Bricjapi: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ujori: 20 Janar – 18 Shkurt

Peshqit: 19 Shkurt – 20 Mars

Por sipas ekspertëve datat e sakta janë këto:

Bricjapi: 21 Janar – 16 Shkurt

Ujori: 17 Shkurt- 12 Mars

Peshqit: 13 Mars – 18 Prill

Dashi: 19 Prill – 14 Maj

Demi: 15 Maj – 21 Qershor

Binjakët: 22 Qershor – 20 Korrik

Gaforrja: 21 Korrik – 10 Gusht

Luani: 11 Gusht – 16 Shtator

Virgjëresha: 17 Shtator – 31 Tetor

Peshorja: 1 Nëntor – 23 Nëntor

Akrepi: 24 Nëntor – 29 Dhjetor

Shigjetari: 30 Dhjetor- 20 Janar

“Toka është e ndikuar nga tërheqja gravitacionale e Hënës dhe e Diellit, që krijojnë një efekt lëkundës mbi planetin tonë. Në këtë mënyrë Toka vërtivet rreth vetes. Si pasojë e kësaj lëvizjeje disa nga yllësitë janë zhvendosur”, thotë Dr. Radmila Topalovic.

Po ashtu ekziston edhe një yllësi e 13-të, që është lënë mënjanë për të patur një ndarje me 12 shenja të Horoskopit. Ajo është Ophiuchus, ose Gjarpri dhe nëse keni lindur mes datave 30 nëntor dhe 18 dhjetor, mund t’i përkisni kësaj shenje.

ClassLifeStyle
 

DeliriumMind

All I need is Pink 🍨
brain roar GIF
 

D.

.
Staf në FV.AL
S/A By Kenzo
E pa pranueshme ?
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Shpifje!
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Gjarpri....😂
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Ka mundesi te jete e vertete lool
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Po ashtu ekziston edhe një yllësi e 13-të, që është lënë mënjanë për të patur një ndarje me 12 shenja të Horoskopit. Ajo është Ophiuchus, ose Gjarpri dhe nëse keni lindur mes datave 30 nëntor dhe 18 dhjetor, mund t’i përkisni kësaj shenje
Edhe kjo eee , gjarpri pa kembe lool
 
Top