Shkupi njeh Kosoven, dorehiqet trajneri serb

TIGRI

Anëtar i ri
gaz.[1].jpgKot thuhet ne ditet e sotme qe futbolli nuk ka lidhje me politiken, pasi rasti me i fresket eshte ai i pak oreve me pare kur trajneri serb i skuadres maqedonase te Vardarit ka dhene doreheqjen, pasi mori vesh lajmin se Maqedonia njohu zyrtarisht Kosoven si shtet i pavarur.

Ratko Dostanic eshte trajneri ne fjale. Dy dite me pare Parlamenti maqedonas doli ne nje konference per shtyp ne te cilen njohu zyrtarisht Kosoven si nje shtet i pavarur se bashku me Malin e Zi, por me sa duket ky fakt nuk eshte pritur mire nga nje racist dhe nacionalist si trajneri Ratko Dostanic. Tani skuadra e Vardarit duhet te kerkoje nje tjeter trajner, i cili te mos jete i prekur nga arsyet politike.
 
Top