Shqiptar ne Afriken Lindore?

Endrra

VIP
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

lol o enderr, leri new entry te fv te shprehen lirshem, se fillon lufta :p

Zhigon e nxoren jashte tani nga shtepia e vet. lol


po zgjat pak si teper kjo for play moj aman lol
ku je ti ku je , mu tha truri me u zan me ty oj labe :p
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

O zhig, rrofsh se qenke munduar me dy foto :p
Opo ty te lumt qe je andeja (ska rendesi ca ben)
Po cfare shikon me sy, dmth bukurin e natyres e Lol.

Ata qe skane pas te bejm me njerez me ngjyre s'ua din vleren.
Sillem mua nje se e mbaj ne shtepi :)
Me mer mua ti, si e une me ngjyre jam lol
 

Endrra

VIP
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

une jam per ate, gjith shqiptaret qe nuk flasin shqip jashte nga FV :p
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

po zgjat pak si teper kjo for play moj aman lol
ku je ti ku je , mu tha truri me u zan me ty oj labe :p

E di e di, ja verdall me ke. Shiko deren dhe hape se ngriva ketu jashte.
Ja mire e ka legjenda, do mbyllur dera ketyre qe jane kundra.
Dilni jashte mor mashtrusaa! lool

Zin, e marim edhe nje nga ata se gjynah
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

E marim Did, se une sjam raciste
paris-Favim.com-2257091.gif
 

Endrra

VIP
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

kundra apo jo , de fakto qendron se ky homosapiensi u zgjon nga gjumi o Did.
Sipas motos nje budall hedh nje gur ne lum e 100 te tjere duhet ta nxjerrin.
Apo sipas taktikes, po ngacmoj e bi deres te degjoj dritarja!

Zhigo eshte Zhigo, shyqyr qe se kuptojn akoma ata Suaheli thuaj lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Ha.
Idea ishe se doja pikerisht nje pergjigje pa te pytur shume, sidoqofte

Ke parasysh kur robi me pak muzike te lehte (duke iu referuar videos qe ke sjelle) merr nje fete shalqiri iken aty diku ne plazh nen hijen e nje palme
me nje gote leng pjepri te shtrydhur dhe e shijon duke marre fryme aaahhhh.
Qe njerezit sado varferi mundohen te buzeqeshin sado pak (si ajo goca ne foto) e jo qe ne shqiperi ankohen nga pertacia dhe i sheh njerezit
me turinjte gati ne toke , nga nuk e di cf motivi ama sjane aspak te qeshur.
Cf i ben te qeshur njerezit andej?
Dmth mbase thjeshtesia, uhh shkruajta shume me duket.

Une personalisht do doja te shihja e te njihja me shume
Ons voel
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

@Moni ,, neser jam per zanzibër ... i poshter qofsha ponk e bona i foto dhe sta çova ne privat :p
:foto: @Zhigo...tuj t'prit jom
#fotongazhigo
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

po ti tashi e ke privatizu kte teme...?kalojeni te muhabete chit chat :p

privatizim apo personilizuar ? hë dhe ti nje pytje bona un i shkreti...

imagjino ty tkerkova tna japesh çik info dhe ben si shpirti keq imagjino tkerkosh nai gje tjeter ty ,,

forevër ëllon :p

Zhigo,

merre i cik me seriozisht ket forum se deri tani ke bo shume postime te papjekura kur robt te bojn pytje.
Kshu qe rregullo i cik edukaten ose dil jashte !

me seriozisht se kaq Gerto ,, skam ku te vete. Meqe ra llafi ,, ku qendro pytja jote ?

ti e hudh qe e hudh gurin ,, hudhe tamom
O zhig, rrofsh se qenke munduar me dy foto :p
Opo ty te lumt qe je andeja (ska rendesi ca ben)
Po cfare shikon me sy, dmth bukurin e natyres e Lol.

