Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Arfenilla

Themelues i Forumit

[video=youtube;JwN6AWxp2-c]https://www.youtube.com/watch?v=JwN6AWxp2-c[/video]

Gerhard Visnevski, një gazetar i pavarur gjerman i cili ka shkruar disa libra, ka publikuar një video të dokumentuar në të cilën në mënyrë të ngadalësuar e ka shfaqur në "Youtube".

Sipas gazetarit, në këtë video ka kontradikta dhe mospërputhje të vrasjes në Berlin.

Sipas tij, një nga gjërat më të çuditshme në video është se që askush dhe askund nuk janë parë të plagosur e as u botua diku një emër i viktimave që humbën jetën në këtë sulm.

Visnevski është gazetar i pavarur, i cili ka punuar gjatë në shërbimin publik, por për shkak të punës së tij kërkimore dhe qëndrimi i palëkundur u largua nga puna.

Ai ishte një nga të parët që zbuloi informacionin që shumë "emigrantë" nuk janë emigrantë vetëm ekonomikë, por në mesin e tyre kishte një numër të madh i njerëzve nga vendet e Afrikës Veriore që po vuajnë dënimin me burg në vendet e tyre, ose janë "falur" me kusht për të lënë vendin e tyre. /albeu
 

Endrra

VIP
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

mashtrim, thote kjo ...qe kolegja ime eshte e shtruar ne spital me brinje te thyer ...ej pike e zeze. Ju qe postoni kete vidion, kuptoni ndopak gjermanisht apo ,,hajde te bejme cik propogande e te tallemi me te vdekurit.
 
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Pse nuk na the me heret per kolegen tende moj Enderra ?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Pse nuk na the me heret per kolegen tende moj Enderra ?

Cen per ty faktet konkrete jane asigje tjeter pos gjera te parendesishme. Po te doje fakte, keto kohe, ke pas te mbushur shtypin me deklarata te plote shqiptareve, me emer e mbiemer, qe kane perjetuar ate tragjedi nga afer, por e kuptoje se per ty keto jane gjepura ngase t'i je i ineteresuar ne gjera me madhore. :tv:
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Se eshte mashtrim e di...po do ishte mire te zbulohet nga kush behet i gjithe ky mashtrim.. Endrra nese e din situaten ose je afer.. a ka pas viktimave, qe ke degjuar personalisht te kete humbur dikush antarin e familjes apo miq... te vdekur e kam fjalen... se peremendin vetem shifra e emra ska...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Se eshte mashtrim e di...po do ishte mire te zbulohet nga kush behet i gjithe ky mashtrim.. Endrra nese e din situaten ose je afer.. a ka pas viktimave, qe ke degjuar personalisht te kete humbur dikush antarin e familjes apo miq... te vdekur e kam fjalen... se peremendin vetem shifra e emra ska...

E them me seriozitetin ma te madhe,

Trishtimi per mua eshte kur nga intelektual lexoje keso te thenurash aq me shume nga intelektual qe shperndajne dije tek te tjeret.

Une nuk dua te besoje se nje intelektual ka ardhe ne situaten kur me as emrat e mbiemrat e as numrat nuk i perbejne pershtypje, ne te kunderten ke emra e mbiemra e fo0tografi e familjar te tyre gjithandej.

Kjo per mua eshte e pafalshme.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Si qenken vetem shifra dhe jo emra te vdekurish.
Kam vishtersi te kuptoj se c'dreqin keni ne tru.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet


e pse e vrajten atëher atë Amri-n, nëse kjo e tëra paska qenë insicinim?

Nuk ështe hera e parë qe po vriten muslimanët pafaj, pa arsye pa argumente.


edhe 11 shtatori doli se ishte inscinim vet amerikan, edhe ngjarjet e ndryshme ne bote kudo po jan shpeshher inscinim.... Ather dmth po futin shpifje vetë këta duke ua lën fajin muslimanëve, ne menyre qe ata te vriten sa me shumë. Keshtu i bjen te kuptohet... ku edhe fakt po shihet.


Seq me kujtohet njeher ishte nje artikull musliman, qe quhej: Po na vrasin.

 
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Po mediat prestigjioze europiane dhane lajm qe ka pasur te vdekur si na doli i rreme
Cjane kto budalliqe aman
 
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Visnevski është gazetar i pavarur, i cili ka punuar gjatë në shërbimin publik, por për shkak të punës së tij kërkimore dhe qëndrimi i palëkundur u largua nga puna.

