Shqiptaret ne Angli

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Sdel gjo me nejt ktu.
Ke @Legally_Sweet afer Anglise, kjo te ushqe me endrra 3 dite e pastaj te shkru gjasme eshte mamaja e te thote "Skam vajze per te martu ne Lushnje"
Pastaj ke @Ivy, kjo o si xhandare, edhe ne priv iher ne dy jave te shkru vetem "HaHaHa Dreq".
Ke dhe nje me emer Zana po ate kontrolloje vete se mua sma mban.
Ke dhe @Daisy po kjo ska letra per vete me duket
Kurse @Hope kerkonte shqiptar me letra per ti nxjerr qenin shetitje, burre nuk donte se kishte.
Kshu muhabeti, mos humb kohe ketu se as deri ne Fushe Kruje nuk iken dot.
 

klodi20

Antarë i Respektuar
Epo ktu lale jena gjithë nga fshati nëm mos kërko borxh 😜😜🤣🤣🤣

Të të them i gjo vllai bo nji cont shpine i pagure me ujë nji me supë futi kaj tub lidhu aty poshtë diferncialit kamionit, do vush i cik mo me të mira me të kqia aty po s'ka vdek kush.
Lahu pastrohu ene na ço neve foto live nga Londra si mret masanaj 😜🤣🤣
Tu bo jet a 🤣🤦‍♂️
 

Mennel

_/\__________________________.
Staf në FV.AL
Heuu, cka Jane keto Tema pa prezantim iher!
Nga je, Kush je, c'han c'pin, lool
Erdhi njera qe kerkonte keshilla si te mbese 7zane dhe u zhduk, mos zhdukesh dhe ti pas infot qe do I marresh🤪
 

klodi20

Antarë i Respektuar
Heuu, cka Jane keto Tema pa prezantim iher!
Nga je, Kush je, c'han c'pin, lool
Erdhi njera qe kerkonte keshilla si te mbese 7zane dhe u zhduk, mos zhdukesh dhe ti pas infot qe do I marresh🤪
Jo m se skm ka me u zhduk un 🤦‍♂️🤣
 

Marla

InVinum Veritas
@klodi20

Ca do me shku ne angli? Ca mendon se ka te vecante Anglia? Ose me sakte cilat jane aspiratat e tua per jeten atje? Ose pyetja me ekzistencialiste cte beri te hapesh ket teme prezantuese ne forum ?

Ja welcome iher.
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Cmimi per ne Angli eshte 10'000 euro. Por eshte idiotesi te paguash aq shume per te shkuar diku ku ekonomia, pas pandemise, do shkoj keq e me keq nga Brexit. Edhe rracizmi do rritet kur gjysma qe votoi per Brexit te shikojn si te huaj te sapoardhur.

Une habitem se si ka njerez qe paguajn aq shume per te ardhur ne Angli. Me aq lek hap nje biznes te vogel dhe i trefishon leket brenda vitit.
 

Marla

InVinum Veritas
Cmimi per ne Angli eshte 10'000 euro. Por eshte idiotesi te paguash aq shume per te shkuar diku ku ekonomia, pas pandemise, do shkoj keq e me keq nga Brexit. Edhe rracizmi do rritet kur gjysma qe votoi per Brexit te shikojn si te huaj te sapoardhur.

Une habitem se si ka njerez qe paguajn aq shume per te ardhur ne Angli. Me aq lek hap nje biznes te vogel dhe i trefishon leket brenda vitit.

Ishte aq. Tani ka shku 20
 

klodi20

Antarë i Respektuar
Cmimi per ne Angli eshte 10'000 euro. Por eshte idiotesi te paguash aq shume per te shkuar diku ku ekonomia, pas pandemise, do shkoj keq e me keq nga Brexit. Edhe rracizmi do rritet kur gjysma qe votoi per Brexit te shikojn si te huaj te sapoardhur.

Une habitem se si ka njerez qe paguajn aq shume per te ardhur ne Angli. Me aq lek hap nje biznes te vogel dhe i trefishon leket brenda vitit.
A jeto Shqipri ti !?
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Kam jetuar edhe ne Shqiperi edhe ne Angli. E di shume mire si jane bizneset ne te dyja vendet. Trefishim te investimit ndoshta eshte rast i rralle, por fitimi eshte i garantuar nese i perkushton kujdesin e duhur.

Ndersa te vish ne Angli pa letra dhe pa mbeshtetje, do e kesh te pamundur mbijetesen. Eshte cmenduri te shpenzosh mijera euro per nje aventur te atille.
 

Baboon

Relax
Me falni qe nderhyj une, por cfare perfshihet ne cmim? Duket shume e larte si shifer po te marresh parasysh dokumentat e nevojshme........
Përveç atyne që thanë shokët mo nolt përfshihet një kasetë me këngët e Genes dhe një speciale :
I'm an English man from New York (bulevardi New Yorkut në Kamëz dmth)
 
Top