Shoqeri Interesi!

Alchohole

Moderator!
"Njesia per vleresimin e njeriut eshte interesi.Interes knej,interes anej!Sa tmiren ju bon e nfund kerkush sta din per ner.Po sduhet me harru qe ajo herdo kurdo shperblehet.Sado qe tmira ju bon en shoqni,ata kurr sdijin me ta kthy.Bile bile as faleminderit sdijin met thon.Pse?Se jon Rrugaçë.Si Rrugaçet qe shkojin mas pareve edhe kta qisi jon.Si Rrugaçet qe kqyrin viq met marr pare (met vjel) edhe kta qisi jon.Si Rrugaçet qe mujin met lon naj semundje te pasherueshme edhe kta qisi jon.
Pe thu qe jon njejt?Hmmm....jo jo...prap se prap nuk jon tnjejt.Kan dallime.Kur kryn pun me ato nfunt tthojin faleminderit e kta?Kta as faleminderit se thojin.Se nfjalorin e tyne nuk egzistone kjo fjali.
Ku jon ata kur ki nevoj mas shumti per ta?Ku jon?Jon te naj interes tjeter se tek ti skan niher interes.Shoki i mir kqyret en situat te veshtire.
Po qka me bo qe kur vjen kjo situat ata sdojin me dit per ty.Thu vet me veti ku jon ata?Thuse i rshoj toka e hyn perfundi tokes.
Por duhesh mi dit qe kthehen...pe dihet kur kthehen kur kan interes.
Juve mju thon shok a?Ju qe vini viq kur kini interes?Ju qe ZHDUKI kur kam bash qatehere nevoj per ju?Ju qe sdini me ta bo ni ner?Ju ,tek te cilet fjala faleminderit nuk egziston?Ju....Ju....Ju.....Rrugaçë!Syt tash sdu mju pa."


"Kit san e kum shkru para 3 muajve ngjendje nervoze te madhe,kur jom kon nshkoll, kur shum kum pas nevoj per ata,po ata kerkun sjon kon...perveq njonit qe mka nejt gjithmon en bes.Kini kujdes prej shoqeris!
Bonu Besnik Por Bes Mes i Za Kerkuj!
Alchohole me respekt.
 

sabah

Anëtar i Respektuar
Mendimi im per kete teme eshte se shoqeria ka qene dhe do te qendroje vetem mbi baza interesi . Ndryshe jane lidhjet e moshatareve farefisnore ,pra mardheniet ketu ne nje fare menyre jane me te ngrohta dhe nuk shikohen ngushte nen driten e interesave personale por ketu ndikon afersia familjare ne lidhje me gjakun qe trashegojne prej te pareve .Kush e mendon ndryshe besoj se do te zhgenjehet.Megjitheate shoqeria nuk eshte vetem interes,ketu jane edhe lidhjet qe me dashjen ose edhe padashjen tone na bashkojne.Jane ambientet ku mesojme apo punojme qe te krijojme maredhenie te ndersjellta me dike qe deri dje nuk e kishim pasur as shok dhe as mik.Por keto mardhenie deri diku jane te kufizuara.Ketu kemi shok shkolle ose shok pune.Por ne raste te rralla ka edhe mardhenie shoqerore qe funksionojne pa baza interesi,por keto jane fort te vecanta.Nje mardhenie e tille mund te funksionoje vetem me nje shok feminie me te cilin te lidhin nostalgjite e dikureshme per te cilat ndien dobesi.Jane keto kujtime qe do ta bejne vazhdimin e kesaj shoqerie me sakte te kesaj miqesie edhe tash ne moshe me te rritur kur kontaktet e shkolles apo te punes me kete person jane nderprere.
 

Alchohole

Moderator!
Sigurisht,shok te beses gati ne gjitha rastet e ke ate te femijerise se me te pershtatesh dhe me te rritesh bashk,e sa per kta tjert permi se +90% jon interes...
 
Top