Kesaj here nese qendron kjo duhej te ish gjet i vdekur direkt pas publikimit te ketij artikulli, ne rrethana misterioze per shkaqe gjojash te natyrshme ose te pa zbuluara...!
 
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

PPSL thoni ketij gazetarit.Dashka reklame te lyer me gjak zoteria.
Nje emer do ai?
Ja jap une.
Fabrizia Di Lorenzo.
E pritur dhe e varrosur me protokoll shteteror ne Itali.Ka nje jave qe e ka emrin perdite ne cdo gazete dhe edicion lajmesh ne tv.
Yttttt gazetar preshi
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

E them me seriozitetin ma te madhe,

Trishtimi per mua eshte kur nga intelektual lexoje keso te thenurash aq me shume nga intelektual qe shperndajne dije tek te tjeret.

Une nuk dua te besoje se nje intelektual ka ardhe ne situaten kur me as emrat e mbiemrat e as numrat nuk i perbejne pershtypje, ne te kunderten ke emra e mbiemra e fo0tografi e familjar te tyre gjithandej.

Kjo per mua eshte e pafalshme.

Kitra asaj qe thash edhe i qendroj, me fal per deshprimin.. eshte mashtrim ne cdo kuptim.. por nuk thash se nuk ka viktima... thjesht ishte nje pyetje pasi pash qe Endrra kishte permend ndonje shoqe, ndoshta e din situaten nga afer... Dhe besom me shume ndjej keqardhje se perher te pafajshmit jane viktima.... si ne kete rast, e tash cfare duhet nje fajtore.. qe ende te nxisin situaten qe eshte vetemse e nxitur, dhe shkon kah me keq, por per dikend shkon ne drejtimin e duhur, drejt shkaterrimit..
Kjo eshte dicka jo normale, te njejtat raste, te njejtit autor, te njejtat metoda, te njejtat akuza, te njejtat perfundime.. kjo jo qe eshte dyshuese por eshte teper e dukshme, se eshte nje loje e felliur nga njerez te felliqur/...
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Si qenken vetem shifra dhe jo emra te vdekurish.
Kam vishtersi te kuptoj se c'dreqin keni ne tru.

ato qe ke ti ne tru kur flitet per viktimat ne Alepo e dikund tjeter...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Kitra asaj qe thash edhe i qendroj, me fal per deshprimin.. eshte mashtrim ne cdo kuptim.. por nuk thash se nuk ka viktima... thjesht ishte nje pyetje pasi pash qe Endrra kishte permend ndonje shoqe, ndoshta e din situaten nga afer... Dhe besom me shume ndjej keqardhje se perher te pafajshmit jane viktima.... si ne kete rast, e tash cfare duhet nje fajtore.. qe ende te nxisin situaten qe eshte vetemse e nxitur, dhe shkon kah me keq, por per dikend shkon ne drejtimin e duhur, drejt shkaterrimit..
Kjo eshte dicka jo normale, te njejtat raste, te njejtit autor, te njejtat metoda, te njejtat akuza, te njejtat perfundime.. kjo jo qe eshte dyshuese por eshte teper e dukshme, se eshte nje loje e felliur nga njerez te felliqur/...

Jo jo pa merak se nuk deshperohem leht une. Se cfare kemi shkruar per numrat dhe emrat e ke me posht si te zezen mbi te bardhe. E sa dhe si dhe kush po i organizon terrorizmin, ne Kosove, e ke shancin me pa mu tash nese hap televizionin ne keto momente se eshte duke treguar per 40 te arrestuar dhe 80 kallzime penale per terrorizem. Me emra me mbiemra. Asnje nuk po thuhet se i ka organizu Mosadi por hoxhallar me emra e mbiemra madje ka mes tyre edhe idole tuaja, qe jo rralle i permendni edhe ju ne kete forum :poezi:
 

Endrra

VIP
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Se eshte mashtrim e di...po do ishte mire te zbulohet nga kush behet i gjithe ky mashtrim.. Endrra nese e din situaten ose je afer.. a ka pas viktimave, qe ke degjuar personalisht te kete humbur dikush antarin e familjes apo miq... te vdekur e kam fjalen... se peremendin vetem shifra e emra ska...

