Shqiptaret ne angli (UK)??

con_uk

Anëtar i Nderuar
nje pershendetje te madhe ketyre qe jetojne ketej nga anglia mblidhuni dhe bisedoni per cdo aspekt ose ndihme ....................ose thjesht ndonje lajmerim per ndonje (party:dj) hi to all

si ndihme te pare po e bej une ato qe duan te marrin ne telefon(mobile) shqiperine nga anglia dhe kane bt landline mund te perdorin keta numra
si funksionon nqs se keni telefon shtepie i bieni nje nga ketyre numrave dhe te thote se sa leke per minute te (charge) pastaj te thot te futni numrin e telefonit dhe flisni p[a pushim nuk ke nevoje per karte ose kontrate personalish une perdor nje nga keto numrat edhe eshte shume lire.
Company
Access Number for mobiles in p/min Website
Albania TalknTalk 08444892020 5.0 TalknTalk
Albania 123Call 09119218801 13.0 123Call
Albania BestMinutes 09119228080 13.0 BestMinutes
Albania PhoneBird 09115732473 15.0 PhoneBird
Albania Dial4Discount 09053090202 15.0 Dial4Discount
Albania Just-Dial 09053060990 15.0 Just-Dial
Albania DiscountDial 09115017575 15.0 DiscountDial
Albania TeleCalls 09053065831 15.0 TeleCalls
Albania PhoneCheap 09115010015 15.0 P honeCheap

per landline shqiperi nga anglia p/m website
DiscountDial 08444399494 3.0 DiscountDial
Albania Briing 08448970213 3.0 Briing
Albania CheapCall 08448970215 3.0 CheapCall
Albania CheapestCalls 08444393232 3.0 CheapestCalls
Albania Tirana 123Call 08445938801 3.0 123Call
Albania 123Call 08449068801 4.0 123Call
Albania ITalk247 08446390404 4.0 ITalk247
Albania CheapCall 08447000005 4.0 CheapCall
Albania Just-Dial 08445700990 5.0 Just-Dial
Albania PhoneCheap 08445667566 5.0 PhoneCheap
Albania Tele88 08445550188 5.0 Tele88
Albania Briing 08445782501 5.0 Briing
Albania PhoneBird 08444522473 5.0 PhoneBird
Albania TeleSavers 08445665151 5.0 TeleSavers
Albania DialAround 08445664566 5.0 DialAround
Albania BestMinutes 08445664242 5.0 BestMinutes
Albania DialWise 08445666868 5.0 DialWise
Albania Tirana LoioL 08715184989 6.0 LoioL
Albania TeleStunt 08717545353 6.0 TeleStunt
Albania Tirana SimplyFone 08715184333 6.0 SimplyFone
Albania TalknTalk 08717562020 6.0 TalknTalk
Albania TeleCalls 08718015579 7.0 TeleCalls
Albania Tele88 08717710188 7.0 Tele88
Albania JoyTelecom 08718811111 8.0 JoyTelecom
Albania LoioL 08713054989 9.0 LoioL


te tjera numra per te marre ne telefon nga anglia ne itali,greqi,germany .......etj bejni nje kerkese ose shihni keta kompany siper
 
Redaktimi i fundit:

Elushe

Vogëlushe
Pershendetje juve ne MB, shijojeni diellin sa te keni mundesi se do na e vjedhi Shqiperia perseri :D
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Sa te ftohte jeni ju ne UK. tamam si klima aty :p:p:p
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Sa te ftohte jeni ju ne UK. tamam si klima aty :p:p:p

qfarew te bejme vetem kete te keqe kemi :p jemi bere me bardh se qumeshti madje edhe keta qe kane lekuren e zeze LOLLOL
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг

Elushe

Vogëlushe
Per te interesuarit.

Te Shtunen, 23 Shtator 2008 vjen per ju Portokallia ne Londer. Ne oren 4pm & 7pm ne MERMAID CENTRE, BLACKFRIARS, LONDON.

Adresa: The Mermaid Centre, Puddle Dock, Blackfriars, London, EC4V 3DB.

