Shqiptar ne Afriken Lindore?

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Zhigo shume e mire vidioia..:))
Flm qe e solle.
mua me pelqyen njerzit,vendi e muzika :)
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

aaaaa ,
prit pak se mpaskan shpetu nja dy komente ndricelluese ,

@zana , qe thua ti...qe si peher nk eshte se thua ndonixhë, ajo ishte nje ustalleshe nga uganda , pak fjal dhe puntore pa naze :)

@sensuu , lere , lere tani qe mora rruget e dynjas un fillove te hudhesh fishekzjarre ti?

@Marla, ftesa te vlen ala...i poshter qofsha po nk te cova per safari. mos harro se nje jave safari eshte 3000$ cifti...(per kok te monit) .

Kemi dhe femijet ktej (plantacionet) per tu kujdesur , investimi me dinjitoz yni :)

@Gerti2 ,
zbus luaneshat ktej...se di nga me kish dal nomi. Tani qaj ate shprhjen me mir te dy syt se sa njoni (per nomin).

@Soul publikisht te kerkoj falje qe nk te kam kujtuar :) Sa per llogjiken sec po me shikon syri...qe ka dicka ne forum , qe po i zgjon te gjithe . E ke ven re?

@Nevi , mimi kuako nyiang'a nyiang'a ....eshte swahili ma perkthej pak :p

Po @Moni ku dreqin ka humb?
 

sensuu

sweet
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

edhe une rruget e dynjas kam marr te keqen :p
 
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

@ Zhigo

Dmth ta pres bileten une per pushimet dimerore me doli qyl safari :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Te kuptova, e paske kolege pune ... per pak mendova qe ishe ti.
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

@sensuu, jo kaq that ,

çik informacion tlutmi...un po te tregoj dhe numrin e komës, nk esht fejri kjo loja jote :p

@Marla çme kujtove veten tani me kte postim...po kshu esht kur je copa injorantit kot nk thone hap lexo se nk tvret ditunia modhe. Kam marr me vete xhup dimri , qe sa her qe e shikoj qesh me vete.

Kemi dhe kilimanjaron eee, si muj mjolti...mos harro (; do germojm per tanzanit...ti veç hajde , se do ta bojm tiron dar er salomin bashk...

do ti boj te zit te bardh per ty , jo po fol po deshe :p
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Te kuptova, e paske kolege pune ... per pak mendova qe ishe ti.

tani mos e dhit me shum , kot nk ti vura pikat tek i. boju goz ongleze sic te ka hije...trego me shum sharm :)
 
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

@sensuu, jo kaq that ,

çik informacion tlutmi...un po te tregoj dhe numrin e komës, nk esht fejri kjo loja jote :p

@Marla çme kujtove veten tani me kte postim...po kshu esht kur je copa injorantit kot nk thone hap lexo se nk tvret ditunia modhe. Kam marr me vete xhup dimri , qe sa her qe e shikoj qesh me vete.

Kemi dhe kilimanjaron eee, si muj mjolti...mos harro (; do germojm per tanzanit...ti veç hajde , se do ta bojm tiron dar er salomin bashk...

do ti boj te zit te bardh per ty , jo po fol po deshe :p

Tani po e ndjej veten si te dashuren e Eskobarit Lol

po nisem qe neser po te sjell e 1 kile hurma nga bacja Lol
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

tani mos e dhit me shum , kot nk ti vura pikat tek i. boju goz ongleze sic te ka hije...trego me shum sharm :)

Tani ti po e kerkon vete.... ti si fillim shiko sharmin tend , e Angleze lindesh nuk behesh . Gjithsesi ti pervecse jetoke ne Afrike, paske marre edhe sharmin e tyre....jevgjinj tipike .

Nje pyetje te bera...s'ke pse s'terzgjatesh. :)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

@Soul publikisht te kerkoj falje qe nk te kam kujtuar :) Sa per llogjiken sec po me shikon syri...qe ka dicka ne forum , qe po i zgjon te gjithe . E ke ven re?


Po @Moni ku dreqin ka humb?

Apology accepted :p He se dhe un tani qe te lexova mu kujtove, Lol.
Ne fakt ne FV ka sh gjera se fundmi qe po na c'akordojne fare, S'po njohim njeri tjetrin me o Zhigooo... Miku po na behet armik, e armiku mik, haha... GJthss kete kohe jane duk ca figura te vjetra, qe kishin humb gjurme,,, shyqyr..