E dashur Princeshe, nese ky sulm eshte mashtrim ,,, i bije qe dhe Lufta e viktimat ne Siri jane fake dhe show.
Une e permenda ,kolegen time ,,si dhe ka viktime mbi 9 gjithsej. Emrat nuk u dhane por shoqja ime ka shpetuar per pak. Emrin e saj natyrisht sdo e jap ketu. Sjam e autorizuar.
Gjermanija po mban emrat si dhe ngjarjen jasht cdo fokusi mediatik per arsye se me keto sulme po rritet ndikimi i neo nazisteve ne Gjermani.
Kjo eshte nje dicka teper negative, e mbas kesaj jo vetem myslimanet por cdo i huaj mund te vritet sa per sport.
Ndaj gjermania as nuk i ekspozon si dhe i kamuflon biles ngjarjet. Sic ndodhi ne München ,qe ishte krejt paster sulm terrorist. Por shteti beri cdo gje qe te dukej si amok .
Popullsia po mbahet larg qe te mos infektohet, sepse do ishte fundi per kete qeveri ashtu si dhe per Merkel.

Tani sa per ju Princesh , me vjen vertet keq cka lexoj nga ju .
 

Endrra

VIP
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Sa per gazetarin ,,,eshte nje i papune dhe i fruastruar.
PS: askush se njeh dhe nuk eshte aspak i famshem.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Eh tmerret e kohve moderne!
Politika EVropiane po tmerron qytetarin Evropian ne vendin e ti.
Siguria e qytetarve eshta bere nje problem perditshemrie.
Dhe per kete ,po kjo politik e pist dhe e pa denje per popullin e keti kontinenti duhet te mbaje pergjegjsi!
Se cfare mbjell politika ne prapaskena ,S"ka pse ta paguaje qytetari i thjeshte duke e hedhur ne ere pa bere asgje!
Me vjen keq per klimen e krijuar!
Ne vjen akoma me keq kur ne kohen, ne vazhdim do krijohen fronte nacionaliste,ku le te urojme qe s"do cojne ne lufetra civile.
Europes po ja luajne mire themelet.
Dhe sic e thash me siper ,politika e ketij kontinenti duhet te marre pergjegjsin dhe te beje cte jetee e duhur,per te rikthyer sigurin e qytetarve te saj!
Nese nuk vrapon ne realizimin e kesaj te fundit,perfundimet do jene shkaterruese per te.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Teori te tilla do kete ne cdo kohe.
Sic ka nje thenie , ka edhe nje kundrathenie
Sigurisht qe emrat nuk u bene publik dhe eshte dyshuese por sdo besoja asesi se ai sulm ishte i rreme.
Edhe ne france emrat u bene me dije nga familjare e pseudo gazetare ne fb e rrjete sociale....
Per aq kohe sa ka viktima nga njerez te paskrupujt dhe per me teper keto sulme behen ne emer te zotit , te paret qe duhet ti gjykojne fort jane pikerisht ata qe jane praktikant.
Nuk keni pse ndiheni as te perfaqesuar e as te anatemuar nga ky llum njerzish.
Ju perfaqesoni veten tuaj, bindjet dhe besimin tuaj...te askujt tjeter!
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Jo jo pa merak se nuk deshperohem leht une. Se cfare kemi shkruar per numrat dhe emrat e ke me posht si te zezen mbi te bardhe. E sa dhe si dhe kush po i organizon terrorizmin, ne Kosove, e ke shancin me pa mu tash nese hap televizionin ne keto momente se eshte duke treguar per 40 te arrestuar dhe 80 kallzime penale per terrorizem. Me emra me mbiemra. Asnje nuk po thuhet se i ka organizu Mosadi por hoxhallar me emra e mbiemra madje ka mes tyre edhe idole tuaja, qe jo rralle i permendni edhe ju ne kete forum :poezi:

Sincerisht, nuk deshironi te kuptoni, dhe nuk mund te me kuptoni..Se nuk e vura ne pyetje jeten e njerezve por te atyre qe luajn me jeten e tyre... Mashtrim nenkuptova se eshte plan i dikujt, qe eshte realizuar, jo se nuk ekziston, por sepse deshiron kjo te ndodh edhe ndodh...
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

E dashur Princeshe, nese ky sulm eshte mashtrim ,,, i bije qe dhe Lufta e viktimat ne Siri jane fake dhe show.
Une e permenda ,kolegen time ,,si dhe ka viktime mbi 9 gjithsej. Emrat nuk u dhane por shoqja ime ka shpetuar per pak. Emrin e saj natyrisht sdo e jap ketu. Sjam e autorizuar.
Gjermanija po mban emrat si dhe ngjarjen jasht cdo fokusi mediatik per arsye se me keto sulme po rritet ndikimi i neo nazisteve ne Gjermani.
Kjo eshte nje dicka teper negative, e mbas kesaj jo vetem myslimanet por cdo i huaj mund te vritet sa per sport.
Ndaj gjermania as nuk i ekspozon si dhe i kamuflon biles ngjarjet. Sic ndodhi ne München ,qe ishte krejt paster sulm terrorist. Por shteti beri cdo gje qe te dukej si amok .
Popullsia po mbahet larg qe te mos infektohet, sepse do ishte fundi per kete qeveri ashtu si dhe per Merkel.