Ata qe skane pas te bejm me njerez me ngjyre s'ua din vleren.
Sillem mua nje se e mbaj ne shtepi :)

ne fakt shoferit i bleva nje doedorent sot ,, thash se u asifiksova ne makine ,,

ma jep adresen ta nis ket kingun. dmth ta nis me gomone :p apo tja nis zizut?

qe te shpetosh vet dmth

:foto: @Zhigo...tuj t'prit jom
#fotongazhigo

kam pafund foto ne cel ,,

madje dhe tmiat jo vetem zanizibarit :p vetem se kuptoj pse forumi spranon foto nga celi :))

provova te te hedh ktu ,, se sdu tme qisesh bojen per mashtrus ,,

@zizu ,,
nuk me pranon foto nga celi ,, waj?
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

@Niku ,,

jo me kot te lash per ne fund por pasi do zgjatem pak me ty dhe pytja bashk me pershkrimin qe ke ber meritojn dicka te tille.

Atehere shpesh here jam munduar te sjell ne forme shakaje cdo postim timin ketu por kjo qe lexova nga ty dhe pse ne menyr indirekte paksa naive ,, zgjoi tek un ate deshire qe te ulem dhe te shkruaj (jo shpesh me ndodh kjo) ate qe bluaj ne mendje.

Po esht e vertete ajo qe pershkruan ti. Nuk eshte thjesht ai momenti qe e ka ndalur e shkrepura e aparatit , keta jane vertet keshtu , jane te lumtur. Por kjo nk eshte diçka e mire Nik , te jetosh ketu eshte me te vertet nje sakrific nje pakt qe ben njeriu qe bej un ne kete rast...

Ketu qe ta dish ti dhe te tjeret ketu ,, jetojn nen moto "ham e pim sot ,, se neser nk i dihet" pra ne kte aspekt jane paksa mendjengushte ,, njerez qe qeshen kollaj ,, njerez qe kenaqen me nje fjal te bukur dhe kjo sigurisht ka nje pergjigje. Eshte varferi ekstreme ,, me beso...

nje e ndalur ne semafor ketu te kushton ardhjen e dhjetra lypsareve dhe mos kujto se jan si ata qe shikon atje ku jeton...jan me keq ,, pa gjymtyr por ama vertet pa gjymtyr . Nuk po sgjatem ktu se sdua ta bej horror por ky eshte realiteti Afrikes. Aty kur do te duhet te levizesh me makin duhet te mbyllesh dyert e makines me siguresa...te them te drejten nk e besoja as vete kete por jo me larg se dje me ndodhi vedhe vet ,, me erdhi keq por çti besh "afrik hesapi " thashe dhe un ne fund...

Ai momenti qe mendon ti sgjat shum pak...aq pak saqe esht aq i lexueshem tek ata...femrat ketu kurverimin ose me sakt te prostitutohen e quajn biznes dhe nder 10 femra qe i shikon te pispillosura neper klube nate fatkeqsisht jane te gjitha vajza biznesi ndonese ne ditet e perditshme punojn ne nje pune te rregullt ,, hesapi ne fund nk i del ndaj dhe i kthehen atij zanati...mbaj mend njera me tha " nqs ti do tme çosh ne krevat duhet tme paguash sepse po me merr kohe nga imja " thashe me vete spo kuptoj apo si ,, sqeka mir kjo .E raste te tjera boll...

Imagjino qe rroga mesatare ktu eshte 150$ per shumicen ateher kur un qe te jetoj duehet te harxhoj minimumi 500$ ,, çfar pretendon lumturi,, jo...

Por ama ka vende perrallore sa te duash ,, i ka mrekulli. Dje po shkoja me aeroplan 12 vendesh dicka e bukur persa i perket si eksperienc dhe me tvertet qe me pa syri dicka qe jo me larf se para 6 muajsh i shikoja neper dokumentare ,, perla le te them

E qe te vij ke pytja jote "a jan vertet te lumtur ?" Po mbase dhe jane...por ama keta jane te bukur jashte dhe te kalbur brenda. Realiteti (:)
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Edhe ti me justifikime o zhigo :p
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

me seriozisht se kaq Gerto ,, skam ku te vete. Meqe ra llafi ,, ku qendro pytja jote ?

ti e hudh qe e hudh gurin ,, hudhe tamom

Can't get any more obvious than this. Take things more seriously and don't be imature. This is not the place or the time.
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Edhe ti me justifikime o zhigo :p


me nis numrin e komës te te te te,,

persekutoj me foto ,, :p

@Gerthi ,,

mir qe frengjishten e qan . ça te shtyu te marresh ket vendim ekstrem . ?po fakti qe deshiron te kuptoj nje nivel i caktum ne fv ,, un psh sdi onglisht ,,

me dur e me kom e flas ,, si tja boj?

