Shqiperia! Të rrish apo te ikësh?

Fly

Larguar
Me kte te fundit ja vune kapakun.
Mos e nis fare...ose e di ca? Nise se ne ate moment do te te fshihet sms-ja, te pakten lodhu mire.

Inatin e nxjerr me inat. Je gati ta shofim kush do e coje deri ne fund? :d

Cfar sms do fshihet?
Skam ndonje inat, kur te ma japi truri... Te thash eshte gje qefi
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

Barnaba

Antarë i Respektuar
Shqiperia eshte vend i poshter, i mallkuar nga zoti... Shqiperia eshte burimi i te gjitha te keqijave. Shqiperia s'behet!

(Tani po mendoj: mos valle po bje shume ne sy sikur po bej propagand qe nxit pesimizmin dhe emigrimin, me gjithe pasojat shkaterrimtare qe ato sjellin? Po deshtova, Bollano nuk do me japi tasin me sup... do vdes per buke! OK, do e zbus pak qe te dukem si asnjeanes...)

Sigurisht qe ka edhe perjashtime, jo te gjithe shqiptaret jane te poshter. Por shumica jane Bukurosha, hajduta, vrasesa, etj.

Ikni... lereni ate vend te poshter se nuk ka per t'u bere ndonjehere.

(Me duket se po behem perseri shume transparent... OK, pak pseudo-patriotizem tani.)

Me vjen shume keq se e dua ate vend, por realiteti eshte qe ai vend eshte i mallkuar dhe ka marre fund. Une do largohem me zemer te thyer.

(Ndonje mashtrim tjeter co bente pune...)

Gjithashtu, kam degjuar - te berberi i lagjes, te cilit i'a tha mekaniku i fshatit, qe e kishte degjuar nga cobanet - se Gjermania e do shume rracen shqiptare dhe do i japi letrat cdo azilkerkuesi sepse ne faktikisht jemi ne gjendje lufte dhe e meritojm azilin politik.
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Secili ka te drejten e tij te vendosi nese deshiron te qendroj ne Shqiperi apo te largohet. Nuk eshte imorale dhe as tradheti te emigrosh nese kushtet te detyrojn. Problemi qe une kam me tema te tilla eshte se ka shume nxitje per emigrim ne rrjetet sociale, ku vijn verdall disa skutha antishqiptar dhe ku eshte shume e lehte te krijosh 20-30 usernames/profile dhe te ushqesh nje opinion te caktuar...
 

Baboon

FALEMINDERIT!
E mire mos bo kshu lool
Ta garantoj se une sdo mare me sh vota se ti, se thelbin tim se kap asnjeri:p
Thelbit ti i ke vesh çelik special nuk ka kokë që depërton aq thellë ?????

Po leni poçat ma llafin ???
 
  • Haha
Reactions: NGU

Baboon

FALEMINDERIT!
Jo,
Dhe un kma ate eksperiencën e keqe si Baboon me ty,
Ti kerkon dicka me pas e injoron

E ke menduar ndonjehere pse ste ka ardhur akoma video? :d
Se nuk i kom pa morom plus pak vonë plus s'paske bo tag.
lol Unë nuk kam asnjë eksperiencë të keqe me @NGU përkundrazi!
S'di nga e krijove ket ide mbase nga këto shkëmbimet e batutave këtu, por të garantoj që janë batuta thjeshtë për ta nxitur të shkruaj kaq.
Nejse mos e vrit menjen doja me thonë ?
 
  • Përqafim
Reactions: NGU

Katil

Antarë i Respektuar
Mund te vish dhe knej se kane dalur tani sufllaqet, kurse ne vend tj as mos e luaj kemben:p
Vetëm ti mund të më kuptoje pse qëndroj ende un ndërkoh që e kam mundësinë të iki.?
 
  • Yumm
Reactions: NGU
Top