Tani sa per ju Princesh , me vjen vertet keq cka lexoj nga ju .

Endrra, besom me shume me vjen keq ajo cfare mund te mendosh ti, kur e din se nuk eshte ashtu si mendon... Une jam shume e vetedijshme cfare shkruaj. dhe ajo qe thash ishte nje pyetje qe sincerisht tu parashtrua,se vet e the se je ne afersi, perderisa mediave nuk u besohet me aspak, te pyeta shume thjesht per nje informat por jo per emrat dhe mbiemrat.. Nejse se e zgjata.. Kerkoj fajle nese te shqetesova, por ajo qe thash une peshom vetem aty ku dikush deshiron te me kuptoj, jo te shqetesohet nga postimi im.. kalovsh nje mbremje te kendshme...
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Te lumte Moni, the mire. Duhet te jene te paret besimtaret qe ti luftojne keta raste terrori ne emer te fese. Por nuk behet kjo, preferojne te besojne ne teori kospiracioni para se kritikojne nje bashke-besimtar. Islami eshte i zhytur deri ne fyt me ideologji qe mbjell urrejtje ndaj te ndryshmit, vrasje, frike, terror, rracizem puro.
Keta ane negative e aspak koerente, jane ne DNA e kesaj ideologjie besimi(aspak hyjnor). Nje besimtar nuk duhet te kritikoje nje vella tjeter pavarsisht sa te madh e ben krimin, dhe nqs e kritikon e ben per sy e faqe. Taktika e mbrojtjes.

Sfodoj kedo qe pretendon ndryshe.
 

Endrra

VIP
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Endrra, besom me shume me vjen keq ajo cfare mund te mendosh ti, kur e din se nuk eshte ashtu si mendon... Une jam shume e vetedijshme cfare shkruaj. dhe ajo qe thash ishte nje pyetje qe sincerisht tu parashtrua,se vet e the se je ne afersi, perderisa mediave nuk u besohet me aspak, te pyeta shume thjesht per nje informat por jo per emrat dhe mbiemrat.. Nejse se e zgjata.. Kerkoj fajle nese te shqetesova, por ajo qe thash une peshom vetem aty ku dikush deshiron te me kuptoj, jo te shqetesohet nga postimi im.. kalovsh nje mbremje te kendshme...

Jemi te lire te shkruajme e te mendojme cfare te duam,natyrisht edhe te dyshojme. Cka me ben konfuz,eshte se askush nuk e ve ne dyshim luften apo viktimat e nje lufte civile ne Siri. Ama pretendohet se te gjitha sulmet ne europe qenkan manipulim.

Ne e dime qe cdo gje sillet rreth pares e jo rreth fese, ndaj ti qe je intelektuale dhe besimtare, mendoj se duhet te jeni me e kujdeshme edhe per keto teorite konspirative. Jo vetem ne te shprehur por edhe ne marrjen e informacioneve.

Enjejta vlen dhe per mua.

Pra ky diferencimi shpie ne konflikt ,,,si u vrane femijet ne Siri e po te ishte femije europian katolik gjith bota do kishte reaguar.
Ja gjermania nuk reago, asnje aplikation ne fb per te ngjyros me flamurin gjerman ,,,asgje e vecante ne media apo gazeta. Dhe prap po behet/ shihet nje tendence viktimizimi ,sikur myslimanet po u behen vetem padrejtesi . Shtrohet pyetja nga kush ?

Se tek e fundit cdo popull eshte vete fajtor per ke sjell ne fuqi. Me se miri kjo shihet ne vendet tona perkatese, Shqiperi, Kosove dhe Maqedoni.

Une nuk do resht se theni qe ,,,askush nuk vritet se eshte myslimane. po vriten njerez per para.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Te lumte Moni, the mire. Duhet te jene te paret besimtaret qe ti luftojne keta raste terrori ne emer te fese. Por nuk behet kjo, preferojne te besojne ne teori kospiracioni para se kritikojne nje bashke-besimtar. Islami eshte i zhytur deri ne fyt me ideologji qe mbjell urrejtje ndaj te ndryshmit, vrasje, frike, terror, rracizem puro.
Keta ane negative e aspak koerente, jane ne DNA e kesaj ideologjie besimi(aspak hyjnor). Nje besimtar nuk duhet te kritikoje nje vella tjeter pavarsisht sa te madh e ben krimin, dhe nqs e kritikon e ben per sy e faqe. Taktika e mbrojtjes.

