Shpëton pankina e Koeman, te Barcelona presin merkaton dhe Leo Mesin

Ronald-Koeman-2-768x523.jpgTe Barcelona nuk funksionon asgjë. Nuk ka sjellë efekte as Ronald Koeman në pankinë, madje tekniku holandez ka nisur të ndjejë shpejt hijet e shkarkimit. Ecuria negative në La Liga me 21 pikë pas 13 ndeshjeve dhe vendi i pestë në renditje kanë shtuar zërat se aventura e trajnerit është drejt fundit.

Por për ta qetësuar atë, qoftë edhe përkohësisht ka menduar presidenti në detyrë I klubit katalunjas, Carles Tusquets. “Nuk do të shkarkoj akënd. Pastaj, jam i bindur se ai po bën një punë të mirë dhe për këtë ka mbështetjen time”, ka thënë ai. Por besimi nuk mund të zgjasë pafund dhe Barcelona duhet të ndryshojë kurs shumë shpejtvoorzitter-lyon-wil-niet-meewerken-aan-winters-vertrek-depay-hij-blijft-bij-ons.jpg
Merkato e janarit mund të jetë një shpëtim për koema man dhe skuadrën “blaugrana”, por tifozët nuk duhet të presin mrekulli. Memfis Depay do të jetë blerja më e madhe në tregun e transferimeve të dimrit, ndërsa pritet që edhe Mesi të kthehet të bëjë “Mesin”, pasi paraqitjet e tij në këtë sezon janë shumë larg pritshmërive.

(Balkanweb.com)
 
Klub idiot.
Duhet t'kishte marre veres 100-150M eur nga shitja Messit, perfshi 1-2 lojtar edhe kishte shpetu dhe nga rroga e larte e tij.

Urdhero e mbajte me zor, te iken veres tani me parametra zero, edhe sikur te supozojme qe Messi do te qendroje tek Barca bordi ri kushdo qe vjen ska lek ta paguje sepse klubi eshte i mbyt ne borxhe, merkato jo e jo qe behet fjale te bejne kshu qe Messi 99% largohet me nje vit te çuar dem prej shkak te kapricove te Bartomeo.

R.i.p Barca per nja 10 vjet te mira.
 
Top