Dhe te Dielen, 24 Shtator 08 ato jane ne Manchester ne oren 6 te mbremjes.
Adresa: New Century House, Corporation Street, Manchester, M60 4ES

Biletat kushtojne £30

Per me shume informacione kontaktoni ne numrat e telefonit 07738 476 499 ose 07976 005 398

Kengetare: Ciljeta, Ermal Mamaqi, Ervis Pupa
Prezantuese si gjithmone Ami
Dhe humoristet me te njohur.Personalisht e pashe Portokalline ne Londer disa vite me pare dhe nuk me pelqeu fare por c'do kush mendon ndryshe.
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
manchester e kap une edhe londren po se jam ne mes por behet fjale per cilesi nqs se eshte sikur e shoh ne tv shume pak humoriste me pelqejne elushe mos me thuaj se sja vlen:p
 

Elushe

Vogëlushe
manchester e kap une edhe londren po se jam ne mes por behet fjale per cilesi nqs se eshte sikur e shoh ne tv shume pak humoriste me pelqejne elushe mos me thuaj se sja vlen:p

Con_Uk nuk e mbaj mend saktesisht se ne c'vit erdhi Portokallia ne Londer per here te pare (ndoshta 2006) une vajta se bashku me familjen time dhe shakate banale etj etj...pra per mua nuk ishte dicka e pershtatshme...per ty eshte ndryshe...pasiqe nuk shkon atje me moter e vella e nene e baba. Une postimin e bera per te gjithe ato qe duan ta shohin e jo se dua t'i bej reklame portokallise se nuk me intereson, madje as nuk me pelqen. Por dukeqenese jo te gjithe mendojme njesoj, postova ketu. Nese shkon uroj te ia kalosh sa me mire :ciaoo:
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Con_Uk nuk e mbaj mend saktesisht se ne c'vit erdhi Portokallia ne Londer per here te pare (ndoshta 2006) une vajta se bashku me familjen time dhe shakate banale etj etj...pra per mua nuk ishte dicka e pershtatshme...per ty eshte ndryshe...pasiqe nuk shkon atje me moter e vella e nene e baba. Une postimin e bera per te gjithe ato qe duan ta shohin e jo se dua t'i bej reklame portokallise se nuk me intereson, madje as nuk me pelqen. Por dukeqenese jo te gjithe mendojme njesoj, postova ketu. Nese shkon uroj te ia kalosh sa me mire :ciaoo:

elushe'' banaliteti shitet me shume ne shqiperi keshtu qe eshte realitet por portokallia eshte investim i madh ne shqiperi dhe per mendimin tim eshte me i miri si show mbase perberja nuk eshte per familjare ne disa raste ......e leme me kaq se dolem jashte teme :)
 

Elushe

Vogëlushe
Pershendetje per Shqiptaret Britanise, po afrojne festat e Nentorit, keni bere ndonje plan?
 

vitk

Anëtar i Respektuar
mirembrema sofra si po ja kaloni me kete kredit kranc
kush do te flas me shqiperin nga anglia me telefon shtepie, jo celular,dhe me telefon shtepie ne shqiperi,jo celulare perseri eshte vetem 4 pike minuti
08444287575

ketej nga jetoje une nuk ju ha shume per festat plus disave ju ka dale problemi per pashaportat
 
Redaktimi i fundit:

zhandark

Anëtar i ri
gjithe keto taljone e angleze ketu ..hajde ndonjeri te me marri dhe mua se vdiqa ketu ne shqiperi spo me rrihet me ,
 

Elushe

Vogëlushe
mirembrema sofra si po ja kaloni me kete kredit kranc
kush do te flas me shqiperin nga anglia me telefon shtepie, jo celular,dhe me telefon shtepie ne shqiperi,jo celulare perseri eshte vetem 4 pike minuti
08444287575

ketej nga jetoje une nuk ju ha shume per festat plus disave ju ka dale problemi per pashaportat

Edhe per celularet ishte vetem 5 pike per minut por tashme e kane bere 15p (te bie me lire se disa karta gjithesesi). Si duket i zuri ngushte credit crunch. :kercim: Talkntalk eshte vertete goxha e mire, edhe me vende te tjera eshte shume lire, Itali, Greqi, vetem 1p per minut me numer shtepie :eek:hh:

Pershendetje per te gjithe ju ketej :)

Cfare problemi ka dale per pasaportat? Apo lexove ate artikullin e znj. Derri (a si quhej ajo). Disa gafa te medha jane bere nga Shqiptaret ne Ambasaden Angleze ne Tirane. Sepse kur je i regjistruar me emer, mbiemer, vendlindje, e ditelindje ndryshe si shkon dhe dorezon çertifikate familiare ne ambasade atje? :eek:hh:
 
Redaktimi i fundit:

vitk

Anëtar i Respektuar
eshte problemi i qe jane martuare dhe njeri qe njof une e ka siell gruan por i kane marre pashaporten ndersa nje tjeter e ka fituare gjyqin qe ta siell gruan ne angli por vazhdon gjyqin per pashaporten e vete
i treti eshte neper gjyqe dhe ju ka thene troc tani qe jame filani nga shqiperia genjeva se na thane trafikantet keshtu ,dhe nuk e dine as vete keta se si do jus hkoje puna
i gjithe ky problem eshte per certifikatat
dhe te tre keta i njofe nuk eshte se jane fjale pasi keshtu kujtoja dhe une me perpara per thashe e theme
 