Moni? Verdalle do jet, :p Kishe naj porosi per te? haha
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

@zana ,,

e shikoj qe do me mnjel nder e shikoj . por cte boj kohet e fundit jam bo i kulturum. sma lejo tashi kultura me tprek telat ty ,, se je shum sensibel . e ndjeshme ta kam dhafin ,,

@Soli , per ke e ke dhafin ti? ka ardh shkodranja , dashuria ime platonike ? le qe ça,, çja fus dhe un kot...me ka hum numrimi me kohe :p

@Moni ,, neser jam per zanzibër ... i poshter qofsha ponk e bona i foto dhe sta çova ne privat :p

@Niku ne ckuptim te lumtur? Kam nje pergjigje patjeter por dua te di ku qendron pytja ,,

po kam filluar ti njof kulturen ,, domosdoshmerit do njof dhe njerzit dhe di te them qe kam par e çkam par ,, por ne skiperi nk do ti shikoja kurre ose ne nje vend tjeter ne europ le te themi...jo ejo...
 

legjenda

Tetova
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

perse nuk bisedoj ne shqiptare ne australi kanad amerike trevat ne balkan por vetem per shqiptare zezak ne afrike jugore
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

perse nuk bisedoj ne shqiptare ne australi kanad amerike trevat ne balkan por vetem per shqiptare zezak ne afrike jugore

Krej qyky zhigo i ka fajet o legjend se ka shku atje te afrikanet lol lol
 

legjenda

Tetova
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Krej qyky zhigo i ka fajet o legjend se ka shku atje te afrikanet lol lol

vertet epo stafi perse nuk bisedohet per shqiptare australi kanad amerike pi sonte do jem lobues fuqishem forumivirtual neper bote ku jan shqiptare nese ma pranon detyre
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

qeke rracist ti garipo :p

po na majn me hater mer ne jevgjit e Afrikes se numrohemi me gishta ,,

ti pershemull do kishe qef ta fusje nje zezake nshpi? bojm çik muhabet tashi ,, njof nja dy ktej qe marojn per pashaport shqiptare ,, nqs je beqar na thuaj .

nk jan nazelie çti japish , marrin ,, te gjitha nga fashti "NثM" i ke ,,
 

legjenda

Tetova
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

qeke rracist ti garipo :p

po na majn me hater mer ne jevgjit e Afrikes se numrohemi me gishta ,,

ti pershemull do kishe qef ta fusje nje zezake nshpi? bojm çik muhabet tashi ,, njof nja dy ktej qe marojn per pashaport shqiptare ,, nqs je beqar na thuaj .

nk jan nazelie çti japish , marrin ,, te gjitha nga fashti "NثM" i ke ,,
bere shaka mos me keqkupto
 

sensuu

sweet
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

po ti tashi e ke privatizu kte teme...?kalojeni te muhabete chit chat :p
 

Endrra

VIP
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

po ti tashi e ke privatizu kte teme...?kalojeni te muhabete chit chat :p


senssu e morem vesh qe zhigo do ngelet tek fisi i afrikanve ( pole , pole )
po ti na trego çik nga vendi i patateve, si po te pelqen?
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

@zana ,,

e shikoj qe do me mnjel nder e shikoj . por cte boj kohet e fundit jam bo i kulturum. sma lejo tashi kultura me tprek telat ty ,, se je shum sensibel . e ndjeshme ta kam dhafin ,,

@Soli , per ke e ke dhafin ti? ka ardh shkodranja , dashuria ime platonike ? le qe ça,, çja fus dhe un kot...me ka hum numrimi me kohe :p

@Moni ,, neser jam per zanzibër ... i poshter qofsha ponk e bona i foto dhe sta çova ne privat :p

@Niku ne ckuptim te lumtur? Kam nje pergjigje patjeter por dua te di ku qendron pytja ,,

po kam filluar ti njof kulturen ,, domosdoshmerit do njof dhe njerzit dhe di te them qe kam par e çkam par ,, por ne skiperi nk do ti shikoja kurre ose ne nje vend tjeter ne europ le te themi...jo ejo...
Zhigo na sill e ne te varferve qe enderrojme Zanzibarin ne sirtar, disa foto me peisazhin- detin blu e reren e bardh....
Befsh qejf:)
 

sensuu

sweet
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

senssu e morem vesh qe zhigo do ngelet tek fisi i afrikanve ( pole , pole )
po ti na trego çik nga vendi i patateve, si po te pelqen?
ëë

hic ndihem shume keq...me zor po pres te marr pushimet dhe te iki ne shqiperi :(
seshte se ma ndjen shume me jetu jashte lol
 

Endrra

VIP
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

ahahaha ashtu si te ndjehesh me mire , kjo eshte e rendesishme ... jasht , brenda apo ne prag nuk lot rol e dashur.
Mjafton mos te genjesh veten :))
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Zhigo,

merre i cik me seriozisht ket forum se deri tani ke bo shume postime te papjekura kur robt te bojn pytje.
Kshu qe rregullo i cik edukaten ose dil jashte !
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

O zhig, rrofsh se qenke munduar me dy foto :p
Opo ty te lumt qe je andeja (ska rendesi ca ben)
Po cfare shikon me sy, dmth bukurin e natyres e Lol.

Ata qe skane pas te bejm me njerez me ngjyre s'ua din vleren.
Sillem mua nje se e mbaj ne shtepi :)
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

edhe kete e the o Gerti ?
Na fal Zhigo po kjo nuk durohet !!!

lol o enderr, leri new entry te fv te shprehen lirshem, se fillon lufta :p

Zhigon e nxoren jashte tani nga shtepia e vet. lol
 
Top