Shorti : Arsenali perball kampioneve

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Arsenali do ta ket perballe ekipin e vetem spanjol ne gare per te fituar Ligen e Kampioneve, Barcelonen.
Pas shume kohe edhe Interit i buzeqeshi fati ku do ti mas forcat me CSKA e Moskves.
Francezet do te luftojne mes veti qe njera nga to (Bordo vs Lyon) te arrij ne gjysem finale
Me ne fund shorti do ti ve perballe dy rivale te vjeter, Man.Utd kunder gjermaneve te Bayernit.

1. Olympique Lyon (Fra)-Girondins (Fra)

2. Bayern Mْnich (Ale)-Manchester United (Ing)

3. Arsenal (Ing)-Barcelona (Esp)

4. Inter (Ita)-CSKA (Rus)

Pas ktij raundi, dmth ne gjysemfinale ekipet do te perballen ashtu siç jan ne radhitje. Fituesi 1 me 2, 3 me 4.
 

Humbesi

Anëtar i ri
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

Do shpresoja shume nje gjysem finale Inter-Barca por kam bindjen se do jene djemt e Venger-it ata qe do kene mundesine te kalojne ne gjysem finale.. :D
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

Do shpresoja shume nje gjysem finale Inter-Barca por kam bindjen se do jene djemt e Venger-it ata qe do kene mundesine te kalojne ne gjysem finale.. :D

Ne fakt un doja nje perballje me Man Utd sepse perveq Barcelons, Arsenali eshte i vetmi ekip qe e kam ne qef, dhe asnjeher nuk do te doja ti shihja njera perball tjetres
Arsenali me lojen qe ben meriton spaku nje her ta fitoj Ligen e Kampioneve. Por ndoshta nuk do te ndodh kete her, sepse kualiteti i futbollisteve dhe niveli e profesionalizmi katalanas kalon per dhjet her ate te Arsenalit. Dhe perkunder ekipeve tjera spanjole si Real Madridi e Sevila qe u eliminuan njera nga Lyoni e tjetra nga CSKA, tek Barcelona ska vend per surpriza.
I uroj suksese Arsenalit, fati qoft ne anen e tyre, edhe golat poashtu ne porten e tyre :D
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

Jam i sigurt qe djemte e Arsenit do ti rrahin djemt e Peps , pastaj djemt e Arsenit do rrifen keq nga djemt e Zhosit .
Do kush bast ?
 

vitk

Anëtar i Respektuar
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

nuk eshte asrenali per te perballuare ekipe si BARACA ,
kete vit po ta shikoni ARSENALI i ka humbure shume pike (per te mos thene 90%)me ekipet deri ne vend te 5-6 ne premier lige,dicka e kundert nga kampionatet e tjera

BARCA kalon te pakten ne leter keshtu duket
 

fshatari

Anetar
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

me shum fkal munde te themi se perseri do te perseritet finalja e 2009 barcelona vs manchaster united dhe kete adhe manutd mere hakmarje te 100%
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

Jam i sigurt qe djemte e Arsenit do ti rrahin djemt e Peps , pastaj djemt e Arsenit do rrifen keq nga djemt e Zhosit .
Do kush bast ?

Bast ne forum? taman burr qenke
Djemt e Arsenalit jane shume te mire, un i pelqej, por nuk jan te kalibrit per ti shty briret me kampionet ne fuqi ne Spanje e jashte saj, ne Evrope e ne bote. Po te kishte trofe me mbishkrimin " superkupa e sistemit diellor" edhe ate do ta rrembenin, por ja qe nje e tille ende nuk ekziston sepse asnje horoskop ska vrejtur qe ne planetet tjera ka stadiume.
Ata tjert, djemt e Zhosit jo me larg se ne grupe u ngujuan nga djemt e Pepit, u shane e u mallkuan nga tifozet e vet, u qeshen e u perqeshen nga te gjitha mediat, aq me teper nga ato italiane.
Un nuk them se Barcelonen nuk e mposht asnje ekip. Por ai ekip per momentin nuk ekziston;
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