di çik italisht ,,
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

In the city, we rarely understand each-other but the illusion of inclusion is more important than stating the obvious.
 

sensuu

sweet
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

privatizim apo personilizuar ? hë dhe ti nje pytje bona un i shkreti...

imagjino ty tkerkova tna japesh çik info dhe ben si shpirti keq imagjino tkerkosh nai gje tjeter ty ,,

forevër ëllon :pme seriozisht se kaq Gerto ,, skam ku te vete. Meqe ra llafi ,, ku qendro pytja jote ?

ti e hudh qe e hudh gurin ,, hudhe tamom


ne fakt shoferit i bleva nje doedorent sot ,, thash se u asifiksova ne makine ,,

ma jep adresen ta nis ket kingun. dmth ta nis me gomone :p apo tja nis zizut?

qe te shpetosh vet dmthkam pafund foto ne cel ,,

madje dhe tmiat jo vetem zanizibarit :p vetem se kuptoj pse forumi spranon foto nga celi :))

provova te te hedh ktu ,, se sdu tme qisesh bojen per mashtrus ,,

@zizu ,,
nuk me pranon foto nga celi ,, waj?

jo ti kerkoje po une nuk pranoj cfaredo qe te jete :p
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

jo ti kerkoje po une nuk pranoj cfaredo qe te jete :p

me kadal içik se shum lart po ma hull balluken ,, te vij nji si un plot sharm e plot stil te ti..e qe ti tme bosh karshillik , sma njef biografia ket ofendim ,,

fol ça do?

botën ? :p

@Niku :)

@Moni ste dinja kaq hatërlie :p
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

perpiqemi kur na ngacmojn sedren e na bojn te veshtiren , bojm premtime politikanesh :p

Afriken ja kam premtu tjeter kujt , thaç mos tu bënja bajat hhehe

mos me thuaj qe vate ne amerikia? se bam do ma bej zemra , e jo nga gzimi por qe spata shancin me me dhen ti nje darke te thjesht fare me gjera deti dhe shampanj franceze.
 

sensuu

sweet
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

premtime politikanesh??ke dhe dy vjet kohe per ti realizuar lol
cdua une ne amerike :D...une e shkreta enderroj sa enderroj dhe te nesermen e shof veten qe jam zgjuar mu ke mine peza lol
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

po mir nje dhaf thashe un , kisha hallin e darkes nfakt jo tatin :p kshuqe shtrengo rripin kur te vij atje...mu ke mine peza ,

leri dënglat ,,

po marr dhe dike me vete , se i kam frik kto takimet e para se aman çnuk degjon thuaj hehhee
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Apology accepted :p He se dhe un tani qe te lexova mu kujtove, Lol.
Ne fakt ne FV ka sh gjera se fundmi qe po na c'akordojne fare, S'po njohim njeri tjetrin me o Zhigooo... Miku po na behet armik, e armiku mik, haha... GJthss kete kohe jane duk ca figura te vjetra, qe kishin humb gjurme,,, shyqyr..

Moni? Verdalle do jet, :p Kishe naj porosi per te? haha

Po pres akoma listen e emrave un!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Po pres akoma listen e emrave un!

PEr cfare? Per shakane? apo kush eshte dukur kendeja? Smerrem me llafe :p
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

nk e di pse kerkon te me nxjerresh bojën medoemos nje çuni te nershëm si un ,,

i thaf dhashe un çpate qe re mrena ti :p

@as un vetem qe i kam nje çiçke qefë , por sdo te thote qe merrem me dhafe ,,

meqe ra kryefjala , nje visit ketej ke ne plan? he se nk esht keq , ka kafsh te gra sa te duaç por ne jemi njerez te mir dim si te zbusim :p
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

ore ,,

si nuk doli njeri ose njera ,, te thote po me lla , do iki ne Afrike per pushime?
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Po ore, kur do ti? Neser?! Dergom bileten se vi e behem afrikane. lol
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

O Zhigo qa behet andej nga Afrika or cun :teleskop:

Ka sa po shko kilja domateve ::kafe::
 
Top