(SHOKUESE) - Prifti godet me shuplake foshnjen gjate pagezimit

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
 

WxP

Hidrauliku
Ju thaft dora jarebi !
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
hahahahahahahaha,prift i marre. Mire qe ja ka marre i jati nga dora.
Kshu eshte kur njerzimi i jep statusin po nje tjeter njeriu per ta bekuar. eh marrezi.
 

jana80

Super Moderator
te ishte krezmimi e kuptoj por ne ket video ngjan vertet e cuditeshme
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Qa leshin bente ai baba xhani aty qe si futet shkelma ketij plakaruqi. :uri:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nje pyetje te shkurter kam ! A eshte patjeter pagezimi (perfshire ne te gjitha sektet), apo mundet edhe pa te ?
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
u tmerrova me kto vidio femijesh. dje pashe 1 me dadon qe i gjunte me grushta fmise 2 vjec, sot ky. Ama do ket ndonje problem me priftin qe s'mbush shume. Sbesoj tket lidhje me ritin e pagezimit
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Nje pyetje te shkurter kam ! A eshte patjeter pagezimi (perfshire ne te gjitha sektet), apo mundet edhe pa te ?

Une jam katolike,sjam pagezuar kurre.
Gjithesesi ne baze te riteve te fese se krishter,duhet te pagezohesh pasi keshtu behesh e /i pranuar para zotit dhe religjionit te fese sigurisht.
Ne te kundert nuk je i pranuar per ne jeten e pertejme,shpirti pnevma. Kete te fundit e sigurt sjam por keshtu e di,ne mos gaboj.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Flm Nevi !
 

jana80

Super Moderator
Nje pyetje te shkurter kam ! A eshte patjeter pagezimi (perfshire ne te gjitha sektet), apo mundet edhe pa te ?

po loverboy nje i krishtere qe te jete i tille pagezohet.. ( skuptova ate sektet...)
po nuk u pagezove nuk i perket atij besimi ..
psh nevi tha jam katolike, por sjam e pagezuar .... pra nevi nuk eshte katolike mund ti perkas nje familje katolike por ajo nuk eshte.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Obobobo ! Nevi, e lexove apo nuk con peshe kjo :p

p.s.

Per sekte e kisha fjalen shume e thjeshte. Psh martesa e prifterinjeve. Jo tek cdo grup/sekt eshte e lejuar, ndaj u nisa nga kjo, me pyetjen se mos kane dallim edhe tek pagezimi, sdq flm per pergjigjen, kete nuk e kisha pas ditur.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Loverboy;998605[B said:
]Obobobo ! Nevi, e lexove apo nuk con peshe kjo :p[/B]

p.s.

Per sekte e kisha fjalen shume e thjeshte. Psh martesa e prifterinjeve. Jo tek cdo grup/sekt eshte e lejuar, ndaj u nisa nga kjo, me pyetjen se mos kane dallim edhe tek pagezimi, sdq flm per pergjigjen, kete nuk e kisha pas ditur.


E dija ore ,e dija, hahahaha cte bej. Do rri pa Fe. Se skam ndermend me u pagezu nojhere. :p
 

jana80

Super Moderator
E dija ore ,e dija, hahahaha cte bej. Do rri pa Fe. Se skam ndermend me u pagezu nojhere. :p

ti nevi e di qe kur pagezohesh te falet cdo mekat ndaj po pret ti :p
ps. nevi mos lexo ate pjesen obobo se do te na ngaterroj loverboy ( shaka kjo se e di qe si behet qefi te shikoj debate mes nesh)
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Dhe dicka qe ma ka treguar 1 shok i klases uruguajli. Ne uruguaj tha po nuk qe pagezuar s'mund te martohesh ne kishe, edhe nese i perket atij besimi.
 

jana80

Super Moderator
hahahahahahaha,thuaaa?!
E ke gjeteee!!
Diku aty nga pleqeriaaa shohim e bejme. :p

:) e gjej ndonjeher edhe une..
por nganjeher ato qe jan ateist kur nisin te besojne besojne shume me shume.. ja persh shen agostino ..nga nje i pafe nje kritik ..imoral ... me nosjen e besimit u be aq besimtar sa arriti te behej shejt dhe filozof i kishes...
 

jana80

Super Moderator
Dhe dicka qe ma ka treguar 1 shok i klases uruguajli. Ne uruguaj tha po nuk qe pagezuar s'mund te martohesh ne kishe, edhe nese i perket atij besimi.

e vertet eshte edhe kjo soul.. por sdi cjan ca klausola kur njeri sesht i besimit tone sdi si funksionon por di qe behen...
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
E dija ore ,e dija, hahahaha cte bej. Do rri pa Fe. Se skam ndermend me u pagezu nojhere. :p

Rri se do te kapi e ty prifti grek te te perplasi per muri lol
Tmerr ,po ju thafte dora atij babait qe se mbyti aty te uji bekuar...kafsheri
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Rri se do te kapi e ty prifti grek te te perplasi per muri lol
Tmerr ,po ju thafte dora atij babait qe se mbyti aty te uji bekuar...kafsheri

hahahahahaha,jane Ortodoks mi,po u pagezova duhet prift i krishter.
Xhanem aty e aty jane si fe,por qe. :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
ti nevi e di qe kur pagezohesh te falet cdo mekat ndaj po pret ti :p
ps. nevi mos lexo ate pjesen obobo se do te na ngaterroj loverboy ( shaka kjo se e di qe si behet qefi te shikoj debate mes nesh)

He, he si duhet mu la prej mekateve??
 

jana80

Super Moderator
He, he si duhet mu la prej mekateve??

mos me bere apo thene ate qe sdo te te bejn apo te te thone o kitrra ska formule te re... e njejta gjithmone po funksionale
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Kam mundesi te jet ndonje montazh..perndryshe se besoj se mund te ndodhin gjera tilla...ai i ashtu qujturi prift edhe po mundohet ti mbyll gojen femijes..ose mund te jet kamer e fsheht.
 

ASTRA

Anëtar i ri
Pse i pergjithesoni gjerat kete skuptoj ?

Rasti ska nevoje per komemt pasi duiet qe nuk eshte normale!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<


………………………

………….
 
Redaktimi i fundit:

Jetmira

Antarë i Respektuar
Prinder budallenj,me qen un jo prift po edhe vet putinni e kisha kap nshpulla e ngrushta.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Prinder budallenj,me qen un jo prift po edhe vet putinni e kisha kap nshpulla e ngrushta.


haha, na frikon edhe neve ne Forum...… :D
 

Zana1

Braveheart
Me bene pershtypje prinderit budallenj ne k'te rast... jo plakushi, sevete mosha ben te sajen.
 
Top