Bast ne forum? taman burr qenke
Djemt e Arsenalit jane shume te mire, un i pelqej, por nuk jan te kalibrit per ti shty briret me kampionet ne fuqi ne Spanje e jashte saj, ne Evrope e ne bote. Po te kishte trofe me mbishkrimin " superkupa e sistemit diellor" edhe ate do ta rrembenin, por ja qe nje e tille ende nuk ekziston sepse asnje horoskop ska vrejtur qe ne planetet tjera ka stadiume.
Ata tjert, djemt e Zhosit jo me larg se ne grupe u ngujuan nga djemt e Pepit, u shane e u mallkuan nga tifozet e vet, u qeshen e u perqeshen nga te gjitha mediat, aq me teper nga ato italiane.
Un nuk them se Barcelonen nuk e mposht asnje ekip. Por ai ekip per momentin nuk ekziston;

Kampione e Spanjes dakort , por per ligen e kampionve ti e di shume mire se si e kan fituar .
Po te isha tifoz i tyre , nuk do e hapja kurr ket muhabet , apo ke harruar ndeshjen çelsi -barsa .
Paske memorje shume te kufizuar. Kurse djemt e Zhosit e kryqzuan po ate çels qe barsa vjet e kidnapoi.
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

a katnoro ça je ti lale interist?
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

Kampione e Spanjes dakort , por per ligen e kampionve ti e di shume mire se si e kan fituar .
Po te isha tifoz i tyre , nuk do e hapja kurr ket muhabet , apo ke harruar ndeshjen çelsi -barsa .
Paske memorje shume te kufizuar. Kurse djemt e Zhosit e kryqzuan po ate çels qe barsa vjet e kidnapoi.

Ate perballje me Chelsin e kam komentuar gjere e gjate atje ku duhej, ndersa ktu jemi tek trofete, tek forca dhe tek turi tjeter ne Ligen e Kampioneve, jo tek gabimet arbitrave. Per kete drejtohu tek UEFA po ta kapi ne dore (ankesen).
Shpresoj qe ne gjysem finale Interi prap te perballet me Barcelonen. Dhe ateher kur te perballet ti do te deklarohesh si tifoz i Palermos ose Livornos, sepse ateher do te vertetohesh qe Interi pak ka pritur 38 vite per te shkele ne finalen e Championsit, andaj duhet te mesohet te pres edhe spaku 38 te tjera. Dhe kur ti kaloj ato 38 te tjera, i uroj qe ateher mos ti bie shorti me Barcelonen.
 

Hbk

Anëtar Aktiv
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

ca ja fusni kot ju,barca shkone ne finale dhe fiton per here te 2-te rradhazi,,,e kam fiksim te dali nje finale barca - bayern,,,,,,,pastaj barca duhet ta fitoj champions-in se behet dhe ne bernabeu ,,,qe ta fitoje perballe tifozave te realit,te ngelen si m""t :p :haha:
 
Redaktimi i fundit:

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

ca ja fusni kot ju,barca shkone ne finale dhe fiton per here te 2-te rradhazi,,,e kam fiksim te dali nje finale barca - bayern,,,,,,,pastaj barca duhet ta fitoj champions-in se behet dhe ne bernabeu ,,,qe ta fitoje perballe tifozave te realit,te ngelen si m""t :p :haha:

Se fundi gazeta me anti-Barcelone dhe me pro klubit mbretrore "AS" ka nxjerr nje sondazhe ku i kerkonte tifozerise madrilene te votojne per favoritin e Liges se Kampioneve, dhe kjo gazeta u deshprua e te njejten kohe u pendua qe mori ate iniciative kur pa se mbi 66 % e te votuarve favorizonin pikerisht armikun e perbetuar, Barcelonen. Kur te fortin nuk e mposht dot, beju shok.