Elushe

Vogëlushe
Jo, qe nuk jane thashetheme kete e kam te sigurt edhe une. Tani keto mund te denohen ne gjykatat kriminale sepse te maresh nje dokument (sic eshte pasaporta) me te dhena fallso eshte krim. Nje zonje, Elda Derri quhej mesa dij, u akuzua per kete gje, pranoi fajin dhe mori "conditional discharge". Pasi te kesh kaluar nje fare kohe ne kete vend dhe te jesh stabilizuar ketu me familje, pune, e po ben nje jete normale atehere eshte e veshtire te te deportojne sepse je i mbrojtur nga ligji i te drejtave te njeriut. E per me shume, Ministria e Brendshme ka nje afat prej 2 vjetesh (a 18 muajsh - se di saktesisht) nga data qe te ka dhene pasaporten, per te ta hequr nese ka fakte se ti ke genjyer.

Tani i treti besoj se eshte ne criminal courts ndersa dy te paret ne Immigration Tribunals?
Dihet qe e kane bere nga halli, por njekohesisht disa gabime trashanike sic eshte dorezimi i çertifikatave.
 

vitk

Anëtar i Respektuar
e ke venere ketu qe dhe nje forem per pune kur ploteson ne fund fare thote qe n q se eshte e vertet gjithcka firmose n q se jo shpejgohu dhe te ka lene gjysem faqe bosh megjithate nuk i dime dhe mire ligjet por ishalla spo jua heqin se eshte vertet gjynaf
 

Elushe

Vogëlushe
Gjynah eshte vertete sepse shumica jane hallexhinj. Shpresojme te mos ndodhi. :)
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
qa jane keta budalliqe more aman........ kane thene se anglezet kapin lepurin me qerre ja ku po vjen edhe qerrja keshtu si ke kujdes se qfare beni .......kaloni mire edhe mos pini shume ne weekend:p:p se late nam LOLLOL
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Shqiptaret ne angli (UK)??

:shi: shyqyr qe na doli dielli aman per sot :D se neser mos harroni cadrat me vehte prap LOL
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Shqiptaret ne angli (UK)??

 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Shqiptaret ne angli (UK)??

Ej po dini gje ju si i behet per te ikur ne Angli dmth pak a shume, mjafton te kesh pune apo cf?
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Shqiptaret ne angli (UK)??

Ej po dini gje ju si i behet per te ikur ne Angli dmth pak a shume, mjafton te kesh pune apo cf?

More ne sikur svemi dot ne Angli pa dokumenta te pakten keshtu di une. Po te kisha nenshtetesin e ndonje vendi qe eshte ne europe sdo kishe problem te ikje vetem pashaporta duhej. Gjithsesi informohu ne ambashaten shqipetare :)
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Shqiptaret ne angli (UK)??

Ej po dini gje ju si i behet per te ikur ne Angli dmth pak a shume, mjafton te kesh pune apo cf?

Kjo varet ne arsyet se perse deshironi te shkoni ne Angli. Per te punuar (vize pune), per te studiuar (vize studente), per te bere bashkim familjar, etj. Pyetja juaj eshte teper e zbehte per te dhene nje pergjigje konkrete e cila mund t'ju ndihmoje me aplikimin tuaj.
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Shqiptaret ne angli (UK)??

Kjo varet ne arsyet se perse deshironi te shkoni ne Angli. Per te punuar (vize pune), per te studiuar (vize studente), per te bere bashkim familjar, etj. Pyetja juaj eshte teper e zbehte per te dhene nje pergjigje konkrete e cila mund t'ju ndihmoje me aplikimin tuaj.

Per koke time mu duk vetja e rendesishme kur me fole me Ju :D
Se si u ndjeva LOL
As ne zyra kur shkoj sme flasin aq mire

Une faktikisht e dua me shume si informacion per te ardhmen.
Dmth mjafton te vish me keto lejet qe kemi per 3 muaj vec pashaporte, e pastaj ti kthesh ne letra pune?
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Redaktimi i fundit:

Gjemajli

Antarë
Titulli: Shqiptaret ne angli (UK)??

Sick duket posta e fundit ketu qenka bere para nje viti, dhe athere vjen Nela dhe hedh hapin e pare ne keto ane....
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Shqiptaret ne angli (UK)??

Hell naj gja tjeter ma mir :p
 
Top