Sfodoj kedo qe pretendon ndryshe.

Me nje vrime i bie fyellit ti
islami islami islami
lol
 
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Te lumte Moni, the mire. Duhet te jene te paret besimtaret qe ti luftojne keta raste terrori ne emer te fese. Por nuk behet kjo, preferojne te besojne ne teori kospiracioni para se kritikojne nje bashke-besimtar. Islami eshte i zhytur deri ne fyt me ideologji qe mbjell urrejtje ndaj te ndryshmit, vrasje, frike, terror, rracizem puro.
Keta ane negative e aspak koerente, jane ne DNA e kesaj ideologjie besimi(aspak hyjnor). Nje besimtar nuk duhet te kritikoje nje vella tjeter pavarsisht sa te madh e ben krimin, dhe nqs e kritikon e ben per sy e faqe. Taktika e mbrojtjes.

Sfodoj kedo qe pretendon ndryshe.

Po shume te kenaqin keto akte ekstremiste te bera nga ata te cilet kane emer dhe mbiemer .
Si shkruani ju sikur Islami te marr formen e njeriut dhe te beje krime !!! Islami eshte vetem Liber(fjale e Zotit ) .
Pse akuzoni kot Islamin per krimet e njerezve ?
Keto trubullira une i shohe edhe si veshtersi per ta kuptuar te verteten absolute ! Te kuptohet e verteta kerkon cmim te merituar ndaj punes qe kerkohet te behet .
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Me nje vrime i bie fyellit ti
islami islami islami
lol
Cdo akt terrorist ka stampe islame. Ju i bini gjithmon ne nje vrime para aksionit xhihadist: Allah akbar.

Kush nga ju i bije fyellit ne kete vrime nuk ka gjykim, por shkon direkt prane allaut. Dhe i garantohen 72 Rrugaçë virgjer.

Besim idiotesh e c'njerzor.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Te pergezoj per Edukaten!
Ka lezet!
Ti je e ardhmja!
:)
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Lere edukaten time se nuk i hy ne pune dhe nuk cenon jeten e askujte.
Koncetroju se me cfare ju mbushin trurin me teologjine fetare. Te vrasesh ne emer te zotit ke shperblim ekstra me voglushe gjithmone te vigjera.
Mos thashe nje jo te vertete siper???
Atehere shikoni me mire edukaten tuaj fetare se po vrisni njerez me kete edukate.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Ne fakt ndjej dhembje cfare edukate keni. Me shume me dhemb cfemije mund te rrisni. Por sesht pune e imja. Sa per vrasjet qe thua. Kur te vras ndokend une e ti shtrengoj doren vrasesve neper bote ateher mund te marr keshilla. Se doni ju me domosdo te beni fajtor te pafajshmin nuk eshte problemi i imi. Une jetoj ne paqe. Jam sh e qete dhe miqte e mi po ashtu. Me mjafton. Sa ligesi shperndahet rreth e rrotull nga njerez qe sja vlejne nuk me prekin aspak. :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Terroristet e vertet jane mu keta qe shprehin urrejtje dhe mllef haptasi ndaj nje besimi fetar. Keta do t'i edukojne edhe femijet e tyre ne kete fryme. Pastaj do kerkojne tolerance fetare, ku me duart e veta e shkaterruan me heret. Njerez qe akoma s'kane gjetur qetesine shpirterore dhe u jane ngaterruar mitet me fe, perrallat me lektyra e me gjëegjeza, mish-mash hesapi, pretedojne te sjellin paqe falco. Sidoqofte, sa i perket edukates, vertet thote nje thenje profetike, ku te gjithe profetet e Zotit e kane thene dhe eshte percjellur deri tek Muhammedi a.s.

"Kur nuk ke turp, bej cfare te duash".


Ja rezultati sot si ne virtualitet, njashtu edhe ne realitet :plazh:
 

Endrra

VIP
Titulli: Shokon gazetari: Sulmi me kamion në Berlin ishte mashtrim, ja faktet

Pse te dashur parafoles,,, videoja ne fjale ,eshte shenje tolerance apo respekti ?...
Videoja ne fjale , ajo qe e solli e solli per te bere kete diskutim. Pra dyshohet se eshte fake, sic jane dhe mendimet tuaja. sepse mua as ndemend nuk me shkon te dyshoj se lufta ne Siri eshte fake psh.
 
Top