Un kam thene se i gjith futbolli do te perkulet para Barcelones, por askush nuk e degjonte te mençurin lol
 

METi

-=EdoLorEli=-
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

Un nuk them se Barcelonen nuk e mposht asnje ekip. Por ai ekip per momentin nuk ekziston;

Shumë e fortë kjo fjali dhe shumë e vertetë :). Veç nëse vijn Transformersat me naj ekip prej plantetit Cybertron apo Nav'vit prej Pandorës përndryshe ne planetin Tokë ska ekip që e gjunjezon Superfuqine e Futbollit BARCELONA.
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

Jam i sigurt qe djemte e Arsenit do ti rrahin djemt e Peps , pastaj djemt e Arsenit do rrifen keq nga djemt e Zhosit .
Do kush bast ?

Ja pse un nuk doja qe ne forum te hiqet metoda e editimit te shkrimeve lol
Tani nuk te mbetet tjeter veq mos te dukesh nga kjo ane deri sa te harrohet ndeshja e mbremjes se shkuar ku Messi i vetem e dermoi ekipin pretendent per te fituar Premier Ligen, Arsenalin.
Per fatin e keq te Interit qe perball donin Arsenalin, katalanasit ia mohuan ate deshira dhe ia shuan ate shprese duke ia bere te ditur se edhe pse zikalterit kan nje jet qe enderrojne te zbresin ne nje gjysemfinale te Championsit, duhet t'i jetojne dhe shijojne ato dy ndeshje, sepse sipas te gjitha gjasave, aventura e tyre do te perfundoj aty, ne Camp Nou, ku te gjitha ekipet vijne per te bere foto e per tu argetuar ne ate stadium gjigande. Sepse te mendosh se aty do te fitosh, per ate ndjenje te gabuar do te vras ndergjegja per aq sa te rrosh.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Shorti : Arsenali perball kampioneve

Ja pse un nuk doja qe ne forum te hiqet metoda e editimit te shkrimeve lol
Tani nuk te mbetet tjeter veq mos te dukesh nga kjo ane deri sa te harrohet ndeshja e mbremjes se shkuar ku Messi i vetem e dermoi ekipin pretendent per te fituar Premier Ligen, Arsenalin.
Per fatin e keq te Interit qe perball donin Arsenalin, katalanasit ia mohuan ate deshira dhe ia shuan ate shprese duke ia bere te ditur se edhe pse zikalterit kan nje jet qe enderrojne te zbresin ne nje gjysemfinale te Championsit, duhet t'i jetojne dhe shijojne ato dy ndeshje, sepse sipas te gjitha gjasave, aventura e tyre do te perfundoj aty, ne Camp Nou, ku te gjitha ekipet vijne per te bere foto e per tu argetuar ne ate stadium gjigande. Sepse te mendosh se aty do te fitosh, per ate ndjenje te gabuar do te vras ndergjegja per aq sa te rrosh.

I kam pare me vemendje te dy ndeshjet Barsa -Arsenal dhe normal qe kishte disnivel , megjithse deshira ime ishte te fitoje Arsenali ,
perseri e pranoj qe Barsa e meritonte gjersisht fitoren . Arsenal eshte ekip i mire , por Barsa eshte me e mire
dhe per fat te keq te Arsenalit n Mesi ishte ne formen e tij me te mire , sidomos mbreme .

Se marr vesh sesi ti pretendon qe une te jem peng e disa pohimeve te bera me shume nga deshira , sesa nga bingjet !!!!!!!
Pastaj dhe bindjet ndryshojne , evolojne , apo jo !!!! Mesit une i heq kaplen per futbollin qe po prezenton .

Shpresoj te mos jet ne form ne ndeshjet kunder Interit , jo per gje por jam tifoz me Interin dhe do doja tefitonte.
 
Top