Shorti i Europa League

cent

...Lontano
Pas shortit të 1/8 të finaleve të Ligës së Kampioneve, është hedhur edhe shorti për 1/16 e Europa League, ndeshje të cilat do të luhen më 14-21 shkurt.

2sah6l1.jpg

Interi do të luajë ndaj rumunëve të Cluj, ndërsa kampionët në fuqi të Europës, Chelsea, do të luajnë ndaj Sparta Praga pasi nuk kaluan dot grupin në Champions.

Takimet më të forta të kësaj faze do të jenë Zenit-Liverpool dhe Bayer Leverkusen- Benfica.

Ja të gjitha çiftet e Europa League të dala nga shorti:

Bate Borisov (Bie)-Fenerbahçe (Tur)
Inter (Ita)-Cluj (Rom)
Levante (Spa)-Olympiakos (Gre)
Zenit (Rus)-Liverpool (Ing)
Dinamo Kiev (Ucr)-Bordeaux (Fra)
Bayer Leverkusen (Ger)-Benfica (Por)
Newcastle (Eng)-Metalist Kharkiv (Ucr)
Stuttgart (Ger)-Genk (Bel)
Atletico Madrid (Spa)-Rubin Kazan (Rus)
Ajax (Hol)-Steaua Bucarest (Rom)
Basel (Swi)-Dnipro (Ucr)
Anzhi (Rus)-Hannover (Ger)
Sparta Praga (Cze)-Chelsea (Eng)
Borussia Moenchengladbach (Ger)-Lazio (Ita)
Tottenham (Eng)-Lyon (Fra)
Napoli (Ita)-Viktoria Plzen (Cze)


U hodh edhe shorti për 1/8 e finaleve të këtij turneu. Ja rezultatet:

Napoli/Plzen vs BATE/Fenerbahce
Bayer Leverkusen/Benfica vs Dynamo Kiev/Bordeaux
Anzhi Mackhachkala/Hannover 96 vs Newcastle/FC Metalist Kharkiv
VfB Stuttgart/Genk vs Borussia M'gladbach/Lazio
Tottenham/Lyon vs Inter Milan/CFR Cluj-Napoca
Levante/Olympiacos vs Atletico Madrid/Rubin Kazan
Basle/Dnipro vs Zenit St Petersburg/Liverpool
Ajax/Steaua Bucuresti vs Sparta Prague/Chelsea

/Tch
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Shorti i Europa League

Interit i paska ren mir :) :) FORZA INTER :)
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Shorti i Europa League

Ekipet shqiptare paskan pasur shans te madh . Shume terheqje interesante .
 
Top